Προς το περιεχόμενο

Με νέες υποσχέσεις απαντά η ASUS στα ζητήματα που προκύπτουν στην εξυπηρέτηση πελατών


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, konstantinos77g είπε

Πες τα... Όπου βλέπεις πολλά κεράσια... 😉
Και την ακριβοπληρώνεις, χωρίς λόγο στην κυριολεξία...
Τι να πω...
Προσωπικά κάτι παραπάνω θα γνωρίζω που τα τελευταία 21+ χρόνια τουλάχιστον σε Motherboards επιλέγω πάντα Gigabyte!! 😊😉

Και η Gigabyte δεν πάει πίσω αλλα τολάχιστον έχει ποιο προσιτές τιμές

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, konstantinos77g είπε

Προσωπικά δεν με έπεισε ποτέ!!
Άπειρο ψάξιμο σε forums του εξωτερικού, τα τελευταία ~20 χρόνια όπως ανάφερα και πριν και η κατάσταση ήταν 50 - 50 Giagabyte - Asus.
Ίδια ποιότητα κατασκευής, ίδια χαρακτηριστικά, ίδια υποστήριξη που τελικά αποδείχτηκε μαύρο χάλι και εννοείται τιμές πιο ανεβασμένες λόγο "Ονόματος"... 😊
Δεν πειράζει τα Fan Boys να τα βλέπουν αυτά για να καταλάβουν καλά ότι ο Fanboyσμος μόνο υπέρ τους δεν είναι!! 😉
Στα ποντίκια την παραδέχομαι γιατί είναι από τις λίγες εταιρίες που κατασκευάζουν ποντίκια που στο δεξί και αριστερό κουμπί έχει υποδοχές που μπαίνουν κουμπωτά τα switches!! (Ποια Logitech κτλ... Τρέχα γύρευε...)
Βέβαια δεν χρειάστηκα την εγγύηση τους... 😉

Σε ποντίκι MX Master 3 αλλά όχι για Gamer.

Πληκτρολόγιο έχω το G915 και κλαίω τα λεφτά μου. Το ghosting πάει σύννεφο….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, MTX said:

Και η Gigabyte δεν πάει πίσω αλλα τολάχιστον έχει ποιο προσιτές τιμές

Έχει κανονικές τιμές!!
Ίδια ποιότητα κατασκευής έχουν και οι δύο!!
Η Gigabyte δεν έγινε παγκόσμιο θέμα!! 😉
Στο Ελλάda το τι παίζει την τελευταία τουλάχιστον δεκαετία με τον Fanboyσμό φαίνεται από το συγκεκριμένο άρθρο και την δημοτικότητα του...
Δεν το έχουν δει... 😂😂😋😉

3 minutes ago, Dimitris_1981 said:

Σε ποντίκι MX Master 3 αλλά όχι για Gamer.

Πληκτρολόγιο έχω το G915 και κλαίω τα λεφτά μου. Το ghosting πάει σύννεφο….

Ήμουν της Logitech φίλε μου πολύ...
Έχει φύγει πάνω από δεκαετία!!
Καμία σχέση στην ποιότητα κατασκευής με την Logitech που υπήρξε και είναι παγκόσμια γνωστό!!
Keyboard & Mouse αν τα switches δεν αλλάζουν - κουμπωτά, εφόσον σκάσεις το απαιτούμενο χρηματικό ποσό, για εμένα δεν αξίζει η αγορά τους...
Από το '90 που ασχολούμαι με την τεχνολογία των υπολογιστών, αυτό έχω διαπιστώσει... 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, konstantinos77g είπε

Έχει κανονικές τιμές!!
Ίδια ποιότητα κατασκευής έχουν και οι δύο!!
Η Gigabyte δεν έγινε παγκόσμιο θέμα!! 😉
Στο Ελλάda το τι παίζει την τελευταία τουλάχιστον δεκαετία με τον Fanboyσμό φαίνεται από το συγκεκριμένο άρθρο και την δημοτικότητα του...
Δεν το έχουν δει... 😂😂😋😉

 

Επειδή στήνω πολλά pc λόγο δουλειάς , μου τυχαίνουν πολλές ελαττωματικές καινούργιες μητρικές τις Gigabyte και την έχω πάρει με φόβο , πρόβλημα βεβαια δεν είχα ποτε με το service η την αντικατάσταση τους αλλα είναι η ταλαιπωρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, MTX said:

Επειδή στήνω πολλά pc λόγο δουλειάς , μου τυχαίνουν πολλές ελαττωματικές καινούργιες μητρικές τις Gigabyte και την έχω πάρει με φόβο , πρόβλημα βεβαια δεν είχα ποτε με το service η την αντικατάσταση τους αλλα είναι η ταλαιπωρία

Ψάξιμο χρόνια σε forums του εξωτερικού 50 - 50 είναι η κατάσταση.
Τώρα βέβαια παίζει και μεγάλο ρόλο τι μοντέλο μητρικής; Τι κόστος;;; 😉
Δεν είναι όλες οι σειρές ίδιες σε καμία εταιρία και το γνωρίζεις πολύ καλά πιστεύω.
Τώρα αν πας Gigabyte για πιο οικονομικά και πας στην οικονομική της σειρά αλλά αν πας Asus τα σκας όσο και να κάνει... Ε εντάξει... 😉
Προσωπικά στις μητρικές πάω στις πιο ποιοτικές υλοποιήσεις!! Πάντα!! Κανόνας!!
Μέχρι στιγμής ποτέ πρόβλημα!!
Χτύπα ξύλο... 😋😂😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος κάρτας ήχου της ASUS STRIX RAID PRO και δυστηχώς το εξωτερικό control box δεν λειτουργεί πλέον. Ηταν και ένας βασικός λόγος που επέλεξα αυτή την κάρτα ήχου.

