Προς το περιεχόμενο

Η σειρά GT επιστρέφει στην Ευρώπη με το realme GT 6 που θέλει να αποτελέσει flagship killer


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pavlos xiaomi είπε

Ο Snapdragon Gen3  με τον Gen3s έχουν 400.000 πόντους διαφορά , είναι διαφορετικοί επεξεργαστές, για όσους βγάζουν λάθος συμπεράσματα. Το Poco F6 που έχει τον ίδιο επεξεργαστή έχει τιμή 549 από την επίσημη αντιπροσωπεία Ελλάδας, άρα δεν έχει διπλή τιμή το Realme (είναι λάθος να συγκρίνουμε τιμή Skroutz με τιμή αντιπροσωπείας)

Σε καθημερινή χρήση δεν νομίζω να αντιληφθεί κάποιος διαφορά... 8gen3 με 8s gen3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, tapitas είπε

Σε καθημερινή χρήση δεν νομίζω να αντιληφθεί κάποιος διαφορά... 8gen3 με 8s gen3

Εδώ δεν κατάλαβαν ότι είναι διαφορετικός επεξεργαστής εσύ πιστεύεις ότι θα καταλάβουν διαφορά σε καθημερινή χρήση?

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε ένας, δεν πρόκειται να το αγοράσει στην Ελλάδα. Άντε 3-4 YouTubers εξωτερικού, να το κάνουν review. Ή τσάμπα θα τους το στείλουν ή θα είναι mrwhostheboss, πολυεκατομμυριούχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mex1co είπε

Τι κινητά πατε και παίρνετε ρε φιλε 

Η Realme αγαπητέ βγάζει κινητάρες. Καθαρό λογισμικό, γρήγορα και αξιόπιστα. Εχω εδώ και 2 χρόνια ένα GT Neo2 και πραγματικά δεν βρίσκω λόγο να το αλλάξω. Πετάει....

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, dtk-386 said:

και πραγματικά δεν βρίσκω λόγο να το αλλάξω.

Δυστυχώς το Φθινόπωρο σταματούν τα Security updates. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Δυστυχώς το Φθινόπωρο σταματούν τα Security updates. :(

ο μόνος λόγος αλλά πάλι....

η συσκευή πάει αέρα πραγματικά και φοράει sd870.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Η Realme αγαπητέ βγάζει κινητάρες. Καθαρό λογισμικό, γρήγορα και αξιόπιστα. Εχω εδώ και 2 χρόνια ένα GT Neo2 και πραγματικά δεν βρίσκω λόγο να το αλλάξω. Πετάει....

Θα συμφωνήσω. Έχουμε 5 Pro, 11 Pro και το GT Master και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Και το OnePlus Nord 2 5G εξαιρετικό επίσης.

Η BBK Electronics είχε στην κατοχή της Realme-OnePlus-Oppo-Vivo μέχρι τον Απρίλιο του 2023.

Μετά διαλύθηκε και έτσι Realme και OnePlus ανήκουν πλέον στην Oppo.

Είχε καιρό να βγάλει GT σειρά επίσημα στην Ευρώπη με όλα αυτά.

Προσωπικά πιο VFM θεωρώ το GT 6T που ανακοινώθηκε παράλληλα.

Τρέχει προσφορά μέχρι 4/7 με τιμή 400€ για το 6Τ 8/256GB μαζί με φορτιστή 120W και τα ασύρματα ακουστικά Realme Buds Air 6.

https://www.gsmarena.com/realme_gt_6t_comes_to_europe_with_a_550_price_tag_but_will_cost_only_400_for_a_limited_time-news-63362.php

https://www.gsmarena.com/realme_gt_6t-13010.php

https://www.amazon.de/RMX3851/dp/B0D5461CWV

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Η Realme αγαπητέ βγάζει κινητάρες. Καθαρό λογισμικό, γρήγορα και αξιόπιστα. Εχω εδώ και 2 χρόνια ένα GT Neo2 και πραγματικά δεν βρίσκω λόγο να το αλλάξω. Πετάει....

Δεν ξέρω αν παρακολουθείς την αγορά, αλλά ως αυτή τη στιγμή το καλύτερο κινητό της realme είναι ένα που φοράει το ψοφίμι sd 7s gen 2 και το χρεώνουν κανα 500ρικο. 

Μετά έχει κάτι σκουπίδια low-end. 

Αυτά από "την ταχύτερα αναπτυσσόμενη εταιρία στον κόσμο" και κάτι τέτοια κουλά που λένε. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hal9000 οταν σας ειπαν στην παρουσιαση οτι τα συγκεκριμενα θα ειναι "flagship killer" επειδη ας πουμε κακοαντεγραψαν το layout των καμερων του iPhone δεν σου ηρθε να ξεκαρδιστεις στα γελια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Δεν ξέρω αν παρακολουθείς την αγορά, αλλά ως αυτή τη στιγμή το καλύτερο κινητό της realme είναι ένα που φοράει το ψοφίμι sd 7s gen 2 και το χρεώνουν κανα 500ρικο. 

Μετά έχει κάτι σκουπίδια low-end. 

Αυτά από "την ταχύτερα αναπτυσσόμενη εταιρία στον κόσμο" και κάτι τέτοια κουλά που λένε. 

ποια δηλ δεν βγάζει υπεριτιμολογημένα σκουπίδια δηλ? η Xiaomi η Samsung ...ποια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ ξανά τέτοιο πράμα. Πέρασε από το χέρι μου ένα GT2 για 6 μηνες. Κάθε update και τραγωδία. Υποβάθμιση μπαταρίας, ταχύτητας, κάμερας. Μπείτε και στα forum τους να δείτε τι κλάμα πέφτει από τους χρήστες.....Τιτανικός.....Πήρα ένα A54 και ηρέμησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Despotas said:

 

Προσωπικά πιο VFM θεωρώ το GT 6T που ανακοινώθηκε παράλληλα.

Τρέχει προσφορά μέχρι 4/7 με τιμή 400€ για το 6Τ 8/256GB μαζί με φορτιστή 120W και τα ασύρματα ακουστικά Realme Buds Air 6.

https://www.gsmarena.com/realme_gt_6t_comes_to_europe_with_a_550_price_tag_but_will_cost_only_400_for_a_limited_time-news-63362.php

https://www.gsmarena.com/realme_gt_6t-13010.php

https://www.amazon.de/RMX3851/dp/B0D5461CWV

Σήμερα είδα ότι βγήκε σε amazon.es και αυτομουτζωθηκα που χθες παραγγειλα από το skroutz το x6 pro.

-Σκέφτομαι από την μια να το ακυρώσω, από την άλλη είναι ψιλομπερδεμα γιατί αγοράστηκε με 39a, κωδικούς κ iris.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flagship killer? Δεν πανε καλα αυτοι. X6 pro η F6 και τελος. 800 ευρω και το ονομαζουν flagship killer. Παει το εχουν χασει και αυτοι εκει στη realme. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, inetien12 είπε

Τον ιδιο CPU εχει και το Poco F6 και κανει και τα μισα λεφτα

Ναι αλλά δεν έχει το απαίσιο λογισμικό του!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...