Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για φροντιστήριο ΔΙΑΚΡΟΤΗΜΑ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά,

Θέλω την άποψη σας για τα φροντιστήρια ΔΙΑΚΡΟΤΗΜΑ όσοι έχετε πάει ή γνωρίζετε κάποια αξιολόγηση σχετικά με το φροντιστήριο. Είναι καλό; (είμαι υγείας Γ' Λυκείου)

Επεξ/σία από tanerakossss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι έχουν και franchise οπότε δεν μπορεί να εκφράσει κάποιος γενική άποψη. Μεγάλο ρόλο παίζει η εμπειρία και η αφοσίωση του καθηγητή οπότε ανάφερε το παράρτημα και την κατεύθυνση που σε ενδιαφέρει μήπως παρ' ελπίδα κάποιο μέλος φοίτησε πρόσφατα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, tanerakossss said:

Παιδιά,

Θέλω την άποψη σας για τα φροντιστήρια ΔΙΑΚΡΟΤΗΜΑ όσοι έχετε πάει ή γνωρίζετε κάποια πράγματα σχετικά με το φροντιστήριο. Είναι καλό; (είμαι υγείας Γ' Λυκείου)

Μακριά και αγαπημένοι. Θα βρεις ένα συνοικιακό φροντιστήριο που θα είναι 20 χρόνια στην περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, tasoe said:

Μακριά και αγαπημένοι. Θα βρεις ένα συνοικιακό φροντιστήριο που θα είναι 20 χρόνια στην περιοχή.

Επιχειρήματα έχεις, η απλά έχεις συνοικιακό φροντιστήριο και τα μεγάλα σου παίρνουν "πελάτες";;

Spoiler

Υ.Γ. Δεν με ενδιαφέρει και δεν έχω σχέση με το συγκεκριμένο φροντιστήριο (και με κανένα άλλο) απλά καλό είναι, όταν λέμε κάτι αρνητικό για μια επιχείρηση σε ένα δημόσιο φόρουμ, να μπορούμε να το δικαιολογήσουμε κ όλας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, filip123go said:

Επιχειρήματα έχεις, η απλά έχεις συνοικιακό φροντιστήριο και τα μεγάλα σου παίρνουν "πελάτες";;

  Reveal hidden contents

Υ.Γ. Δεν με ενδιαφέρει και δεν έχω σχέση με το συγκεκριμένο φροντιστήριο (και με κανένα άλλο) απλά καλό είναι, όταν λέμε κάτι αρνητικό για μια επιχείρηση σε ένα δημόσιο φόρουμ, να μπορούμε να το δικαιολογήσουμε κ όλας!

 

Πολύ αστείο.

Φροντιστήριο διακρότημα ή πουκαμισάδες μπορεί να ανοίξει ο κάθε μανάβης που θα προσλάβει 5 καθηγητές άπειρους και φτηνούς βασιζόμενος ότι προωθείται από το "όνομα" και μόνο. Ενώ ένας καραβανάς καθηγητής με φροντιστήριο 20 και βάλε χρόνια εκτός από υπερβολικά έμπειρος σημαίνει ότι είναι και καλός αλλιώς δε θα το κράταγε 20 χρόνια το μαγαζί.

Δε διαφέρει πολύ από τη λογική του να πάρεις πιτσαρία από την γνωστή συνοικιακή πιτσαρία της Ηλιούπολης παρά από τη Domino's. Με τη διαφορά ότι στη Domino's η ποιότητα είναι πάνω κάτω η ίδια ενώ πχ στους πουκαμισάδες μπορεί να πετύχεις σε χάλια φροντιστήριο ή σε εντελώς χάλια φροντιστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, tasoe said:

Πολύ αστείο.

