Προς το περιεχόμενο

HP γνησιο μελανι δεν ειναι συμβατο.


leoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, 1comment είπε

Εγώ έχω το αντίθετο θέμα και δεν έχω βρει λύση. Ο εκτυπωτής αναγνωρίζει μόνο γνήσιο μελάνι. Συμβατό όχι. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;

Για ποιο μηχάνημα πρόκειται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, 1comment said:

Εγώ έχω το αντίθετο θέμα και δεν έχω βρει λύση. Ο εκτυπωτής αναγνωρίζει μόνο γνήσιο μελάνι. Συμβατό όχι. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;

Πολύς κόσμος.Ειδικά οι κάτοχοι HP που έχουν κάνει αναβάθμιση λογισμικού.

Σε κάποια μοντέλα γίνεται να περάσεις παλιά έκδοση και να ξαναδουλέψουν με συμβατά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, 1comment είπε

Εγώ έχω το αντίθετο θέμα και δεν έχω βρει λύση. Ο εκτυπωτής αναγνωρίζει μόνο γνήσιο μελάνι. Συμβατό όχι. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;

Aν το μοντελο του εκτυπωτη σου ειναι της μορφης "νουμερο" συν το "e", σημαινει οτι ο εκτυπωτης χρειαζεται ιντερνετ για να λειτουργησει, για διαφορους λογους και κατα συνεπεια ενημερωνεται συνεχως και ετσι, επισημως για λογους ποιοτητας και καλης λειτουργιας, δεν θα σε αφησει να χρησιμοποιησεις συμβατο.

Η μονη λυση σε αυτες τις περιπτωσεις, ειναι πριν το διαθεσιμο μελανι πεσει κατω απο 20%, να το ξαναγεμιζεις με ενεση. Ετσι θα μπορεσεις να το χρησιμοποιησεις ισως για αλλες 3 ή και 4 χρησεις αν και με ενδεχομενη απωλεια ποιοτητας.

Επεξ/σία από 29gk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/9/2024 στις 2:38 ΜΜ, gatos74 είπε

Πολύς κόσμος.Ειδικά οι κάτοχοι HP που έχουν κάνει αναβάθμιση λογισμικού.

Σε κάποια μοντέλα γίνεται να περάσεις παλιά έκδοση και να ξαναδουλέψουν με συμβατά.

Αναβάθμιση δεν του έχω κάνει ποτέ. Εξαρχής δεν δεχόταν συμβατό. Είχα πάρει και το επέστρεψα.

Στις 28/9/2024 στις 1:24 ΜΜ, georgeole είπε

Για ποιο μηχάνημα πρόκειται;

Θα το κοιτάξω το μεσημέρι που θα πάω σπίτι.

Στις 28/9/2024 στις 7:43 ΜΜ, 29gk είπε

Aν το μοντελο του εκτυπωτη σου ειναι της μορφης "νουμερο" συν το "e", σημαινει οτι ο εκτυπωτης χρειαζεται ιντερνετ για να λειτουργησει, για διαφορους λογους και κατα συνεπεια ενημερωνεται συνεχως και ετσι, επισημως για λογους ποιοτητας και καλης λειτουργιας, δεν θα σε αφησει να χρησιμοποιησεις συμβατο.

Η μονη λυση σε αυτες τις περιπτωσεις, ειναι πριν το διαθεσιμο μελανι πεσει κατω απο 20%, να το ξαναγεμιζεις με ενεση. Ετσι θα μπορεσεις να το χρησιμοποιησεις ισως για αλλες 3 ή και 4 χρησεις αν και με ενδεχομενη απωλεια ποιοτητας.

Αυτό κάνω με τα γεμίσματα αλλά το πρόβλημα είναι ότι τα τοπικά μαγαζιά έχουν κλείσει και το πιο κοντινό είναι σε απόσταση 40 χλμ. Το στέλνω με ελτα κουριερ γιατί έχω επαγγελματικό κωδικό και μου ρχεται 15Ε με τα μεταφ. (για καινούργιο θέλω 40Ε). Μόνος μου επιχείρησα να το γεμίσω παλιά και απέτυχα.

Άρα καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει λύση να δεχτεί συμβατό, θα είναι πάντα έτσι.

Hp Deskjet 2130 το μηχάνημα.

Επεξ/σία από 1comment
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/9/2024 στις 11:27 ΠΜ, 1comment είπε

Αναβάθμιση δεν του έχω κάνει ποτέ. Εξαρχής δεν δεχόταν συμβατό. Είχα πάρει και το επέστρεψα.

Άρα καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει λύση να δεχτεί συμβατό, θα είναι πάντα έτσι.

Hp Deskjet 2130 το μηχάνημα.

Επρεπε να δουλεύει με συμβατα. Μπορεί το συγκεκριμένο συμβατό που πήρες να είχε πρόβλημα και να μην το δέχτηκε. Μου έχει τύχει και μένα και μένα 2 φορές νομίζω hp 1510 καμιά 10αριά χρονών. Τελευταία μόνο με συμβατά τον δουλεύω τα οποία γεμίζω και αρκετές φορές με συριγγα..

Α και με πρόγραμμα που έχω κατεβάσει από το ιντερνετ όχι το επίσημο της hp γιατί παραμονεύουν να ακυρώσουν τα συμβατα.😁Και με αυτό ρίχνουν κάτι πονηρές ερωτήσεις που και που αλλά τους έχω μάθει και τους αποφεύγω.

Διαβάζω στο ιντερνετ ότι το συγκεκριμένο κατά την εγκατάσταση έχει κάποια υπηρεσία για παροχή  κάποιους μήνες δωρεάν μελάνια. Μήπως την ενεργοποίησες και αυτή η Υπηρεσία σε δεσμεύει να χρησιμοποιείς μόνο αυθεντικά;;Πολλά κάνουν να ακυρώσουν τα συμβατά,

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...