Προς το περιεχόμενο

Pixel 7 καινούργιο ή P50 Pro μεταχειρισμένο?


Payne83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. 

Έχω ένα δίλημμα. Θέλω να αγοράσω στη γυναίκα μου ένα δεύτερο κινητό με μοναδικό γνώμονα την απόδοση των καμερών.

Είτε το pixel 7a-7 καινούργιο από amazon είτε το Huawei P50 Pro μεταχειρισμένο σε κατάσταση καινούργιου στα 320€.

Γνωρίζω ότι κατά πάσα υπερτερεί το P50 Pro φωτογραφικά αλλά επειδή είναι από τα λίγα κινητά που δεν έχω πιάσει δεν έχω απτά αποτελέσματα. 

Λίγο με προβληματίζει το θέμα του SD888 με τα θέματα υπερθέρμανσης, αυτονομίας και στη όλη επεξεργασία στο θέμα της φωτογραφίας όπου τα περισσότερα reviews που έχω δει ήταν με τον Kirin. Παρόλο που στο δικό μου S21 Fe δεν έχω θέματα με οτιδήποτε.

Έχει η είχε κάποιος στην κατοχή του το συγκεκριμένο huawei να μου πει εντυπώσεις?

Gms δεν ενδιαφέρει να έχει...

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pixel 7 κατα την γνωμη μου οσο καινουργιο και να ειναι του χρονου σταματανε τα updates, αμα θυμαμαι καλα εχει το 7α στα 330 προσφορα στο αγγλικο Amazon. Βεβαια το μεταχειρισμενο που αναφερεις ακουγεται για καλη επιλογη αλλα μεταχειρισμενο αμα εμπιστευεσαι οτι ειναι σεκαλη κατασταση τοτε χτυπα το

Επισης να παιξω λιγο τον δικηγορου του διαβολου και να σου δωσω 2 ακομα επιλογες
Oneplus nord 3 ( εχει το ιδιο καμερα setup με το OP11 αλλα νερφαρισμενο software, εχω διαβασει με gcam κανει παπαδες) 350€
Xiaomi 13t  επισης κανει παπαδες λογω συνεργασιας με LEICA σκεφτομαι να το παρω αντι για OP12. 400 ( φευγει πολυ απο budget) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι τα γνωρίζω αυτα για το Nord και το Xiaomi 13t. Έχω πειραματιστεί σε όλα τα τηλέφωνα μου με gcam. Το xiaomi τρώει άκυρο λόγο λογισμικού μιας και είναι για την γυναίκα μου(είχε παλιά Xiaomi..)... Πάω συγκεκριμένα σε pixel και huawei μόνο για την σωστή συνεργασία και απόδοση του υλικού και του λογισμικού. 

Το P50 Pro είναι σε άψογη κατάσταση το μόνο που με κρατάει πίσω ειναι τα σχόλια για τον SD888 και υψηλες θερμοκρασίες (αναφέρουν διάφοροι ότι και κατά την χρήση της κάμερας ανεβάζει σε βαθμό που δεν μπορεί να βγάλει φωτογραφίες λόγο υπερθέρμανσης...) και την αυτονομία. Για αυτό ρωτάω εάν κανένας το έχει χρησιμοποιήσει να μου πει την εμπειρία του.

Έχω και το pixel 8 υπόψιν αλλά ανεβαινει χρηματικά.

*To OP 12 με τις τελευταίες ενημερώσεις πάει πολύ καλά στο θέμα της φωτογραφίας.

Επεξ/σία από Payne83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ροζε pixel παντως ειναι πολυ δυνατο σαν χρωμα. Οντως οι κριτηκες ειναι πολλες για αυτο το προβλημα, ισως καλυτερα να το αποφευγες και να πηγαινες σε pixel ( Τον Σεπτεμβριο θα πεσουν και αλλο οι τιμες αφου θα βγει το 9αρι) .  Mπορει στο ενδιαμεσο καποιο update να εσωσε την κατασταση αλλα ειναι αγνωστο. 

Για το OP12 με ξενερωνει οτι η καλυτερα καμερα εινα η telephoto και οι σελφιες που βλεπω στα reviews πχ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2024 στις 8:34 ΠΜ, Payne83 είπε

Ναι τα γνωρίζω αυτα για το Nord και το Xiaomi 13t. Έχω πειραματιστεί σε όλα τα τηλέφωνα μου με gcam. Το xiaomi τρώει άκυρο λόγο λογισμικού μιας και είναι για την γυναίκα μου(είχε παλιά Xiaomi..)... Πάω συγκεκριμένα σε pixel και huawei μόνο για την σωστή συνεργασία και απόδοση του υλικού και του λογισμικού. 

Το P50 Pro είναι σε άψογη κατάσταση το μόνο που με κρατάει πίσω ειναι τα σχόλια για τον SD888 και υψηλες θερμοκρασίες (αναφέρουν διάφοροι ότι και κατά την χρήση της κάμερας ανεβάζει σε βαθμό που δεν μπορεί να βγάλει φωτογραφίες λόγο υπερθέρμανσης...) και την αυτονομία. Για αυτό ρωτάω εάν κανένας το έχει χρησιμοποιήσει να μου πει την εμπειρία του.

Έχω και το pixel 8 υπόψιν αλλά ανεβαινει χρηματικά.

*To OP 12 με τις τελευταίες ενημερώσεις πάει πολύ καλά στο θέμα της φωτογραφίας.

Ο 888 ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες ακόμα και με το να βλέπεις YouTube ή tik tok.Τον είχα σε κινητό της Xiaomi και είναι πρόβλημα.Και δεν εννοώ ζεστό αλλά να καίει.Δε ξέρω αν έφταιγε ο επεξεργαστής και οι υψηλές θερμοκρασίες αλλά εκτός του ότι κράσαρε συνέχεια η κάμερα όταν την έβαζα στα 108mp μου έκανε και η οθόνη burn in στο χρόνο μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω και εγώ στο S21 FE και ναι μεν ανεβάζει αλλά όχι τίποτα τρελό. Δεν έχει σε όλα τα κινητά που έχει μπει τα ίδια συμπτώματα. Κάποια το διαχειρίζονται καλύτερα. Νομίζω ότι η Huawei δεν είναι μια από αυτές..

Έχει μπει στο μάτι μου και το X80 Pro της Vivo που έχω χρησιμοποιήσει παλιά αλλά και έχει ο 8 GEN 1 έχει τα ίδια προβληματα θερμοκρασίας.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...