 

Την κάρτα την έχω ένα χρόνο στην κατοχή μου και το πρόβλημα είναι το update των Windows 10 σε 22H2, όπου οι θεούληδες το έχουν και κανονικά στο site της ASUS στο support και ίδιο ισχύει και για Win 11 με 22H2.

Κοινώς δεκάρα τσακιστή δεν δίνουν για να βγάλουν νέους drivers. Και φυσικά δεν έβγαλα πότε άκρη με το support 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να κάνει μου είναι αδιάφορο,μετά την αποποίηση ευθυνών που οι μητρικές τους έκαιγαν τους επεξεργαστές της amd για εμένα έφαγε Χ κ τέλος.Σ έλεγαν κάνε μπαιος update για να διορθωθεί το πρόβλημα κ μετά έλεγαν ααααα έκανες μπαιος update δν το έκανες καλά κ κάηκε ο επεξεργαστής 😂😂😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, konstantinos77g said:

Πες τα... Όπου βλέπεις πολλά κεράσια... 😉
Και την ακριβοπληρώνεις, χωρίς λόγο στην κυριολεξία...
Τι να πω...
Προσωπικά κάτι παραπάνω θα γνωρίζω που τα τελευταία 21+ χρόνια τουλάχιστον σε Motherboards επιλέγω πάντα Gigabyte!! 😊😉

Εχουν περάσει απο τα χέρια μου ενα σωρό msi, gigabyte, μονο οι Asus αξίζουν. Τι να λεμε τώρα.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, endeavour said:

Εχουν περάσει απο τα χέρια μου ενα σωρό msi, gigabyte, μονο οι Asus αξίζουν. Τι να λεμε τώρα.

Ναι, σε τι ακριβώς αξίζουν;;;
Και εγώ είχα Asus και έχω προϊόντα της.
Ελάχιστα αξίζουν πραγματικά την τιμή τους.
Αυτά είναι γνωστά τουλάχιστον την τελευταία εικοσαετία!
Κάνε ένα search σε forums του εξωτερικού.
Τουλάχιστον στο εξωτερικό το παραδέχονται, δες τα σχόλια έστω στα videos του Steve... 😉

 

Όσο για το Ally...
Οι τύποι στην κυριολεξία το κατασκεύασαν και το πέταξαν στην αγορά!!
Τέτοια κατασκευαστικά "λάθη" sorry αλλά δεν έχω δει από καμία εταιρία στα ~36 χρόνια που ασχολούμαι με την τεχνολογία!!

15 hours ago, GRIFFIN23 said:

Είμαι κάτοχος κάρτας ήχου της ASUS STRIX RAID PRO και δυστηχώς το εξωτερικό control box δεν λειτουργεί πλέον. Ηταν και ένας βασικός λόγος που επέλεξα αυτή την κάρτα ήχου.

 

Την κάρτα την έχω ένα χρόνο στην κατοχή μου και το πρόβλημα είναι το update των Windows 10 σε 22H2, όπου οι θεούληδες το έχουν και κανονικά στο site της ASUS στο support και ίδιο ισχύει και για Win 11 με 22H2.

Κοινώς δεκάρα τσακιστή δεν δίνουν για να βγάλουν νέους drivers. Και φυσικά δεν έβγαλα πότε άκρη με το support 

Κάπως έτσι σταμάτησα να αγοράζω κάρτες ήχου... 😉
Πριν ήμουν της Creative...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, konstantinos77g said:

Ναι, σε τι ακριβώς αξίζουν;;;
Και εγώ είχα Asus και έχω προϊόντα της.
Ελάχιστα αξίζουν πραγματικά την τιμή τους.

Αξίζουν σε ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ. Τι άλλο. 24/365 δεν έχουν πάθει ποτέ τίποτα.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, endeavour είπε

Αξίζουν σε ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ. Τι άλλο. 24/365 δεν έχουν πάθει ποτέ τίποτα.

Ε καλά τώρα. Και οι gigabyte που έχω 24/365 δουλεύουν απροβληματιστα. Τι σημαίνει αυτό;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή εχω πάει στην Ταϊβάν, πρέπει να ξέρετε οτι asus και msi είναι η αιχμή της τεχνολογίας . οτι βγαίνει καινούργιο σε hardware είναι οι πρωτοι που το κυκλοφορούν. γιαυτο πολλες φορές εμφανιζουν θέματα με firmware και drivers. respect απο μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, dtk-386 said:

Ε καλά τώρα. Και οι gigabyte που έχω 24/365 δουλεύουν απροβληματιστα. Τι σημαίνει αυτό;

Φιλε, εγώ γράφω την εμπειρία μου. Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνεί με την δικιά του. Σωστα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..εκανα το λαθος να της δωσω μια ευκαιρια με ενα TUF Laptop των 1.600ευρω. Ποτε ξανα! με ηδη μια αλλαγη λαπτοπ λογω βλαβης κ το δευτερο με ενα σωρο θεματα hardware. Και το service απαραδεκτο. για να παρεις decent μηχανημα πρεπει να πας σε 2.5-3Κ χρηματα κ ανω.. αλλα κ παλι, δεν θα επαιρνα ποτε. no-go

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...