Προς το περιεχόμενο

Το Starlink Mini αναμένεται να διατεθεί στην αγορά στη μισή τιμή και να προσφέρει έως 100Mbps


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Οχι δεν εγραψα βρε 2GB δεδομενα 2GB ταχυτητα εγραψα. Εως 2GB ταχυτητα εχω πιασει με το 5001 που εχω. 

 

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Και εξηγουμαι. 

Αρχικα οπως πληρωνεις το starlink ετσι θα επενδυσεις και 249 ευρω στο 5001 τοσο εχει απο vodafone εδω και 2 χρονια 299 εχει στην cosmote. 

Επισης δεν θελει καμια δεσμευση συμβολαιου. Cosmote neo βγαινει 29.7 ευρω το μηνα και εχεις απεριοριστα δεδομενα+απεριοριστα λεπτα+2000sms καθε μηνα και δεν εχει καμια δεσμευση δηλαδη μπορεις να το κοψεις οποτε θελεις και να το ξανα βαλεις οποτε θελεις. Χωρις φορο κινητης μιας και με cosmote one κοπηκε η βασικα θα κοπει σε 3 μερες απο σημερα πριν εδιναν 2gb για μια βδομαδα σε καθε cosmote one συνδεση τωρα κοβουν 10% απο την τιμη πχ απο συμβολαιο 10% στα 33 που εχει το cosmote neo ειναι 29.7 ευρω η απο καρτα θα βαζεις 15 ευρω και θα μπαινουν 15 πρακτικα εκοψαν το φορο με το 10% που δινουν.

Επισης cap δεν υπαρχει καθολου. 

Εδω τα δεδομενα που εχουν περασει απο το 5001 απο αρχες του μηνα 5.66TB και δεν υπαρχει οριο ηταν 100TB το μηνα και το εκαναν απεριοριστο δηλαδη μπορεις να φας 1 Peta Byte και δεν θα μπει οριο. 

Και ταχυτητες ειμαι στα 350mb download και 120mb upload εδω και 1.5 χρονο σε επαρχια που ο ΟΤΕ πιανει 50mb max και 5.5mb upload. Μ

Με το ιδιο router εχω πιασει 2GB ταχυτητα download με N78 band και 200MB upload απλα επαρχια εχουμε Ν1 5G οποτε υπαρχει το οριο των 350mb download και 120mb upload. 

Τελος γιατι προτεινω το 5001 και οχι καποιο αλλο 5G router. Γιατι το βγαζεις απο το type c που εχει το βαζεις τσεπη και πας οπου θελεις κραταει ολη μερα η μπαταρια και αν εχεις και ενα power bank το περνεις και σε camping η βουνο για μερες χωρις προβλημα και εχεις παντα απεριοριστα με τρομερες ταχυτητες.

Δεν υπαρχει συγκριση για μενα με starlink το οποιο προσφερει δυστυχως πολυ χαμηλοτερες ταχυτητες απο Ν78 και στο download και στο upload και το ποσο ευελικτο ειναι το cosmote neo μαζι με ενα hotspot router σαν το 5001 ειναι τρομερο. Μηδεν περιορισμοι ουτε σε συμβολαιο ουτε σε δεδομενα και οι ταχυτητες εως 5-6 φορες πανω απο starlink στο download γιατι στο upload μιλαμε για 10 εως 20 φορες πανω ταχυτητες. Και δεν θελει ουτε να το βαλεις καπου οπως το πιατο της starlink. Εγω το εχω πανω σε ενα τραπεζακι το router 1.5 χρονο και πιανω ολη μερα 350mb down και 120mb up και η καταναλωση μου ειναι απο 10tb το μηνα μεχρι 25tb. Απλα πληρωνω 3 ευρω extra sim και 13.5 το gigamax στο κινητο απο προσφορα κανονικα προτεινω το cosmote neo για να μην υπαρχει δεσμευση για οποιον δεν θελει. 

