Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αποκαλύπτει το πλήρως ψηφιακό λευκό Xbox Series X και την Galaxy Black Edition


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft παρουσίασε πριν λίγο τη λευκή παραλλαγή του Xbox Series X, η οποία θα είναι διαθέσιμη αργότερα φέτος με χωρητικότητα αποθήκευσης 1TB και τιμή 449,99 δολάρια.

Το νέο μοντέλο δεν θα περιλαμβάνει μονάδα δίσκου, καθιστώντας το μια αμιγώς ψηφιακή έκδοση, διατηρώντας παράλληλα τις ίδιες επιδόσεις με το αρχικό Xbox Series X για τα υπάρχοντα παιχνίδια.

Παράλληλα με το λευκό Xbox Series X, η Microsoft ανακοίνωσε επίσης μια έκδοση 2TB "Galaxy Black" του αρχικού Xbox Series X και ένα λευκό Xbox Series S 1TB, στην τιμή των 349,99 δολαρίων. Το λευκό εξωτερικό της νέας Xbox Series X κονσόλας ταιριάζει με το χρώμα "robot white" που υπάρχει στη “μικρότερη” κονσόλα Xbox Series S.

Αν και οι διαρροές ανέφεραν ότι η Microsoft μπορεί να έχει αναβαθμίσει την ψύκτρα στο λευκό Xbox Series X, η επιβεβαίωση αυτής της πληροφορίας θα απαιτήσει πιθανότατα αποσυναρμολόγηση της κονσόλας μόλις αυτή διατεθεί δημόσια. Η παρουσίαση του λευκού μοντέλου φαίνεται να επιβεβαιώνει ότι η Microsoft είτε ακύρωσε είτε καθυστέρησε την κυκλοφορία της ανανεωμένης κονσόλας Xbox Series X, με την κωδική ονομασία Brooklin, η οποία αναφέρθηκε σε έγγραφα της FTC κατά της Microsoft πέρυσι.

Η κονσόλα Brooklin διέθετε πιο κυλινδρικό σχεδιασμό χωρίς μονάδα δίσκου και υποτίθεται ότι θα ερχόταν με νέο χειριστήριο. Η Microsoft είχε προσωρινά προγραμματίσει να κυκλοφορήσει αυτή την κονσόλα τον Νοέμβριο στην τιμή των 499 δολαρίων. Ωστόσο, τα σχόλια του επικεφαλής του Xbox, Phil Spencer, τον Σεπτέμβριο υποδήλωναν πιθανές αλλαγές στα σχέδια για το Xbox hardware.3


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουσιαστικο refresh δεν εγινε παντως... παιζουμε με τα χρωματα και τις χωρητικοτητες δισκων > ε ειναι και ολα αυτα που συμβαινουν στο στρατοπεδο της MS... καλα θα παει και αυτο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι τιμη του series x digital ειναι 100 ευρω κατω απο το κλασικο ναι αξιζει με χιλια λογω game pass.Το αλλο που ακουγεται στα 650 το θεωρω υπερβολικο ασχετως οτι ειναι πιο ομορφο αλλα τετοια τιμη λογω ενος δισκου δεν βλεπω να πουλαει πολυ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα ΕΛΕΟΣ

ΨΩΦΗΣΕ το μηχανημα ρε Microsoft, πάρτο απόφαση...

Αντι να ριξουν την τιμη σε 4 χρόνια μηχανημα, ζητανε ακομα τα ιδια και 100€ παραπανω για 1TB του αθλιου ssd που εχει μεσα το xbox...

Στανταρ καποιου ειδους σκληρο ναρκωτικό σε δραση, δεν υπαρχει αλλη εξήγηση.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

349 και 449 για ενα σύστημα τον οποίο χωρίς ίντερνετ είναι εντελώς άχρηστο( και που κάποια στιγμή θα είναι ακόμα και με αυτό έτσι και αλλιώς ). Μάλιστα . Ο νεοφιλελε καπιταλισμός στα καλύτερα του .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα οποια προσπαθεια γινεται για να μην κατεχουμε τπτ ειναι απεχθης, δεν πηρα ποτε μου κατι που περιοριζε τις δυνατοτητες μου και τις επιλογες μου και ουτε σκοπευω να το κανω ποτε, εαν θελω ψηφιακα ενα παιχνιδι θα το παρω ψηφιακα, αν το θελω σε φυσικη μορφη θα το παρω σε φυσικη, δεν εκτιμω αυτους που προσπαθουν να μου μειωσουν τις επιλογες μου.

