Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα σε εργασια


Ribopaido

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Αύριο παρουσιάζομαι πρώτη μέρα στο δεδδηε  ως μόνιμος πλέον (ηλεκτρολογος μηχανικος τ.ε). Πέρα από την υπογραφή της σύμβασης στη Συγγρού μετά θα πάω στην έδρα μου στην Αγησιλάου. Ήθελα να ρωτήσω αν ισχυει εκει το ζητημα υψηλης εγκληματικοτητας και μεγαλο θεμα πάρκινγκ καθώς έχω σχετικά καινούργιο όχημα και φοβάμαι αρκετά. Μπορώ να πηγαίνω και με τα μεσα, Αλλά σκέφτομαι το θέμα ανεσης.

Οποιαδήποτε γνώμη πάνω στο θέμα δεκτη! Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί δεν ρωτάς τους εκεί νέους συναδέλφους. Σίγουρα μια ομάδα θα έχετε στα social ... πολύ specific η ερώτηση σου...

Επεξ/σία από Manefs23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ribopaido είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Αύριο παρουσιάζομαι πρώτη μέρα στο δεδδηε  ως μόνιμος πλέον (ηλεκτρολογος μηχανικος τ.ε). Πέρα από την υπογραφή της σύμβασης στη Συγγρού μετά θα πάω στην έδρα μου στην Αγησιλάου. Ήθελα να ρωτήσω αν ισχυει εκει το ζητημα υψηλης εγκληματικοτητας και μεγαλο θεμα πάρκινγκ καθώς έχω σχετικά καινούργιο όχημα και φοβάμαι αρκετά. Μπορώ να πηγαίνω και με τα μεσα, Αλλά σκέφτομαι το θέμα ανεσης.

Οποιαδήποτε γνώμη πάνω στο θέμα δεκτη! Σας ευχαριστω

Μιλάς για καρακεντρο Αθήνας και τι ακριβώς περιμένεις να σου πει κάποιος. Ότι ναι θα βρίσκεις εξασφαλισμενο πάρκινγκ κάθε μέρα και μάλιστα σε σημείο που δεν θα έχεις να ανησυχείς για τίποτε?

Πόσες πιθανότητες δίνεις για κάτι τέτοιο σε οποιοδήποτε σημείο της Αθήνας ή οποιας άλλης μεγάλης πόλης της Ελλάδας.

Οι λύσεις σου ειναι:

Παίρνεις το αυτοκίνητό σου και σεταρεις την ώρα άφιξης σου με την ώρα που οι υπόλοιποι φεύγουν για την δουλειά τους. Δηλαδή κατά τις 7:00 υποθέτω. Και κάνεις κύκλους μέχρι να βρεις θέση.

Πληρώνεις πάρκινγκ με τον μήνα. Εάν βρεις.

Αγοράζεις ένα βέσπακι 200-300cc καινούργιο ή μεταχειρισμένο με τον απαραίτητο εξοπλισμό και πας στην δουλειά σου κύριος. Παίρνεις το αυτοκίνητο μόνο σε πολύ κακό καιρό.

Χρησιμοποιείς το Μέτρο. Με ελάχιστο περπάτημα είσαι εκεί.

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο μέρος για δουλειά αν είσαι εργένης. Έχει πολύ ωραία μαγαζιά στο Μεταξουργείο σε walking distance 

αλλά για το αυτοκίνητο αν είσαι από αυτούς που τους ενοχλεί η παραμικρή γρατζουνιά τότε μόνο με πάρκινγκ επι πλήρωμη αλλιώς είναι σίγουρο ότι θα ξεκινήσουν μικρό χτυπήματα

για την ευκολία να βρεις θέση δεν ξέρω, εγώ πάω στη γείτονια κάθε Σάββατο που είναι χαλαρά

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ribopaido είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Αύριο παρουσιάζομαι πρώτη μέρα στο δεδδηε  ως μόνιμος πλέον (ηλεκτρολογος μηχανικος τ.ε). Πέρα από την υπογραφή της σύμβασης στη Συγγρού μετά θα πάω στην έδρα μου στην Αγησιλάου. Ήθελα να ρωτήσω αν ισχυει εκει το ζητημα υψηλης εγκληματικοτητας και μεγαλο θεμα πάρκινγκ καθώς έχω σχετικά καινούργιο όχημα και φοβάμαι αρκετά. Μπορώ να πηγαίνω και με τα μεσα, Αλλά σκέφτομαι το θέμα ανεσης.