Screenshot-1.png

Στο κεντρο των αθηνων φουλ 5G οκ, μπορεί να εχεις όπως και σε κάποιες άλλες περιοχές της χώρας ... εγω που μενω δυτικη Αττική ( Ελευσίνα, Ασπρόπυργο, Μάνδρα , Μαγούλα,  Μέγαρα ) και ολα λειτουργούν σε μεσοβέζικες καταστασεις σε εκτασεις τεράστιες σε σχεση με το τυπικο μεγεθος ενος μεγαλου δημου της Αττικής, τα νουμερα αυτα δεν ισχύουν . Είναι για αυτούς που πιάνουν καμπάνα 5G cosmote και δεν έχουν αποτομες μετακινήσεις πληθυσμων λογω τουρισμου ( συνταγμα ,Μοναστηράκι πχ) που να μειωνουν το bandwidth της εκαστοτε εταιρειας σε ώρες αιχμής κατι που το starlink δεν το εχει αυτο . Και εξηγω , ότι σε περιόδους κρισεων οπως σεισμους , διακοπες ρευματος συνεχείς,  μεγαλες πυρκαγιες ή  πλημμύρες τα δικτυα κινητης και σταθερης αποδεδειγμενα πεφτουν , λογω του κοσμου που μαζικά προσπαθει να επικοινωνήσει ή  καταστροφες υποδομων . Στις μεγάλες πλημμύρες της Μάνδρας Αττικής το δικτυο κινητης και σταθερης είχε πέσει για αρκετες μερες σε ολη την περιοχη .....εν πάση περίπτωση για δυτική Αττική που είμαι εγώ,  το starlink είναι η ανωτατη καλυτερη επιλογή από ότι άλλο,  "παθογονο τσαμπα τα λεφτα παροχο" , επιλεξει κάποιος να βαλει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, Billator είπε

Καλά όλα αυτά αλλά μόνο στις περιοχές όπου δεν υπάρχει αύξηση του πληθυσμού κατά περιόδους και υπάρχει πάντα διαθέσιμο bandwidth. 

Οπότε δεν είναι όλα τα workcase σενάρια τα ίδια, τα data να είναι υπερβολικά πολύ πιο περιοριστικά και το δορυφορικό internet λύνει εξολοκλήρου αυτά τα ζητήματα. 

Έκανα το λάθος και αγόρασα το 5001 με την λογική ότι θα έχω στο εξοχικό internet (έχει full 5G σήμα) και το ΣΚ που είχε μόλις 40-50k άτομα με το ζόρι έπιανε 2-25mbps και ούτε να δουλέψω μπορούσα. Που να ξεκινήσει από την άλλη βδομάδα ζεστά η σεζόν που θα έρχονται 80-90k άτομα και τον Αύγουστο που αναμένονται πάνω από 120k.

Η 24αρα adsl της cosmote πέρυσι που είχα ήταν άπειρα καλύτερη συγκριτικά με το 5G με το 5001 (το οποίο ήταν όμως πολύ καλύτερο από το κινητό όπου ούτε έκανε load τίποτα φυσικά 😋), απλά δεν πρόλαβα για 1 μέρα να κάνω ενεργοποίηση της γραμμής και έκλεισε το πρόγραμμα ίντερνετ για εξοχικό χωρίς δέσμευση.

Οπότε με το που έρθει το πιάτο αν έχει και μικρότερη συνδρομή είναι απλα Game over. 

Μαζι σου εδω αν και τουλαχιστον επαρχια η και σε πολεις με 10 χιλιαδες κατοικους ακομα και τουριστες να ερθουν παλι μενει πολυ ευρος για σοβαρες ταχυτητες. Και εξηγουμαι.

Καλλικρατεια Χαλκιδικης. 7 8 χιλιαδες κοσμο το χειμωνα και 50+ το καλοκαιρι. Το χειμωνα πιανω εκει 1.8GB ταχυτητα download και το καλοκαιρι πεφτει στα 700MB download. Παλι φτανει δηλαδη. Τωρα αν μιλαμε για Αθηνα σε σημεια που εχει 500 χιλιαδες κοσμο εκει θελει η εταιρια να βαλει κεραιες πολλες με μεγαλυτερο ευρος ωστε να μην υπαρχει προβλημα. 

Χαλκιδικη παντου παιζουμε με Ν78 και τρελες ταχυτητες. 

