Προς το περιεχόμενο

Διαφημίσεις που δεν παρακάμπτονται δοκιμάζει το Instagram


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 minutes ago, MikeKata said:

Το Twitter έφαγε το σουτ του λόγω των καθημερινών follow απο fake accounts. Σειρά σου Instagram, αν αρχίσεις αυτές τις γελοιοτητες. Όσες φορές το έχω κλείσει, πάντως, μια χαρά είχα ηρεμήσει. Γιατί το ξανανοιξες, τότε, θα μου πεις... Γιατί οι μισοί γνωστοί μου από εκεί επικοινωνούν. Δεν πειράζει. Αποτοξίνωση μια και καλή.

Το έκλεισα πριν 1.5 χρόνο, στην αρχή όντως με είχαν πρήξει 4-5 άτομα που μιλάω συχνά, με τους 3-4 απλά τους το είπα και το γυρίσαμε σε Messenger ή whatsapp και όλα οκ. Σίγουρα "χάνεις" τα shares που γίνονται εύκολα (memes κλπ στέλναμε), αλλά να σου πω και κάτι, αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που το έκοψα, γιατί έχανα πάρα πολύ χρόνο να βλέπω αηδίες. 

Αηδίες χάσιμο χρόνου, αλλά και αηδίες την κάθε ψευτιά που μοιράζεται ο άλλος, και που υποσυνείδητα έκανα τελικά και εγώ, για να το δει κάποιος που ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ούτε αυτός να δει τί κάνω, αλλά ούτε και εγώ ενδιαφέρομαι να του δείξω τί κάνω. 

 

Δεν το έχω μετανιώσει στιγμή και χωρίς καμία υπερβολή ζω μια πιο ήρεμη ζωή εδώ και 1.5 χρόνο.

Αν είσαι στο μεταίχμιο, απλά κάντο! 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MrRush είπε

Όσοι έχετε Android μπορείτε να βάλετε το MyInsta ή το instander και να τελειώσει το αστείο με τις διαφημίσεις...

Ποιο από τα δύο είναι καλύτερο? Είναι τόσα πολλά που δε ξερω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, polaki said:

Το έκλεισα πριν 1.5 χρόνο, στην αρχή όντως με είχαν πρήξει 4-5 άτομα που μιλάω συχνά, με τους 3-4 απλά τους το είπα και το γυρίσαμε σε Messenger ή whatsapp και όλα οκ. Σίγουρα "χάνεις" τα shares που γίνονται εύκολα (memes κλπ στέλναμε), αλλά να σου πω και κάτι, αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που το έκοψα, γιατί έχανα πάρα πολύ χρόνο να βλέπω αηδίες. 

Αηδίες χάσιμο χρόνου, αλλά και αηδίες την κάθε ψευτιά που μοιράζεται ο άλλος, και που υποσυνείδητα έκανα τελικά και εγώ, για να το δει κάποιος που ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ούτε αυτός να δει τί κάνω, αλλά ούτε και εγώ ενδιαφέρομαι να του δείξω τί κάνω. 

 

Δεν το έχω μετανιώσει στιγμή και χωρίς καμία υπερβολή ζω μια πιο ήρεμη ζωή εδώ και 1.5 χρόνο.

Αν είσαι στο μεταίχμιο, απλά κάντο! 

Ειλικρινά, όσο και να ξέρουμε ότι είναι χάσιμο χρόνου και δε μας προσφέρει τίποτα, είναι άλλο πράγμα να το λες και άλλο να το κλείνεις και να καταλαβαίνεις πόσο χρόνο σου τρώει, ουσιαστικά να βλέπεις "τις ζωές των άλλων". Έχεις από τη μια την κοινωνική "πίεση" του "γιατί το έκλεισες, ξανάνοιξέ το" κλπ (που όσο να 'ναι σε εκνευρίζει να το ακούς επανειλημμένα), αλλά από την άλλη, προσωπικά, δε μένω Ελλάδα, πάω 2-3 φορές το χρόνο και οι περισσότεροι φίλοι μου είναι πίσω, οπότε, δεν είναι μόνο η απλή επικοινωνία, αλλά και το ότι βλέπεις φωτογραφίες κλπ. Άσε που, όσο και να τους πεις "βάλτε WhatsApp" δεν ξέρουν καν τι είναι αυτό, για κάποιο λόγο στην Ελλάδα είναι ταμπού, ενώ σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο το δουλεύουν.

