Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για το πτυχίο επαλ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν ήθελα να ρωτήσω οποίος γνωρίζει ας απαντήσει πηγαίνω 3 λυκείου επαλ έχω τελειώσει εξετάσεις ήρθαν οι βαθμοί θα πάρω απολυτήριο αλλά δεν θα πάρω  πτυχίο. Σε 2 μέρες υπαρχει η εξεταστική επαναληπτική του Ιουνίου  και ξέρω ότι θα πάει χάλια όποτε σας ρωτάω το πτυχίο ειδικότητας επαλ πρέπει να ξαναδωσω αν δεν θέλω ; Κάποια παιδιά στο σχολείο μου μου λένε δεν χρειάζεται αλλά δεν ξέρω 100% υπάρχει κάποιος νόμος η κάτι που να λέει ότι είναι προαιρετικό ; Δεν θέλω να μου αλλάξετε γνώμη στο να γράψω θέλω να μου πείτε απλά αν είναι αναγκαστικό και υπάρξουν επιπτώσεις αυτό ευχαριστω. 

Επεξ/σία από Dead_Shot_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή πρόσφατα το έψαξα αυτό που ρωτάς, να σου πω πως δεν είναι απαραίτητο να ξαναδώσεις. Ούτε κάποιος νόμος το επιβάλλει. Απλά θα έχεις απολυτήριο λυκείου και όχι πτυχίο ειδικότητας. Το λύκειο δηλαδή θα το έχεις ολοκληρώσει αλλά δεν θα φαίνεται πως κατέχεις κάποια ειδικότητα. Για να καταλάβεις το πτυχίο ειδικότητας δίνει κάποιους πόντους, μονάδες σε κάτι δημόσιους διαγωνισμούς, θέσεις κτλ και ίσως βοηθάει εργασιακά, αν και όλα είναι σχετικά, εδώ με πτυχία ΤΕΙ κ άνω και δεν...

Επεξ/σία από Efthymua
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Efthymua είπε

Επειδή πρόσφατα το έψαξα αυτό που ρωτάς, να σου πω πως δεν είναι απαραίτητο να ξαναδώσεις. Ούτε κάποιος νόμος το επιβάλλει. Απλά θα έχεις απολυτήριο λυκείου και όχι πτυχίο ειδικότητας. Το λύκειο δηλαδή θα το έχεις ολοκληρώσει αλλά δεν θα φαίνεται πως κατέχεις κάποια ειδικότητα. Για να καταλάβεις το πτυχίο ειδικότητας δίνει κάποιους πόντους, μονάδες σε κάτι δημόσιους διαγωνισμούς, θέσεις κτλ και ίσως βοηθάει εργασιακά, αν και όλα είναι σχετικά, εδώ με πτυχία ΤΕΙ κ άνω και δεν...

Νομίζω πως δεν δίνει και πόλλους έξτρα πόντους στην εργασία δεν θεωρείτε κάτι τρελό σαν πτυχίο νομίζω αλλά δεν ξέρω ποσό δυνατό είναι τέλος πάντων ευχαριστώ που απάντησες 🙏🏼

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρώτησω κάτι αν ξέρει κάποιος από επαλ μπορείς να περάσεις με πανελλήνιες σε θέατρο και αν ναι διαλέγεις κάτι συγκεκριμένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Elli15 said:

Θα ήθελα να ρώτησω κάτι αν ξέρει κάποιος από επαλ μπορείς να περάσεις με πανελλήνιες σε θέατρο και αν ναι διαλέγεις κάτι συγκεκριμένο 

θεατρο δηλαδή τι εννοείς? θεατρικές σπουδές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...