Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Black Ops 6: Επιβεβαιώθηκε η διάθεσή του στο Game Pass από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μια επίσημη ανάρτηση στο Xbox Wire blog, η Microsoft ανακοίνωσε επίσημα ότι το πολυαναμενόμενο Call of Duty: Black Ops 6 θα είναι προσβάσιμο στους συνδρομητές του Game Pass την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του. Αυτό θα γίνει αργότερα μέσα στη χρονιά όταν και το παιχνίδι κυκλοφορήσει. Η επιβεβαίωση της σχετικής φημολογίας έρχεται να επιβεβαιώσει διάφορες εικασίες σχετικά με τη διαθεσιμότητα των επερχόμενων τίτλων Call of Duty στη συνδρομητική υπηρεσία παιχνιδιών της Microsoft.

Η Megan Spurr, υπεύθυνη της κοινότητας του Xbox Game Pass, εξέφρασε τον ενθουσιασμό της για την ανακοίνωση, δηλώνοντας ότι τα μέλη του Game Pass θα έχουν την ευκαιρία να έχουν πρόσβαση στο Call of Duty: Black Ops 6 από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας.

Πριν από αυτή την επιβεβαίωση, υπήρχαν εσωτερικές συζητήσεις στη Microsoft σχετικά με τον πιθανό αντίκτυπο της συμπερίληψης των νέων κυκλοφοριών του Call of Duty στο Game Pass. Ορισμένα άτομα εξέφρασαν ανησυχίες ότι τα σημαντικά έσοδα που προκύπτουν από το franchise, το οποίο συνήθως πωλεί πάνω από 20 εκατομμύρια αντίτυπα προς περίπου 70 δολάρια το καθένα, θα μπορούσαν να επηρεαστούν από την παρουσία του στη συνδρομητική υπηρεσία.

Αν και η ημερομηνία κυκλοφορίας του Call of Duty: Black Ops 6 δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα, επί του παρόντος αναμένεται να κυκλοφορήσει στα τέλη Οκτωβρίου, με το παιχνίδι να διαδραματίζεται κατά τη διάρκεια του πολέμου του Κόλπου τη δεκαετία του 1990. Επιπλέον, το ενδεχόμενο αύξησης των τιμών της συνδρομής Game Pass Ultimate παραμένει αβέβαιο προς το παρόν.

Μετά την κύρια καλοκαιρινή παρουσίαση του Xbox στις 9 Ιουνίου, η Microsoft σκοπεύει να δώσει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το παιχνίδι σε ένα ειδικό stream που θα ακολουθήσει. Η κύρια παρουσίαση θα περιλαμβάνει ανακοινώσεις για έναν νέο τίτλο Gears of War και το επερχόμενο νέο Doom, καθώς και ημερομηνίες κυκλοφορίας για πολυαναμενόμενα παιχνίδια Xbox, όπως τα Microsoft Flight Simulator 2024, Avowed και Indiana Jones and the Great Circle.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θεωρώ πως με ένα call of duty όσο μεγάλος τίτλος και να είναι, να καταφέρει να πάρει τα πάνω του το gamepass. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, divnt είπε

Δεν θεωρώ πως με ένα call of duty όσο μεγάλος τίτλος και να είναι, να καταφέρει να πάρει τα πάνω του το gamepass. 

Με 1 οχι. Με ΚΑΘΕ ομως ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Volga είπε

Με 1 οχι. Με ΚΑΘΕ ομως ναι.

Η Microsoft πρέπει να φτιάξει exclusives. Πολλά , πάρα πολλά!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, divnt είπε

Η Microsoft πρέπει να φτιάξει exclusives. Πολλά , πάρα πολλά!

Κοιτα, τα Franchises που έχει για ΔΙΚΑ της αυτή τη στιγμή είναι
DOOM
Call Of Duty
Fallout
Elder Scrolls
Forza Horizon
Forza Motorsport
Crash Bandicoot
Spyro the Dragon
Diablo
Halο
Gears of War
Perfect Dark
Hexen
Quantum Break
State of Decay
Starfield
Warhammer
World of Warcraft
Minecraft
Overwatch
Starcraft
Age of the Empires
Battletoads
Ori
Flight Simulator
Crackdown
Killer Instinct
Fable
Blue Dragon
Banjo Kazooie
Mech Assault
Conker
Avowed
Indiana Jones

Και πόσα άλλα.

