Προς το περιεχόμενο

Huawei Pura 70 Ultra Review


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώντας ανέπαφες μέσω κινητού από το 2021 πλέον δεν κουβαλώ κυριολεκτικά ποτέ πορτοφόλι μαζί μου. Για εμένα είναι αδιανόητη αγορά κινητού χωρίς αυτό το feature.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι... φυσικά και συμφωνώ....και πολύ καλά και σωστά κάνετε. Άρα είστε μεσα στο 15% που το χρησιμοποιούν στην Ελλάδα...όπως πολύ σωστά επίσης ανέφερε κάποιος άλλο φίλος.. τον οποίο ευχαριστώ πολύ για τα στοιχεία.

Επεξ/σία από toym78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 hours ago, Giorgos17589 said:

Ενα κινητο ομως δεν ειναι μονο η καμερα.... (ειχα p30 pro και ηταν εξαιρετικο) 

Εγώ ακόμα έχω το P30 Pro και δεν σκοπεύω να το αλλάξω με τίποτα..... Μέχρι τέλους :-)

Με τέτοιο κόστος εγώ θα πήγαινα στο Google Pixel 8 Pro 5G και θα μου έμεναν και χρήματα στην άκρη !!!!!!

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, toym78 είπε

Θεωρώ άδικο να κράζεις μία εταιρεία που έχει αποδείξει τις δυνατότητες της..

Καλό θα είναι... αν δεν έχετε πιάσει ναυαρχίδα της συγκεκριμένης εταιρείας στα χέρια σας ώστε να δείτε τι μπορουν να κάνουν οι φακοί που φοράει...   Να μην βιάζεστε να την συγκρίνεται με αλλά android .... μήλα...ροδάκινα..  και ό,τι άλλο βρίσκεις σε έναν μανάβη..

Εσύ δηλαδή προτιμάς να αγοράσεις skoda με 80k€ παρά Mercedes με 40k€. Το κινητό είναι φίλε παρακριβο με υποστήριξη λογισμικού 1-2 χρόνια. Soc που παράγεται σε εταιρεία (SMIC) με χαμηλό yield rate δηλαδή με μεγάλες αστοχίες. Οι φωτογραφίες φαίνονται ψεύτικες άμα έχεις δεις review από αυτό το κινητό. Σε 1000+€ κινητό πας μόνο σε Apple. Και αυτο το λέει κάτοχος κινητού android (Xiaomi Poco F3). Τα P30/40 Pro ήταν Κάλα αλλα αυτά τα κινητά είναι 5+ χρόνια πριν. Έχει αλλάξει η αγορά. Γενικά οι τιμες από τα android κινητά έχουν ξεφύγει και γι'αυτό η Apple έχει πάρει μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς τα τελευταία χρόνια. Το Q4 2023 είχε βγεί πρώτη νομίζω. Μόνο Xiaomi και συγκεκριμένα Poco F6 (ούτε καν F6 Pro). Τα Android κινητά πέτυχαν επειδή ηταν καλύτερο value δείτε συγκρίσεις από κινητο πριν από το iPhone 11 και θα καταλάβετε. Αυτά έχω να πω και λυπάμαι αλλά οι android εταιρείες χρειάζονται reality check

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IcemanGr71 είπε

Εγώ ακόμα έχω το P30 Pro και δεν σκοπεύω να το αλλάξω με τίποτα..... Μέχρι τέλους :-)

Με τέτοιο κόστος εγώ θα πήγαινα στο Google Pixel 8 Pro 5G και θα μου έμεναν και χρήματα στην άκρη !!!!!!

Εγω εκανα τη βλακεια και το πουλησα και πηρα καινούργιο s21 ultra... Ενα μαυρο χαλι... Το πουλησα μετα απο 9 μονο μερες.. Πηρα oneplus 8 pro.. Το κρατησα 2 χρονια ακριβως...κ απο περσι ειμαι με oppo find x5 pro... Εξαιρετικο το p30pro για την εποχη του αλλα πλεον ειναι γενιες πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, GCX είπε

