Προς το περιεχόμενο

Μετά το POCO F3 τι ;


SAVVAS_PAPADOPOULOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, andrapos είπε

Εγώ όπως είπα έχω το f2 pro 6/128 και το f3 8/256.Το f2 pro πριν βάλω custom rom μου την έσπαγε γιατί έκανε μικροκοληματα λόγο ram.Δηλαδη μπορεί ενώ έπαιζα ένα παιχνίδι να ερχόταν ένα μύνημα στο viber και αν το διάβαζα το παιχνίδι έκανε restart.Επισης σε πολύ απαιτητικά games την ακούνε και τα 2 πλέον.Η αλλαγή μπαταρίας αν την κάνεις μόνος σου στο f3 είναι 20 ευρώ με γνήσια από skroutz.Σε μαγαζί δεν το εμπιστεύομαι γιατί εκτός ότι θα δώσω 50 ευρώ δεν ξέρω και ποιος θα βάλει χέρι στο κινητό,αν γίνει κάποια ζημιά δεν βγάζεις εύκολα άκρη..Σε μικρά μαγαζιά παίζει να μη σου βάλουν γνήσια μπαταρία και σε αλυσίδα θα σου βάλουν γνήσια αλλά το κινητό παίζει να στο φτιάξει κάποιος υπάλληλος από αυτούς που αλλάζουν κάθε 15 μέρες λόγο των συνθηκών εργασίας..

Μόνος σου αν κάνεις την αλλαγή μπαταρίας όμως δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις και άλλα εργαλεία για να ανοίξει το κινητό;

Έχεις απόλυτο δίκιο ! 

 

Αν μια ναυαρχίδα έκανε μέχρι 600 θα τα έδινα, όμως παραπάνω χρήματα δεν δίνω . Προτιμώ να πάρω μηχανάκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SAVVAS_PAPADOPOULOS said:

Μόνος σου αν κάνεις την αλλαγή μπαταρίας όμως δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις και άλλα εργαλεία για να ανοίξει το κινητό;

Έχεις απόλυτο δίκιο ! 

 

Αν μια ναυαρχίδα έκανε μέχρι 600 θα τα έδινα, όμως παραπάνω χρήματα δεν δίνω . Προτιμώ να πάρω μηχανάκι 

Αν δεις ένα βίντεο tutorial στο youtube και πιάνουν λίγο τα χέρια σου θα χρειαστείς μόνο ένα κατσαβιδάκι(όλο και από κάπου θα βρεις να δανειστείς αν δεν έχεις),ένα πιστολάκι μαλλιών και μια πένα κιθάρας ή κάτι αντίστοιχα λεπτό πλαστικό.Αν βέβαια δεις το βίντεο και νομίζεις ότι δεν το έχεις και μπορεί να κάνεις ζημιά τότε πήγαινε σε ένα μαγαζί με καλές κριτικές και ζήτα να σου βάλει γνήσια μπαταρία.Εναλλακτικά το πουλάς όπως είναι όσο πιάσει και συμπληρώνεις για νέο κινητό.Εγω επειδή έχω το 8/256 και ακόμα δεν το έχω νιώσει να ζορίζεται (εκτός από κάποια παιχνίδια και αυτά όταν έχει ζέστη),θα το δώσω το 20αρικο γιατί νομίζω ότι το αξίζει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Arkin είπε

Toσο παει 140-150 και λιγο παραπανω τα 8/256 μεχρι 180-200 το πολυ στις αγγελιες. Οχι το ultra και 900 ευρω παλι δεν αξιζει για μενα ειδικα οταν περνεις τετοιες κινηταρες στα 250-300 ευρω χωρις το φπα. Μιλαμε για τρελη υπεραξια και δεν ειναι οπως καποτε που τα κινητα των 300-400 δεν ηταν για τιποτα και κολλαγαν και ηθελες 1000αρικο για κατι αξιολογο. Σημερα με 250 περνεις υπερκινηταρες που δεν τα λειπει τιποτα. Amoled πολλα hz χωρος 256gb 8gb ram soc για να παιξεις τα παντα χωρις κολληματα μπαταριες 5000 και υπερφορτιστες και οι καμερες λιγο χωλαινουν συγκριτικα με τα κινητα των 1500 ευρω αλλα εδω βγαζαμε μια χαρα φωτο πριν 10 χρονια δεν θα μας πεισουν οτι θελουμε καμερα 1500 ευρω κινητων για να βγαλουμε σωστη φωτο. Πανε σε Poco F6 και εγω εκει θα παω και σε 2-3 χρονια πηγαινουμε σε καποιο F8 x8 pro κτλ. Ανα 2-3 χρονια να δινεις 200 ευρω πιστευω ειναι μια χαρα για κινητο πουλωντας το παλιο προφανως και βαζοντας μια 200αρα για να πας στο νεο. 

Διάβασα ότι έχει καλύτερο σήμα και σε 5g το x6 pro, ισχύει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...