Προς το περιεχόμενο

Το YouTube ακυρώνει τις συνδρομές Premium που αποκτήθηκαν με παραπλάνηση τοποθεσίας μέσω VPN


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

13 ώρες πριν, Vice είπε

SmartTube

 

Δυστυχώς αν οι smart tv's είναι με android λειτουργικό.

Γιατί αν είναι άλλο λειτουργικό ή δεν γίνεται ή θέλει ολόκληρη ιστορία.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/6/2024 στις 2:30 ΜΜ, Pitoo είπε

Έχω το Chromecast Tv το καινούργιο το λευκό.

Μπορω να δω on line πως να το κάνω side load.

Αυτό που με απασχολεί είναι ο λογαριασμός μου.

Ειναι ασφαλές να κάνω log in στην συγκεκριμένη εφαρμογή με το βασικό μου google account? Η θα μου τραβήξουν τα στοιχεία και θα έχουν πρόσβαση στα mail μου κλπ;

Πριν πάρω iPhone χρησιμοποιούσα το Vanced σε android και είχα πάρει αυτό το ρίσκο και δεν είχε γίνει κάτι αλλά εδώ ξέρουμε αν είναι ασφαλές ; Κάνεις log in στους σέρβερ της google απ ευθείας όταν βάζεις λογαριασμό;

Στην εφαρμογη κανεις sign in με token και οχι κωδικο, θα σου βγαζει ενα passcode, πας σε μια συγκεκριμενη σελιδα της Google τον περνα και σε συνδεει με τον λογαριασμο σου. Δε γραφεις πουθενα στην εφαρμογη το password σου,

Στις 21/6/2024 στις 10:51 ΠΜ, Paragontas-x είπε

Δυστυχώς έχω Samsung τηλεόραση με tizen λειτουργικό.

Ξέρεις κάτι γι' αυτό?

Αν σε καιει μπορεις να παρεις ενα Android Box, πχ Xiaomi Mi Box S 2 φορτωσε εκει το apk του SmartTube και θα εισαι κομπλε. Ετσι ξεφευγεις απο τον βραχνα του Tizen να μην βρισκεις καποια εφαρμογη που θες ή να βρεθεις καποια στιγμη να βρεθει η τηλεοραση σου χωρις supproted software.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2024 στις 10:09 ΠΜ, adi32 είπε

Για ποιο λογο να πληρωσει καποιος συνδρομη στο  youtube ?

Για να το ρωτάς καταλαβαίνουμε ότι δεν είχες ποτέ youtube premium...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2024 στις 11:45 ΠΜ, asmilon είπε

Στην εφαρμογη κανεις sign in με token και οχι κωδικο, θα σου βγαζει ενα passcode, πας σε μια συγκεκριμενη σελιδα της Google τον περνα και σε συνδεει με τον λογαριασμο σου. Δε γραφεις πουθενα στην εφαρμογη το password σου,

Αν σε καιει μπορεις να παρεις ενα Android Box, πχ Xiaomi Mi Box S 2 φορτωσε εκει το apk του SmartTube και θα εισαι κομπλε. Ετσι ξεφευγεις απο τον βραχνα του Tizen να μην βρισκεις καποια εφαρμογη που θες ή να βρεθεις καποια στιγμη να βρεθει η τηλεοραση σου χωρις supproted software.

Καλο το smartube και κανει δουλεια σε android media players αλλα δεν εχει τοσο καλο ui.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2024 στις 10:12 ΠΜ, αποστόλης είπε

Σαν πολύ επιθετικό μας βγήκε το YouTube φέτος.....

Όλα να τα περιμένεις από τη Google.

Η διακοπή της συνδρομής Premium συνιστά ένα ακόμα βήμα πριν τον τερματισμό των λογαριασμών όσων δεν μασάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ρε γαμώτο και είχαμε καραβολευτει με την premium from India για ένα χρόνο.

 

Το είπα και ποιο πάνω.

Τι το χαλάει το youtube και το κάθε youtube αν κάποιος "εκμεταλλεύεται" τις διαφορετικές τιμές που έχουν ανά τις χώρες του κόσμου.

Αυτοί πάλι λεφτά δεν παίρνουνε?

 

Αν πάντως βρει κάποιο τρόπο να μπορούμε να αγοράσουμε φτηνότερο premium για ένα χρόνο και να δέχεται και τη πληρωμή από Ελληνική κάρτα(ή Revolut) ας μας πει τον τρόπο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αν πάντως βρει κάποιο τρόπο να μπορούμε να αγοράσουμε φτηνότερο premium για ένα χρόνο και να δέχεται και τη πληρωμή από Ελληνική κάρτα(ή Revolut) ας μας πει τον τρόπο.

