Προς το περιεχόμενο

Gears of War: E-Day


comfuzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις βγήκε το trailer για το Gears of War 6, βασισμένο σε Unreal Engine 5

Eίναι prequel με τους Marcus και Dom να είναι νεαροί. Πρέπει να βρω πάλι τα comic book της σειράς για να δω αν το καλύπτουν αυτό το κεφάλαιο.

Θα κάνω edit μόλις δοθούν νέες πληροφορίες. Κλασικά θα βγει για PC και Xbox One+

Και η ανακοίνωση στην σελίδα του xbox: https://news.xbox.com/en-us/2024/06/09/gears-of-war-e-day-interview-details-xbox-games-showcase-2024/
Αναφέρουν ότι δεν είναι spin-off και ότι δεν εγκαταλείπουν την ιστορία των Gears 4 και 5

Επεξ/σία από comfuzio
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που αποφάσισαν για prequel με Marcus Phoenix. 

Δεν μου άρεσε καθόλου η κατεύθυνση που πήραν τα 4 και 5 όσο αναφορά τους χαρακτήρες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Είναι όντως πολύ δυνατό οπτικά. Για να δούμε και gameplay αν και δεν περιμένω ουσιαστικές αλλαγές εκεί.

Και εγώ ελπίζω να μην αλλάξουν τα core mechanics και το gameplay.
Δεν ξέρω τι γινόταν όταν βγήκε το 1ο Gears από παιχνίδια που το μιμήθηκαν αλλά για το σήμερα θα είναι όαση μέσα σε μια θάλασσα μετριότατων παιχνιδιών που είναι πάνω/κάτω ίδια και το χειρότερο ότι είναι οπτικά αηδίες!
Νομίζω το Gears για άλλη μια φορά θα δώσει πόνο στο οπτικό κομμάτι.
Τώρα για το gameplay, εμένα είναι παιχνίδι του γούστου μου και μπορώ να πω ότι χαίρομαι που δεν συνέχισαν την ιστορία μετά το 5 μιας που σαν ιστορία το συνουσίασαν στο τέλος.

Βέβαια θέλω να δω και το multi, στο 4 έλιωνα το horde, στο 5 το καταστρέψανε στην αρχή αλλά κάνα χρόνο μετά το αλλάξανε ριζικά, όχι τόσο καλό όσο του 4 αλλά παίζεται. Ελπίζω να έχει horde και να μην είναι DOA

1 minute ago, D.Luffy said:

Χαίρομαι που αποφάσισαν για prequel με Marcus Phoenix. 

Δεν μου άρεσε καθόλου η κατεύθυνση που πήραν τα 4 και 5 όσο αναφορά τους χαρακτήρες. 

Συμφωνώ! Αν και του 4 δεν με χάλασε η ιστορία, θα μπορούσε να ήταν κάπου ενδιάμεσα από το 3 με το 4, υπάρχουν κενά στην ιστορία που μόνο τα βιβλία κάπως το καλύπτουν. Στο 5 νομίζω ότι το πρέπει να έπεσε ντου από την woke κοινότητα για "generic strong female girlboss" και έχασε τον στόχο του, όχι ότι η Kait είναι κακός χαρακτήρας αλλά στο φινάλε αυτή η επιλογή....ανούσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τρέιλερ της προκοπής σήμερα! Τουλάχιστον να πεις, κάτι υπάρχει υποσχόμενο!
Άντε να δούμε!
mad world για να θυμηθούμε τα παλιά του GOW.

(εξαιρείται του d4 expansion, είναι επικό σινεμάτικ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι χαιρεστε τοσο πολυ με το prequel.
Λιγο πολυ πλεον οταν κανουν prequel ειναι για να αλλαξουν τις "προβληματικες" (στο μυαλο τους) ιστοριες των παλαιων γαματων παιχνιδιων.
Ναι οπτικα σιγουρα ειναι δυνατο (τουλαχιστον εκει στεκεται πολυ καλυτερα απο αλλα trailers που δειξανε) αλλα ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ, ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, negator2vc said:

Λιγο πολυ πλεον οταν κανουν prequel ειναι για να αλλαξουν τις "προβληματικες" (στο μυαλο τους) ιστοριες των παλαιων γαματων παιχνιδιων.

Ωχ ελπίζω να μην ισχύει όντως αυτό που λες...

Η αλήθεια είναι ότι σαν πολύ βαρβατίλα και toxic masculinity έπεσε στο trailer και εγώ περίμενα να πεταχτεί από κάπου μια independent strong woman με ροζ μαλλιά για να σώσει τον Marcus την τελευταία στιγμή. Εξεπλάγην που δεν συνέβει αυτό.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ωχ ελπίζω να μην ισχύει όντως αυτό που λες...

Η αλήθεια είναι ότι σαν πολύ βαρβατίλα και toxic masculinity έπεσε στο trailer και εγώ περίμενα να πεταχτεί από κάπου μια independent strong woman με ροζ μαλλιά για να σώσει τον Marcus την τελευταία στιγμή. Εξεπλάγην που δεν συνέβει αυτό.

Bait and switch.
Μακαρι να μην ισχυει αλλα εν ετη 2024.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μοιράσει παστέλια πάλι η Coalition..

Gears of War: E-Day will have Ray Tracing for Lighting, Reflections & Shadows

"Moreover, the game will have over 100x more environment and character details than Gears 5. The Coalition also promises to implement next generation destruction and gore. Not only that the game will have cutting-edge animation tech. In other words, this promises to be one of the best-looking games in UE5."

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...