Προς το περιεχόμενο

Αύξησεις στο ρεύμα


xranna

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Διαβάζω παντού ότι θα αυξηθεί το ρεύμα το επόμενο διάστημα ακόμα και 75% πάνω.
Σκεφτόμουν αν έχει νόημα στην ένδειξη που θα καταχωρήσω στον έναντι , να δηλώσω παραπάνω κιλοβατώρες . Δηλαδή 15 Ιουνίου που θα δηλώσω την ένδειξη...αντί να δηλώσω τις επιπλέον 500 κιλοβατώρες που θα έχω καταναλώσει έως τότε,  να δηλώσω π.χ.1000 .

Με την λογική ότι έτσι θα έχω προπληρώσει και τον Ιούλιο με τιμή κιλοβατώρας Ιουνίου.

Απλώς δε ξέρω αν το παραπάνω θα λειτουργήσει υπέρ μου γιατί κάποια στιγμή είχα διαβάσει οτι αν κάνεις υπερκατανάλωση η κιλοβατώρα τότε είναι πιο ακριβή. Αρα π.χ. δηλώνοντας 1000 κιλοβατώρες σε ένα μηνα , έτσι και αλλιώς θα πληρώσω με αυξημένη τιμή. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Και τέλος ο λογαριασμός μου εκδίδεται στις 22/6 , παίζει να έχουν μπει οι αυξήσεις μέχρι τότε?

Περιμένω γνώμες

 

 

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xranna είπε

Καλησπέρα,

Διαβάζω παντού ότι θα αυξηθεί το ρεύμα το επόμενο διάστημα ακόμα και 75% πάνω.
Σκεφτόμουν αν έχει νόημα στην ένδειξη που θα καταχωρήσω στον έναντι , να δηλώσω παραπάνω κιλοβατώρες . Δηλαδή 15 Ιουνίου που θα δηλώσω την ένδειξη...αντί να δηλώσω τις επιπλέον 500 κιλοβατώρες που θα έχω καταναλώσει έως τότε,  να δηλώσω π.χ.1000 .

Με την λογική ότι έτσι θα έχω προπληρώσει και τον Ιούλιο με τιμή κιλοβατώρας Ιουνίου.

Απλώς δε ξέρω αν το παραπάνω θα λειτουργήσει υπέρ μου γιατί κάποια στιγμή είχα διαβάσει οτι αν κάνεις υπερκατανάλωση η κιλοβατώρα τότε είναι πιο ακριβή. Αρα π.χ. δηλώνοντας 1000 κιλοβατώρες σε ένα μηνα , έτσι και αλλιώς θα πληρώσω με αυξημένη τιμή. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Και τέλος ο λογαριασμός μου εκδίδεται στις 22/6 , παίζει να έχουν μπει οι αυξήσεις μέχρι τότε?

Περιμένω γνώμες

 

 

 

 

Ελα.. Δεν γίνεται αυτό που θέλεις.. Πλέον εφαρμόζεται και η μηνιαία καταμέτρηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, xranna said:

Καλησπέρα,

Διαβάζω παντού ότι θα αυξηθεί το ρεύμα το επόμενο διάστημα ακόμα και 75% πάνω.
Σκεφτόμουν αν έχει νόημα στην ένδειξη που θα καταχωρήσω στον έναντι , να δηλώσω παραπάνω κιλοβατώρες . Δηλαδή 15 Ιουνίου που θα δηλώσω την ένδειξη...αντί να δηλώσω τις επιπλέον 500 κιλοβατώρες που θα έχω καταναλώσει έως τότε,  να δηλώσω π.χ.1000 .

Με την λογική ότι έτσι θα έχω προπληρώσει και τον Ιούλιο με τιμή κιλοβατώρας Ιουνίου.

Απλώς δε ξέρω αν το παραπάνω θα λειτουργήσει υπέρ μου γιατί κάποια στιγμή είχα διαβάσει οτι αν κάνεις υπερκατανάλωση η κιλοβατώρα τότε είναι πιο ακριβή. Αρα π.χ. δηλώνοντας 1000 κιλοβατώρες σε ένα μηνα , έτσι και αλλιώς θα πληρώσω με αυξημένη τιμή. Ισχύει κάτι τέτοιο?

Και τέλος ο λογαριασμός μου εκδίδεται στις 22/6 , παίζει να έχουν μπει οι αυξήσεις μέχρι τότε?

