Προς το περιεχόμενο

Το επόμενης γενιάς Galaxy Watch 7 "Ultra" της Samsung θα "σπάσει" την παράδοση με τετράγωνη κάσα και επιπλέον κουμπί


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το επερχόμενο Galaxy Watch 7 "Ultra" της Samsung αποκαλύφθηκε μέσω των renders που αποκτήθηκαν πρόσφατα από το λογαριασμό OnLeaks του X και την ιστοσελίδα Smartprix.

Τα renders αποκαλύπτουν μια απόκλιση από τη σειρά Classic της εταιρείας με τα μεταλλικά ρολόγια. Το τελευταίο μοντέλο διαθέτει τετράγωνο σχήμα κάσας και ένα επιπλέον κουμπί.

Οι εικασίες σχετικά με τα τετράγωνα ρολόγια της Samsung εμφανίστηκαν για πρώτη φορά τον Μάρτιο, αν και οι εικόνες εξακολουθούν να παρουσιάζουν μια συσκευή με κυκλική οθόνη. Η οθόνη περιβάλλεται από μια υπερυψωμένη στεφάνη, αλλά παραμένει ασαφές από τις εικόνες αν ενσωματώνει πλήκτρα ευαίσθητα στην αφή ή περιστροφικά. Το Watch 7 Ultra φαίνεται να διαθέτει κορυφαία στοιχεία, ευθυγραμμιζόμενο με προηγούμενες φήμες που υποδηλώνουν ότι η Samsung αναπτύσσει μια νέα ανώτερη έκδοση στη σειρά έξυπνων ρολογιών της. 

image.png.b5ca1729c237b38a8838fca2c6ad0cb3.png

Το Galaxy Watch 7 Ultra εισάγει ένα τρίτο κουμπί, πιθανότατα παρόμοιο με το Action Button που βρίσκεται στο Apple Watch Ultra, μαζί με μια ανανεωμένη συστοιχία αισθητήρων υγείας και διευρυμένες γρίλιες ηχείων. Επιπλέον οπές είναι επίσης ορατές, υποδεικνύοντας ενδεχομένως την παρουσία επιπλέον μικροφώνων που θα μπορούσαν να βελτιώσουν την ποιότητα των ενσωματωμένων μίνι ηχείων.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα ρολόγια της Samsung, τα αναδιπλούμενα smartphones έκτης γενιάς και το νέο Galaxy Ring αναμένεται να αποκαλυφθούν στην επερχόμενη εκδήλωση Samsung Unpacked. Αυτή σύμφωνα με πληροφορίες ενδέχεται να πραγματοποιηθεί στις 10 Ιουλίου στο Παρίσι, με αφορμή και τη τέλεση των Ολυμπιακών Αγώνων όπου η νοτιοκορεατική εταιρεία είναι χορηγός.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο 7 γενιές χρειάστηκε η samsung για να πάρει μυρωδιά ότι το τετράγωνο smartwatch είναι απείρως πιο ορθολογικό ως υλοποίηση μιας και εμφανίζει περισσότερη πληροφορία.

Στις χαζομάρες της apple, μή χάσει, να την αντιγράψει πρώτη-πρώτη, σαν τη βλαχάρα που κατέβηκε στη πόλη χθες.

Αλλά όταν πρόκειται για κάτι πραγμαστικά χρηστικό, "όοοοοχι πελατάκο εμείς έχουμε τη δική μας φιλοσοφία".

Ντάξει το πάμε σιγά-σιγά βέβαια, φέτος κάναμε την κάσα τετράγωνη, του χρόνου και την οθόνη.

Επεξ/σία από stivaks72
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το λογισμικό τους αλλά δεν ασχολούμε με μία μέρα μπαταρία, πέρνεις huawei και ξεχνάς να το φορτίσεις!

  • Like 9
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JcD είπε

Καλό το λογισμικό τους αλλά δεν ασχολούμε με μία μέρα μπαταρία, πέρνεις huawei και ξεχνάς να το φορτίσεις!

Πάλι κάποιος που συγκρίνει smartwatch με fancy smartband. 

Και παρακαλώ, μη με ρωτήσεις (και εσύ) τις διαφορές τους.

