Προς το περιεχόμενο

Nova Home Internet: Συνδυαστικό πρόγραμμα τηλεφωνίας και Internet από €20 προσφέρει η Nova μέσω 4G και 5G δικτύου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, MARIOSNURSE είπε

Ρε παιδιά μια χαρά αναφέρεται το UP, είναι 5 και 10Mbps αντίστοιχα.

Όσο για το όριο, όσο δεν το γράφει πουθενά στους όρους, εγώ θεωρώ ότι είναι απλά ανενημέρωτος ο υπάλληλος που αναφέρεις, μιας και το παλιό είχε τέτοιο όριο και το ανέφερε κανονικά.

Πιο ενημερωμενος δεν παιζει να ειναι...

Παρε τηλεφωνο και μαθε.... 

Απο τους ορους : . 9. ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΟΡΘΗΣ ΧΡΗΣΗΣ Η Εταιρεία προκειμένου να διασφαλίσει την προστασία του δικτύου και προς αποφυγή συμφόρησης αυτού, η οποία μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την ποιότητα των παρεχόμενων Υπηρεσιών προς τους συνδρομητές της, δύναται να εφαρμόζει Πολιτική Ορθής Χρήσης για προγράμματα, υπηρεσίες, πακέτα ή προσφορές, που παρέχουν απεριόριστη χρήση υπηρεσιών, καθώς και σε όποιες άλλες περιπτώσεις αυτό επιβάλλεται, κατόπιν ενημέρωσης του Συνδρομητή

Επεξ/σία από k_w_t
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, με την πολιτικη ορθης χρησης παυει καθε κουβεντα πιστευω... Αμα ειναι βαζεις hotspot το κινητο σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, darkmatinee said:

Ναι το διάβασα, το θέμα είναι πόσο ελαστικοί είναι σε αυτό 😉

το ποιο πιθανο θα ειναι κλειδωμενο σε καποια κυψελη κοντα σε εσενα . 

Με αντίστοιχο πακετο cosmote το πήγαινα σε διπλανο τετραγωνο και δεν επιανε καν σημα . Απλα και μονο γιατι εχει γεωγραφικο αριθμο 2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, greek_pilot said:

το ποιο πιθανο θα ειναι κλειδωμενο σε καποια κυψελη κοντα σε εσενα . 

Με αντίστοιχο πακετο cosmote το πήγαινα σε διπλανο τετραγωνο και δεν επιανε καν σημα . Απλα και μονο γιατι εχει γεωγραφικο αριθμο 2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Ε το ίδιο θα είναι. Ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω επειδή είμαι υπάλληλος της nova και βλέπω δεν αναφέρεται στο άρθρο υπάρχει κόφτης στο 4G στα 200GB ο οποίος μέχρι χθες ήταν στα 2mbps ενώ από σήμερα και μετά από πολλά παράπονα που κάναμε στην εταιρία ανέβηκε ο κόφτης στα 10mbps.Ενω το 5G έχει κόφτη στα 2TB και μετά πέφτει η ταχύτητα στα 20mbps.

Επίσης να αναφέρω ότι άτυπα προς το παρόν δεν είναι κλειδωμένο σε κάποια Κυψέλη οποτε εφόσον δεν αλλάζει πρόθεμα το σταθερό μπορείς άτυπα να το πάρεις μαζί σου. Πχ δοκιμασμένα δουλεύει σε όλο το Ηράκλειο με πρόθεμα 2810 αλλά μόλις πας Ρέθυμνο η χερσόνησο που αλλάζει το πρόθεμα δεν δουλεύει. Ο λόγος που κλειδώνει γεωγραφικά είναι το 112.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gherudos είπε

Να ενημερώσω επειδή είμαι υπάλληλος της nova και βλέπω δεν αναφέρεται στο άρθρο υπάρχει κόφτης στο 4G στα 200GB ο οποίος μέχρι χθες ήταν στα 2mbps ενώ από σήμερα και μετά από πολλά παράπονα που κάναμε στην εταιρία ανέβηκε ο κόφτης στα 10mbps.Ενω το 5G έχει κόφτη στα 2TB και μετά πέφτει η ταχύτητα στα 20mbps.

Επίσης να αναφέρω ότι άτυπα προς το παρόν δεν είναι κλειδωμένο σε κάποια Κυψέλη οποτε εφόσον δεν αλλάζει πρόθεμα το σταθερό μπορείς άτυπα να το πάρεις μαζί σου. Πχ δοκιμασμένα δουλεύει σε όλο το Ηράκλειο με πρόθεμα 2810 αλλά μόλις πας Ρέθυμνο η χερσόνησο που αλλάζει το πρόθεμα δεν δουλεύει. Ο λόγος που κλειδώνει γεωγραφικά είναι το 112.

Άρα δεν είναι unlimited όπως λέει η μαμά εταιρεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, dsgeo είπε

Άρα δεν είναι unlimited όπως λέει η μαμά εταιρεία. 