Επεσες στην περιπτωση και εσυ σιγουρα με το χωριο που λες μιας και απο οτι φαινεται η κεραια εχει πολυ μικρο ευρος και με πολυ κοσμο σε ριχνει τις ταχυτητες στα πατωματα επρεπε να το τεσταρεις αυτο πριν κανεις την κινηση. Εγω πχ τεσταρα πρωτα ειδα οτι χειμωνα καλοκαιρι ειμαστε 2500 3000 ατομα και βγηκα κερδισμενος ολη μερα και βραδυ ειμαι στα τερματα  εχω χαρει ταχυτητες 1.5 χρονο και δεν σκεφτομαι να ξανα γυρισω σε σταθερη ποτε. 

Οποτε σε τετοιες περιπτωσεις εισαι φουλ για starlink εκτος αν βαλουν καμια σοβαρη κεραια και εχεις και σε τετοια μερη καλες ταχυτητες. 

12 λεπτά πριν, georgetsl είπε

Στο κεντρο των αθηνων φουλ 5G οκ, μπορεί να εχεις όπως και σε κάποιες άλλες περιοχές της χώρας ... εγω που μενω δυτικη Αττική ( Ελευσίνα, Ασπρόπυργο, Μάνδρα , Μαγούλα,  Μέγαρα ) και ολα λειτουργούν σε μεσοβέζικες καταστασεις σε εκτασεις τεράστιες σε σχεση με το τυπικο μεγεθος ενος μεγαλου δημου της Αττικής, τα νουμερα αυτα δεν ισχύουν . Είναι για αυτούς που πιάνουν καμπάνα 5G cosmote και δεν έχουν αποτομες μετακινήσεις πληθυσμων λογω τουρισμου ( συνταγμα ,Μοναστηράκι πχ) που να μειωνουν το bandwidth της εκαστοτε εταιρειας σε ώρες αιχμής κατι που το starlink δεν το εχει αυτο . Και εξηγω , ότι σε περιόδους κρισεων οπως σεισμους , διακοπες ρευματος συνεχείς,  μεγαλες πυρκαγιες ή  πλημμύρες τα δικτυα κινητης και σταθερης αποδεδειγμενα πεφτουν , λογω του κοσμου που μαζικά προσπαθει να επικοινωνήσει ή  καταστροφες υποδομων . Στις μεγάλες πλημμύρες της Μάνδρας Αττικής το δικτυο κινητης και σταθερης είχε πέσει για αρκετες μερες σε ολη την περιοχη .....εν πάση περίπτωση για δυτική Αττική που είμαι εγώ,  το starlink είναι η ανωτατη καλυτερη επιλογή από ότι άλλο,  "παθογονο τσαμπα τα λεφτα παροχο" , επιλεξει κάποιος να βαλει .

Ενταξει δεν μιλαμε να βαζεις ρουτερ με sim και να περιμενεις να κανει σεισμο για να μην εχεις σημα. Εγω στον 1.5 χρονο μια μερα μονο δεν ειχα ιντερνετ βασικα ειχα απλα επιανα απο κεραια στα 10χλμ μακρια γιατι ειχε βλαβη η δικη μας που εχω στα 400 μετρα. 

Ξανα λεω παντως οι περιοχες που ζοριζονται πρεπει να μπουν περισσοτερες κεραιες η να ανεβασουν το ευρος να παιζουν με καθαρες Ν78 bands για τον κοσμο που ειναι σε αυτα τα μερη ωστε να μην πεφτει η ταχυτητα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μαζι σου εδω αν και τουλαχιστον επαρχια η και σε πολεις με 10 χιλιαδες κατοικους ακομα και τουριστες να ερθουν παλι μενει πολυ ευρος για σοβαρες ταχυτητες. Και εξηγουμαι.

Καλλικρατεια Χαλκιδικης. 7 8 χιλιαδες κοσμο το χειμωνα και 50+ το καλοκαιρι. Το χειμωνα πιανω εκει 1.8GB ταχυτητα download και το καλοκαιρι πεφτει στα 700MB download. Παλι φτανει δηλαδη. Τωρα αν μιλαμε για Αθηνα σε σημεια που εχει 500 χιλιαδες κοσμο εκει θελει η εταιρια να βαλει κεραιες πολλες με μεγαλυτερο ευρος ωστε να μην υπαρχει προβλημα. 

Χαλκιδικη παντου παιζουμε με Ν78 και τρελες ταχυτητες. 