Αν, όμως γίνει και αυτό που περιγράφει το άρθρο, ναι, έχει φάει delete μόνιμα το Instagram. Κι ας με ψάχνουν, ας μεταφερθούν σε άλλη εφαρμογή.

Υ.Γ. Τις προάλλες παρατήρησα κάτι ανατριχιαστικό. Στο Messenger έστειλα ένα ηχητικό στα Ελληνικά. Υπ'όψιν ότι έχω ενεργοποιήσει την κρυπτογράφηση του Messenger, την αποθήκευση μηνυμάτων μόνο στη συσκευή κλπ. Το ηχητικό περιείχε (σε context πλάκας) καναδυό λέξεις που, απομονωμένες, μπορούν να χαρακτηριστούν ως κλασσικές ελληνικές βρισιές (που χρησιμοποιούμε και σε συζητήσεις). Το ηχητικό απέτυχε να σταλεί όσες φορές και να το δοκίμασα, και από διαφορετικές συσκευές και δίκτυα. Μόλις το ξαναέστειλα χωρίς τις συγκεκριμένες λέξεις μέσα, πήγε κατευθείαν. Ήξερα ότι ελέγχονται αυτοματοποιημένα τα γραπτά μηνύματα, αλλά έχουν πάει το monitoring των συζητήσεων σε άλλο επίπεδο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, dimlevi said:

Ποιο από τα δύο είναι καλύτερο? Είναι τόσα πολλά που δε ξερω 

MyInsta θα έλεγα, το Instander είναι φοβερό αλλά παίρνει updates πάρα πολύ σπάνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος τους είπε αυτούς ότι επειδή θέλουν να μου χώσουν την διαφήμιση στη μούρη με τον τσαμπουκά εγώ θα αγοράσω το προιόν που διαφημίζεται? ίσα ίσα δεν θα το αγοράσω και δεν θα το προτείνω κιόλας. Πάει ο καιρός που όταν έσκανε διαφήμιση ανέβαινε το αίμα στο κεφάλι, τώρα κατεβαίνει το χέρι στα αρ....α.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, purespyros said:

εντωμεταξύ δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι εκνευρίζουν τον κόσμο και στο τέλος απλά θα σταματήσουν να χρησιμοποιούν το προϊόν τους; Εμένα τουλάχιστον αυτό με ενοχλεί που προτιμώ να σταματήσω να χρησιμοποιω μια υπηρεσία παρά να την πληρώσω με το έτσι θέλω.

ολοι ετσι λενε (μην το παρεις προσωπικα) και στο τελος οχι μονο βλεπουν διαφημισεις αλλα πληρωνουν και  premium. το δωρεαν τελειωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ινστα ας βαλουν διαφημισεις οσες θελουν....
ωρες...μερες...χρονια να παιζει ασταματητα.
Γω δε μπαινω.
I 'm not entering.
I do not get inside.
😋
Πως το λενε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν είχα instagram ποτέ, όπως και να χει αν χρησιμοποιούσα κάποια εφαρμογή με διαφημίσεις που δεν γινόταν να μην τις παρακάμψω απλά θα σταματούσα να χρησιμοποιώ την εφαρμογή. Προφανώς δεν είναι όλοι έτσι, ειδικά αυτοί που είναι εθισμένοι στα social media.

Πάντα πιστεύω θα υπάρχει τρόπος να παρακάμψεις μία διαφήμιση ή έστω να φαίνεται πως την βλέπεις αλλά να τρέχει στο παρασκήνιο όσο εσύ συνεχίζεις να σερφάρεις.

Θα προτιμούσα να κλείσω τα μάτια μου και τα αυτιά μου την ώρα που δείχνει διαφήμιση παρά να κάτσω να την δω.

image.png.912602222241f40c53e812685a06c967.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως η κόλαση έχει ειδική θέση για αυτούς που βγάζουν αυτά τα policies διότι το ποσοστό των block ads είναι τραγικά λίγο μιας κ ο κόσμος είναι ακόμα στατιστικά πολύ λίγος που τα χρησιμοποιεί. Άρα το πάθος και η δίψα αυτών που τα εφαρμόζουν είναι αδικαιολόγητα κακιασμένοι μπ$$@#^%οι .

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλό για όσους το κάνουν για διαφήμιση αλλά για τους άλλους είναι απαισιό φανταστείτε αυτό τώρα να σου στα ξαφνικά κάθε 2 λεπτά ας πούμε διαφήμιση και πάνω από 30 δευτερόλεπτα αν αυτό το κάνει συνέχεια τότε πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...