Απλώς οι εξαγορές αυτές που έχει κανει είναι πολύ πρόσφατα και δεν νομίζω οτι το εχει καταλάβει ο πολύς ο κόσμος...

Οταν πχ το επόμενο Doom, Crash Bandicoot, Fallout, Elder Scrolls βγουν στο πανέρι... και οι παίχτες αρχίζουν να αναρωτιούνται γιατί δεν υπάρχει στο Playstation... εκεί θα δούμε τι πραγματικά γίνεται.

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, Volga said:


Οταν πχ το επόμενο Doom, Crash Bandicoot, Fallout, Elder Scrolls βγουν στο πανέρι... και οι παίχτες αρχίζουν να αναρωτιούνται γιατί δεν υπάρχει στο Playstation... εκεί θα δούμε τι πραγματικά γίνεται.

Ποιος παίζει πλέον αυτούς τους τίτλους; Ρωτάω γιατί στα 43 μου τους έχω δει τόσες φορές που πλέον ούτε θα μου παίρναγε απτό μυαλό να τους ξανααγγιξω.

Καλα COD είναι φάση «βρες τις διαφορες». Είτε το φετινό είτε το 5 χρόνια πριν να δω, το ίδιο θα μου φανεί. Σαν το Fifa ένα πραγμα…

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, polaki είπε

Ποιος παίζει πλέον αυτούς τους τίτλους; Ρωτάω γιατί στα 43 μου τους έχω δει τόσες φορές που πλέον ούτε θα μου παίρναγε απτό μυαλό να τους ξανααγγιξω.

Tο τελευταίο Doom είχε 6 εκατομμύρια πωλήσεις μόνο από το Steam...
Βάλε μέσα τώρα και XBOX Series S/X, XBOX One, Playstation 5, Playstation 4, Nintendo Switch, Google Stadia ... ε κάποιος κόσμος παίζει...

Τώρα για το Elder Scrolls... Μαλλον κανεις πλάκα γιατι μονο το Skyrim έχει κάπου στις 60 εκατομμύρια πωλήσεις 😂 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα ισως εχουμε game pass SUPER  PLUS PRO  που θα εχει μεσα ολα τα COD και γενικα οτι ΑΑΑ τιτλόυς μπορουν ...για να μην χασουν το 70$...
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, polaki said:

Ποιος παίζει πλέον αυτούς τους τίτλους; Ρωτάω γιατί στα 43 μου τους έχω δει τόσες φορές που πλέον ούτε θα μου παίρναγε απτό μυαλό να τους ξανααγγιξω.

Καλα COD είναι φάση «βρες τις διαφορες». Είτε το φετινό είτε το 5 χρόνια πριν να δω, το ίδιο θα μου φανεί. Σαν το Fifa ένα πραγμα…

Γιατί στο playstation τι παίζουν, το 35ο remaster του last of us; Fifa, nba και call of duty παίζουν

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ δυνατη προσθηκη.Θα ηθελα και κανα απο τα προηγουμενα Call of Duty για το Campaign.Στα first person Η MS ειναι πολυ δυνατη.Που υστερει ομως.Στα Action Adventure εκει που η SONY ειναι δυνατη.Πρεπει να βγαλει και αυτη το αντιστοιχο Last of Us η God of War.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Volga είπε

Κοιτα, τα Franchises που έχει για ΔΙΚΑ της αυτή τη στιγμή είναι
DOOM
Call Of Duty
Fallout
Elder Scrolls
Forza Horizon
Forza Motorsport
Crash Bandicoot
Spyro the Dragon
Diablo
Halο
Gears of War
Perfect Dark
Hexen
Quantum Break
State of Decay
Starfield
Warhammer
World of Warcraft
Minecraft
Overwatch
Starcraft
Age of the Empires
Battletoads
Ori
Flight Simulator
Crackdown
Killer Instinct
Fable
Blue Dragon
Banjo Kazooie
Mech Assault
Conker
Avowed
Indiana Jones

Και πόσα άλλα.