Οποιαδήποτε γνώμη πάνω στο θέμα δεκτη! Σας ευχαριστω

Εγώ θα σου πω το εξής: 
Όταν άνοιγα το μαγαζί που έχω, μου είπαν ότι στην Αγισηλάου υπάρχουν πολλοί προμηθευτές για χονδρική, αλλά αν πάω με αμάξι, να μην φαίνεται ούτε μία σακούλα μέσα όταν είναι παρκαρισμένο... 
Οπότε νομίζω καταλαβαίνεις ότι δεν θα είναι και η πιο ασφαλής λύση το αμάξι. 

Και με το μετρό όταν πάω, ποτέ δεν είμαι μόνη μου γιατί φοβάμαι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σες ευχαριστω ολους!

Δε με απασχολουσε τοσο το να βρίσκω πάρκινγκ Όσο το αν θα είναι το αμάξι εκτεθειμενο οσο λενε. Μετρό λοιπόν και όλα καλά σας ευχαριστώ.

31 minutes ago, SeNNinhA said:

Μιλάς για καρακεντρο Αθήνας και τι ακριβώς περιμένεις να σου πει κάποιος. Ότι ναι θα βρίσκεις εξασφαλισμενο πάρκινγκ κάθε μέρα και μάλιστα σε σημείο που δεν θα έχεις να ανησυχείς για τίποτε?

Πόσες πιθανότητες δίνεις για κάτι τέτοιο σε οποιοδήποτε σημείο της Αθήνας ή οποιας άλλης μεγάλης πόλης της Ελλάδας.

Δεν καταλαβαινω, δεν ζητησα επιβεβαιωση αλλα γνωμη… οπως και να εχει σε ευχαριστω και παλι

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αμάξια, μην αφήνετε τίποτε αξίας μέσα ειδικά στο κέντρο, στο κλέβουν για πλάκα. Δεν τους νοιάζει αν υπάρχουν κάμερες, τους ποιανούν και τους αφήνουν ξανά γιατί είναι τόσο πολλοί που δεν έχουν που να τους βάλουν και τα δικαστήρια γίνονται των αγίων ανήμερα. 

Θέση στάθμευσης είναι σκέτος Γολγοθάς όλο το κέντρο για να βρεις. 

Για εγκληματικοτητα ως πεζός, το πρωί δεν έχεις πρόβλημα πουθενά. Το βραδυ αρχίζουν τα προβλήματα. Όσο πιο ερημο μέρος και με λιγότερο κόσμο, τόσο πιο μεγάλος ο κίνδυνος να στην πέσουν. Αν και έχω δει ακόμα και επιθέσεις μπροστά από το μετρό στην πλατεία, δεν σε εξασφαλίζει καμία συνθηκη, απλά μειώνεις τις πιθανοτητες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αγησιλάου το parking είναι κυριολεκτικά κόλαση. 
Ομως ….. ΑΚΡΙΒΩΣ απέναντι από την είσοδο των γραφείων του ΔΕΔΔΗΕ έχει ένα parking και μπορείς να διαπραγματεύσεις τιμή με τον μήνα. 
Έχει ένα επίσης σε έναν κάθετο δρόμο αλλά είναι μικρό και κλείνει νωρίς. 
Στην πίσω πλευρά του κτηρίου έχει έναν υπαίθριο χώρο που σταθμεύουν Ι.Χ. αυτοκίνητα αλλά μάλλον αυτό αφορά τους «παλιούς» και δικτυωμένους υπαλλήλους. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλωσηρθες στον ΔΕΔΔΗΕ που απο εκει πηρα συνταξη πριν 3 χρονια  (Διοικητικος) . Στη ΔΠΑ που θα εισαι ανηκει και η Περιοχη Φιλοθεης Κηφισιας που εργαστηκα 27 χρονια .

Θα μείνεις στη ΔΠΑ στα κεντρικά ή θα σε στείλουν σε κάποια Περιοχή της; 

Στην Αγησιλαου το πρωι βρισκεις ευκολο παρκινγκ αλλα το μετα ειναι το δυσκολο αν βρεις το αμαξι σου οπως το αφησες 

Η περιοχή είναι γεμάτη με κινέζικα μαγαζιά 

 

Υπαρχουν parking κοντα στη ΔΠΑ και επι της Αγησιλαου αλλα δεν ξερω κοστος .Ισως υπαρχουν και με ειδικη τιμη για ΔΕΔΔΗΕ

Η κατηγορια σου θα λεγεται Τ3/Α

Εγω ημουν ΔΟ1/Α (πτυχιούχος ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης) 

Οι μηχανικοι στη ΔΕΗ γενικα εχουν το πανω χερι σε πολλα θεματα .

