Προς το περιεχόμενο

HP γνησιο μελανι δεν ειναι συμβατο.


leoy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, JOHN ONLY είπε

Χαίρετε! Ο hp1510 δέχεται απευθείας μελάνια 301 αντί για τα 650? Ευχαριστώ 

Ναι ο 1510 από την αρχή 301 φοράει.Παίρνω τα συμβατα xxl και εκτυπώνω μπορώ να πω 10πλάσιες σελίδες από τα απλά γνήσια άσε που τα γεμίζω και δουλεύουν μια χαρα.Μία αποτυχία είχα όπως είπα τους πήρα τηλέφωνο και μου εστειλαν αμέσως αλλο.Πριν με γνησια τα απλά είχα βαρεθεί να είμαι συνέχεια με τη σύριγγα να γεμιζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσοι δεν θέλουν τόνερ και τυπώνουν με μελάνια και δεν έχουν πάρει ακόμη ink tank, απλά κάνουν το παρακάτω στην υγεία της HP, της Epson, της Canon, της Brother και πάει λέγοντας...

 

918e7a39b2d71bd85d3e26cf6b42a1ec.jpg.be0f0c3c0b808d49c0e6e35e1fb45c52.jpg 

 

Αγοράστε ink tank και σωθείτε. Μια εκτύπωση ανα 5 μέρες και θα δουλεύουν για πάντα!

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, highpriest είπε

Όσοι δεν θέλουν τόνερ και τυπώνουν με μελάνια και δεν έχουν πάρει ακόμη ink tank, απλά κάνουν το παρακάτω στην υγεία της HP, της Epson, της Canon, της Brother και πάει λέγοντας...

 

918e7a39b2d71bd85d3e26cf6b42a1ec.jpg.be0f0c3c0b808d49c0e6e35e1fb45c52.jpg 

 

Αγοράστε ink tank και σωθείτε. Μια εκτύπωση ανα 5 μέρες και θα δουλεύουν για πάντα!

Σωστα αλλά εχουν και αυτά το ρίσκο τους. Σου έκατσε για κάποιο λόγο μία στραβή με την κεφαλή πιάσε το αβγό και κούρευτο. Πέταμα γιατί δεν συμφέρει επισκευή. Τα 301 , 302,304,652 κ.λ.π. έχουν πάνω την κεφαλή και απλά αν τα παίξει το μελανάκι καινούργιο συμβατό με 10,11 ευρώ και συνεχίζεις.😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, highpriest είπε

Όσοι δεν θέλουν τόνερ και τυπώνουν με μελάνια και δεν έχουν πάρει ακόμη ink tank, απλά κάνουν το παρακάτω στην υγεία της HP, της Epson, της Canon, της Brother και πάει λέγοντας...

 

918e7a39b2d71bd85d3e26cf6b42a1ec.jpg.be0f0c3c0b808d49c0e6e35e1fb45c52.jpg 

 

Αγοράστε ink tank και σωθείτε. Μια εκτύπωση ανα 5 μέρες και θα δουλεύουν για πάντα!

Αφεντικό, ξέχασες να μας γράψεις τη διεύθυνση του σπιτιού της φωτογραφίας!:D

25 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Σωστα αλλά εχουν και αυτά το ρίσκο τους. Σου έκατσε για κάποιο λόγο μία στραβή με την κεφαλή πιάσε το αβγό και κούρευτο. Πέταμα γιατί δεν συμφέρει επισκευή. Τα 301 , 302,304,652 κ.λ.π. έχουν πάνω την κεφαλή και απλά αν τα παίξει το μελανάκι καινούργιο συμβατό με 10,11 ευρώ και συνεχίζεις.😛

Όχι ακριβώς. Αν είναι μέσα σε 3ετή εγγύηση, ειδικά στην Epson, καλύπτεσαι. Αν είναι εκτός εγγύησης, τότε... υποτίθεται πως μέσα στην τριετία έχεις κάνει απόσβεση και ποσώς σε ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, papoys1 είπε

Σωστα αλλά εχουν και αυτά το ρίσκο τους. Σου έκατσε για κάποιο λόγο μία στραβή με την κεφαλή πιάσε το αβγό και κούρευτο. Πέταμα γιατί δεν συμφέρει επισκευή. Τα 301 , 302,304,652 κ.λ.π. έχουν πάνω την κεφαλή και απλά αν τα παίξει το μελανάκι καινούργιο συμβατό με 10,11 ευρώ και συνεχίζεις.😛

Δεν υπάρχει θέμα κεφαλής. Σε Canon/HP οι κεφαλές είναι πρακτικά μελανοδοχεία που αγοράζεις και αντικαθιστάς αν χαλάσουν. Κοστίζουν όσο ένα μελανάκι γνήσιο. Αλλά σε 5 χρόνια που δουλεύω ink tank καθημερινά σχεδόν, δεν χάλασαν ακόμη
Σε Epson λόγο πιεζοηλεκτρικού τρόπου λειτουργία και όχι θερμικού δεν φθείρονται πρακτικά με τίποτα (με ορθή χρήση) για αρκετά χρόνια

Brother δεν γνωρίζω τι παίζει. Αλλά υποθέτω παρόμοια συστήματα θα έχει. 

Η μονη περίπτωση να χαλάσει κεφαλή είναι αν δεν τους δουλεύεις. 
Αλλά κανείς δεν παίρνει ink tank για να μην εκτυπώνει τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα. Ας πάρει laser τότε, ή καθόλου.

Ink Tank και μην είστε άλλο όμηροι των εταιριών με τα δοχεία των 2ml για 150 σελίδες εκτύπωσης με 5% επικάλυψη. Γελάνε τα μουστάκια του CEO της κάθε εταιρίας εκτυπωτών!