Φροντιστήριο διακρότημα ή πουκαμισάδες μπορεί να ανοίξει ο κάθε μανάβης που θα προσλάβει 5 καθηγητές άπειρους και φτηνούς βασιζόμενος ότι προωθείται από το "όνομα" και μόνο. Ενώ ένας καραβανάς καθηγητής με φροντιστήριο 20 και βάλε χρόνια εκτός από υπερβολικά έμπειρος σημαίνει ότι είναι και καλός αλλιώς δε θα το κράταγε 20 χρόνια το μαγαζί.

Δε διαφέρει πολύ από τη λογική του να πάρεις πιτσαρία από την γνωστή συνοικιακή πιτσαρία της Ηλιούπολης παρά από τη Domino's. Με τη διαφορά ότι στη Domino's η ποιότητα είναι πάνω κάτω η ίδια ενώ πχ στους πουκαμισάδες μπορεί να πετύχεις σε χάλια φροντιστήριο ή σε εντελώς χάλια φροντιστήριο.

Δλδ όλοι οι καθηγητές που δουλεύουν  σε μεγάλα φροντιστήρια είναι άχρηστοι και για τα σκουπίδια και δεν κάνουν καλή δουλειά.
Οκ, το διαβάσαμε και αυτό. Με κάλυψες. Πάμε παρακάτω. 
 

Spoiler

BTW , επεισή το ανέφαιρες, όχι τίποτα άλλο, την καλύτερη πίτσα ever, την έχω φάει απο pizza fan στα Πατήσια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, tasoe είπε

Πολύ αστείο.

Φροντιστήριο διακρότημα ή πουκαμισάδες μπορεί να ανοίξει ο κάθε μανάβης που θα προσλάβει 5 καθηγητές άπειρους και φτηνούς βασιζόμενος ότι προωθείται από το "όνομα" και μόνο. Ενώ ένας καραβανάς καθηγητής με φροντιστήριο 20 και βάλε χρόνια εκτός από υπερβολικά έμπειρος σημαίνει ότι είναι και καλός αλλιώς δε θα το κράταγε 20 χρόνια το μαγαζί.

Δε διαφέρει πολύ από τη λογική του να πάρεις πιτσαρία από την γνωστή συνοικιακή πιτσαρία της Ηλιούπολης παρά από τη Domino's. Με τη διαφορά ότι στη Domino's η ποιότητα είναι πάνω κάτω η ίδια ενώ πχ στους πουκαμισάδες μπορεί να πετύχεις σε χάλια φροντιστήριο ή σε εντελώς χάλια φροντιστήριο.

Δεν το βασίζεις κάπου αυτό. Δεν μπορούν να ανοίξουν έτσι στο θέλω ένα φροντιστήριο αλυσίδας. Επίσης οι καθηγητές διαλέγονται από τη κεντρική διοίκηση της αλυσίδας. Συνήθως αυτό που λες συμβαίνει στο λεγόμενο "της γειτονιάς φροντιστήριο" που δεν είχαν τι να κάνουν και όλο το σόι μεταξύ τους καθηγητές ανοίξαν να βρουν δουλεια και να πάρουν κανα χρήμα. Έτσι δεν είναι; 

 

Επίσης στο Διακροτημα μπορείς και να συγκρίνεις, μετά από διαγωνίσματα, την επίδοση σου με την επίδοση όλων των αλλων μαθητων της Ελλάδας. Τα μαθήματα είναι 60λεπτα και όχι 40-45λεπτα όπως σε άλλα φροντιστήρια. 

Τώρα, τι έχεις να πεις; Τι δεν σου αρέσει δηλαδή στο Διακροτημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, filip123go said:

Δλδ όλοι οι καθηγητές που δουλεύουν  σε μεγάλα φροντιστήρια είναι άχρηστοι και για τα σκουπίδια και δεν κάνουν καλή δουλειά.
Οκ, το διαβάσαμε και αυτό. Με κάλυψες. Πάμε παρακάτω. 
 

  Reveal hidden contents

BTW , επεισή το ανέφαιρες, όχι τίποτα άλλο, την καλύτερη πίτσα ever, την έχω φάει απο pizza fan στα Πατήσια. 

