Προς το περιεχόμενο

Ανάποδα σε μονοδρομο


alexvi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελα την γνώμη και άποψη ορισμένων και είπα να ρηξω το θέμα. 

Όσον αφορά την τήρηση του ΚΟΚ πιστεύω ότι δίνουμε περισσότερη βαρύτητα σε αθώες παραβάσεις (όριο ταχύτητας να ξεπεραστεί για λιγο,ζώνη) και αφήνουμε έξω τις τρανταχτες καφριλες πχ ανάποδα σε μονοδρομο και ενώ έχει ανάψει βαθύ πορτοκαλί να περνάμε και μάλιστα με ταχύτητα η να αλλάζουμε ρεύμα λες και θα φτάσουμε πέντε ώρες νωρίτερα σπιτι

Είναι ιδέα μου η ειδικά στο λεκανοπέδιο γίνεται αυτό? Σήμερα πχ είμουν σε μονοδρομο και πάω να βγω και ερχόταν με φορά mercedes gla μαύρου χρώματος φιμε τζάμιου με φορά ανάποδα και καλά για να την βγει στο φανάρι. Ούτε καν φαίνονταν ο οδηγός. 

Αρκετά σύνηθες εν ώρα κίνησης να μπλοκάρει το ρεύμα από τους ξεχασμένους. Εκεί τι κάνουμε αν το αμάξι μας δεν είναι τόσο παλιό ώστε να πέσουμε πάνω τους για να μας το αλλάξουν ? Αγνοούμε και αποδεχόμαστε σκεφτόμενοι ότι δεν αξίζει να χαλάσουμε για ηλίθιους αφού δεν έγινε και τίποτα?. Ξεσπάνε πάνω τους και πέφτει και κάνα βρίσκει αφού τους πετύχουμε στο φανάρι? 

Και πως φεύγει αυτός ο εκνευρισμός? 

Γνώμες 

Φιλικά 

Επεξ/σία από alexvi
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, alexvi είπε

mercedes gla μαύρου χρώματος φιμε τζάμιου με φορά ανάποδα και καλά για να την βγει στο φανάρι. Ούτε καν φαίνονταν ο οδηγός. 

στη δικια μου γειτονια αυτον δεν τον προκαλείς..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, basilis_k6 είπε

στη δικια μου γειτονια αυτον δεν τον προκαλείς..

Toυ ζητατε συγνωμη και κανετε οπισθεν να περασει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν υπάρχει σωτηρία. Πριν λίγο βόρεια προάστια vw Tiguan μπλε ένας γκριζομαλλης με μια συνοδηγό με μαύρα μαλλιά αφού είχε κόκκινο έλεγξε και προκλητικά πετάχτηκε μπροστά μου από κόκκινο. Είχε και ένα ύφος χιλίων καρδινάλιων

Έστριψε τελικά μετά από λίγο αφού μπήκα μπροστά του αφού κράτησε απόσταση ασφαλείας και καλά μη φρεναρω. Αλλά σίγουρα θα το ξανακανει

10 ώρες πριν, tigergreg είπε

Ζεφυρι??😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2024 στις 9:57 ΜΜ, alexvi είπε

Όσον αφορά την τήρηση του ΚΟΚ πιστεύω ότι δίνουμε περισσότερη βαρύτητα σε αθώες παραβάσεις

 

Στις 5/6/2024 στις 9:57 ΜΜ, alexvi είπε

ζώνη

Δε μπορει να μιλας σοβαρα,ετσι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανάποδα σε μονόδρομο χαμηλής κίνησης (π.χ. κάποιο στενό σε γειτονιά) με χαμηλή ταχύτητα δεν το έχω τόσο ψηλά στη λίστα με τις τρανταχτές καφρίλες όπως το αποκαλείς από άποψη επικινδυνότητας, συγκριτικά με παραβίαση STOP στα τυφλά χωρίς ορατότητα, παραβίαση ερυθρού σηματοδότη πάλι στα τυφλά και με όση ταχύτητα μπορεί να πιάσει κ.ά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το βράδυ  , βρίσκομαι  σε στοπ  να περάσω  απέναντι  ένα δρόμο  μονής κυκλοφορίας  όπου  έρχονται  απο δεξιά του δρόμου  τσεκάρω  δεξιά δεν  βλέπω  κάτι  αλλά ακούω ένα ήχο    κοιτάω πίσω μου τίποτα.. κλείνω το ραδιόφωνο  τελείως και  βλέπω ένα μηχανόβιο όπου  στο ένα χέρι έχει το τηλέφωνο  παει πατημένος ειναι τέρμα  δεξιά στον δρόμο...   ένα τσακ μπροστά  να έκανα θα τον είχα ρίξει  κάτω. Πραγματικά ήθελα να τον βρω να τον κράξω άσχημα.. 

Να πας ένα στενάκι το καταλαβαίνω  , αλλά να πας ολόκληρο  δρόμο  ανάποδα  και γρήγορα  μάλιστα..  πρέπει να είσαι  τελείως ηλιθιος οδηγος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/06/2024 at 22:43, alexvi said:

 

Έστριψε τελικά μετά από λίγο αφού μπήκα μπροστά του αφού κράτησε απόσταση ασφαλείας και καλά μη φρεναρω. Αλλά σίγουρα θα το ξανακανει

 

Είναι θέμα χρόνου να τις φας 

χαλάρωσε 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...