Προς το περιεχόμενο

Δυνατότητα καταγραφής και απομαγνητοφώνησης των τηλεφωνικών κλήσεων θα διαθέτει το iOS 18


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσε μας ρε Apple με τα innovation σου και τις π@π@…ς σου που έχετε υιοθέτηση όλα τα jailbreak tweaks από το 2009 και μετά.. Audiorecorder είχαμε από εποχή 2015..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Dimitris_1981 είπε

image.png.9c93245631108966ed49e248b50a5aec.png

 

image.png.3984ed7402b0022287a6a9f3c6fd7899.png

Αν ισχύει αυτό για την ΕΕ τότε θα πρέπει να καταργηθεί και από το Teams και πολλές άλλες εφαρμογές.

 

Δεν αρκεί η ειδοποίηση, απαιτεί συναίνεση . Δεδομένου οτι μιλάμε για την Apple που δε θα μπορέσει να περάσει τέτοια λειτουργία στα μουλωχτά (όπως η ASUS π.χ) στην Ε.Ε δε θα είχα και πολλές ελπίδες οτι θα καταφέρουν να το φέρουν Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, kazantzidis said:

Επισης γενικα δεν ειμαι και πολυ σιγουρος πως οτι εχει ανακοινωσει η Apple για το AI θα ερθει γενικα στην ελληνικη γλωσσα

Ε, και; Ναι, οκ θα βόλευε όλους να επικοινωνούν στη μητρική τους γλώσσα, αλλά μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου και με τα Αγγλικά.

Επεξ/σία από jimmy213
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ScorpioX777 said:

Στα Samsung υπαρχει καιρο build-in στο phone app, δεν δουλευει στην ευρωπη για ευνοητους λογους αν το θελεις ομως τοσο πολυ και αλλαξεις CSC δουλευει κανονικα.

Στην Αpple φανταζομαι θα ισχυει το ιδιο για ευρωπη αλλα δεν θα υπαρχει τροπος να το κανεις να παιξει στον αιωνα τον απαντα.

This, για όσους δε γνωρίζουν ας ψάξουν για change CSC, δεν χρειάζεται root ούτε χαλάει το Knox(a.k.a παραμένει η εγγύηση)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, jimmy213 said:

Ε, και; Ναι, οκ θα βόλευε όλους να επικοινωνούν στη μητρική τους γλώσσα, αλλά μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου και με τα Αγγλικά.

δεν ειναι η επικοινωνια. Δεν θα αναγνωριζει κειμενο πχ ελληνικο πχ ή έγγραφα στα ελληνικα κτλ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα για την ηχογράφηση κλήσης ώστε να μην θες εξωτερικό ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ από το App Store να το πληρώνεις κάθε μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, J0hn82 είπε

Και λίγα λες. Η αγορά της Ελλάδας δεν είναι καν στο τέλος της λίστας τους. Είναι ανύπαρκτη.

Γιατί όμως εμμένει σε αυτό όλα τα χρόνια, αφού ακόμη και μικρότερες χώρες έχουν υποστήριξη της γλώσσας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

image.png.9c93245631108966ed49e248b50a5aec.png

Αν ισχυε αυτο στην Ευρωπη θα υπηρχε στα Samsung καποια χρονια τωρα... μακαρι να ηταν για την Ε.Ε. αλλα δεν το βλεπω.

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manolis940 είπε

Και να ενημερώσεις δεν έχεις το δικαίωμα να ηχογραφήσεις τον άλλο. Δεν θυμάμαι την διαδικασία ακριβώς αλλά νομίζω χρειάζεται εισαγγελική παραγγελία για κάτι τέτοιο.

 

2 ώρες πριν, chrisxkar είπε

Τις περισσότερες φορές σε συνδιαλέξεις ή σε ομιλίες ή σε σεμινάρια συμπληρώνεις είτε στην αίτηση είτε πριν της έναρξη οτι συναινείς στην συγκεκριμένη ή στις επερχόμενες συνεδρίες για καταγραφή τους(το οτι πατάμε i agree χωρίς καν να το διαβάσουμε είναι άλλο).Σε κλήση ακόμα και από κατάστημα ή από τράπεζα χρειάζεται λεκτική συναίνεση για την καταγραφή

https://www.nice.com/blog/mcr-understanding-the-gdpr-call-recording-rules-2531
εδώ αναφέρει τις προϋποθέσεις. Δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει μεταξύ ιδιωτών το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, gousias είπε

Γιατί όμως εμμένει σε αυτό όλα τα χρόνια, αφού ακόμη και μικρότερες χώρες έχουν υποστήριξη της γλώσσας τους.

Ποιες είναι οι μικρές χώρες που υποστηρίζονται από το Siri? https://www.apple.com/ios/feature-availability/#siri

Και μάλιστα on-device?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Black Demis είπε

Προφανος γιατί ο αλός όταν ξέρει ότι δεν μπορεί να κάνει πουστια δεν κράτα συνομιλία ενεργή

Δεν γίνεται να καταστρατηγηθεί η ιδιωτικότητα για αυτό.

https://www.nice.com/blog/mcr-understanding-the-gdpr-call-recording-rules-2531
 

Αναφορά σε κείμενο

Recording is in the legitimate interests of the recorder, unless those interests are overridden by the interests of the participants in the call which require protection of personal data

Δεν είμαι νομικός για να καταλάβω αυτό τι περιπτώσεις καλυπτει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Dimitris_1981 said:

Δεν γίνεται να καταστρατηγηθεί η ιδιωτικότητα για αυτό.

https://www.nice.com/blog/mcr-understanding-the-gdpr-call-recording-rules-2531
 

Δεν είμαι νομικός για να καταλάβω αυτό τι περιπτώσεις καλυπτει

 

μπορω να πω χεστι.... για την ιδιωτικότητα ενος απατεώνα η ενός βλάκα που δεν κρατάει τον λόγο του και νομίζει ότι προφορικός λόγος δεν εχει αξεια και κανει τα δικα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fronimitis είπε

Τουλάχιστον ξέρεις ότι θα σε κραξουμε...

Τα γούστα του καθενός διαφέρουν,κι ότι βολεύει εσένα δεν βολεύει κι όλο τον κόσμο.

Δεν φταιω εγω αν εσυ δινεις 1500ευρω για ανδροιντ.σορρυ ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, floba είπε

Δεν φταιω εγω αν εσυ δινεις 1500ευρω για ανδροιντ.σορρυ ε.

Εγώ όμως φταίω που εσύ δίνεις 1500 για Apple.Εγω συγνώμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

ποτέ...ειναι διαδικασια 2 λεπτων που απλά αλλάζεις csc

να ρωτησω παλι. Κλησεις vowifi καταγραφει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...