Περιμένω γνώμες

 

 

 

 

Ελληνικό δαιμόνιο 😃😃😃 όπου μπορεί ο καθένας να εξαπατήσει. Και μετά την έπεφταν στον πάγκαλο που μας ξεμπρόστιασε 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απάτη! μια φορά που εκ παραδρομής καταχώρησα  πολύ μεγαλύτερη ένδειξη, όταν τους κάλεσα για να το διορθώσουν , μου είπαν ότι δε μπορεί να γίνει κάτι,ο λογαριασμός έχει ήδη εκδοθεί και απλώς θα αφαιρεθούν από τον επόμενο.

Ε, εκ παραδρομής θα γίνει και τώρα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, JakeKaufman said:

Ελληνικό δαιμόνιο 😃😃😃 όπου μπορεί ο καθένας να εξαπατήσει. Και μετά την έπεφταν στον πάγκαλο που μας ξεμπρόστιασε 

Είναι θέμα επιβίωσης. Όταν όλοι σε κλέβουν ή προσπαθούν να σε κλέψουν τι θα κάνεις; Θα κάθεσαι και θα δέχεσαι τη μοίρα σου επειδή έτσι είναι και έτσι πρέπει;

Εννοείται ότι θα αρχίσεις να ψάχνεις λύσεις είτε νόμιμες, είτε παράνομες 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xranna είπε

Διαβάζω παντού ότι θα αυξηθεί το ρεύμα το επόμενο διάστημα ακόμα και 75% πάνω.

σταμάτα να διαβάζεις στημένα άρθρα , τρέχουν 2 νήματα στο φόρουμ ένα για ΔΕΗ και ένα για υπόλοιπους πάροχους , απο εκεί να διαβάζεις

5 ώρες πριν, xranna είπε

Αρα π.χ. δηλώνοντας 1000 κιλοβατώρες σε ένα μηνα , έτσι και αλλιώς θα πληρώσω με αυξημένη τιμή. Ισχύει κάτι τέτοιο?

ναι θα φας ρυθμιζόμενες χρεώσεις ΥΚΩ για τις >500 , +0,083€/kw

5 ώρες πριν, xranna είπε

Και τέλος ο λογαριασμός μου εκδίδεται στις 22/6 , παίζει να έχουν μπει οι αυξήσεις μέχρι τότε?

αν το πρόγραμμα που είσαι είναι ex-ante , έχουν ήδη βγει οι τιμές , τζάμπα αγχώνεσαι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Bitbit said:

Είναι θέμα επιβίωσης. Όταν όλοι σε κλέβουν ή προσπαθούν να σε κλέψουν τι θα κάνεις; Θα κάθεσαι και θα δέχεσαι τη μοίρα σου επειδή έτσι είναι και έτσι πρέπει;

Εννοείται ότι θα αρχίσεις να ψάχνεις λύσεις είτε νόμιμες, είτε παράνομες 

Ο καθένας με την δικαιολογία του

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Αύξησεις στο ρεύμα
5 ώρες πριν, JakeKaufman είπε

Ο καθένας με την δικαιολογία του

Και ο Τσοχατζοπουλος τα ιδια ελεγε...
"Ο Αμερικανος υπουργος αμυνας να δεις τι λαδωμα παίρνει!".

ΠΑΝΤΑ θα υπαρχει ενας μεγαλυτερος απατεώνας.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JakeKaufman είπε

Ο καθένας με την δικαιολογία του

Κάποτε ήμουν ένθερμος υποστηρικτής της τιμιότητας κτλ. Μετά απο όλα αυτά που έχουν δεί τα ματάκια, καλώς η κακώς τείνω προς την άλλη πλευρά πλέον.

Γιατί;

Γιατί πολύ απλά βλέπω ότι το φως στο τούνελ δεν υπάρχει, απλά το πίσσα σκοτάδι.

Και όπως είπε και το παλικάρι παραπάνω είναι θέμα επιβίωσης πλέον.

Και αν υπάρχει κάποιος που θεωρεί ότι ακόμα και αν πλήρωναν όλοι τους φόρους, θα ήμασταν καλύτερα, μπορεί να γυρίσει πλευρό.

Δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση με την διεφθαρμένη πολιτική να κατέληγαν στις δικές μας τσέπες παρά μόνο στις δικές τους....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...