Προς το περιεχόμενο

Σπασμένη οθόνη κινητού


alisiapapa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα κατάφερα κι έσπασα την οθόνη του κινητού που έχω 7 μήνες. Xiaomi redmi note 10 pro. Ψάχνοντας τιμές είδα ότι παντού η αλλαγή οθονης έχει 140 ευρώ με ΦΠΑ!! Παρατήρησα όμως πως η αλλαγή για οθόνη του xiaomi redmi note 9 pro που είναι παραπλήσιο μοντέλο έχει 85 ευρώ με ΦΠΑ. Πως γίνεται αυτό. Που μου προτείνετε να παω; επίσης έχω σπάσει και την οθόνη του tablet samsung galaxy tab a8 του 2020. Αυτό από ότι είδα έχει γύρω στα 80 ευρώ. Δεν πάει ανάλογα το μεγεθος;

 

(Να μην σας γράψω καλύτερα ότι φέτος έσπασα και το λαπτοπ μου...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε σε κανενα συνοικιακο μαγαζι για πιο συμφερουσα επισκευη πρωτον και δευτερον σκεψου για τοποθετηση καλης ποιοτητας μη γνησιας οθονης,το 5g ειναι ή το 4g πληροφοριακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/6/2024 στις 5:16 ΜΜ, alisiapapa είπε

 Ψάχνοντας τιμές είδα ότι παντού η αλλαγή οθονης έχει 140 ευρώ με ΦΠΑ!! Παρατήρησα όμως πως η αλλαγή για οθόνη του xiaomi redmi note 9 pro που είναι παραπλήσιο μοντέλο έχει 85 ευρώ με ΦΠΑ. 

 

Η οθόνη του 10 pro είναι amoled ,ενώ το 9 pro είναι ips. Γι αυτό η διαφορά στην τιμή. 

Αν αποφασίσεις να το επισκευάσεις, ζήτα να σου βάλουν σαν αυτή που είχε. Οχι κάποια συμβατή. Εχουν μεγάλη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ξέρεις, όσον αφορά τις οθόνες των κινητών, το ένα θέμα είναι αν η οθόνη είναι original ή imitation και το άλλο είναι αν θα έχει και το πλαίσιο ή όχι (με πλαίσιο είναι πιο εύκολη η αλλαγή).

Πάντως, δεν ξέρω που ρώτησες, αλλά η τιμή είναι υπερβολική. Η οθόνη με το touch βγαίνουν 40€ με 60€ και με πλαίσιο 65€ με 75€. Η δουλειά βγαίνει κάπου 20€ με 30€.

https://www.skroutz.gr/c/3241/othones-kiniton-tilefonon/f/1307070/Redmi-Note-10-Pro.html

https://www.bestprice.gr/cat/6710/othones-kinitwn.html?q=xiaomi+note+10+pro

 

 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...