Κάποιον με 3ετή εγγύηση και αν έχει και επέκταση εγγύησης με 10-20 ευρώ, πάρτε την και εκείνη.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, highpriest είπε

Κάποιον με 3ετή εγγύηση και αν έχει και επέκταση εγγύησης με 10-20 ευρώ, πάρτε την και εκείνη.

Να υποθέσω πως, όταν λες επέκταση εγγύησης, εννοείς από την εκάστοτε εταιρεία, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, highpriest είπε

Δεν υπάρχει θέμα κεφαλής. Σε Canon/HP οι κεφαλές είναι πρακτικά μελανοδοχεία που αγοράζεις και αντικαθιστάς αν χαλάσουν. Κοστίζουν όσο ένα μελανάκι γνήσιο. Αλλά σε 5 χρόνια που δουλεύω ink tank καθημερινά σχεδόν, δεν χάλασαν ακόμη
Σε Epson λόγο πιεζοηλεκτρικού τρόπου λειτουργία και όχι θερμικού δεν φθείρονται πρακτικά με τίποτα (με ορθή χρήση) για αρκετά χρόνια

Brother δεν γνωρίζω τι παίζει. Αλλά υποθέτω παρόμοια συστήματα θα έχει. 

Η μονη περίπτωση να χαλάσει κεφαλή είναι αν δεν τους δουλεύεις. 
Αλλά κανείς δεν παίρνει ink tank για να μην εκτυπώνει τουλάχιστον μια φορά τη βδομάδα. Ας πάρει laser τότε, ή καθόλου.

Ink Tank και μην είστε άλλο όμηροι των εταιριών με τα δοχεία των 2ml για 150 σελίδες εκτύπωσης με 5% επικάλυψη. Γελάνε τα μουστάκια του CEO της κάθε εταιρίας εκτυπωτών!


Κάποιον με 3ετή εγγύηση και αν έχει και επέκταση εγγύησης με 10-20 ευρώ, πάρτε την και εκείνη.


 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Μελάνι για συμπλήρωμα πρέπει υποχρεωτικά να αγοράσεις γνήσια τα αναγνωρίζει ή μπορείς να χρησιμοποιείς και απλά φτηνιάρικα του εμπορίου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Μελάνι για συμπλήρωμα πρέπει υποχρεωτικά να αγοράσεις γνήσια τα αναγνωρίζει ή μπορείς να χρησιμοποιείς και απλά φτηνιάρικα του εμπορίου;;

Αν εννοείς τους ink tank, ΠΑΝΤΑ original.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, georgeole είπε

Αν εννοείς τους ink tank, ΠΑΝΤΑ original.

Ευχαριστώ προσωπικά μια χαρά βολεύομαι με τον 1510 περιστασιακή χρήση που τον θέλω και καμιά εγχρωμη για τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Ευχαριστώ προσωπικά μια χαρά βολεύομαι με τον 1510 περιστασιακή χρήση που τον θέλω και καμιά εγχρωμη για τα παιδιά.

Κι εδώ εύκολη είναι η απάντηση. Αν πρόκειται για απλό inkjet, ποιοτικά συμβατά. Αν υπάρχουν, δεν έχει νόημα να ασχολείσαι με γάντια, σύριγγες και λοιπές ναυτικές επιχειρήσεις! Το εργοστάσιο έχει φροντίσει για όλα: Ακόμα και η ζάχαρη στο γάλα είναι λιωμένη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, georgeole είπε

Να υποθέσω πως, όταν λες επέκταση εγγύησης, εννοείς από την εκάστοτε εταιρεία, σωστά;

Ναι, δίνουν κατα καιρούς κάτι επεκτάσεις με μικρό αντίτιμο. Αν εκτυπώνεις πολύ, συμφέρει
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, highpriest είπε

Ναι, δίνουν κατα καιρούς κάτι επεκτάσεις με μικρό αντίτιμο. Αν εκτυπώνεις πολύ, συμφέρει
 

Και πολύ να μην τυπώνεις, πάλι συμφέρει. Είμαι σχεδόν πάντοτε ΥΠΕΡ στην επέκταση εγγύησης από αντιπροσωπεία, για οποιοδήποτε είδους μηχάνημα.

ΥΓ Πέρυσι έδωσα σκάρτα 50€ στην Dell για επέκταση της εγγύησης στο laptop για ένα χρόνο. Στον 3ο μήνα της έξτρα εγγύησης ψόφησε η μητρική!!!😲 Μετά το αρχικό σοκ, αντέδρασα α λα Βλαχοπούλου!!!!😂🤣😂

 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έναν epson ink tank που έχω εγώ πάντως που πλέον δεν τον χρησιμοποιώ, είχε μείνει και κανένα εξάμηνο χωρίς εκτύπωση και δεν τύπωνε το μπλέ νομίζω αντί για αυτό τύπωνε κόκκινο, έφτιαξε με βαθύ καθαρισμό. Γενικά μου φαίνεται ότι δεν έχει ανάγκη ( τουλάχιστον το συγκεκριμένο μοντέλο νομίζω l3160 ή l3060 είναι).  Και κάτι ατέλειες που βγάζει στις ασπρόμαυρες σελίδες που δεν με νοιάζει να είναι στην εντέλεια αν βάλω υψηλή ποιότητα εκτύπωσης μια χαρά τις τυπώνει. Γενικά έχω μείνει υπερευχαριστημενος μιας και όποτε τον χρειάστηκα μετα από τον πρώτο χρήσης του που εκεί τον χρησιμοποιούσα εντατικά δεν με έχει αφήσει ξεκρεμαστο και είναι 4-5 χρόνια που τον έχω χωρίς να βγάλει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...