Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα στο PlayStation Plus Streaming


Loup-Garou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, L-Griever είπε

Επίσης, άλλο που θα μπορούσες να δοκιμάσεις είναι μήπως να δοκίμαζες από το κινητό σου να δώσεις εντολή να κατεβάσει το παιχνίδι;

Άλλο το στριμ, άλλο το download. 

4 λεπτά πριν, L-Griever είπε

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις μερικές μέρες ακόμα και αν δεν, να στείλεις email στη Sony και να τους πεις να σε "αποζημιώσουν" κάπως για τις μέρες που δεν μπόρεσες να χρησιμοποιήσεις τη συνδρομή αλλά βέβαια δεν ξέρω αν είναι εφικτό αυτό.

Ακόμα δεν έχει επιβεβαιώσει και ο ίδιος αν είναι πρόβλημα στο δίκτυο. Ένα firmware update να γίνει από τον παροχο, μπορεί να κόψει πολλά πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, L-Griever είπε

Δυστυχώς δεν έχω την συνδρομή extra ή premium για να το δοκίμαζα και εγώ. Κάπου διάβασα, ότι ένας έκανε format και ότι έλυσε το πρόβλημα ξαφνικά.

Φαντάζομαι θα έχει bugs και έτσι ξεκινάνε πάλι οι παρεξενιές της Sony. Με κάνει να αναρωτιέμαι τι στο καλό κάνουν αυτοί εκεί πέρα με τόσα λεφτά που παίρνουν από τις αυξημένες τιμές συνδρομών κτλ.

Πιθανόν, η Sony να άλλαξε κάτι στις ρυθμίσεις με αποτέλεσμα σε κάποιους να βγει πρόβλημα στη σύνδεση.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις μερικές μέρες ακόμα και αν δεν, να στείλεις email στη Sony και να τους πεις να σε "αποζημιώσουν" κάπως για τις μέρες που δεν μπόρεσες να χρησιμοποιήσεις τη συνδρομή αλλά βέβαια δεν ξέρω αν είναι εφικτό αυτό.

Άλλο πρόβλημα μπορεί να είναι ίσως το router σου να μπλοκάρει με το firewall ή η ταχύτητα να μην επαρκεί πλέον.. Βέβαια, εσύ είπες ότι δούλευε πριν ενώ τώρα όχι οπότε θα ξαναπώ ότι είναι οι συνηθισμένες παρεξενιές της Sony.

Δοκίμασε αν δεν το έχεις κάνει ακόμα, να ξαναπεράσεις το προφίλ σου που έχει τη συνδρομή μήπως και έτσι φτιάξει. Όχι log in και out αλλά κανονικά όπως δημιουργείς καινούριο προφίλ με τα ίδια στοιχεία σου.

Επίσης, άλλο που θα μπορούσες να δοκιμάσεις είναι μήπως να δοκίμαζες από το κινητό σου να δώσεις εντολή να κατεβάσει το παιχνίδι;

 

Απ οτι καταλαβαίνω πρεπει να ειναι θεμα λογαριασμου
Ουτε με αλλη κονσολα δουλεψε ουτε με hotspot δουλεψε
Μενει να παω σε φιλο που εχει καλη ταχύτητα να συνδεθω απο εκει να δω τι θα βγαλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2024 στις 4:01 ΜΜ, SabotazNic είπε

Άλλο το στριμ, άλλο το download. 

Ακόμα δεν έχει επιβεβαιώσει και ο ίδιος αν είναι πρόβλημα στο δίκτυο. Ένα firmware update να γίνει από τον παροχο, μπορεί να κόψει πολλά πράγματα. 

Δεν ξέρω τι παίζει με τις συνδρομές γιατί όπως είπα και πριν, δεν έχω ξαναβάλει ποτέ extra ή premium. Αυτό που γνωρίζω είναι αν πρόκειται για PS4/5 παιχνίδια μπορείς να τα κατεβάσεις ενώ με PS3 μόνο μέσω streaming. Σε αυτή την περίπτωση, ο op είχε βάλει να δοκιμάσει κάποιο παιχνίδι από PS4/5.

Στις 23/5/2024 στις 4:03 ΜΜ, Loup-Garou είπε

Απ οτι καταλαβαίνω πρεπει να ειναι θεμα λογαριασμου
Ουτε με αλλη κονσολα δουλεψε ουτε με hotspot δουλεψε
Μενει να παω σε φιλο που εχει καλη ταχύτητα να συνδεθω απο εκει να δω τι θα βγαλει

Δοκίμασέ το και εάν θέλεις ενημέρωσε αν δούλεψε ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, L-Griever είπε

Δεν ξέρω τι παίζει με τις συνδρομές γιατί όπως είπα και πριν, δεν έχω ξαναβάλει ποτέ extra ή premium. Αυτό που γνωρίζω είναι αν πρόκειται για PS4/5 παιχνίδια μπορείς να τα κατεβάσεις ενώ με PS3 μόνο μέσω streaming. Σε αυτή την περίπτωση, ο op είχε βάλει να δοκιμάσει κάποιο παιχνίδι από PS4/5.

Ακριβώς, επειδή δεν έχεις συνδρομή. Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι διαθέσιμο και για stream μέσω του premium. Τώρα γιατί θέλει stream και όχι download, άλλο θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παιζει κανενα παιχνιδι PS1,2,3,4 stream, ούτε με hotspot
Τυχαία είναι η φωτό
Ευτυχως προλαβα και επαιξα τα Fallout

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Loup-Garou είπε

Δεν παιζει κανενα παιχνιδι PS1,2,3,4 stream, ούτε με hotspot
Τυχαία είναι η φωτό
Ευτυχως προλαβα και επαιξα τα Fallout

Δοκίμασες να πας τελικά σε άλλο σπίτι? 