Εσύ δηλαδή προτιμάς να αγοράσεις skoda με 80k€ παρά Mercedes με 40k€. Το κινητό είναι φίλε παρακριβο με υποστήριξη λογισμικού 1-2 χρόνια. Soc που παράγεται σε εταιρεία (SMIC) με χαμηλό yield rate δηλαδή με μεγάλες αστοχίες. Οι φωτογραφίες φαίνονται ψεύτικες άμα έχεις δεις review από αυτό το κινητό. Σε 1000+€ κινητό πας μόνο σε Apple. Και αυτο το λέει κάτοχος κινητού android (Xiaomi Poco F3). Τα P30/40 Pro ήταν Κάλα αλλα αυτά τα κινητά είναι 5+ χρόνια πριν. Έχει αλλάξει η αγορά. Γενικά οι τιμες από τα android κινητά έχουν ξεφύγει και γι'αυτό η Apple έχει πάρει μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς τα τελευταία χρόνια. Το Q4 2023 είχε βγεί πρώτη νομίζω. Μόνο Xiaomi και συγκεκριμένα Poco F6 (ούτε καν F6 Pro). Τα Android κινητά πέτυχαν επειδή ηταν καλύτερο value δείτε συγκρίσεις από κινητο πριν από το iPhone 11 και θα καταλάβετε. Αυτά έχω να πω και λυπάμαι αλλά οι android εταιρείες χρειάζονται reality check

Μπορείς να μας πεις ποιες ακριβώς είναι οι αστοχίες που αναφέρεις και σε ποια ακριβώς reviews εμφανίζει τις φωτογραφίες του συγκεκριμένου τηλεφώνου "ψεύτικες"?

1 ώρα πριν, IcemanGr71 είπε

Εγώ ακόμα έχω το P30 Pro και δεν σκοπεύω να το αλλάξω με τίποτα..... Μέχρι τέλους :-)

Με τέτοιο κόστος εγώ θα πήγαινα στο Google Pixel 8 Pro 5G και θα μου έμεναν και χρήματα στην άκρη !!!!!!

Ναι...μία πολύ καλή επιλογή!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, toym78 said:

Χαίρομαι πολύ που διαφωνούμε.... Πάντα πολιτισμένα φυσικά. 

Μιλάς για υποκειμενικότητα κάποια στιγμή στο σχολιο σου... Το οποίο αν μου επιτρέπεις δεν βλέπω να σε διακρίνει. 

Μιλάς για 5g το οποιο δεν καλύπτει τις περισσότερες περιοχές στη χώρα μας... Τουλάχιστον στη δική μου δεν υπάρχει καν. 

Στη συνέχεια αναφέρθηκες στις ανέπαφες συναλλαγές χωρίς να αναφέρεις ποιο είναι το ποσοστό των χρηστών που κάνει ανέπαφες συναλλαγές στη χώρα μας...

Λες ότι για να χρησιμοποιήσεις τα αυτονόητα στην καθημερινότητά σου ότι πρέπει να τα περάσεις χειροκίνητα. Ένας που θα χρησιμοποιήσει για πρώτη φορά ios προερχόμενος από android... Τι το τόσο διαφορετικό κάνει? Το να εγκαταστήσεις το micro g... ου πλέον περιέχεται μέσα στο app gallery της huawei.. είναι όλο κι όλο διαδικασία 30 δευτερολέπτων. (Πάντα σε συσκευές που φοράνε την emui 13,1 και άνω)

 

 

Μετά λες για την τιμή του και ότι κινητά που στοιχίζουν λιγότερα από 1.500€ τα έχουν όλα και πως όλοι αυτοί που θα το αγοράσουν περιμένουν 6 μήνες να πέσει η τιμή του και να το πάρουν 600€. Ποιος είπε ότι πρέπει να αγοράζεις μία ναυαρχίδα με το που θα κυκλοφορήσει? Γιατί να κατακρίνουμε κάποιον που περιμένει μήπως και γλιτώσει κάποια χρήματα για κάτι που πραγματικά θέλει να δοκιμάσει? Εγώ το βρίσκω πολύ ώριμο σαν σκέψη πάντως.

 

Αν κάποιος με ρωτούσε παραδείγματα υποκειμενικότητας, κάλλιστα θα μπορούσα νά του παραθέσω τις δικές σου παράγραφους. Ειδικά αυτές με το 5g & τις ανέπαφες πληρωμές, είναι εξ'ορισμού υποκειμενικές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, toym78 είπε

Μπορείς να μας πεις ποιες ακριβώς είναι οι αστοχίες που αναφέρεις και σε ποια ακριβώς reviews εμφανίζει τις φωτογραφίες του συγκεκριμένου τηλεφώνου "ψεύτικες"?

