Προς το περιεχόμενο

Τα Razr και Razr+ της Motorola θέτουν υποψηφιότητα για τον τίτλο των πιο στυλάτων και οικονομικών αναδιπλούμενων κινητών της χρονιάς


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Kαλά είναι θέμα χρόνου να γίνουν πιο ανθεκτικά. Το ερώτημα είναι η εμπειρία χρήσης. Υπάρχει νόημα ? Υπήρχε καταρχάς ανάγκη , δηλαδή είπες ποτέ αυτό το πράγμα δεν το κάνει το συμβατικό μου smartphone και χρειάζομαι foldable ?

Θα μου άρεσε να δοκιμάσω κάποιο να δω αν προσφέρει κάτι περισσότερο στην καθημερινότητα.Φυσικά με αυτές τις τιμές όχι.

wow effect μονο αν με ρωτας, ως ατομο που χρησιμοποιησα τετοια συσκευη συναντησα αρκετα μειονεκτηματα στη μπαταρια, ωστοσο απο αποψη εντυπωσεων , αυτου του στυλ ειναι ιδιαιτερα εντυπωσιακες ως εμφανιση... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ραγίσματα που γίνονται στην οθόνη λόγω της αναδίπλωσης ειναι αρκετά για να με κάνουν να μην το πάρω ακόμα και αν έπεφτε η τιμή στα μισά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chocobo είπε

Kαλά είναι θέμα χρόνου να γίνουν πιο ανθεκτικά. Το ερώτημα είναι η εμπειρία χρήσης. Υπάρχει νόημα ? Υπήρχε καταρχάς ανάγκη , δηλαδή είπες ποτέ αυτό το πράγμα δεν το κάνει το συμβατικό μου smartphone και χρειάζομαι foldable ?

Θα μου άρεσε να δοκιμάσω κάποιο να δω αν προσφέρει κάτι περισσότερο στην καθημερινότητα.Φυσικά με αυτές τις τιμές όχι.

Τα flip δεν θα έλεγα ότι προσφέρουν κάτι παραπάνω εκτός από wow factor στους φίλους σου.

Τα fold έχουν πιο πολύ νόημα, βασικά έχεις ένα ολόκληρο tablet και χωράει και στην τσέπη σου. Είναι εξαιρετικά productivity εργαλεία.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Chocobo είπε

Kαλά είναι θέμα χρόνου να γίνουν πιο ανθεκτικά. Το ερώτημα είναι η εμπειρία χρήσης. Υπάρχει νόημα ? Υπήρχε καταρχάς ανάγκη , δηλαδή είπες ποτέ αυτό το πράγμα δεν το κάνει το συμβατικό μου smartphone και χρειάζομαι foldable ?

Θα μου άρεσε να δοκιμάσω κάποιο να δω αν προσφέρει κάτι περισσότερο στην καθημερινότητα.Φυσικά με αυτές τις τιμές όχι.

Αν βάζεις το κινητό σε τσέπη και όχι σε τσαντάκι, θα δεις μεγάλη διαφορά στη χρηστικότητα. Και παλιότερα υπήρξαν bar και clamshell κινητά. Κάποιοι προτιμούσαν τα μεν και κάποιοι τα δε. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς από προηγούμενη εμπειρία με flip phones,  με κλειστό το τηλέφωνο ακούς το συνομιλητή είτε μέσω ηχείου είτε μέσω headset?  Να υποθέσω δεν υπάρχει χωριστό ηχείο για το έχεις κοντά στο αυτί σου όπως όταν είσαι σε κλήση στο κλασικό ανοικτό τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, george_hera είπε

Γνωρίζει κανείς από προηγούμενη εμπειρία με flip phones,  με κλειστό το τηλέφωνο ακούς το συνομιλητή είτε μέσω ηχείου είτε μέσω headset?  Να υποθέσω δεν υπάρχει χωριστό ηχείο για το έχεις κοντά στο αυτί σου όπως όταν είσαι σε κλήση στο κλασικό ανοικτό τηλέφωνο.

Ναι τον ακούς αν απαντήσεις από την εξωτερική οθόνη. Αν θέλεις να τον ακούσεις με το κανονικό ηχείο κοντά στο αυτί  και όχι ανοικτή ακρόαση, απλά ξεδιπλωνεις το τηλέφωνο και κλείνεις την ανοικτή ακρόαση.

Αλλά και πάλι μπορείς να ρυθμίσεις την ένταση της ανοικτής ακρόασης ώστε να ακούς μόνο αν φέρεις κοντά το αυτί σου....

Σχετικά με το θέμα, το μόνο ανησυχητικό είναι η αντοχή της εξωτερικής οθόνης. Γιατί σε σχέση με το αντίστοιχο flip της Samsung, το Motorola RAZR είναι πολύ καλύτερο, για μένα.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...