Επεσες στην περιπτωση και εσυ σιγουρα με το χωριο που λες μιας και απο οτι φαινεται η κεραια εχει πολυ μικρο ευρος και με πολυ κοσμο σε ριχνει τις ταχυτητες στα πατωματα επρεπε να το τεσταρεις αυτο πριν κανεις την κινηση. Εγω πχ τεσταρα πρωτα ειδα οτι χειμωνα καλοκαιρι ειμαστε 2500 3000 ατομα και βγηκα κερδισμενος ολη μερα και βραδυ ειμαι στα τερματα  εχω χαρει ταχυτητες 1.5 χρονο και δεν σκεφτομαι να ξανα γυρισω σε σταθερη ποτε. 

Οποτε σε τετοιες περιπτωσεις εισαι φουλ για starlink εκτος αν βαλουν καμια σοβαρη κεραια και εχεις και σε τετοια μερη καλες ταχυτητες. 

Σκέψου ότι μιλάω για παραθαλάσιο μέρος όπου το χειμώνα έχει 1.5-2.000 κατοίκους (και οι γύρω περιοχές χωριά είναι πολύ μικρά επίσης με πληθυσμό συγκεντρωτικά 7-8.000) και το καλοκαίρι Αύγουστο ξεπερνάνε του 100-120.000, και πρόβλημα πρακτικά έχεις με τα Data από μέσα Ιουνίου, Ιούλιο και Αύγουστο. Οπότε και για αυτό δεν είχε κεραίες, αλλά ελπίζω να μπούνε γιατί κάθε χρόνο χτίζονται τουλάχιστον 300-500 επιπλέον κατοικίες, οπότε σε μια 10-15ετία ούτε κλήσεις θα μπορούμε να κάνουμε :P 

Προφανώς τα Data είναι βολικά με ένα τέτοιο ρουτεράκι, αλλά μακάρι να υπήρχε και σήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Billator είπε

Σκέψου ότι μιλάω για παραθαλάσιο μέρος όπου το χειμώνα έχει 1.5-2.000 κατοίκους (και οι γύρω περιοχές χωριά είναι πολύ μικρά επίσης με πληθυσμό συγκεντρωτικά 7-8.000) και το καλοκαίρι Αύγουστο ξεπερνάνε του 100-120.000, και πρόβλημα πρακτικά έχεις με τα Data από μέσα Ιουνίου, Ιούλιο και Αύγουστο. Οπότε και για αυτό δεν είχε κεραίες, αλλά ελπίζω να μπούνε γιατί κάθε χρόνο χτίζονται τουλάχιστον 300-500 επιπλέον κατοικίες, οπότε σε μια 10-15ετία ούτε κλήσεις θα μπορούμε να κάνουμε :P 

Προφανώς τα Data είναι βολικά με ένα τέτοιο ρουτεράκι, αλλά μακάρι να υπήρχε και σήμα.

Ειναι δυσκολα τα πραγματα καταλαβαινω. Αυτοι θα εχουν κεραιες για 3000 ατομα και οταν πεφτουν 100 χιλιαδες γινεται το ελα να δεις. Καλλικρατεια που λεω εχουν προνοησει για πολυ κοσμο και χειμωνα για αυτο παιζει κοντα 2GB η ταχυτητα ακομα και 8 χιλιαδες ατομα που ειναι και το καλοκαιρι με τα 50 και 60 χιλιαδες παλι επαρκει και ας πεφτει το 1/3 παλι ειναι 600-700mb. Στην θεση σου θα επερνα τηλεφωνο στην εταιρια που ειμαι και εχει τοσο χαλια σημα. 

Το 2015 οταν μας ειχαν ακομα με 3G εδω που ειμαι το οποιο ηταν αθλιο τους ειχα ταραξει στα τηλεφωνα στα κεντρικα στον ΟΤΕ. Με τα πολλα μας εβαλαν 4G και ειδαμε το φως το αληθινο και τωρα ειμαστε με 5G οχι Ν78 αλλα ερχεται και αυτο. Χτυπα τηλεφωνα καθε μερα και κατι θα γινει δεν υπαρχει αλλος τροπος για να απαιτησεις αυτο που πληρωνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, georgetsl said:

κατι που το starlink δεν το εχει αυτο

Δεν το έχει γιατί καλώς ή κακώς είναι 3 κι κούκος οι χρήστες σε σύγκριση με την κινητή, ειδικά στην Ελλάδα.