Το πρόβλημα φαίνεται να είναι στο δίκτυο σου, ή στον λογαριασμό σου 

Ξανά επιβεβαιώνω την ομαλή λειτουργία από μεριάς μου (δοκίμασα και ps1/2 game, και φαίνεται ότι το Raji δεν το έχω κατεβασμένο (φαίνεται η επιλογή download)) 

 

20240524_202154.jpg

20240524_202213.jpg

20240524_202250.jpg

20240524_202311.jpg

20240524_202446.jpg

20240524_202516.jpg

20240524_202543.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΟΡ, δοκίμασε και στην κονσόλα του φίλου σου, να σιγουρευτούμε ότι δεν θέλει κάποια ρύθμιση η κονσόλα σου.

Αν και κατά 99% θεωρώ ότι είναι θέμα λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεσα να παω στο φιλο μου, αλλα ηρθε αυτος σε μενα
Συνδέθηκε και εβγαλε παλι το ιδιο
Εχουμε μεχρι τωρα: Συνδεση στην βασική κονσολα με 2 λογαριασμους και συνδεση με αλλη κονσόλα στον δικο μου λογαριασμο

Ολα αυτα στο δικο μου δίκτυο
Και σύνδεση στην βασικη κονσόλα με hotspot

2 πραματα μενουν

Να παω στον φιλο μου με την κονσόλα και να συνδεθω απο εκει στο PS4 και στο δικό του PS5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, Loup-Garou said:

Δεν μπορεσα να παω στο φιλο μου, αλλα ηρθε αυτος σε μενα
Συνδέθηκε και εβγαλε παλι το ιδιο
Εχουμε μεχρι τωρα: Συνδεση στην βασική κονσολα με 2 λογαριασμους και συνδεση με αλλη κονσόλα στον δικο μου λογαριασμο

Ολα αυτα στο δικο μου δίκτυο
Και σύνδεση στην βασικη κονσόλα με hotspot

2 πραματα μενουν

Να παω στον φιλο μου με την κονσόλα και να συνδεθω απο εκει στο PS4 και στο δικό του PS5

Εσύ έχεις PS4 ή PS5; Δεν το έχουμε διευκρινίσει αυτό.

Ρωτάω μήπως προσπαθείς να streamάρεις PS5 games στο PS4 σου, δεν νομίζω ότι παίζουν μέσω streaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xavier είπε

Υπάρχει περίπτωση να κάνεις game sharing με κάποιον φίλο σου και το account να είναι primary σε άλλη κονσόλα;

OXI
Και το account ειναι primary σε αυτη την κονσολα

 

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Εσύ έχεις PS4 ή PS5; Δεν το έχουμε διευκρινίσει αυτό.

Ρωτάω μήπως προσπαθείς να streamάρεις PS5 games στο PS4 σου, δεν νομίζω ότι παίζουν μέσω streaming

PS4 εχω
Ετσι εγκυκλοπαιδικά στο PS4 δεν εμφανίζει τα παιχνίδια του PS5

Update: Πηγα σε αλλο  σπιτι για να τσεκαρω και πάλι το ιδιο μου εβγαλε
Πήγα και στον γαμπρό μου, μιας και το ειχα βγαλμένο
Αν και ήξερα οτι εχει σαπια ταχυτητα, έκανα ενα τεστ πρωτα για να δω και εβγαζε 3,2 Μbps 😅
Εννοείται πως δεν ξεκινoυσε το stream

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποια ρύθμιση? Ίσως στρώσει με Factory reset... 

16 ώρες πριν, Loup-Garou είπε

Δεν μπορεσα να παω στο φιλο μου, αλλα ηρθε αυτος σε μενα
Συνδέθηκε και εβγαλε παλι το ιδιο

Ο ίδιος μπορεί να στριμάρει παιχνίδια στο δικό του σπίτι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Loup-Garou said:

OXI
Και το account ειναι primary σε αυτη την κονσολα

 

PS4 εχω
Ετσι εγκυκλοπαιδικά στο PS4 δεν εμφανίζει τα παιχνίδια του PS5

Update: Πηγα σε αλλο  σπιτι για να τσεκαρω και πάλι το ιδιο μου εβγαλε
Πήγα και στον γαμπρό μου, μιας και το ειχα βγαλμένο
Αν και ήξερα οτι εχει σαπια ταχυτητα, έκανα ενα τεστ πρωτα για να δω και εβγαζε 3,2 Μbps 😅
Εννοείται πως δεν ξεκινoυσε το stream

Μιλάς με γρίφους, γέροντα. 

Στο άλλο σπίτι που πήγες, πήρες το PS4 σου μαζί και το δοκίμασες ή δοκίμασες στην κονσόλα του αλλουνού;

Επίσης είπες ότι δοκίμασες με άλλο λογαριασμό στην κονσόλα σου, στην οικία του σπιτιού σου και του έβγαλε το ίδιο μήνυμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μήπως κάποια ρύθμιση? Ίσως στρώσει με Factory reset... 

Ο ίδιος μπορεί να στριμάρει παιχνίδια στο δικό του σπίτι? 

Στο δικο του σπιτι παιζει μια χαρα
Στο δικο μου που συνδεθηκε οχι
Θα παω σημερα απο εκει να συνδεθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, Loup-Garou said:

Θα παω σημερα απο εκει να συνδεθω

Ναι, δοκίμασε και αυτό και πες μας αν θα μπορέσεις να streamάρεις σε άλλη κονσόλα σε άλλο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...