 

Το πέτυχες μεγάλε, αυτό είπα. Ειδικά εκεί που λες "όλοι", πέτυχες διάνα, ακριβώς αυτό είπα.

 

1 hour ago, tanerakossss said:

Δεν το βασίζεις κάπου αυτό. Δεν μπορούν να ανοίξουν έτσι στο θέλω ένα φροντιστήριο αλυσίδας. Επίσης οι καθηγητές διαλέγονται από τη κεντρική διοίκηση της αλυσίδας. Συνήθως αυτό που λες συμβαίνει στο λεγόμενο "της γειτονιάς φροντιστήριο" που δεν είχαν τι να κάνουν και όλο το σόι μεταξύ τους καθηγητές ανοίξαν να βρουν δουλεια και να πάρουν κανα χρήμα. Έτσι δεν είναι; 

 

Επίσης στο Διακροτημα μπορείς και να συγκρίνεις, μετά από διαγωνίσματα, την επίδοση σου με την επίδοση όλων των αλλων μαθητων της Ελλάδας. Τα μαθήματα είναι 60λεπτα και όχι 40-45λεπτα όπως σε άλλα φροντιστήρια. 

Τώρα, τι έχεις να πεις; Τι δεν σου αρέσει δηλαδή στο Διακροτημα; 

Μια χαρά ανοίγουν αν έχουν λεφτά να πλερώσουν το franchise. Και δεν επιλέγονται από την κεντρική διοίκηση οι καθηγητές.

Τα φροντιστήρια της γειτονιάς (όχι τα κέντρα μελέτης), αν δεν κάνουν δουλειά και μάλιστα πολύ καλύτερη από την αντίστοιχη του μεγάλου ονόματος, σε 2-3 χρόνια θα έχουν βάλει λουκέτο. Και τα 60 λεπτά δε μου λένε κάτι, αν δε μπεις μέσα να δεις τι μάθημα γίνεται.

Ζήτησες συμβουλή, την έλαβες. Πήγαινε τώρα να κάνεις την επιλογή σου, εύχομαι να μην πέσεις σε τίποτα μέτριους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
39 λεπτά πριν, tasoe είπε

Το πέτυχες μεγάλε, αυτό είπα. Ειδικά εκεί που λες "όλοι", πέτυχες διάνα, ακριβώς αυτό είπα.

 

Μια χαρά ανοίγουν αν έχουν λεφτά να πλερώσουν το franchise. Και δεν επιλέγονται από την κεντρική διοίκηση οι καθηγητές.

Τα φροντιστήρια της γειτονιάς (όχι τα κέντρα μελέτης), αν δεν κάνουν δουλειά και μάλιστα πολύ καλύτερη από την αντίστοιχη του μεγάλου ονόματος, σε 2-3 χρόνια θα έχουν βάλει λουκέτο. Και τα 60 λεπτά δε μου λένε κάτι, αν δε μπεις μέσα να δεις τι μάθημα γίνεται.

Ζήτησες συμβουλή, την έλαβες. Πήγαινε τώρα να κάνεις την επιλογή σου, εύχομαι να μην πέσεις σε τίποτα μέτριους.

Και τα φροντιστήρια της γειτονιάς αγαπητές μου, επιλέγουν 5-6 καθηγητές και πάνε και κάνουν μάθημα. Που ξέρεις ότι είναι καλοί; Αν πήγαινε ένας άριστος μαθητής σε φροντιστήριο της γειτονιάς, με βεβαιότητα μπορώ να σου πω ότι την επόμενη μέρα που θα πήγαινε θα έκανε την διαγραφή του. 

Αυτή τη στιγμή, δεν ρώτησα τι κάνουν τα φροντιστήρια της γειτονιάς.  Ρώτησα ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ πως ειναι ΜΟΝΟ το Διακροτημα. Εφόσον δεν έχεις πάει ή δεν ξέρεις κάτι, μην προσπαθείς. 

