Προς το περιεχόμενο

Huawei Pura 70 Ultra Review


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, Iamthagod είπε

Πρέπει να δημιουργήσω δηλαδή λύση για ένα πρόβλημα που αυτή τη στιγμή δεν έχω; Nope

Δεν είναι ακριβως προβλημα οπως δεν εινια ουτε λυση το gpay. 

Επισης θα την εχεις προχειρη για να σηκωσεις λεφτα απτο ΑΤΜ. Που δυστυχως καταργηθηκε αυτη η ευκολια. Σηκωνες ανεπαφα απτη euro πχ πριν κάνουν υποχρεωτικο το gpay.οπως κ πριν δούλευαν οι ανεπαφες πληρωμες στα χουα οσο ηταν σε καθε εφαρμογη ξεχωριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, Pz1982 είπε

Ο πληθυσμός της Κίνας είναι 1,5 δις.

Ο πληθυσμός της Ευρώπης είναι 750 εκατομμύρια.

Η huawei οδεύει ξανά προς την πρώτη θέση σε πωλησεις στην Κίνα, όποτε αναλογιστείτε τους αριθμούς.

Μακάρι να αναπτυχθεί περαιτέρω το λογισμικό της που για εμένα είναι και πιο σοβαρό από το παιδιαριστικο Android και πολύ ποιοτικός κατασκευασμένες συσκευές.

1,5 δις αλλά πόσοι έχουν huawei θα πρέπει να αναρωτηθείς... 700 εκατομμύρια να έχουν huawei... 

Και να βγει πρώτη στην Κίνα δεν λέει τίποτε. Το θέμα είναι παγκόσμια τι κάνει. Και εκεί δυστυχώς λόγο των περιορισμών δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tlykog είπε

μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην Ελλάδα;

Ρε παιδιά όποιος δεν ξέρει ας μην εκφέρει γνώμη, ανέπαφες κάνεις μέσω curve από την πρώτη στιγμή, θα μας τρελάνετε εσείς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, toym78 said:

Χαίρομαι πολύ που διαφωνούμε.... Πάντα πολιτισμένα φυσικά. 

Μιλάς για υποκειμενικότητα κάποια στιγμή στο σχολιο σου... Το οποίο αν μου επιτρέπεις δεν βλέπω να σε διακρίνει. 

Μιλάς για 5g το οποιο δεν καλύπτει τις περισσότερες περιοχές στη χώρα μας... Τουλάχιστον στη δική μου δεν υπάρχει καν. 

Στη συνέχεια αναφέρθηκες στις ανέπαφες συναλλαγές χωρίς να αναφέρεις ποιο είναι το ποσοστό των χρηστών που κάνει ανέπαφες συναλλαγές στη χώρα μας...

Λες ότι για να χρησιμοποιήσεις τα αυτονόητα στην καθημερινότητά σου ότι πρέπει να τα περάσεις χειροκίνητα. Ένας που θα χρησιμοποιήσει για πρώτη φορά ios προερχόμενος από android... Τι το τόσο διαφορετικό κάνει? Το να εγκαταστήσεις το micro g... ου πλέον περιέχεται μέσα στο app gallery της huawei.. είναι όλο κι όλο διαδικασία 30 δευτερολέπτων. (Πάντα σε συσκευές που φοράνε την emui 13,1 και άνω)

Στη συνέχεια αναφέρεσαι σε updates και ασφάλεια και στις κινεζοπατέντες της Huawei.Σε τι "κίνδυνους " ακριβώς σε εκθέτει η huawei περισσότερο από τις υπόλοιπες εταιρίες?? Θα χαρώ πολύ να ακούσω μία τεκμηριωμένη απάντηση σε αυτό. 

Στη συνέχεια αναφέρεις της επιδόσεις του kirin 9010.. αν δεν σε καλύπτει ο συγκεκριμένος επεξεργαστής με τις επιδόσεις του νομίζω ότι κάνεις χρήση που δεν κάνει ούτε και ο πιο ψαγμένος χρήστης κινητού τηλεφώνου.