  • Like 8
  • Thanks 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν διαθετει γερες δοσεις Α.Ι δεν θα το φορεσω .Αν δεν με καταλαβαινει , δεν με νοιωθει , προς τι ο λογος να

τετραγωνισει τον κυκλο ;

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδε πωσ στρόγγυλο δεν πουλάει και αποφάσισε να το κάνει τετράγωνο σαν την άλλη (ονόματα δεν λέμε) μπας και και μπερδευτούν οι φανς και το αγοράσουν. Αλλά δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, stivaks72 said:

Πάλι κάποιος που συγκρίνει smartwatch με fancy smartband. 

Και παρακαλώ, μη με ρωτήσεις (και εσύ) τις διαφορές τους.

Έχω πάρει στην γυναίκα μου το 9άρι της apple, η μόνη διαφορά που βλέπω με το Gt4 που έχω είναι η μπαταρία... και τα 350 ευρώ διαφορά στην τιμή 😂

  • Like 5
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, JcD said:

Έχω πάρει στην γυναίκα μου το 9άρι της apple, η μόνη διαφορά που βλέπω με το Gt4 που έχω είναι η μπαταρία... και τα 350 ευρώ διαφορά στην τιμή 😂

Οκ καταλαβαμε συγκριση με GT4.....

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Dinos1973 said:

Οκ καταλαβαμε συγκριση με GT4.....

Ξέχασα να γράψω ότι πούλησα το galaxy 5 pro για να περάσω στο χαβάι, ειλικρινά πολύ ποιό βολικό!

Και πολύ ποιό όμορφο βέβαια, αν και αυτό είναι υποκυμενικό!

Επεξ/σία από JcD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JcD είπε

Έχω πάρει στην γυναίκα μου το 9άρι της apple, η μόνη διαφορά που βλέπω με το Gt4 που έχω είναι η μπαταρία... και τα 350 ευρώ διαφορά στην τιμή 😂

Εχμ, το ότι δεν βλέπεις διαφορά δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κιόλας.

Στην πραγματικότητα, δεν υπάρχει σύγκριση και εσύ θα μπορούσες να κάνεις άνετα τη δουλειά σου με ένα mi band 8. 😇

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, stivaks72 said:

Εχμ, το ότι δεν βλέπεις διαφορά δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κιόλας.

Στην πραγματικότητα, δεν υπάρχει σύγκριση και εσύ θα μπορούσες να κάνεις άνετα τη δουλειά σου με ένα mi band 8. 😇

Παίζει, άλλωστε εκτός γυμανστηρίου χρησιμοποιό μηχανικό αναλογικό ρολόι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nepomuk είπε

Αν δεν διαθετει γερες δοσεις Α.Ι δεν θα το φορεσω .Αν δεν με καταλαβαινει , δεν με νοιωθει , προς τι ο λογος να

τετραγωνισει τον κυκλο ;

Για περισσότερες πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Παίζει, άλλωστε εκτός γυμανστηρίου χρησιμοποιό μηχανικό αναλογικό ρολόι 😁

Προσωπικά έχω ένα ταπεινό mi band 8. 

Είχα και apple watch και galaxy watch, ήταν υπέροχα smartwatches αλλά οι ανάγκες μου καλύπτονται με ένα bandάκι μιας και το μόνο που χρειάζομαι είναι να μη χάνω κλήσεις και ειδοποιήσεις. Δεν έχω τέτοια αλληλεπίδραση με το ρολόι που να χρειάζομαι κάτι περισσότερο, προτιμώ να δίνω τα επιπλέον χρήματα σε ένα καλύτερο κινητό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά εκεί στην Samsung λαλακιζονται.

Το μόνο μου παράπονο με το Apple watch ήταν ότι δεν είναι στρογγυλό και δείχνει Gadget ενώ το Classic της Samsung το φόραγες ακόμα και με κουστούμι χωρίς να το κρύβεις. Έμοιαζε με ένα καλό ρολόι που είναι smart. Πάει και αυτό....

Όπως το πάνε θα γίνουν σαν την Huawei που έχει αντιγράψει και το UI....

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...