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βγάλει με επιλογή να τρέχει κανονικά windows το ξαναπαίρνω που το πούλησα. Σαν μηχάνημα εκλπηκτικό. δεν υπάρχει άλλος λόγος, ένα PC ειναι που παίζει κατα 99% παιχνίδια που παίζουν τα PC είναι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, darkwolf8 είπε

Αν οι τιμη του series x digital ειναι 100 ευρω κατω απο το κλασικο ναι αξιζει με χιλια λογω game pass.Το αλλο που ακουγεται στα 650 το θεωρω υπερβολικο ασχετως οτι ειναι πιο ομορφο αλλα τετοια τιμη λογω ενος δισκου δεν βλεπω να πουλαει πολυ.

6 ώρες πριν, MikeGR7 είπε

Χαχαχα ΕΛΕΟΣ

ΨΩΦΗΣΕ το μηχανημα ρε Microsoft, πάρτο απόφαση...

Αντι να ριξουν την τιμη σε 4 χρόνια μηχανημα, ζητανε ακομα τα ιδια και 100€ παραπανω για 1TB του αθλιου ssd που εχει μεσα το xbox...

Στανταρ καποιου ειδους σκληρο ναρκωτικό σε δραση, δεν υπαρχει αλλη εξήγηση.

Οι τιμες ειναι αρχικες καταλογου και οταν φανουν στην αγορα θα εχουν χαμηλοτερες τιμες και σε προσφορες μαγαζιων, ακομη χαμηλοτερες.
Τιποτε νεο σε αυτην την διαδικασια, στανταρντ πολιτικη στις πιο πολλες εταιρειες και καμια εκπληξη.

1 ώρα πριν, Choronzoon είπε

349 και 449 για ενα σύστημα τον οποίο χωρίς ίντερνετ είναι εντελώς άχρηστο( και που κάποια στιγμή θα είναι ακόμα και με αυτό έτσι και αλλιώς ). Μάλιστα . Ο νεοφιλελε καπιταλισμός στα καλύτερα του .

50 λεπτά πριν, Tablet είπε

Συγνώμη επειδη απεχω απο το console gaming χωρίς internet δεν μπορεις να παιξεις; 

Ιντερνετ+συνδρομη θελουν οι κονσολες (και playstation παρομοια) για τα multiplay παιχνιδια (υπαρχουν και μερικα multiplay που δεν θελουν).
Και παλι καμια αλλαγη με την νεα παρουσιαση αυτων των μοντελων, οτι ισχυε και πριν, ισχυει και τωρα, δεν αλλαξε κατι επ'αυτου με τα νεα μοντελα. 

32 λεπτά πριν, forgotten είπε

για μενα οποια προσπαθεια γινεται για να μην κατεχουμε τπτ ειναι απεχθης, δεν πηρα ποτε μου κατι που περιοριζε τις δυνατοτητες μου και τις επιλογες μου και ουτε σκοπευω να το κανω ποτε, εαν θελω ψηφιακα ενα παιχνιδι θα το παρω ψηφιακα, αν το θελω σε φυσικη μορφη θα το παρω σε φυσικη, δεν εκτιμω αυτους που προσπαθουν να μου μειωσουν τις επιλογες μου.

Το 3ο μηχανακι παιρνει δισκους σε φυσικη μορφη, ειχε και εχει ηδη στην αγορα μοντελο με optical drive, παρουσιασε ακομη ενα επιπλεον, δεν περιορισε σε κατι διαφορετικο με τα νεα μοντελα.
---
Γενικα απο ολα τα παραπανω σχολια, φαινεται να βγαζουμε τα απωθημενα μας, αντι να χαιρομαστε με τις περισσοτερες επιλογες στον καταναλωτη.
Δεν ειναι καμια επαναστατικη παρουσιαση νεων μοντελων αλλα ειναι θετικη.
Μου θυμιζει την μεγαλη συζητηση προ διμηνου, οταν η microsoft εδωσε τα πρωτα αποκλειστικα προς διαθεση σε playstation, "παει πεθανε το xbox", "για κλεισιμο παει το μαγαζι" (κυριως απο ps fans) κλπ κλπ, λες και θα βγει κερδισμενος o gamer/καταναλωτης αν κλεισει το κομματι των κονσολων η microsoft...

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, forgotten said:

για μενα οποια προσπαθεια γινεται για να μην κατεχουμε τπτ ειναι απεχθης, δεν πηρα ποτε μου κατι που περιοριζε τις δυνατοτητες μου και τις επιλογες μου και ουτε σκοπευω να το κανω ποτε, εαν θελω ψηφιακα ενα παιχνιδι θα το παρω ψηφιακα, αν το θελω σε φυσικη μορφη θα το παρω σε φυσικη, δεν εκτιμω αυτους που προσπαθουν να μου μειωσουν τις επιλογες μου.

Περίπτωση #1)

Αγοράζεις παιχνίδι σε μορφή δίσκου, τον εισάγεις στο xbox και σου εμφανίζει το μνμ "πρέπει να κατεβάσετε 50GB πρώτου παίξετε. Α) Accept (κ download), B) Reject (και Exit Game). 

