Προς το περιεχόμενο

Το YouTube ακυρώνει τις συνδρομές Premium που αποκτήθηκαν με παραπλάνηση τοποθεσίας μέσω VPN


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, asmilon said:

Με δραχμη ουτε πιο ισχυρο νομισμα θα ειχαμε ουτε θα πετυχαιναμε καλυτερη τιμη σε αγορες απο το εξωτερικο.

Όταν ο τούρκος με 50€ πληρώνει ενοίκιο δεν μπορεί να του χρεώσει 10€ το YouTube. Γίνεται ανακατανομή ανάλογα με την αξία του κάθε νομίσματος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KostasKri είπε

Και μην ξεχνάμε ότι το youtube σαν οντότητα δεν είναι κερδοφόρο. Η google δεν έχει ανακοινώσει ποτέ κέρδη για το youtube σε επενδυτές κτλ.

Αυτό θα έπρεπε να απαγορεύεται, διότι δημιουργεί αθέμιτο ανταγωνισμό.

Οκ μπορείς να έχεις ζημιές για ένα αυστηρά καθορισμένο χρονικό διάστημα, προσφέροντας δωρεάν ένα προϊόν. Μετά ή βάζεις τιμή ή κλείνεις.

Και ένα γενικότερο σχόλιο.

Αυτές οι εταιρίες είναι υπέρ της παγκοσμιοποίησης και μεταφέρουν τις έδρες τους σε φορολογικούς παραδείσους. Μόλις όμως οι χρήστες τους εκμεταλλεύονται την παγκοσμιοποίηση, τότε πέφτει γκρίνια και κόφτης.

Εντάξει να πληρώσω συνδρομή για Ελλάδα, αλλά να ξέρω ότι θα φορολογηθείς στην Ελλάδα για αυτά που θα εισπράξεις από τους Έλληνες. Τι, όχι;

  • Like 3
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, fwtonio said:

Αυτό θα έπρεπε να απαγορεύεται, διότι δημιουργεί αθέμιτο ανταγωνισμό.

Οκ μπορείς να έχεις ζημιές για ένα αυστηρά καθορισμένο χρονικό διάστημα, προσφέροντας δωρεάν ένα προϊόν. Μετά ή βάζεις τιμή ή κλείνεις.

Και ένα γενικότερο σχόλιο.

Αυτές οι εταιρίες είναι υπέρ της παγκοσμιοποίησης και μεταφέρουν τις έδρες τους σε φορολογικούς παραδείσους. Μόλις όμως οι χρήστες τους εκμεταλλεύονται την παγκοσμιοποίηση, τότε πέφτει γκρίνια και κόφτης.

Εντάξει να πληρώσω συνδρομή για Ελλάδα, αλλά να ξέρω ότι θα φορολογηθείς στην Ελλάδα για αυτά που θα εισπράξεις από τους Έλληνες. Τι, όχι;

Η Google στην Ελλάδα υπάρχει μέσω της Google Ireland Limited GOOGLE IRELAND LIMITED · GORDON HOUSE, BARROW STREET, DUBLIN 4, Dublin, IE-D, D04 E5W5, IE (opencorpdata.com) χρησιμοποιώντας το EEA Passporting

 

Επίσης οι φόροι αποδίδονται κανονικότατα στο Ελληνικό κράτος, πιο συγκεκριμένα στην συνδρομή των 8.49€/μήνα αποδίδονται φόροι 1.64€ στο κράτος και τα υπόλοιπα 6.85€ πάνε στην Google.

 

Για περισσότερα μπορείς να διαβάσεις εδώ Passporting: What it is and how it Works (investopedia.com)

Επεξ/σία από user2163
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, fwtonio said:

Εντάξει να πληρώσω συνδρομή για Ελλάδα, αλλά να ξέρω ότι θα φορολογηθείς στην Ελλάδα για αυτά που θα εισπράξεις από τους Έλληνες. Τι, όχι;

Ωραίο θα ήταν αυτό αλλά φαντάσουν τι θα γίνει με τις τιμές αν πρέπει κάθε εταιρία να ανοίγει παραρτήματα στην Ελλάδα και να φορολογείται εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, KostasKri said:

Ωραίο θα ήταν αυτό αλλά φαντάσουν τι θα γίνει με τις τιμές αν πρέπει κάθε εταιρία να ανοίγει παραρτήματα στην Ελλάδα και να φορολογείται εδώ 

H Amazon πάντως έχει κι η Google από ότι φαίνεται από το post του user2163 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το κάνουν και απλά.θα γυρίσουμε στο απλό καλό ράδιο... Μην πω και τίποτα ... Να πατώσουν όλα να δω πώς θα πληρώνει τους youtuber και όλους αυτούς 🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωωωρε τι έχει να γίνει. Ακυρωμενες premium την ίδια ώρα όσοι έχουμε revanced η ublock συνεχίζουμε κανονικά. Τα εχει παίξει η google τελείως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έστω και μέσω vpn το youtube έπαιρνε κάποια λεφτά.