Απλώς οι εξαγορές αυτές που έχει κανει είναι πολύ πρόσφατα και δεν νομίζω οτι το εχει καταλάβει ο πολύς ο κόσμος...

Οταν πχ το επόμενο Doom, Crash Bandicoot, Fallout, Elder Scrolls βγουν στο πανέρι... και οι παίχτες αρχίζουν να αναρωτιούνται γιατί δεν υπάρχει στο Playstation... εκεί θα δούμε τι πραγματικά γίνεται.

Βλέπω όλες αυτές τις σειρές να πεθαίνουν, όχι ότι κάποιες από αυτές δεν έχουν πεθάνει ήδη..

 

Από πότε έχει να βγει killer instinct? Τι έκανε η Ms με το banjo?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Volga said:

Κοιτα, τα Franchises που έχει για ΔΙΚΑ της αυτή τη στιγμή είναι
DOOM
Call Of Duty
Fallout
Elder Scrolls
Forza Horizon
Forza Motorsport
Crash Bandicoot
Spyro the Dragon
Diablo
Halο
Gears of War
Perfect Dark
Hexen
Quantum Break
State of Decay
Starfield
Warhammer
World of Warcraft
Minecraft
Overwatch
Starcraft
Age of the Empires
Battletoads
Ori
Flight Simulator
Crackdown
Killer Instinct
Fable
Blue Dragon
Banjo Kazooie
Mech Assault
Conker
Avowed
Indiana Jones

Και πόσα άλλα.

Απλώς οι εξαγορές αυτές που έχει κανει είναι πολύ πρόσφατα και δεν νομίζω οτι το εχει καταλάβει ο πολύς ο κόσμος...

Οταν πχ το επόμενο Doom, Crash Bandicoot, Fallout, Elder Scrolls βγουν στο πανέρι... και οι παίχτες αρχίζουν να αναρωτιούνται γιατί δεν υπάρχει στο Playstation... εκεί θα δούμε τι πραγματικά γίνεται.

Δεν διαφωνούμε απλά ορισμένα από αυτά τα exclusives (ΑΝ παραμείνουν exclusives) όπως Fable και Elder Scrolls θα κάνουν να βγουν νέοι τίτλοι καμιά 5ετία. Και αν είναι επιπέδου (πολυδιαφημισμένου) Starfield μια τρύπα στο νερό θα κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, logistoulis είπε

Βλέπω όλες αυτές τις σειρές να πεθαίνουν, όχι ότι κάποιες από αυτές δεν έχουν πεθάνει ήδη..

 

Από πότε έχει να βγει killer instinct? Τι έκανε η Ms με το banjo?

 

Εχει να βγει.....α απο την προηγούμενη γενιά! :D 

Το Banjo μια χαρά τιτλος ηταν και αυτός. ΟΚ δεν εχει βγάλει συνέχεια..

58 λεπτά πριν, kax54638 είπε

Δεν διαφωνούμε απλά ορισμένα από αυτά τα exclusives (ΑΝ παραμείνουν exclusives) όπως Fable και Elder Scrolls θα κάνουν να βγουν νέοι τίτλοι καμιά 5ετία. Και αν είναι επιπέδου (πολυδιαφημισμένου) Starfield μια τρύπα στο νερό θα κάνουν. 

Φυσικά και θα κανουν να βγουν. Γι αυτό αλλωστε αναφέρω οτι την Πραγματική Microsoft θα τη δούμε στο τέλος αυτής της γενιάς και με την έναρξη της επόμενης.

Απλώς ξαναλέω και τονίζω οτι δεν είναι τίτλοι του "σωρού". Είναι τίτλοι που κανουν σεισμο. Και ο πολύς ο κόσμος ακόμη δεν εχει καταλαβεί οτι αυτά είναι πλέον Exclusives...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...