Αν κάποτε αρχίζει να πιάνει ΚΑΛΑ νούμερα συνδρομητών ανά χώρα, τι νομίζεις ότι θα γίνει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cosmote 4G ταχύτητες απο το σπίτι μου. Να πάρω ένα 4G router και να βάλω Cosmote GIGAMAX unlimited;
Tα 5G router είναι ακριβά, και δε ξέρω τι κάλυψη έχω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με ADSL 12 down / 1 up.

 

4g.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostapo είπε

Cosmote 4G ταχύτητες απο το σπίτι μου. Να πάρω ένα 4G router και να βάλω Cosmote GIGAMAX unlimited;
Tα 5G router είναι ακριβά, και δε ξέρω τι κάλυψη έχω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με ADSL 12 down / 1 up.

 

4g.jpg

Αν υποστηρίζει διπλή sim στο ίδιο νούμερο , παίρνεις την δεύτερη sim την βάζεις σε ένα κινητό και κάνεις hotspot...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostapo είπε

Cosmote 4G ταχύτητες απο το σπίτι μου. Να πάρω ένα 4G router και να βάλω Cosmote GIGAMAX unlimited;
Tα 5G router είναι ακριβά, και δε ξέρω τι κάλυψη έχω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με ADSL 12 down / 1 up.

 

4g.jpg

Εννοειται. Κουμπωνεις μια καρτα whats up και παιζεις με giga week 26 ευρω το μηνα και περνεις και ενα ρουτερ 4G μεχρι 100 ευρω και εισαι κυριος. Εννοειται κοβεις adsl χθες και ησυχαζεις. 

56 λεπτά πριν, atheatos είπε

Αν υποστηρίζει διπλή sim στο ίδιο νούμερο , παίρνεις την δεύτερη sim την βάζεις σε ένα κινητό και κάνεις hotspot...

Δεν γινεται ταυτοχρονα ομως 2 sim να δουλευουν. Αρα παει για νεα sim βγαζει σε 5 λεπτα σε ενα καταστημα ενεργοποιει και το πακετο που τον ειπαν και βλεπει πως θα παει και αν του αρεσει το συνεχιζει. Αν δεν θελει να παιζει και με τα 6.5 καθε βδομαδα με το πακετο παει και σε cosmote neo με τον πρωτο μηνα δωρεαν και ξενοιαζει για τα καλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Arkin είπε

 

Δεν γινεται ταυτοχρονα ομως 2 sim να δουλευουν. 

Τι εννοείς?Έχω διπλή sim( όχι στην Ελλάδα ) και δουλεύει κανονικά το ίδιο νούμερο σε δυο τηλέφωνα  και το internet , με μόνη διαφορά ότι η μια από της δυο sim δεν έχει roaming και δεν δέχεται μυνηματα.

Εξάλλου ποιος ο λόγος της διπλής sim αν δεν μπορεί να δουλεύει ταυτόχρονα σε δυο συκσευες. Βέβαια έχω συμβόλαιο κανονικά με απεριόριστα και μπορεί να γίνεται  για αυτό.  Δεν ξέρω τι ισχύει στην Ελλάδα ή στα καρτοκινητά.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, atheatos είπε

Τι εννοείς?Έχω διπλή sim( όχι στην Ελλάδα ) και δουλεύει κανονικά το ίδιο νούμερο σε δυο τηλέφωνα  και το internet , με μόνη διαφορά ότι η μια από της δυο sim δεν έχει roaming και δεν δέχεται μυνηματα.

Εξάλλου ποιος ο λόγος της διπλής sim αν δεν μπορεί να δουλεύει ταυτόχρονα σε δυο συκσευες. Βέβαια έχω συμβόλαιο κανονικά με απεριόριστα και μπορεί να για αυτό. 

