Προς το περιεχόμενο

Κάτοχοι iPhone αναφέρουν ότι η τελευταία ενημέρωση του iOS επαναφέρει διαγραμμένες "πικάντικες" φωτογραφίες


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τώρα να δούμε τι θα κάνει η κοιμισμένη επιτροπή της Ε.Ε. μιας που η Apple από μόνη της επιβεβαιώνει ότι γράφει στα p@p@ri@ της τον κανονισμό GDPR. Υπενθυμίζω ότι βάση του κανονισμού δεδομένα που έχει διαγράψει ο χρήστης πρέπει να αφαιρούνται ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ της εταιρίας που τα διαφυλάσσει. Μικρομεσαίες εταιρίες στην Ελλάδα ξόδεψαν ένα σωρό λεφτά για να συμμορφωθούν με τον κανονισμό μιας και η διαγραφή δεδομένων από τα backups είναι μεγάλο μανίκι. Να δούμε τώρα τι πρόστιμο θα πέσει. Ή αν θα τα αρπάξει η επιτροπή, ως συνήθως, και θα θαφτεί το θέμα όπως τόσα άλλα. Α ρε κακομοίρα Εύα, μόνο εσύ την πλήρωσες από όλα τα λαμόγια των Βρυξελών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εται όπως είναι ο τίτλος είναι σαν το iPhone να μπορεί να ξεχωρίσει τις πικάντικες και να επαναφέρει μόνο αυτές…

κατά τ, αλλά η Apple είναι πίσω στο ΑΙ…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, georgiosmag είπε

Ασφάλεια και σιγουριά εμπνέει η Apple. Να δω τους φανατικούς της.. Σκεφτείτε όλα αυτά τα χρόνια πόσοι μπορεί να έχουν δει τα πάντα μέσα στο κινητό σας. Όταν διαγράφουμε κάτι το διαγράφουμε. Όχι τα κρατάει αρχείο η Apple δεν ξέρω και εγώ για πιο λόγο. Αυτό είναι τεράστια ΦΟΛΑ. 

Είσαι μπερδεμένος...

Με τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα με χώρα Αμερική, για να έχω live voicemail επέστρεψαν ολα τα διαγεγραμμενα μου μηνύματα από τον κάδο, τον οποίο αδειάζω συχνά. Βρήκα μηνύματα από 08/2023 ενώ από τότε έχω σβήσει τον καδο πάνω από 10 φορές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σβήνεις τα δεδομένα από την συσκευή , απλά δεν εμφανίζονται στο λειτουργικό. Σαν αρχείο υπάρχει στην συσκευή μέχρι να αποθηκευτούν νέα δεδομένα απο πάνω. Δεν έχει καμία σχέση με το cloud. Το ίδιο συμβαίνει πχ σε Windows και Android. 

Δηλαδή πως πιστεύετε ότι λειτουργούν τα προγράμματα που επαναφέρουν διεγραμμενα δεδομένα;

Τεχνολογικό φόρουμ κατά τα άλλα.

  • Like 12
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, Bourdoulas said:

Όταν σβήνεις τα δεδομένα από την συσκευή , απλά δεν εμφανίζονται στο λειτουργικό. Σαν αρχείο υπάρχει στην συσκευή μέχρι να αποθηκευτούν νέα δεδομένα απο πάνω. Δεν έχει καμία σχέση με το cloud. Το ίδιο συμβαίνει πχ σε Windows και Android. 

Δηλαδή πως πιστεύετε ότι λειτουργούν τα προγράμματα που επαναφέρουν διεγραμμενα δεδομένα;

Τεχνολογικό φόρουμ κατά τα άλλα.

Για αυτό το λόγο και υπάρχουν ειδικά προγράμματα, τα οποία κάνουν overwrite το χώρο στον οποίο βρίσκονται τα "διαγεγραμμένα" αρχεία, ώστε να σβηστούν πραγματικά.

Βέβαια, εφόσον το κινητό σου είναι encrypted, αν στο κλέψουν και δεν ξέρουν τον κωδικό σου, δεν έχουν access στα δεδομένα σου.

 

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγκεκριμένα μόνο οι "πικάντικες" ξανα-εμφανίζονται; :D 

Αν είναι φωτογραφίες π.χ. λουλουδιών (χωρίς μελισσούλες και άλλα ωραία) παραμένουν  "διαγραμμένες" ; 

Επεξ/σία από panosp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, billdanos said:

Καταρχάς δεν είναι bug αλλά feature! Φωτογραφίες που σβήσατε βιαστικά για να μην τις δει ο/η σύντροφος, επιστρέφουν ώστε να έχετε ακόμη μια ευκαιρία να τις θαυμάσετε! 

Μας ευχαριστείτε αργότερα!

:) 

η να τις θαυμασει το ετερον ημισυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που πηγαν ολοι οι ''εγω δεν παιρνω android για να εχω ασφαλεια'' ρε παιδια?

Τους ειδε κανενας?

🤣😂😆

Ενταξει ρητορικη ερωτηση,ξερουμε οτι ειναι απασχολημενοι χρησιμοποιοντας το apple τους ''επαγγελματικα'' αυτη τη στιγμη

Επεξ/σία από azuli
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...