Προς το περιεχόμενο

Inglesina quid(2) vs inglesina maior


SAVVAS_PAPADOPOULOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλουμε ένα βασικό καρότσι περιπάτου ελαφρύ, στιβαρό, να χωρά στο πορτ παγκαζ. 

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο . 

Το μικρακι είναι 1 μήνα. 

 

Από τη εταιρεία μου είπαν ότι και τα δύο είναι για νεογέννητα και πάνω ( ενώ στο site λέει ότι το maior  είναι για λίγο μεγαλύτερα παιδιά) και ότι ως θετικά έναντι του quid 2 είναι οι λίγο μεγαλύτερες Ρόδες , καλύτερες αναρτήσεις και ελάχιστα πιο άνετο επειδή είναι πιο μεγάλο. Το quid  μου είπαν έχει πολύ μικρές Ρόδες αλλά μπαίνει σε καμπίνα αεροπλάνου χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάτι . 

 

Έχει κάποιος κάποια από τα 2 ; 

 

Ποια είναι η γνώμη σας ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε αυτο με τις πιο μεγαλες ροδες εκτος και αν το χρησιμοποιεις μονο σε αεροδρομεια και mall που εκει πανε ολα χωρις προβλημα. Εξω στο δρομο θες μεγαλες ροδες. Φαντασου εγω εχω το aptica XT και παλι κολλαει σε καποιες λακουβες/ρωγμες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Παρε αυτο με τις πιο μεγαλες ροδες εκτος και αν το χρησιμοποιεις μονο σε αεροδρομεια και mall που εκει πανε ολα χωρις προβλημα. Εξω στο δρομο θες μεγαλες ροδες. Φαντασου εγω εχω το aptica XT και παλι κολλαει σε καποιες λακουβες/ρωγμες κλπ.

Άρα να πάω προς το maior. Ίσα ίσα θα το χρησιμοποιώ παντού. Έχω μεγάλο αλλά δεν χωράει στο αυτοκίνητο δυστυχώς. 

Έχεις άποψη για το Electra?  Τι παίζει σε σχέση με το maior 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε το μικρό και θα με θυμηθείς.

Στο πρώτο παιδί είχα ένα πανάκριβο με μεγάλες ρόδες βαρύ.Ανετο σε σε όλες τις επιφάνειες,αλλά πολύ ΒΑΡΥ!τώρα με το δεύτερο παιδί πήρα το quid 2 και σωθηκα!Το παλιό το έχω παρκάρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, SAVVAS_PAPADOPOULOS είπε

Θέλουμε ένα βασικό καρότσι περιπάτου ελαφρύ, στιβαρό, να χωρά στο πορτ παγκαζ. 

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο . 

Το μικρακι είναι 1 μήνα. 

 

Από τη εταιρεία μου είπαν ότι και τα δύο είναι για νεογέννητα και πάνω ( ενώ στο site λέει ότι το maior  είναι για λίγο μεγαλύτερα παιδιά) και ότι ως θετικά έναντι του quid 2 είναι οι λίγο μεγαλύτερες Ρόδες , καλύτερες αναρτήσεις και ελάχιστα πιο άνετο επειδή είναι πιο μεγάλο. Το quid  μου είπαν έχει πολύ μικρές Ρόδες αλλά μπαίνει σε καμπίνα αεροπλάνου χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάτι . 

 

Έχει κάποιος κάποια από τα 2 ; 

 

Ποια είναι η γνώμη σας ; 

Πάρε κάποιο με όσο ποιό μεγάλες ρόδες μπορείς να βρείς το οποίο όμως όταν διπλώσει να χωράει και στο πορτ μπαγκάζ.

Δύσκολη εξίσωση αλλά οι ρόδες είναι απαραίτητες για τα «τύπου πεζοδρόμια» που έχουμε και αν δε χωράει στο αμάξι θα σας είναι ψιλοάχρηστο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καμπίνα αεροπλάνου είναι άχρηστη.