Unlimited είναι καθώς δεν τελειώνει ποτε να σου παρέχει Ίντερνετ. Απλά μετά τα tb και gb που ανέφερα υπάρχει throttling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το throttle ειναι πολυ μεγαλο νομιζω. Έπρεπε να πέφτει στη μέση δηλαδή 50mb στα 100. Αλλά να υπάρχει ένα όριο με Full ταχύτητα στα 5TB τουλάχιστον που πιστεύω φτάνουν τον περισσότερο κόσμο. Και το upload είναι πάρα πολύ χαμηλό δυστυχώς για να γίνει σοβαρή πρόταση εναλλακτικής της adsl. Χίλιες φορές cosmote neo με πραγματικά απεριόριστα και ταχύτητες μέγιστες όσο πάει το δίκτυο στην περιοχή του καθενός στα 33. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2024 στις 9:48 ΠΜ, k_w_t είπε

Πιο ενημερωμενος δεν παιζει να ειναι...

Παρε τηλεφωνο και μαθε.... 

Απο τους ορους : . 9. ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΟΡΘΗΣ ΧΡΗΣΗΣ Η Εταιρεία προκειμένου να διασφαλίσει την προστασία του δικτύου και προς αποφυγή συμφόρησης αυτού, η οποία μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την ποιότητα των παρεχόμενων Υπηρεσιών προς τους συνδρομητές της, δύναται να εφαρμόζει Πολιτική Ορθής Χρήσης για προγράμματα, υπηρεσίες, πακέτα ή προσφορές, που παρέχουν απεριόριστη χρήση υπηρεσιών, καθώς και σε όποιες άλλες περιπτώσεις αυτό επιβάλλεται, κατόπιν ενημέρωσης του Συνδρομητή

Εν τω μεταξύ αυτή η πρόβλεψη υπάρχει και στα συμβόλαια κινητής.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δικη μου περιπτωση παντως ακουγεται καλη η περιπτωση του 5g με τα 2 ΤΒ , η μονη μου ενσταση ειναι η μη σταθερη ταχυτητα ειδικα σε περιοχη με πολυ κοσμο, να το βαλω και μετα να βλεπω σε συγκεκριμενες ωρες της μερας να σερνεται θα βλαστιμησω την στιγμη που το εβαλα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Στην δικη μου περιπτωση παντως ακουγεται καλη η περιπτωση του 5g με τα 2 ΤΒ , η μονη μου ενσταση ειναι η μη σταθερη ταχυτητα ειδικα σε περιοχη με πολυ κοσμο, να το βαλω και μετα να βλεπω σε συγκεκριμενες ωρες της μερας να σερνεται θα βλαστιμησω την στιγμη που το εβαλα.

Αν έχεις σάπια 24mbps τότε αξίζει να κανεις φορητότητα σε 5g. Αν έχεις vdsl 100/fiber 100 και πάνω τότε δεν αξίζει να αλλάξεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gherudos είπε

Αν έχεις σάπια 24mbps τότε αξίζει να κανεις φορητότητα σε 5g. Αν έχεις vdsl 100/fiber 100 και πάνω τότε δεν αξίζει να αλλάξεις.

Το πρωτο εχω  και μετα βιας παω στα 12.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2024 στις 8:25 ΜΜ, gherudos είπε

Να ενημερώσω επειδή είμαι υπάλληλος της nova και βλέπω δεν αναφέρεται στο άρθρο υπάρχει κόφτης στο 4G στα 200GB ο οποίος μέχρι χθες ήταν στα 2mbps ενώ από σήμερα και μετά από πολλά παράπονα που κάναμε στην εταιρία ανέβηκε ο κόφτης στα 10mbps.Ενω το 5G έχει κόφτη στα 2TB και μετά πέφτει η ταχύτητα στα 20mbps.

Επίσης να αναφέρω ότι άτυπα προς το παρόν δεν είναι κλειδωμένο σε κάποια Κυψέλη οποτε εφόσον δεν αλλάζει πρόθεμα το σταθερό μπορείς άτυπα να το πάρεις μαζί σου. Πχ δοκιμασμένα δουλεύει σε όλο το Ηράκλειο με πρόθεμα 2810 αλλά μόλις πας Ρέθυμνο η χερσόνησο που αλλάζει το πρόθεμα δεν δουλεύει. Ο λόγος που κλειδώνει γεωγραφικά είναι το 112.

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο πρόγραμμα απλά θέλω να κάνω φορητότητα τον αριθμό του σταθερού μου από Αθήνα σε επαρχία. Γίνεται? Ρωτάω επειδή είναι voip και σε εταιρίες voip, όπως οι modulus, δεν τις ενδιαφέρει που θα στήσεις το σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιάνω 130mbps και μου λένε πως στη διεύθυνση μου δεν έχω διαθεσιμότητα ούτε χαλκού ενώ μέχρι πέρυσι είχα adsl σε αυτούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...