Κάποιος που να έχει πάει, απαντήστε. Ή και να ξέρετε από φίλους κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tanerakossss είπε

Θέλω την άποψη σας για τα φροντιστήρια ΔΙΑΚΡΟΤΗΜΑ όσοι έχετε πάει ή γνωρίζετε κάποια πράγματα σχετικά με το φροντιστήριο. Είναι καλό; (είμαι υγείας Γ' Λυκείου)

Θέλεις την άποψη άλλων αλλά από αυτά που γράφεις στο κάτω quote είναι σα να ξέρεις πολλά, για να μην πω ότι είναι σχεδόν σα να το διαφημίζεις

 

3 ώρες πριν, tanerakossss είπε

Δεν το βασίζεις κάπου αυτό. Δεν μπορούν να ανοίξουν έτσι στο θέλω ένα φροντιστήριο αλυσίδας. Επίσης οι καθηγητές διαλέγονται από τη κεντρική διοίκηση της αλυσίδας. Συνήθως αυτό που λες συμβαίνει στο λεγόμενο "της γειτονιάς φροντιστήριο" που δεν είχαν τι να κάνουν και όλο το σόι μεταξύ τους καθηγητές ανοίξαν να βρουν δουλεια και να πάρουν κανα χρήμα. Έτσι δεν είναι; 

 

Επίσης στο Διακροτημα μπορείς και να συγκρίνεις, μετά από διαγωνίσματα, την επίδοση σου με την επίδοση όλων των αλλων μαθητων της Ελλάδας. Τα μαθήματα είναι 60λεπτα και όχι 40-45λεπτα όπως σε άλλα φροντιστήρια. 

Τώρα, τι έχεις να πεις; Τι δεν σου αρέσει δηλαδή στο Διακροτημα; 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Θέλεις την άποψη άλλων αλλά από αυτά που γράφεις στο κάτω quote είναι σα να ξέρεις πολλά, για να μην πω ότι είναι σχεδόν σα να το διαφημίζεις

 

 

Δεν ζήτησα πληροφορίες, ζήτησα γνώμη και άποψη. Ξαναδιάβασε την ερώτηση και έτσι μίλα. Δεν διαφημίζω τίποτα, ούτε είπα ότι δεν ξέρω, αλλά άτομα τα οποία διαφημίζουν τα φροντιστήρια της γειτονιάς ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ δεν τα ανέχομαι. Δεν υπαρχει λόγος να μαλώνουμε... Εσύ τι έχεις να πεις για το διακροτημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, tanerakossss είπε

Εσύ τι έχεις να πεις για το διακροτημα; 

Ότι οι καθηγητές διαλέγονται από τη κεντρική διοίκηση της αλυσίδας και ότι μπορείς και να συγκρίνεις, μετά από διαγωνίσματα, την επίδοση σου με την επίδοση όλων των άλλων μαθητών της Ελλάδας. Επίσης στο Διακρότημα τα μαθήματα είναι 60λεπτα και όχι 40-45λεπτα όπως σε άλλα φροντιστήρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ειρωνευεσαι τωρα; πραγματικά γιατι απαντατε σε τετοια φορουμ; ρωταω σαν ανθρωπος κατι και θελω βοηθεια να επιλεξω σε κατι

 

Και όσοι εδώ λένε οτι οι καθηγητές δεν διαλεγονται απο τη κεντρική διοίκηση της αλυσίδας και ΔΕΝ διαλέγονται με τα επίσης κριτήρια που ορίζει η διοίκηση, διαβάστε το λινκ στο "Καθηγητές" για να μάθετε κάτι πριν μιλήσετε. 

https://www.diakrotima.gr/diadiktyako-mathima/omada 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

καποια απαντηση; γνωριζει καποιος τιποτα; ενδιαφερονται για τον μαθητη γενικα; τα τμηματα πως ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...