Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy A54 ή καλύτερο


gntelmp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα 

Πήρα στην κόρη μου το samsung A54 στα 300€ και η γυναίκα μου ενθουσιάστηκε με την κάμερα.

Στα 350-450€ τι κινητό μπορώ να της πάρω και να έχει καλύτερη κάμερα; 

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από gntelmp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, gntelmp είπε

Καλησπέρα 

Πήρα στην κόρη μου το samsung A54 στα 300€ και η γυναίκα μου ενθουσιάστηκε με την κάμερα.

Στα 350-450€ τι κινητό μπορώ να της πάρω και να έχει καλύτερη κάμερα; 

Ευχαριστώ!

Το Α54 όντως έχει καλή κάμερα. Μέσω skroutz, σε αυτά τα χρήματα, μπορείς να βρεις το Redmi Note 13 Pro Plus το οποίο, από προσωπική εμπειρία, σου το προτείνω ανεπιφύλακτα, έχει πάρα πολύ καλή κάμερα, σε όλες τις συνθήκες. Βέβαια, σε μεγάλα μαγαζιά, πάει γύρω στα 499, μπορεί βέβαια να τρέχει καμιά καλοκαιρινή προσφορά και να το βρεις φθηνότερο. Έχει καλύτερη κάμερα, είναι και εμφανίσιμο, ειδικά στο λευκό χρώμα, στο οποίο το έχω αγοράσει κιόλας. Μιλώντας για εμφάνιση και φωτογραφικές ικανότητες, μπορείς να δεις και τα Realme 11 Pro+ η 12 Pro+ αν και νομίζω ότι στα χρήματα που διαθέτεις, βρίσκεις το πρώτο. Ειδικά στο μπεζ χρώμα, πιστεύω θα το λατρέψει εμφανισιακά. 

Επεξ/σία από tsimisdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως. Στα λεφτά μου είναι πιο κοντά το realme 11 pro+

14 λεπτά πριν, tsimisdel είπε

Το Α54 όντως έχει καλή κάμερα. Μέσω skroutz, σε αυτά τα χρήματα, μπορείς να βρεις το Redmi Note 13 Pro Plus το οποίο, από προσωπική εμπειρία, σου το προτείνω ανεπιφύλακτα, έχει πάρα πολύ καλή κάμερα, σε όλες τις συνθήκες. Βέβαια, σε μεγάλα μαγαζιά, πάει γύρω στα 499, μπορεί βέβαια να τρέχει καμιά καλοκαιρινή προσφορά και να το βρεις φθηνότερο. Έχει καλύτερη κάμερα, είναι και εμφανίσιμο, ειδικά στο λευκό χρώμα, στο οποίο το έχω αγοράσει κιόλας. Μιλώντας για εμφάνιση και φωτογραφικές ικανότητες, μπορείς να δεις και τα Realme 11 Pro+ η 12 Pro+ αν και νομίζω ότι στα χρήματα που διαθέτεις, βρίσκεις το πρώτο. Ειδικά στο μπεζ χρώμα, πιστεύω θα το λατρέψει εμφανισιακά. 

Άρα από τα τρία (Α54, Note 13 pro+, Realme 11 pro+) είναι κάποιο που ξεχωρίζει για την κάμερα του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gntelmp είπε

Όντως. Στα λεφτά μου είναι πιο κοντά το realme 11 pro+

Άρα από τα τρία (Α54, Note 13 pro+, Realme 11 pro+) είναι κάποιο που ξεχωρίζει για την κάμερα του;

Από τα τρία αυτά, τα δύο τελευταία φημίζονται για τις φωτογραφικές τους ικανότητες, από προσωπική εμπειρία όμως και με βάση το τι έχω δει σε reviews, θαρρώ ότι το Redmi τα καταφέρνει καλύτερα στο κομμάτι κάμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το Amateur Photographer...

spacer.png

https://amateurphotographer.com/buying-advice/the-best-budget-camera-phones/

Για μένα, αν θέλεις σούπερ κάμερα με το καλύτερο camera app της αγοράς (GCam) και καθαρό android λειτουργικό πας σε pixel 8a

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και το Xiaomi 13T που έχει στο τομέα κάμερα πολύ καλή απόδοση για τα λεφτά του. Τρέχει προσφορά στον Κωτσόβολο στα 399€.

Εδώ σχετικό review.

https://m.gsmarena.com/xiaomi_13t-review-2623.php

Όπως και το Honor 90.

Αλλά συνδυασμός εμφάνισης κινητού και καλής κάμερας το realme 11 pro + στο beige χρώμα. 

Επεξ/σία από Payne83
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον στο pixel θα πάω γιατί σαν κάμερα απ'ότι βλέπω είναι το καλύτερο σ'αυτα τα λεφτά.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...