Δοκίμασε Ταυλάνδη για ετήσιο.Εχει αναφερθεί ότι δουλεύει ακόμα όχι όμως για family μόνο το ατομικό.Ετήσιο έχουν και η Τουρκία και η Ινδία αλλά θέλουν τώρα πια κάρτα της ίδιας χώρας.

Έχει πέσει άκυρο σε κάποιον από εδώ μέσα? Μέχρι στιγμής δεν βλέπω να έχει αναφερθεί κάτι.Αντιθέτως Γερμανία διαβάζω ότι πέφτουν βροχή οι ακυρώσεις....Έχω Νιγηριανό πού είναι πραγματικά κλοπή, 1 ευρώ για το family και μέχρι τώρα δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Τι το χαλάει το youtube και το κάθε youtube αν κάποιος "εκμεταλλεύεται" τις διαφορετικές τιμές που έχουν ανά τις χώρες του κόσμου.

Αυτοί πάλι λεφτά δεν παίρνουνε?

μας δουλεύεις? :rolleyes: αντί να πάρει 2 ευρώ Ινδίας θα σου πάρει 10 ευρώ Ελλάδας. 

τι λες το νοιάζει?:lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Πόσοι πιστεύεις θα αγοράσουν από Ελλάδα με 10 ευρώ το μήνα και πόσοι από Ινδία με 2 ευρώ το μήνα?

Η Google δεν σκέφτεται το ίδιο με εσένα όμως. Αυτό δεν καταλαβαίνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Paragontas-x said:

Πόσοι πιστεύεις θα αγοράσουν από Ελλάδα με 10 ευρώ το μήνα και πόσοι από Ινδία με 2 ευρώ το μήνα?

Πόσοι από εκεί έξω που δεν ασχολούνται με αυτά νομίζεις ότι ξέρουν ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα? Δεν είναι και πολύ μη νομίζεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα που έχουμε όλοι μας πιστεύω είναι αυτό που φαίνεται στη παρακάτω φώτο.

Ενώ δέχεται κανονικά τη κανονικά που διαλέγουμε στο vpn όταν πάμε να πληρώσουμε με την ελληνική μας κάρτα ή ακόμα και με τη revolut μας βγάζει το παρακάτω πρόβλημα και απλά δεν δέχεται τα λεφτά.

youtube-ghana-fail-payment.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Το θέμα που έχουμε όλοι μας πιστεύω είναι αυτό που φαίνεται στη παρακάτω φώτο.

Ενώ δέχεται κανονικά τη κανονικά που διαλέγουμε στο vpn όταν πάμε να πληρώσουμε με την ελληνική μας κάρτα ή ακόμα και με τη revolut μας βγάζει το παρακάτω πρόβλημα και απλά δεν δέχεται τα λεφτά.

youtube-ghana-fail-payment.jpg

Για να παταχθεί η συνδρομητική πειρατεία τα κάνει αυτά η Google!

Όσοι νομίζουν πως θ' αποκτήσουν premium συνδρομή τζάμπα δίχως να πληρώσουν ούτε ένα cent τσακιστό για να ξεπεράσουν το σκόπελο των διαφημίσεων είναι βαθύτατα γελασμένοι.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1ον Δεν είναι δωρεάν.

Πληρώνεις κάτι. Ναι μεν πολύ λιγότερα απ' ότι θα πλήρωνες κανονικά στην Ελλάδα αλλά πληρώνεις.

2ον το ξέρεις φαντάζομαι ότι υπάρχει και άλλη λύση που δεν χρειάζεται καν να πληρώσεις απολύτως τίποτα και να μην βλέπεις διαφημίσεις στο youtube ποτέ.

Τι πιστεύεις λοιπόν ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων θα προτίμηση τώρα?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμασει κανείς να αγοράσει yt premium μέσω vpn και να πληρώσει με payzee?

Τη δέχτηκε?

Εγώ όπως ήδη έχω πει δοκίμασα με revolut, ελληνική visa card αλλά δεν δέχτηκε καμία πληρωμή ενώ είχε δει μια χαρά το vpn χαρά είμαι από India ή Brazil ή Argetina.

Αν έχει βρει κανείς λύση που να δεχτεί την πληρωμή ας μου στείλει ένα μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...