Μετά λες για την τιμή του και ότι κινητά που στοιχίζουν λιγότερα από 1.500€ τα έχουν όλα και πως όλοι αυτοί που θα το αγοράσουν περιμένουν 6 μήνες να πέσει η τιμή του και να το πάρουν 600€. Ποιος είπε ότι πρέπει να αγοράζεις μία ναυαρχίδα με το που θα κυκλοφορήσει? Γιατί να κατακρίνουμε κάποιον που περιμένει μήπως και γλιτώσει κάποια χρήματα για κάτι που πραγματικά θέλει να δοκιμάσει? Εγώ το βρίσκω πολύ ώριμο σαν σκέψη πάντως.

Είπες ότι ακούς βερεσέ εδώ και καιρό τα περι φανταστικής στα μυαλά καποιον ποιότητα της Huawei. Εγώ αν πρόσεξες ανέφερα ότι είναι δεδομένη η ποιότητα αυτής της εταιρείας... Χωρίς να μειώνω τις υπόλοιπες ναυαρχίδες των άλλων εταιρειών..

τι ακριβώς "φαντάστηκα " στην ποιότητα  εγω που χρησιμοποιώ και συσκευή huawei παράλληλα με τις υπόλοιπες? 

Στο τελευταίο κομμάτι που αναφέρθηκες... Την φωτογραφία και το βίντεο... Συμφωνούμε απόλυτα ότι είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο.. όπως και τα υπόλοιπα που αναφέρεις. 

Συμφωνώ επίσης σε αυτό που λες κλείνοντας ότι γενικά είναι κάτι που εξαρτάται από τις προτιμήσεις του άλλου. 

Εγώ θα συμπληρώσω ότι η συγκεκριμένη εταιρεία... Έχει ένα εξαιρετικό service και μία εξυπηρέτηση πελατών υποδειγματική. Όταν και αν τη χρειαστεί κάποιος θα καταλάβει σε τι αναφέρομαι. 

Χάρηκα πολύ για τη διαφωνία μας... Θα χαρώ να ξαναδιαφωνήσουμε.

 

 

 

 

Η υποκειμενικότητα στην οποία αναφερθηκα παραπάνω, αφορούσε τις κάμερες κι όχι όλα τα άλλα.

Σε όλα τα υπόλοιπα που σου παρέθεσα σαν αρνητικούς παράγοντες, αφορούν τουλάχιστον το 90% του αγοραστικού κοινού. Εσύ μας λες ότι τίποτα από όλα αυτά δεν σε ενδιαφέρει (δηλαδή η μειοψηφία) κι ότι θα δώσεις (λέμε τώρα) 1500€ για μια συσκευή που στο 70% της είναι άχρηστη για την καθημερινότητα της πλειοψηφίας του αγοραστικού κοινού. Κανένα πρόβλημα εάν εσένα σε βολεύει έτσι και μπορείς να δουλέψεις μια τέτοια συσκευή, αλλά η πραγματικότητα είναι διαφορετική. 

Απλά καλό είναι να διευκρινίζουμε πριν γράψουμε κάτι τέτοιο, ότι επειδή κάποιοι λίγοι μπορούνε να ζήσουν με τόσες ελλείψεις και να κάνουν παραχωρήσεις, πώς δεν σημαίνει ταυτόχρονα ότι ο μικρόκοσμος τους και η γειτονιά τους, είναι ο κόσμος όλος. Όλες σου οι ερωτήσεις κατά τ' αλλά μπορούν να απαντηθούν εμπεριστατωμένα με ένα Google search. Δεν χρειάζεται εγώ να αναλύσω κάτι περαιτέρω. Τώρα αν ακολουθείς κι έναν συγκεκριμένο Έλληνα YouTuber που εκθειάζει τέτοιες συσκευές και σε έχει πείσει για όλα αυτά ότι δεν χρειάζονται, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

3 hours ago, magicnumbers said:

Μπορεις ναχεις μια καρτα μεσα στη θηκη του κινητου προμπλεμ σολβντ.

