Προς το περιεχόμενο

Το Starlink Mini αναμένεται να διατεθεί στην αγορά στη μισή τιμή και να προσφέρει έως 100Mbps


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 minutes ago, 7nisiotis said:

Ούτε με 5G από καρτοκινητη σε αφήνουν (cosmote)

Πρώτη φορά το ακούω. Σου έστειλαν ειδοποίηση για κάτι που κατέβασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ούτε με 5G από καρτοκινητη σε αφήνουν (cosmote)

Μια χαρα αφηνουν δεν υπαρχει κανενα θεμα. Ουτε με καρτοκινητη ουτε με συμβολαιο. 

5 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Πρώτη φορά το ακούω. Σου έστειλαν ειδοποίηση για κάτι που κατέβασες;

Ειδοποιηση μονο απο starlink στελνουν και σε συγκεκριμενες χωρες που στελνουν ηδη ειδοποιησεις οι εταιριες και αν κατεβασεις με οπτικη vdsl κτλ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, infin1tyGR said:

Πρώτη φορά το ακούω. Σου έστειλαν ειδοποίηση για κάτι που κατέβασες;

Απλά ρίχνει την ταχύτητα σε μερικά δεκάδες kb/s με το που ανιχνεύσει torrent client (qbittorrent, flud)

20 hours ago, Arkin said:

Μια χαρα αφηνουν δεν υπαρχει κανενα θεμα. Ουτε με καρτοκινητη ουτε με συμβολαιο. 

Δε γίνεται σε δοκιμή που έχω κάνει δεκάδες φορές με 5G whats up να κατεβάσεις κάτι με torrent client (δεν αναφέρομαι σε 🏴‍☠️) και απλά δεν κατεβαίνει- από μερικά kb/s έως κάνα δυο mbps να φτάσει ενώ ξέρω γω άλλου τερματίζει. Εννοείται ότι είχε φουλ seeders. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Απλά ρίχνει την ταχύτητα σε μερικά δεκάδες kb/s με το που ανιχνεύσει torrent client (qbittorrent, flud)

Δε γίνεται σε δοκιμή που έχω κάνει δεκάδες φορές με 5G whats up να κατεβάσεις κάτι με torrent client (δεν αναφέρομαι σε 🏴‍☠️) και απλά δεν κατεβαίνει- από μερικά kb/s έως κάνα δυο mbps να φτάσει ενώ ξέρω γω άλλου τερματίζει. Εννοείται ότι είχε φουλ seeders. 

Εγω οσες φορες εχω δοκιμασει torrent ειτε απο android ειτε υπολογιστη ειτε με extra sim ειτε με whats up κατεβαζει φουλ εχω δει μεχρι 1.8GB κατεβασμα σε κινητο. Ποτε δεν ειδα cap η χαμηλες ταχυτητες η οτιδηποτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators
2 hours ago, iliata2410 said:

Για παρακολούθηση ταινιών θα απαιτηθεί vpn η όχι τώρα που θα είναι δορυφορικο;

Ανάλογα από πού παρακολουθείς. Αν γίνεται αναπαραγωγή απο νόμιμες πηγές, όχι, δεν χρειάζεται VPN. Αν όμως γίνεται αναπαραγωγή από stereo ή παρόμοια λογισμικά, ναι, είναι απαραίτητη η χρήση VPN. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, paredwse είπε

Αν όμως γίνεται αναπαραγωγή από stereo ή παρόμοια λογισμικά, ναι, είναι απαραίτητη η χρήση VPN. 

κλασικά για το κατέβασμα ταινιών χρειάζετε νομίζω.Σε αυτήν την περίπτωση δέν ξέρω άν πέφτει η ταχύτητα κάνοντας χρήση vpn οπως γίνετε ,με τους εδώ πάροχους

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, iliata2410 said:

κλασικά για το κατέβασμα ταινιών χρειάζετε νομίζω.Σε αυτήν την περίπτωση δέν ξέρω άν πέφτει η ταχύτητα κάνοντας χρήση vpn οπως γίνετε ,με τους εδώ πάροχους

Το κατέβασμα ταινιών εμπίπτει σε παράνομη χρήση και φυσικά χρειάζεται VPN. 

Η ταχύτητα, υποθέτω, είναι ανάλογη με το κάθε VPN... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...