Τώρα με αυτά που κάνει θα δει τους premium χρήστες να μειώνονται τρομερά και όλοι να προσφεύγουν σε ποιο αξιόπιστα ad-blocker(U....) με αποτέλεσμα να μην παίρνει καθόλου λεφτά από αυτούς.

Αφού το προτιμάει έτσι η κυρία Google/youtube.

γίνει έτσι και θα γίνει.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι τύποι που αγοράζουν YouTube Premium από χώρες όπως Τουρκία και νομίζουν ότι βρήκαν κάποιο αλάνθαστο κόλπο να ξεγελάσουν την Google μου θυμίζει τους τύπους που είχαν Windows 7 με crack (εποχές πριν το digital licence τότε) και επειδή έκαναν hide το τάδε KB (που ήλεγχε την αυθεντικότητα) από το Windows Update νόμιζαν ότι είχαν βρει κάποιο αλάνθαστο κόλπο να ξεγελάνε την Microsoft να τους δίνει τζάμπα Windows.

Λες και η Micrrosoft δεν μπορούσε να βγάλει ένα δεύτερο KB απροειδοποίητα και να τους κάνει να τρέχουν (όπως έκανε με το WGA στα Windows XP) ή λες και η Google δεν βλέπει ότι γράφεσαι στο τουρκικό YouTube αλλά ο payment processor στέλνει πληρωμή από ελληνική κάρτα/τραπεζικό λογαριασμό/whatever.

Και στις δυο περιπτώσεις θέλουν και σε αφήνουν (για όσο αυτοί θέλουν φυσικά).

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Like 2
  • Sad 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, GREG10ARIS είπε

Πραγματικα δεν ξερω πως το σκεφτονται, η τιμη στην Ελλαδα ειναι πολλες φορες πανω ουτε 1 στους 10 δε θα βαλει κανονικο premium

Ουτε 1 στους 100 δεν θα βαλει. Οποιο κινητο πιανω στα χερια μου περναω πρωτα πρωτα adguard premium και revanced. Απλα δεν υπαρχει παντου καποιος που θα το κανει αυτο οποτε μενει και κοσμος που βλεπει ολη μερα διαφημισεις η πληρωνει για να μην βλεπει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ουτε 1 στους 100 δεν θα βαλει. Οποιο κινητο πιανω στα χερια μου περναω πρωτα πρωτα adguard premium και revanced. Απλα δεν υπαρχει παντου καποιος που θα το κανει αυτο οποτε μενει και κοσμος που βλεπει ολη μερα διαφημισεις η πληρωνει για να μην βλεπει. 

με το συμπάθειο αλλά από το να βάλω κάποιο τυχαίο apk προτιμώ να πληρώσω που λέει ο λόγος.

τα smartphones πλέον είναι πολλά παραπάνω από ένα τηλ και δεν θα ρισκάρω την ασφάλεια μου.

καλά το να πληρώνεις το adguard αλλά να μην πληρώνεις το yt το θεωρώ ειρωνεία.

ΥΓ. δεν έχω yt premium.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

με το συμπάθειο αλλά από το να βάλω κάποιο τυχαίο apk προτιμώ να πληρώσω που λέει ο λόγος.

τα smartphones πλέον είναι πολλά παραπάνω από ένα τηλ και δεν θα ρισκάρω την ασφάλεια μου.

καλά το να πληρώνεις το adguard αλλά να μην πληρώνεις το yt το θεωρώ ειρωνεία.

ΥΓ. δεν έχω yt premium.

Δεν ειναι τυχαιο apk. Ειναι επισημα απο developers γνωστους χρονια στο χωρο. Απο το 2012 2013 που το χρησιμοποιω ποτε δεν ειχα θεμα και δουλευω πολλες εφαρμογες ebanking ποτε δεν ειχα θεμα. Adguard premium lifetime σε 9 συσκευες εχω προτεινει στα 20 ευρω το αγοραζεις μια φορα και ξενοιαζεις για παντα σε καθε συσκευη και σε υπολογιστη ublock origin. Αυτο με την ασφαλεια ειναι αρκετα πλατωνικο ο πιο πολυς κοσμος που δεν εχει ιδεα απο τετοιες εφαρμογες θα την πατησει με ενα απλο phising mail η sms η οτιδηποτε ενω καποιος οπως εγω που γνωριζει απο ολα αυτα και βαζει εφαρμογες τριτων που εμπιστευετε ομως δεν προκειται να την πατησει ποτε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KostasKri είπε

Όταν ο τούρκος με 50€ πληρώνει ενοίκιο δεν μπορεί να του χρεώσει 10€ το YouTube. Γίνεται ανακατανομή ανάλογα με την αξία του κάθε νομίσματος.

Ξεχασες ενα μηδενικό :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...