Αν θελεις πιο πολλα στειλε μου μηνυμα 

 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, mariosnik_ said:

Από αμάξια, μην αφήνετε τίποτε αξίας μέσα ειδικά στο κέντρο, στο κλέβουν για πλάκα.

Καλά γενικά δε πρέπει να φαίνονται σακούλες και αντικείμενα μέσα στο αυτοκίνητο γιατί δίνουν στόχο. Πολλοί είναι ικανοί να σου σπάσουν τα τζάμια για να πάρουν το κέρμα του 1€ που μπορεί να φαίνεται. Παλαιότερα που είχα βάση-βεντούζα για το gps, οταν πάρκαρα κάπου αμέσως το έβγαζα να μη φαίνεται. Αν κάποιος τη δει θα σκεφτεί ότι υπάρχει και gps μέσα οπότε είναι πειρασμός να το σπάσει για να το πάρει. Γενικά προσπαθείτε να μη δίνετε στόχο. Για κέντρο αθήνας ακόμα χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Ribopaido είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Αύριο παρουσιάζομαι πρώτη μέρα στο δεδδηε  ως μόνιμος πλέον (ηλεκτρολογος μηχανικος τ.ε). Πέρα από την υπογραφή της σύμβασης στη Συγγρού μετά θα πάω στην έδρα μου στην Αγησιλάου. Ήθελα να ρωτήσω αν ισχυει εκει το ζητημα υψηλης εγκληματικοτητας και μεγαλο θεμα πάρκινγκ καθώς έχω σχετικά καινούργιο όχημα και φοβάμαι αρκετά. Μπορώ να πηγαίνω και με τα μεσα, Αλλά σκέφτομαι το θέμα ανεσης.

Οποιαδήποτε γνώμη πάνω στο θέμα δεκτη! Σας ευχαριστω

ΜΜΜ ή πληρωμένο parking.

Αν έχεις και καινούργιο αυτοκίνητο, θα στο καταστρέψουν. 

Δούλευα μέχρι πέρυσι, κάμποσα χρόνια εκεί δίπλα και στο τέλος μετά από πολλά περιστατικά , μας πλήρωνε η εταιρία Parking.  

image.png.c840961f3768cc21208b3f3629acfc7e.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Ribopaido said:

Τελικα με λεωφορειο βολευει περισσοτερο. Απο αυριο ξεκιναω!IMG_2117.jpeg.4e0d3ec965f178519296ce5297b9b7d6.jpeg

Για 20-25 λεπτά και με μόνο ένα μέσο (χωρίς να αλλάζεις δηλαδή πολλά λεωφορεία) εγώ θα πήγαινε σιγουρά με τα μέσα. Δεν αξίζει για τόσο λίγο χρόνο το άγχος του να βρεις πάρκινγκ (που παίζει να φας παραπάνω λεπτά από το να πας με το λεωφορείο) ή να στο σπάσουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Ribopaido είπε

Τελικα με λεωφορειο βολευει περισσοτερο. Απο αυριο ξεκιναω!IMG_2117.jpeg.4e0d3ec965f178519296ce5297b9b7d6.jpeg

22 λεπτά όπου τα 10 ούτως ή αλλως ειναι με τα πόδια?

θα το πω απολύτως σοβαρά. Σκέψου μήπως πηγαίνεις αποκλειστικά με τα πόδια. Αποστάσεις καθημερινές μέχρι 35-40 λεπτά μόνο καλό κάνουν. Εγω το έχω καθιερώσει και καλύπτω και την "υποχρέωση προς τον εαυτό μου" να περπατάω / γυμνάζομαι. 35+35 κάθε μέρα βρέξει χιονίσει για 15 χρόνια.

Fun Fact. Το κόστος του να πας με τα πόδια ή με το αυτοκίνητο είναι ακριβώς το ίδιο... (απλά βάζετε κάτω τα έξοδα αναλυτικά κλπ και είναι 2€/10χμ)

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...