Στο emui 14 πουχει αυτο μπορεις ναχεις το micro g με διευρυμενη συμβατοτητα εφαρμογών που ζητανε google  οπως android auto.

Επίσης μπορείς να έχεις και Nokia 3210 αντί για Huawei.

Επεξ/σία από Waiss
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgiosmag είπε

1,5 δις αλλά πόσοι έχουν huawei θα πρέπει να αναρωτηθείς... 700 εκατομμύρια να έχουν huawei... 

Και να βγει πρώτη στην Κίνα δεν λέει τίποτε. Το θέμα είναι παγκόσμια τι κάνει. Και εκεί δυστυχώς λόγο των περιορισμών δεν...

Το πρώτο τρίμηνο του έτους η huawei πέρασε δεύτερη και η apple τρίτη. 

Όπως πάει είναι θέμα χρόνου να ανέβει κι άλλη θέση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Pz1982 είπε

Το πρώτο τρίμηνο του έτους η huawei πέρασε δεύτερη και η apple τρίτη. 

Όπως πάει είναι θέμα χρόνου να ανέβει κι άλλη θέση..

Αδιάφορες είναι οι πωλήσεις σε Κίνα μεριά. Εκτός Κίνας η Huawei απλά δεν υπάρχει.

Europe Smartphone Shipments

image.png.5fe0e9ff1f0500620f5fb454a22f8017.png

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Waiss είπε

Επίσης μπορείς να έχεις και Nokia 3210 αντί για Huawei.

Μωρε κ iPhone μπορεις να εχεις που ειναι 5 μοντελα ιδιο κ απαραλλαχτο σχεδιαστικα με μηδενική τεχνολογική καινοτομία, δε κατηγορω,το γουστο ειναι περίεργο πραμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αδιάφορες είναι οι πωλήσεις σε Κίνα μεριά. Εκτός Κίνας η Huawei απλά δεν υπάρχει.

Europe Smartphone Shipments

image.png.5fe0e9ff1f0500620f5fb454a22f8017.png

 

Ναι, αυτό εξήγησα και αρχικά ότι αν είσαι νούμερο ένα στην Κίνα που είναι σχεδόν ο μίσος πληθυσμός της γης τότε είσαι πάρα πολύ καλά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε 2 με 3 χρόνια που θα έχει πλησιάσει τους άλλους σε επιδόσεις επεξεργαστή

και θα έχει εξελίξει / ανεξαρτητοποιήσει το Harmony OS,

δίνοντας και 4 με 5 χρόνια υποστήριξη λογισμικού,

θα το σκεφθώ σοβαρά να επιστρέψω στην Huawei !

(η σειρά mate ήταν η καλύτερη εμπειρία που είχα ποτέ με κινητό)

Επεξ/σία από gadgetseek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/6/2024 στις 12:10 ΜΜ, seithan είπε

Αν κάποιος με ρωτούσε παραδείγματα υποκειμενικότητας, κάλλιστα θα μπορούσα νά του παραθέσω τις δικές σου παράγραφους. Ειδικά αυτές με το 5g & τις ανέπαφες πληρωμές, είναι εξ'ορισμού υποκειμενικές.

Σορυ αλλα το 5G το χρησιμοποιεις; γιατι εγω οποτε το ανοιγω τρωει μπαταρια φουλ σε standby ενω η καλυψη ειναι παιδικη κ στα μη κεντρικα σημεια που γράφει 5G υλοποιειται μεσω 4G στην ουσια δεν ειναι αμιγως 5G. Ειναι 4 χρονια που κυκλοφορεί κ δεν εχει ακομα τη σωστη δισεισδυση.