 

Περίπτωση 2)

Full Digital δλδ, αγοράζεις το παιχνίδι ψηφιακά κ εν συνεχεία κατεβάζεις το παιχνίδι. 

 

Ποια η διαφορα; Στην περίπτωση #1 μπορείς να χρησιμοποιησεις το δισκάκι για να διώχνεις τα πουλακια στο μπαλκόνι. 

Κατά τα άλλα συμφωνώ ΠΛΗΡΩΣ ότι επιθυμώ αγοράζοντας το παιχνίδι να το ΚΑΤΕΧΩ και να μπορω να παίξω ΑΜΕΣΑ αλλά κάτι τέτοιο δεν υφίσταται εδω και 10-15 και σε κάποιες περιπτώσεις και 20 χρόνια. 

Με τις υγείες μας. 

  • Like 2
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, seithan είπε

Περίπτωση #1)

Αγοράζεις παιχνίδι σε μορφή δίσκου, τον εισάγεις στο xbox και σου εμφανίζει το μνμ "πρέπει να κατεβάσετε 50GB πρώτου παίξετε. Α) Accept (κ download), B) Reject (και Exit Game). 

 

Περίπτωση 2)

Full Digital δλδ, αγοράζεις το παιχνίδι ψηφιακά κ εν συνεχεία κατεβάζεις το παιχνίδι. 

 

Ποια η διαφορα; Στην περίπτωση #1 μπορείς να χρησιμοποιησεις το δισκάκι για να διώχνεις τα πουλακια στο μπαλκόνι. 

Κατά τα άλλα συμφωνώ ΠΛΗΡΩΣ ότι επιθυμώ αγοράζοντας το παιχνίδι να το ΚΑΤΕΧΩ και να μπορω να παίξω ΑΜΕΣΑ αλλά κάτι τέτοιο δεν υφίσταται εδω και 10-15 και σε κάποιες περιπτώσεις και 20 χρόνια. 

Με τις υγείες μας. 

Στην 1η περίπτωση πέρα από τα πουλάκια έχεις την δυνατότητα αν είναι καλό το game να το κρατήσεις στην συλλογή σου και να το δώσεις και σε κάποιον άλλο να το χαρεί ή να το πουλήσεις αν το βαρεθείς. Στην 2η περίπτωση απλά κλαίς τα λεφτά που έδωσες αν το βαρέθηκες ή δεν σου αρέσει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Vasilis 07 said:

Στην 1η περίπτωση πέρα από τα πουλάκια έχεις την δυνατότητα αν είναι καλό το game να το κρατήσεις στην συλλογή σου και να το δώσεις και σε κάποιον άλλο να το χαρεί ή να το πουλήσεις αν το βαρεθείς. Στην 2η περίπτωση απλά κλαίς τα λεφτά που έδωσες αν το βαρέθηκες ή δεν σου αρέσει.

Σωστό, θα πρέπει παλι να συνδεθεί για να παίξει αλλά τουλάχιστον το παιχνίδι δεν "ενώνεται" με το account (σωστά;). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δισκάκια πλέον στις next gen είναι απλώς η άδεια που ευτυχώς ακόμα δεν παντρεύεται με τον λογαριασμό σου. Το «εγώ θέλω να βάζω το δισκάκι να κάνω εγκατάσταση και να παίζω» έχει πεθάνει εδώ και πολλά χρόνια δυστυχώς, εδώ τα περισσότερα παιχνίδια στις μέρες μας βγαίνουν σχεδόν beta και τρώνε το ένα update μετά το άλλο.

6 ώρες πριν, Dorian είπε

Αν το βγάλει με επιλογή να τρέχει κανονικά windows το ξαναπαίρνω που το πούλησα. Σαν μηχάνημα εκλπηκτικό. δεν υπάρχει άλλος λόγος, ένα PC ειναι που παίζει κατα 99% παιχνίδια που παίζουν τα PC είναι. 

Οι λόγοι που αγοράζει κανείς κονσόλα είναι για να μην χρειάζεται να κάνει εγκατάσταση τον έναν launcher μετά τον άλλο, να πατάει ένα μόλις κουμπί από την άνεση του καναπέ του και να παίζει μέσα σε ελάχιστα δευτερόλευπτα και γενικότερα να τα έχει όλα μαζεμένα και νοικοκυρεμένα γνωρίζοντας ότι για τα επόμενα 7+ χρόνια δεν χρειάζεται να ψάχνει για κάρτες, επεξεργαστές, σκάλπερς κτλ κτλ... Το σημαντικότερο όμως όλων είναι για να παίζει multiplayer παιχνίδια σαν άνθρωπος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...