Οντως? Εχω 3 νουμερα με twin sim αλλα αν δεν κλεισω το ενα κινητο δεν δουλευει το αλλο. Δηλαδη η το ενα η το αλλο. Μηπως ειναι μονο για δεδομενα και δουλευει και στις 2? Ετσι δεν το εχω δοκιμασει. Αλλα πχ σε κλησεις η sms δεν ειναι και λογικο γιατι σε περνει καποιος τηλεφωνο δεν γινεται να χτυπησουν και τα 2 ταυτοχρονα η στο sms που θα παει σε πιο κινητο. Αν γινεται να δουλευεις twin sim με τη μια καρτα να δουλευει δεδομενα μονο και την αλλη να δεχετε κανονικα κλησεις sms δεδομενα ειναι τελειο και δεν το γνωριζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οντως? Εχω 3 νουμερα με twin sim αλλα αν δεν κλεισω το ενα κινητο δεν δουλευει το αλλο. Δηλαδη η το ενα η το αλλο. Μηπως ειναι μονο για δεδομενα και δουλευει και στις 2? Ετσι δεν το εχω δοκιμασει. Αλλα πχ σε κλησεις η sms δεν ειναι και λογικο γιατι σε περνει καποιος τηλεφωνο δεν γινεται να χτυπησουν και τα 2 ταυτοχρονα η στο sms που θα παει σε πιο κινητο. Αν γινεται να δουλευεις twin sim με τη μια καρτα να δουλευει δεδομενα μονο και την αλλη να δεχετε κανονικα κλησεις sms δεδομενα ειναι τελειο και δεν το γνωριζα. 

Εχω κάνει το ένα κινητό hotspot  με silence και εχω καταργησει το home internet. Ταχυτητες και στα δυο τηλεφωνα 5G.O παροχος βασικα την δινει την δευτερη sim για ρολογια κτλ . και ειναι μονο esim.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, atheatos είπε

Εχω κάνει το ένα κινητό hotspot  με silence και εχω καταργησει το home internet. Ταχυτητες και στα δυο τηλεφωνα 5G.

Αρα οταν σε καλουν χτυπαει το αλλο οταν σε στελνουν sms παει στο αλλο κινητο και οχι σε αυτο που εχεις hotspot? Πρωτη φορα το ακουω αυτο οτι γινεται twin sim να δουλεψει ταυτοχρονα εστω και σε δεδομενα σε 2 τηλεφωνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αρα οταν σε καλουν χτυπαει το αλλο οταν σε στελνουν sms παει στο αλλο κινητο και οχι σε αυτο που εχεις hotspot? Πρωτη φορα το ακουω αυτο οτι γινεται twin sim να δουλεψει ταυτοχρονα εστω και σε δεδομενα σε 2 τηλεφωνα. 

και τα δυο δέχονται τις ίδιες  κλήσεις και στέλνουν  μυνηματα . Και τα δυο έχουν το ίδιο Ίντερνετ. Όπως ακριβώς γίνεται σε αυτούς που έχουν το ίδιο νούμερο σε τηλέφωνο και smartwatch.

Απλά εγώ αντί να επιλέξω καποια από τις επιλογή για smartwatch κτλ. επελεξα το   other πηρα το QR code της esim , το εβαλα στο κινητο και τελος....

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, atheatos είπε

και τα δυο δέχονται τις ίδιες  κλήσεις και  τα ίδια μυνηματα . Και τα δυο έχουν το ίδιο Ίντερνετ. Όπως ακριβώς γίνεται σε αυτούς που έχουν το ίδιο νούμερο σε τηλέφωνο και smartwatch.

Εγω σε twin sim αν εχω ανοιχτα και τα 2 τηλεφωνα ταυτοχρονα αν κανω κληση χτυπαει μονο το ενα αυτο που ανοιξα τελευταιο. Δεν χτυπανε και τα 2 ταυτοχρονα δηλαδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εγω σε twin sim αν εχω ανοιχτα και τα 2 τηλεφωνα ταυτοχρονα αν κανω κληση χτυπαει μονο το ενα αυτο που ανοιξα τελευταιο. Δεν χτυπανε και τα 2 ταυτοχρονα δηλαδη. 

Ίσως ο πάροχος να έχει την επιλογή , που σε μένα την ονομάζει multisim. Ποιος παροχος στην Ελλαδα δινει υποστηριξη σε smartwatch? Δεν μπορει να μην μπορει καποιος να απαντησει απο το τηλεφωνο επειδη ειναι ενεργοποιημενη στο smartwatch η sim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...