Αυτα που δεν μπαίνουν, τα αφήνεις στη φυσουνα και τα παραλαμβάνεις στη φυσούνα ή στον ιμάντα παραλαβής αποσκευών  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stroller ειναι η λεξη κλειδί. Το γράφω για τους επόμενους. Υπάρχει και με μεγάλες ρόδες. Το σημαντικό ειναι οτι διπλώνει στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω το quid 2 και ειμαι πολυ happy.το ασανσερ μας εινα 2 ατομων και χοραει ισα ισα ανοικτο.Στο αμαξι Ford Fiesta μπαινει πολυ ανετα και γενικα ειναι ελαφρυ καροτσι.λογο μικρου ογκου κανουμε τον μπεμπη βολτα με αυτο και μεσα στο σπιτι γιατι η μεση μου δεν αντεχει.Δες την προσβαση στο σπιτι σου,το μεγεθος του αυτοκινητου σου και την αντοχη του σωματος σου και αποφασησε αναλογα.Απαραιτητο αξεσουαρ ποτηροθηκη για καφε και κινιτο απο τα jumbo με 5 ευρο 😉

 

Επεξ/σία από nikoskola
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, stylish είπε

Stroller ειναι η λεξη κλειδί. Το γράφω για τους επόμενους. Υπάρχει και με μεγάλες ρόδες. Το σημαντικό ειναι οτι διπλώνει στη μέση.

Τι είναι το stroller?

11 ώρες πριν, nikoskola είπε

εχω το quid 2 και ειμαι πολυ happy.το ασανσερ μας εινα 2 ατομων και χοραει ισα ισα ανοικτο.Στο αμαξι Ford Fiesta μπαινει πολυ ανετα και γενικα ειναι ελαφρυ καροτσι.λογο μικρου ογκου κανουμε τον μπεμπη βολτα με αυτο και μεσα στο σπιτι γιατι η μεση μου δεν αντεχει.Δες την προσβαση στο σπιτι σου,το μεγεθος του αυτοκινητου σου και την αντοχη του σωματος σου και αποφασησε αναλογα.Απαραιτητο αξεσουαρ ποτηροθηκη για καφε και κινιτο απο τα jumbo με 5 ευρο 😉

 

Τα είδα δίπλα δίπλα το quid 2 και το maior . Η αλήθεια είναι ότι είναι ελάχιστη η διαφορά αλλά μου φαίνεται ότι το maior κερδίζει σε άνεση και σίγουρα χωράει σε μικρό Πορτ μπαγκαζ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, SAVVAS_PAPADOPOULOS said:

Τι είναι το stroller?

Τα είδα δίπλα δίπλα το quid 2 και το maior . Η αλήθεια είναι ότι είναι ελάχιστη η διαφορά αλλά μου φαίνεται ότι το maior κερδίζει σε άνεση και σίγουρα χωράει σε μικρό Πορτ μπαγκαζ 

κατηγορία καροτσιών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 07/06/2024 at 07:53, JakeKaufman said:

Η καμπίνα αεροπλάνου είναι άχρηστη.

Αυτα που δεν μπαίνουν, τα αφήνεις στη φυσουνα και τα παραλαμβάνεις στη φυσούνα ή στον ιμάντα παραλαβής αποσκευών  

Σωστος!

και αν το πάρεις στην καμπινα σου τρώει την μία χειραποσκευη που δικαιούσαι.... 

Οπότε φύσουνα και την αποσκευή δεν χάνεις.

Επεξ/σία από kefalonitis2023
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράσαμε τελικά το major. 

Χωράει ακόμη και σε καφετέριες αν δεν είναι στριμωχτα τα τραπέζια 

Πηγαίνει και σε κάποιους κακοτραχαλους δρόμους 

Σε Πορτ παγκαζ πιστεύω χωράει ακόμη και σε μικρό όχημα με ευκολία 

Σε καμπίνα αεροσκάφους νόμιζα ότι μπαίνει χωρίς να σου κόβουν θέση από βαλίτσα μικρή ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...