Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed Shadows [PC/15-Νοεμβρίου]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το στυλ της τύπισσας μου αρέσει πάντως. Stealth και έτσι. Ο φίλος από την άλλη είναι υπερβολικά θηρίο. Κάτι βίντεο που έδειξαν με blunt weapons μου πετάει τους εχθρούς 4 μέτρα πέρα δεν μου κάνει και πολύ samurai-like.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Παιχνίδι είναι,και ο τύπος είναι brawler..

Δεν είναι τα Assasins History Channel είπαμε...

Ούτε οι Vikings πέταγαν τα τσεκούρια έτσι με μανία το ένα πίσω από το άλλο αλλά παιχνίδι είναι πρέπει να το κάνουν να είναι διασκεδάστικο.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, optimus prime είπε

 Παιχνίδι είναι,και ο τύπος είναι brawler..

Δεν είναι τα Assasins History Channel είπαμε...

Ούτε οι Vikings πέταγαν τα τσεκούρια έτσι με μανία το ένα πίσω από το άλλο αλλά παιχνίδι είναι πρέπει να το κάνουν να είναι διασκεδάστικο.

Ναι οκ δεν μιλάω για historical accuracy, απλά για 'μενα σαν gameplay στυλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το πρώτο playthrough όσο με αφήνει το παιχνίδι θα το παίξω σαν Shinobi και στο δευτερο θα παρω τον Yasuke και θα το παίξω σαν το Valhalla..

Έχουμε επιλογές και αυτο είναι καλό.. 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αφαιρέσεις τον άκυρο και ιστορικά αμφιλεγόμενο yasuke τύπο είναι ένα αρκετά ενδιαφέρον και πιο ιστορικά πιστό (αυτό λέγαν τα προμο) AC Japanese game. Μαρεσε και η ατμόσφαιρα που βγάζει σε αυτή τη σκηνή, οι φωτισμοί επίσης καλοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

ναι "συνεχεια" των Origins/Odyssey/Valhalla θα ειναι, γιναντιο open world type.

εχουν πει οτι θα δοκιμαζουν να βγαζουν κ μεγαλα οπως αυτα αλλα κ μικροτερα οπως το Mirage. 

To Mirage ηταν οκ αλλα να πω την αληθεια, το βρηκα πολυ αδιαφορο. το μεγαλο ατου ηταν το μικροτερο μεγεθος αλλα ουτε η ιστορια, ουτε η τοποθεσια, ουτε το gameplay προσεφεραν τιποτα το ιδιατερο. αν μου ελεγες οτι ειχε βγει το 2010, θα το πιστευα (graphics aside).

Δε το έπαιξα, έλεγα αν το βρω σε καμία καλή προσφορά κάποτε. Έχω χάσει το ενδιαφέρον μου για την σειρά αυτή όπως έχει γίνει.

5 ώρες πριν, stevenfins είπε

Ναι βρε συ δεν διαφωνώ. Εννοείται πως είναι στο DNA της σειράς και προσωπικά μου αρέσει κιόλας. Απλώς στο βίντεο παραπάνω μου φάνηκε κάπως υπερβολικό. Όχι κάτι το τρομερά αρνητικό όμως.

 

Λογικά θα είναι η εξέλιξη αυτών των τριών, αλλά σίγουρα πιο μακριά από το Mirage. Πιο διαφορετικό από όλα φαίνεται πως θα είναι το επόμενο που ετοιμάζεται και θα είναι στην κεντρική Ευρώπη (ίσως Γερμανία) την εποχή του κυνηγιού των μαγισσών. 

 

Ωχ αμάν 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Το στυλ της τύπισσας μου αρέσει πάντως. Stealth και έτσι. Ο φίλος από την άλλη είναι υπερβολικά θηρίο. Κάτι βίντεο που έδειξαν με blunt weapons μου πετάει τους εχθρούς 4 μέτρα πέρα δεν μου κάνει και πολύ samurai-like.

Μιας και μου το θύμησες, όποιος έχει παίξει το φοβερό Shadow Tactics: Blades of the Shogun, νομίζω θα συμφωνήσει ότι η Naoe φέρνει στον χαρακτήρα της Yuki, ενώ ο Yasuke θυμίζει εξαιρετικά τον Mugen.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, GhostRiderLSOV said:

Περίμενα τουλάχιστον ότι θα πέθαινε μετά από αυτό. :P

Λες και βλέπω combo χτυπημάτων βγαλμένα από το Fruit Ninja πάνω στην πλατούλα του άμοιρου npc .... πετάχτηκαν και σαν ζουμί από καρπούζια τα "αίματα". 

Καμία αίσθηση δυναμικότητας και ενός προαπαιτούμενου impact από το χτύπημα με το κατάνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Λες και βλέπω combo χτυπημάτων βγαλμένα από το Fruit Ninja πάνω στην πλατούλα του άμοιρου npc .... πετάχτηκαν και σαν ζουμί από καρπούζια τα "αίματα". 

Καμία αίσθηση δυναμικότητας και ενός προαπαιτούμενου impact από το χτύπημα με το κατάνα.

Οχι οτι περιμεναμε κατι καλυτερο. Σαν mobile game δειχνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Arkin said:

Σαν mobile game δειχνει.

Σε γραφικά είναι οκ - αν και διακρίνω low res υφές και φλατ πράγματα. Η μάχη, το combat, φαίνεται αρκετά να του λείπει μια ζωντάνια. Δεν είπαμε να είναι σαν να τους κόβει στη μέση ο The Hound (Standor Clegane) του GoT αλλά μια δυναμικότητα χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...