Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ: Επιθετική είσοδος στην παροχή υπηρεσιών FTTH για το σπίτι με ταχύτητες έως 2.5 Gbps


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
16 minutes ago, spykapo21 said:

εχουν ντυσει ολο το περιστερι σχεδον φιλε μου, (δοξα σοι)

Κακώς ή καλώς το μεγαλύτερο θέμα για το FTTH (και παλιότερα FTTC) στο Περιστέρι είναι ο Παχατουρίδης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

14 minutes ago, Thresh said:

Κακώς ή καλώς το μεγαλύτερο θέμα για το FTTH (και παλιότερα FTTC) στο Περιστέρι είναι ο Παχατουρίδης.

ισχυει, γενικα ο παχατουριδης προσεχει μονο τη βυτρινα , αν φτιαχνει κατι προς τα εμας ειναι πλατειες, τιποτα αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Thresh είπε

Κακώς ή καλώς το μεγαλύτερο θέμα για το FTTH (και παλιότερα FTTC) στο Περιστέρι είναι ο Παχατουρίδης.

Νευριασε επειδη δεν πουλησε ουτε εναν πινακα?

 

Spoiler

O Γιάννης Λοβέρδος μπέρδεψε τον Mαέβιους Παχατουρίδη με τον οικονομολόγο  Σερζ Λατούς (pics & vids) | PLUS by gazzetta

 

  • Thanks 1
  • Haha 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, shadowlike είπε

υπάρχει ήδη νομοθετικό πλαίσιο για τα torrents , το γεγονός ότι δεν κυνηγάνε τους χρήστες ακόμα, πιστεύω οφείλεται στο ότι αποσκοπούν να πουλήσουν συνδέσεις σε αυτούς που νομίζουν ότι θα κατεβάζουν τα πάντα χωρίς να τους λέει κανείς τίποτα. Όταν με το καλό λάβεις το πρώτο ραβασάκι που ελπίζω να είναι προειδοποίηση και όχι πρόστιμο τι θα κάνεις; Θα πληρώσεις άλλα 15e το μήνα για vpn ή seedbox; Γιατί δε μένεις σε χαμηλότερες ταχύτητες , να είσαι λιγότερο απληστος με το τι κατεβάζεις (έκτός και αν καταναλώνεις content 24/7) και να δώσεις κάποια χρήματα για vpn/seedbox απο τώρα;

οι mullvad είναι 5 ευρώ τον μήνα, οι PIA 2,5 με το διετές. Δεν νομίζω να σε δώσει κανένας από αυτούς. Επίσης η διαφορά μεταξύ 3' και 20' για κάποιους είναι σημαντική και γενικά υπάρχουν πολλά πολλά πολλά παραπάνω οφέλη με το FTTH. Προσωπικά θα με ένοιαζε gigabit και ας είχε data cap για να έχει καλύτερη τιμή γιατί πιο πολύ burst χρηση κάνω παρά χρησιμοποιώ μεγάλο όγκο.
 κακό για εμένα είναι το σκάψιμο. Στην πόλη μου έσκαψε πρώτα το αέριο, μετά το νερό, μετά η ίνα Α και μετά η Ίνα Β ενώ θα μπορούσαν να συνεργάζονται και να σκάψουν μία. Αλλά... Ελλάντα. 
κάποιος άλλος έλεγε κάτι άλλα για fingerprinting? δεν ξέρω πόσο είναι πρακτική αυτό σε torrent sites, και κατά πόσο δυνατόν είναι αυτό στα torrent clients αν έχεις VPN. Όντως αν ήσουν παρανοϊκός και με social engineering ίσως να μπορούσε καείς να σε ταυτοποιήσει με ένα AI (π.χ. αυτό που αναγνωρίζει χρήστες από τον τρόπο που γράφουν) αλλά νομίζω είναι.. λιγάκι overkill για να πιάσουν τον Μάκη που θέλει να δει Avengers.
προσωπικά χρησιμοποιώ απλώς VPN + "schizo browser" ( fingerprint resistance - π.χ. mullvad browser ) που λέει και ο Louis Rossmann αν θέλω να πάω κάπου που δεν εμπιστεύομαι. 

Επεξ/σία από kanenaprivacy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Ας κοιταξουν καλυτερα να επενδυσουν στο ηλεκτρικο δικτυο που στην επαρχια κανει διακοπες η κοβεται το ρευμα με μια βροχουλα και μετα πανε και για τα αλλα...

Για το δίκτυο αρμόδια είναι η δεδδυε και όχι οι πάροχοι ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Retromaniac είπε

 

Πρόκειται για μια 51% θυγατρική της ΔΕΗ Α.Ε. που συστάθηκε με τον νόμο 4001/2011, ωστόσο είναι ανεξάρτητη

Θα απαντουσα ευχαριστως αλλα για να το κανω θα πρεπει να τοποθετηθω πολιτικα ως προς τις συμβασεις.

Το μονο που μπορω να πω και θα ειναι το τελευταιο γιατι ειμαστε εκτος θεματος ειναι οτι επειδη ειμαι πολυ παρατηρητικος το προβλημα που περιγραφω στο αρχικο μου ποστ εχει επιδεινωθει κατα πολυ τα τελευταια τρια χρονια... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kanenaprivacy είπε

 λιγάκι overkill για να πιάσουν τον Μάκη που θέλει να δει Avengers.
 

theodoros.gif.a742f5027db1c40adb4fd76eca8c39b2.gif

ενα avengers πηγαμε να δουμε και μας εβγαλες σε ολα τα φορα.αμαν..

:D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lgre_p είπε

Ερώτηση: Το δίκτυο οπτικών ινών θα αναπτυχθεί μέσω του υφιστάμενου ηλεκτρικού δικτύου; (κολώνες κλπ).  Ή θα περιμένουμε να σκάψουν;

Στο Περιστέρι είναι εναέριο εδώ και 2 χρόνια. Αλλά δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πηγαιναν σε περιοχες που δεν εχει γραμμες σοβαρες βλεπε Παιανια μαλιστα θα επερνε πελατες αλλιως μια απο τα ιδια..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mmar6 είπε

αν πηγαιναν σε περιοχες που δεν εχει γραμμες σοβαρες βλεπε Παιανια μαλιστα θα επερνε πελατες αλλιως μια απο τα ιδια..........

Αγία Παρασκευή θα πάνε πάντως. Και εκεί έχουν πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πρέπει , θα το πλήρωνα άνετα το 2,5Gbps internet μιας και έχω LAN 2.5 GBIT οπότε θα το εκμεταλλευόμουν. Αλλά δυστυχώς η διαθεσιμότητα στην περιοχή μου είναι έως 50mbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...