Ναι...μία πολύ καλή επιλογή!!!

https://asiatimes.com/2024/02/smic-to-sell-huawei-costly-inefficient-5nm-chips/

 

Σε παλιότερα άρθρα ψάξε στο Google Smic 7nm chips ήταν μόνο 15-30%. Γενικά οι 9000S και μετέπειτα έχουν θέμα. Δες long term reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Iamthagod είπε

Χρησιμοποιώντας ανέπαφες μέσω κινητού από το 2021 πλέον δεν κουβαλώ κυριολεκτικά ποτέ πορτοφόλι μαζί μου. Για εμένα είναι αδιανόητη αγορά κινητού χωρίς αυτό το feature.

Μπορεις ναχεις μια καρτα μεσα στη θηκη του κινητου προμπλεμ σολβντ.

Στο emui 14 πουχει αυτο μπορεις ναχεις το micro g με διευρυμενη συμβατοτητα εφαρμογών που ζητανε google  οπως android auto.

Επεξ/σία από magicnumbers
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, magicnumbers said:

Μπορεις ναχεις μια καρτα μεσα στη θηκη του κινητου προμπλεμ σολβντ.

Στο emui 14 πουχει αυτο μπορεις ναχεις το micro g με διευρυμενη συμβατοτητα εφαρμογών που ζητανε google  οπως android auto.

Πρέπει να δημιουργήσω δηλαδή λύση για ένα πρόβλημα που αυτή τη στιγμή δεν έχω; Nope

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Tlykog είπε

Πολύ καλή συσκευή, αλλά η τιμή της είναι λάθος. Αν κάποιος δεν θέλει google στο κινητό του και δεν του κάνει ούτε το iOS, είναι μια εναλλακτική. Επειδή είμαι υπέρ των εναλλακτικών θέλω να προχωρήσει, να αναπτυχθεί και να ανεξαρτητοποιηθεί η Huawei. Ο καταναλωτής πρέπει να έχει επιλογές.

Το καλό είναι πως όλα αυτά στο 4-5μηνο θα κάνουν μισή τιμή στο Skroutz. ❤️ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, toym78 είπε

Φυσικά και δεν είναι μόνο η κάμερα..... συμφωνώ απόλυτα.

Απλά ....κατά τη γνώμη μου πάντα... Δεν είδα να υστερεί σε κάτι άλλο κανένα τηλέφωνο της εταιρείας αυτής.

Χρησιμοποιώ παράλληλα και android συσκευή και ios.. και ειλικρινά οι περιορισμοί που τόσο πολύ αναφέρουν όλοι δεν θεωρώ ότι είναι τόσο αποτρεπτικός λόγος όσο θέλουν να λένε.

Το OS της Huawei (έχοντας χρησιμοποιήσει και Android και τώρα iOS) το θεωρώ το πιο καλοφτιαγμένο.

4 ώρες πριν, Iamthagod είπε

Χρησιμοποιώντας ανέπαφες μέσω κινητού από το 2021 πλέον δεν κουβαλώ κυριολεκτικά ποτέ πορτοφόλι μαζί μου. Για εμένα είναι αδιανόητη αγορά κινητού χωρίς αυτό το feature.

Και γι αυτό το λόγο οι ανέπαφες υποστηρίζονται σε όλα τα κινητα Huawei από την πρώτη μέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι να συμφωνήσω φίλε μου γιατί θα βγούνε κάποιοι και θα πάνε την συζήτηση σε πράγματα που δεν αφορούν ούτε τον μέσο χρήστη...😁😁😁

Φυσικά και συμφωνώ μαζί σου γιατί και εγώ χρησιμοποιώ android ..και ios και ένα huawei ταυτόχρονα..

 

45 λεπτά πριν, seithan είπε

Αν κάποιος με ρωτούσε παραδείγματα υποκειμενικότητας, κάλλιστα θα μπορούσα νά του παραθέσω τις δικές σου παράγραφους. Ειδικά αυτές με το 5g & τις ανέπαφες πληρωμές, είναι εξ'ορισμού υποκειμενικές.

Πώς κρίνετε τις δικές μου παραγράφους εξ ορισμού υποκειμενικές όταν μιλάμε για κάτι όντως υποκειμενικό? 

Σας ρωτάω γιατί το ρίξατε στη γραμματική και το θέμα ήταν η ποιότητα κατασκευής της huawei που κάποιος την αμφισβήτησε και εγώ απλά ανέφερα τη γνώμη μου... χρησιμοποιώντας παράλληλα αρκετές συσκευές όλων των εταιρειών και συγκρίνοντάς τα ς προς την ποιότητα κατασκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Volga είπε

Και γι αυτό το λόγο οι ανέπαφες υποστηρίζονται σε όλα τα κινητα Huawei από την πρώτη μέρα.

μπορεί να χρησιμοποιηθεί στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...