Προς το περιεχόμενο

Apple Intelligence: όλες οι νέες λειτουργίες τεχνητής νοημοσύνης που έρχονται για iPhone και Mac


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, mordred είπε

Καλά καραγκιοζάκος είναι αλλά εδώ δεν έχει και πολύ άδικο

ψεύδεται χιλια τα εκατό,τίποτα μη κρυπτογραφημένο δεν θα πάει στην openAI (οπως λέει η apple, η οποια εχει προφανως μεγαλυτερη φερεγγυοτητα απο δάυτον. Θα δούμε)

1 ώρα πριν, geomrk είπε

γιατι χρονια τωρα με βολευει το autofill,στελνω καρτελα απτο pc στοn browser tou iphone και αναποδα. αλλα κυριως ειναι το autofill καθως και διαφορες υπηρεσιες της google που με εχουν βολεψει ανα τα χρονια και δεν βρισκω λογο να αλλαξω. το privacy δεν μου ειναι αρκετος λογος για να "ξεβολευτω". Και γιατι να αλλαξω;

υπαρχει και ο edge (πολυ καλυτερος browser πια), επισηεςυπαρχουν και open source λυσεις για ολα αυτα.

Αλλα το πιο σημαντικό ειναι πως η αναζήτηση της google εχει πάρει την κάτω βόλτα εδώ και αιώνες

Επεξ/σία από alexx_bauer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, alexx_bauer said:

οπως λέει η apple, η οποια εχει προφανως μεγαλυτερη φερεγγυοτητα απο δάυτον. Θα δούμε

Από αυτόν μπορεί γενικά δε νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mordred είπε

Από αυτόν μπορεί γενικά δε νομίζω

Γιατί το λες αυτό; Είχες ποτέ σου θέματα παραβίασης δεδομένων σε Apple συσκευές; Αυτό είναι πολύ σοβαρό, για δώσε λεπτομέρειες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω apple συσκευες και ούτε πρόκειται. Αλλά αυτή τη στιγμή δε μιλάμε για παραβίαση δεδομένων αλλά για δεδομένα που δίνεις με τη συγκατάθεσή σου. Γιατί γράφεις "τίποτα μη κρυπτογραφημένο δεν θα πάει στην openAI" που μπορεί να ισχύει αλλά το θέμα είναι όταν φτάσουν στο OpenAI τι γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται ολοκληρωμενη προσπαθεια το Apple Intelligence.

Βασικα η apple εχει αυτο μοναδικο συνδυαστικο πλεονεκτημα: να ελεγχει hardware και software. Αυτο τις δινει τρομερο πλεονεκτημα, και σε αυτην και στους χρηστες της.

Μου αρεσει επισης που φαινεται οτι λαμβανει σοβαρα υποψη το επιμαχο ζητημα του privacy.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, mordred είπε

Δεν έχω apple συσκευες και ούτε πρόκειται. Αλλά αυτή τη στιγμή δε μιλάμε για παραβίαση δεδομένων αλλά για δεδομένα που δίνεις με τη συγκατάθεσή σου. Γιατί γράφεις "τίποτα μη κρυπτογραφημένο δεν θα πάει στην openAI" που μπορεί να ισχύει αλλά το θέμα είναι όταν φτάσουν στο OpenAI τι γίνεται

Αρα σωστα το "δε νομιζω" γιατι δεν ισχυει

το καλο ειναι πως ολα αυτα θα ειναι διαθεσιμα για ελεγχο απο ανεξαρτητους μελετητες οποτε θα δουμε

 

Υ.Γ. ουτε εγω εγω iphone, αλλα δουλευω αποκλειστικα σε mac 20 χρονια τωρα

Επεξ/σία από alexx_bauer
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MrVOID είπε

 

5. Κάθε Ιούνιο γίνεται η WWDC, που αφορά software και devs (εδώ και πάρα πολλά χρόνια).

 

παιδια δεν το παρακολουθω το σπορ,ειδα πολλες ειδησεις για μηλο και εντυπωσιαστηκα..ευχαριστω για την πληροφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, paredwse είπε

Με αυτά που η Apple χρυσοπληρώνει. 
https://appleinsider.com/articles/23/12/23/apple-offers-publishers-millions-for-ai-access-to-archives

https://www.macrumors.com/2024/04/08/apple-deal-to-license-images-to-train-ai/


Για troll, δεν σε βλέπω πολύ ενημερωμένο…

Ουτε αυτα που βαζεις δεν διαβαζεις. 1 συμφωνια εχει κανει. Και αυτα τα δεδομενα ουτε για ζητω δεν φτανουν. Οποιος νομιζει θα εχει ιδιωτικοτηατ στην εποχη του ΑΙ ειναι εκτος τοπου και χρονου. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mindreader είπε

Βασικα η apple εχει αυτο μοναδικο συνδυαστικο πλεονεκτημα: να ελεγχει hardware και software. Αυτο τις δινει τρομερο πλεονεκτημα, και σε αυτην και στους χρηστες της.

καλά ναι, τρομερη συνεργασια https://www.insomnia.gr/forums/topic/826329-macos-dual-sim-iphone/ 😁

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2024 στις 10:56 ΠΜ, nikosgnr είπε

Έχει να κάνει με τη RAM. Τα "απλά" iPh 15 έρχονται με τον περσινό Α16 των iPh 14 Pro/Max που και αυτά μένουν στην απ' έξω.

Το γνωρίζω δεν διαφωνώ. Αλλά άμα δεν μπορούσε να το κάνει τότε ας δοκίμαζε άλλο implementation η ας έβαζε από την αρχή τον ίδιο επεξεργαστή. Το καταλαβαίνω το 12 pro max και το 13 να μην πάρει όλα τα features ενός λειτουργικού αλλά το να τα κόψεις από μοντέλο που δεν κυκλοφορεί ούτε ένα χρόνο στην αγορά πραγματικά το θεωρώ πατάτα. Προσωπικά δεν με επηρεάζει αλλά δεν μου αρέσει σαν τρεντ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2024 στις 12:47 ΠΜ, ares225 είπε

Το γνωρίζω δεν διαφωνώ. Αλλά άμα δεν μπορούσε να το κάνει τότε ας δοκίμαζε άλλο implementation η ας έβαζε από την αρχή τον ίδιο επεξεργαστή. Το καταλαβαίνω το 12 pro max και το 13 να μην πάρει όλα τα features ενός λειτουργικού αλλά το να τα κόψεις από μοντέλο που δεν κυκλοφορεί ούτε ένα χρόνο στην αγορά πραγματικά το θεωρώ πατάτα. Προσωπικά δεν με επηρεάζει αλλά δεν μου αρέσει σαν τρεντ..

Μα δε μπορούσε να γίνει διαφορετικά.

Απλά η Apple αυτή τη φορά έπεσε στη παγίδα του να δίνει τόσα χρόνια χαμηλή RAM στις συσκευές της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...