Προς το περιεχόμενο

Το YouTube ακυρώνει τις συνδρομές Premium που αποκτήθηκαν με παραπλάνηση τοποθεσίας μέσω VPN


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, user2163 είπε

Η Google στην Ελλάδα υπάρχει μέσω της Google Ireland Limited GOOGLE IRELAND LIMITED · GORDON HOUSE, BARROW STREET, DUBLIN 4, Dublin, IE-D, D04 E5W5, IE (opencorpdata.com) χρησιμοποιώντας το EEA Passporting

 

Επίσης οι φόροι αποδίδονται κανονικότατα στο Ελληνικό κράτος, πιο συγκεκριμένα στην συνδρομή των 8.49€/μήνα αποδίδονται φόροι 1.64€ στο κράτος και τα υπόλοιπα 6.85€ πάνε στην Google.

 

Για περισσότερα μπορείς να διαβάσεις εδώ Passporting: What it is and how it Works (investopedia.com)

Και η ΕΕ παγκοσμιοποιημένη είναι.

Ο φόρος που έγραψες είναι 19%.

Μία ΑΕ στην Ελλάδα, θα πληρώσει φόρο στα καθαρά κέρδη ίσο με 22%.

Την δέχομαι την διόρθωση, αλλά και πάλι έχουμε μία μικρή διαφορά, αλλά υπαρκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 hours ago, fast8 said:

Εμείς πάντως, ως Ελλάδα, φθηνά δεν πληρώνουμε ούτε τώρα. Καμία σχέση η αγοραστική μας δύναμη με τις τιμές που ζητάνε και όχι μόνο στο streaming αλλά και σε άλλα όπως πχ games.

στα χαρτια ειμαστε μια ευρωπαϊκή χωρα με πάνω απο το μεσαιο βιοτικό επίπεδο ασχετα που στην πράξη αυτο το νούμερο κάνει το 20% και υπόλοιποι  πεινάνε

 

10 hours ago, adi32 said:

Μια φορα τα κανεις αυτα στην αρχη και τελος για παντα 

Blocker ετσι κι αλλιως θες στο pc 

Αν εχεις android tv βαζεις το smartTube και τελος 

Σε κινητο revanced  ή  το new pipe χωρις καμια ρυθμιση και τελος 

Τωρα για iphone κλπ δεν ξερω 

δεν ειναι μια φορα , με το vanced καποια στηγμη μου εκανε ban τον λογαριασμό λογο οτι εκανα χρηση του youtube music  (ποιος θα μου τον επιστρέψει είπαμε? εε κaνεις σωστά? ) blocker πόσες φορές είχε αποτύχει με της αλλαγές που εκαναν και ψαχνόμουν , στο iphone που ειναι κύρια μου συσκευη τι κάνω στήνω vpn σπιτι και περνάω απο εκει όλα?

χρόνος για όλα αυτά δεν υπάρχει σκέψου μου κρασαρε στο λαπτοπ 3 χρονών ο δισκος και δεν είχα χρόνο 2 ώρες να κάτσω να το ανοίξω να περάσω δίσκο να κάνω format κλπ ποιο απλα μου βγηκε να πάρω άλλο και το χαλασμενο καποτε και αν θα εχω χρόνο θα το κάνω , οταν η ζωη ειναι φάση ξυπνάς φεύγεις στης 7 και γυρνας σπιτι στης 10 και κρεβατι στης 11 καθε μερα καθε χαμένο λεπτό μετραει

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, adi32 είπε

Για ποιο λογο να πληρωσει καποιος συνδρομη στο  youtube ?

Έχουμε iPhone Χαχα! Άσε δεν τρέχω να ψάχνω τα τζάμπα κάθε βδομάδα που το αλλάζουν! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το You tube θέλει διαφημήσεις ας βάζει σιωπηρές και σε ξεχωριστό χώρο όταν βλέπεις σε μικρή οθόνη, φαντάσου να θές να ακούσεις χαλαρωτική μουσική και να πετάγεται κάθε 2 λεπτα μια εταιρεία με κάποιον που γκαρίζει για το προϊόν της, εγώ θα μπλοκάρω όσο μπορώ με adblocks και όταν δεν μπορώ θα ρίξω μαύρο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι συνδρομές από VPN που θα ακυρωθούν, μήπως είναι με μειλ δηλωμένο σε άλλη χώρα? Τι εννοώ. Αν πάρω το προσωπικό μου μειλ το οποίο φαίνεται να έχει δημιουργηθεί κανονικά στην Ελλάδα και σε αυτό το μειλ μπω με VPN και πάρω συνδρομή από άλλη χώρα, μήπως μόνο αυτό θα μπλοκαριστεί? Εάν έχω με VPN μειλ από Τουρκία πχ και με αυτό το μειλ πάρω Τούρκικη συνδρομή  YouTube Premium, θα μπλοκαριστεί και αυτό ή όχι; Το ρωτάω γιατί όντως με Ελληνικό μειλ είχα πάρει Τούρκικη συνδρομή στο YouTube και μου φάνηκε περίεργο ότι μπόρεσα και την πήρα τόσο εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, user2163 said:

Η Google στην Ελλάδα υπάρχει μέσω της Google Ireland Limited GOOGLE IRELAND LIMITED · GORDON HOUSE, BARROW STREET, DUBLIN 4, Dublin, IE-D, D04 E5W5, IE (opencorpdata.com) χρησιμοποιώντας το EEA Passporting

 

Επίσης οι φόροι αποδίδονται κανονικότατα στο Ελληνικό κράτος, πιο συγκεκριμένα στην συνδρομή των 8.49€/μήνα αποδίδονται φόροι 1.64€ στο κράτος και τα υπόλοιπα 6.85€ πάνε στην Google.

 

Για περισσότερα μπορείς να διαβάσεις εδώ Passporting: What it is and how it Works (investopedia.com)

Θεωρώ πως ο φίλος δεν αναφέρεται στην αυτονόητη απόδοση ΦΠΑ, αλλά στην φορολογία των εσόδων της Google (όσων έχει από την ελληνική αγορά), με βάση τα δεδομένα του ελληνικού φορολογικού κώδικα. Εκεί πάει η αναφορά στην παγκοσμιοποίηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Paragontas-x είπε

Το revanced δεν δουλεύει.

Ενώ υποτιθετε ότι κόβει τις διαφημίσεις αυτό δείχνει πολύ περισσοτερες

Άψογα δουλεύει το revanced μηδέν διαφημίσεις πουθενά 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Pitoo είπε

8 ευρώ το 6 μηνο ένα καλό Adblocker που τρέχει σε κάθε λειτουργικό και browser πλέον και βλέπετε βίντεο από browser και όχι την εφαρμογή. Στην αρχή είναι λίγο δύσκολο να το συνηθίσεις, μετά από λίγες ημέρες όμως που το κεφάλι σου έχει ησυχάσει απ τις διαφήμισεις των 30 δευτερολέπτων αξίζει κάθε ευρω

Καλο θα ήταν να υπήρχε ένα adblock που να υπάρχει παντού αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κυρίως για τηλεοράσεις

21 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Μας εχετε ζαλισει με αυτα τα apps.

ΟΧΙ δεν ειναι ειναι ιδιο το smartube και το revanced με το youtube premium, εκτος του οτι δεν γινεται cast στην τηλεοραση τσεκαρε και ποση μπαταρια σου ρουφαει το revanced.

Και στο λεει ατομο που ειχε το πρωτο vanced απο τοτε που ειχε κυκλοφορησει.

Και πλέον πχ το revanced Δεν δουλεύει

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Arkin είπε

Ουτε 1 στους 100 δεν θα βαλει. Οποιο κινητο πιανω στα χερια μου περναω πρωτα πρωτα adguard premium και revanced. Απλα δεν υπαρχει παντου καποιος που θα το κανει αυτο οποτε μενει και κοσμος που βλεπει ολη μερα διαφημισεις η πληρωνει για να μην βλεπει. 

δε χρειαζεται ουτε premium ουτε τιποτα βαζεις στις ρυθμισεις του κινητου  dns.adguard.com  και τελος 

Αν δε θες να μπλεξεις με revanced και ρυθμισεις βαζεις https://newpipe.net/

Στο Pc βαζεις https://chromewebstore.google.com/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm?hl=el

και αυτα image.png.d2341226f7f1e90263f84f3627681ef7.png

και τελος οι διαφημίσεις και μπαινεις και σε οποια site σου μπλοκαρουν 

Αν εχεις andoid tv  smartube 

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, -dL- είπε

"το YouTube πιθανότατα παρατήρησε την αλλαγή τοποθεσίας που αναγνωρίζεται από διαφορετικές IP διευθύνσεις αλλά και signatures συσκευών που σχετίζονται με τον ίδιο Google λογαριασμό"...

Δεν έχω να πω κάτι άλλο, μιλάει μόνο του...

Έχω βάλει smartube στην TV και δεν θέλω πλέον να δω βίντεο στο pc, απόλαυση!

Σε τι τηλεόραση βρήκες το εν λογο πρόγραμμα γιατί εγώ με Samsung δεν το εχω βρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Σε τι τηλεόραση βρήκες το εν λογο πρόγραμμα γιατί εγώ με Samsung δεν το εχω βρει

πρεπει να εχει android ή τηλεοραση 

κατεβαζεις το apk και το βαζεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...