Οι ανεπαφες ειναι ενα αβαντάζ που μας εκανε κ πιο χαζους αν μου επιτρεπεις γιατι ειναι μιση δουλεια. Θελω να σηκωνω κ λεφτα απτο ατμ με το κινητο. Δε μπορω.Το κατάργησαν. Δε μαρεσει να πληρωνω μια εφημεριδα με καρτα κ θελω να δινω τιπς σε ψιλα στον ντελιβερι.

Τογραψα κ πιο πανω κ γελαγαν δεν εινια κατι ναχεις μια καρτα ατμ μεσα στη θηκη που κουβαλας, πολλοι βαζουν κ ενα 10ρικο για ωρα αναγκης. Μην ειμαστε αποστειρωμένα τεκ φρικς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, magicnumbers said:

Σορυ αλλα το 5G το χρησιμοποιεις; γιατι εγω οποτε το ανοιγω τρωει μπαταρια φουλ σε standby ενω η καλυψη ειναι παιδικη κ στα μη κεντρικα σημεια που γράφει 5G υλοποιειται μεσω 4G στην ουσια δεν ειναι αμιγως 5G. Ειναι 4 χρονια που κυκλοφορεί κ δεν εχει ακομα τη σωστη δισεισδυση.

Οι ανεπαφες ειναι ενα αβαντάζ που μας εκανε κ πιο χαζους αν μου επιτρεπεις γιατι ειναι μιση δουλεια. Θελω να σηκωνω κ λεφτα απτο ατμ με το κινητο. Δε μπορω.Το κατάργησαν. Δε μαρεσει να πληρωνω μια εφημεριδα με καρτα κ θελω να δινω τιπς σε ψιλα στον ντελιβερι.

Τογραψα κ πιο πανω κ γελαγαν δεν εινια κατι ναχεις μια καρτα ατμ μεσα στη θηκη που κουβαλας, πολλοι βαζουν κ ενα 10ρικο για ωρα αναγκης. Μην ειμαστε αποστειρωμένα τεκ φρικς.

Εσύ (μειοψηφία). Το υπόλοιπο αγοραστικό κοινό όμως (πλειοψηφία), δεν σκέφτεται έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5G ανούσιο και για μένα, τρώει μπαταρία, στη χώρα μας δεν έχει κανένα τρελό όφελος. Δεν ξέρω τι κάνετε οι υπόλοιποι για downloading στα κινητά σας, εμένα το 1 ΜΒ ανά δευτ του 4G μου περισσεύει πολύ.

Security updates στο δικό μου έρχονται ακόμη, 4 χρόνια μετά

Ως χρήστης huawei mate 40 pro, η ανυπαρξία GMS είναι λίγο ταλαιπωρία, οπότε αν μπορούσα να πάρω ναυαρχίδα huawei σε τιμή χαμηλότερη αισθητά των αντίστοιχων θα το έκανα. Αλλά στς υψηλές τιμές που τα δίνουν, είναι μόνο για εσωτερική κατανάλωση ή χόμπυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, gadgetseek είπε

Σε 2 με 3 χρόνια που θα έχει πλησιάσει τους άλλους σε επιδόσεις επεξεργαστή

και θα έχει εξελίξει / ανεξαρτητοποιήσει το Harmony OS,

Αυτό το ακούω εδώ και 5 χρόνια. Θα θα θα....

Πολύ κοκοκο και από αυγό τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η εταιρεία αν δεν είχε υποστεί την ζημιά από τον Θείο Σαμ τώρα θα ήταν με διαφορά μεγαλύτερη και η καλύτερη στα τηλέφωνα. Μόνο όσοι είχαν καταλαβαίνουν το ποσό καλή ήταν.

Τώρα μια συσκευή χωρίς Gaps και χωρίς 5g στα 1500€ μόνο ως αστείο ακούγεται.

Είμαι σίγουρος ότι θα κάνει παπάδες δεν αμφιβάλλω αλλά με ενάμιση χιλιάρικο συγγνώμη θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...