Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed Shadows [PC/14 Φεβρουαρίου 2025]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Assassins-Creed-Shadows-feature-672x372.

Assassin’s Creed Shadows has been officially revealed and here are its first details, screenshots & cinematic trailer

H Ubisoft ανακοίνωσε το επόμενο Assassin's Creed της σειράς, το ''Assassin's Creed Shadows''. Το παιχνίδι λαμβάνει μέρος στην Ιαπωνία τον 16ο αιώνα στην περίοδο του Azuchi-Momoyama. Οι παίχτες θα μπορούν να παίξουν με δύο χαρακτήρες, με την shinobi Naoe και τον samurai Yasuke.

Το ''Assassin's Creed Shadows'' θα κυκλοφορήσει για PC στις 15 Νοεμβρίου. Παρακάτω βλέπουμε το cinematic trailer του παιχνιδιού το οποίο θα λέγαμε ότι θυμίζει το Shogun. Αναμένουμε περισσότερες λεπτομέρειες για τον τεχνικό τομέα του παιχνιδιού ενώ τον επερχόμενο μήνα αναμένεται το πρώτο gameplay trailer.

Εικόνες:

Assassins-Creed-Shadows-first-screenshot

Assassins-Creed-Shadows-first-screenshot

Spoiler

Assassins-Creed-Shadows-first-screenshot

Spoiler

Assassins-Creed-Shadows-first-screenshot

Spoiler

Assassins-Creed-Shadows-first-screenshot

 

  • Like 5
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχάς από τα trailer συμπεραίνουμε ότι ένα στοιχειώδες στόρυ σίγουρα υπάρχει το αναφέρουν κιόλας. Το αν είναι καλό ή όχι είναι άλλου παπά ευαγγέλιο (spoiler alert: προφανώς και όχι, για ubisoft μιλάμε μη δουλευόμαστε μεταξύ μας)

Τώρα για το θέμα των πρωταγωνιστών: προφανώς δεν είναι θέμα ρατσισμού, αν αντί για τον μαύρο είχαμε λευκό πάλι αντιδράσεις θα είχαμε μιας και το ορθό από άποψη immersion θα ήταν να είναι Ιάπωνας, δηλαδή ήμαρτον για Σαμουράι μιλάμε. Το πρόβλημα όμως δεν είναι καν αυτό αλλά ο λόγος που βάλανε γυναίκα και μαύρο άνδρα και αυτός φυσικά είναι ο συνηθισμένος τα τελευταία χρόνια: diversity με το στανιό. Το αν είχε ταξιδέψει κάποτε στην Ιαπωνία 1-2 ή 500 μαύροι μικρή σημασία έχει, όλα αυτά είναι προφάσεις για να το δικαιολογήσουν. Προσωπικά ούτε καν αυτό θα με χάλαγε αν γίνονταν με μέτρο και όχι σε βάρος της υπόθεσης/ιστορίας/ανάπτυξης χαρακτήρων αλλά φυσικά όπως δυστυχώς έχει αποδειχτεί περίτρανα, αυτά έχουν περάσει σε δευτερο-τριτο-τέταρτο (και αν) πλάνο διότι οι προτεραιότητες είναι πλέον άλλες...

Άλλη μια χρυσή μετριότητα επομένως κατα πως φαίνεται από την άλλοτε κραταιά ubisoft. Να τη χαίρονται. Ghost of Tsushima FTW!

Επεξ/σία από chrisde
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άντρας φαίνεται για επιθετικό στυλ μάχης ενώ η κοπέλα για stealth. Πόσο να άλλαξε η σειρά σε ένα έτος άραγε, περιμένω να δω ακόμα και τις ίδιες γραμματοσειρές στους υπότιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, optimus prime είπε

Μωρε και λουστρος να ηταν δεν καταλαβα τι σας πειραζει?

Εαν θελει καποιος να μαθει την ιστορια της Ιαπωνιας υπαρχουν βιβλια.

Παιχνιδι ειναι καποια στοιχεια θα ειναι fiction..

blackwashing λέγετε φίλε μου

9 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Επειδή γράφεις πάμε για preorder, τρέχουμε! Να φανταστείς, πήρα μια για μένα κολεκτορζ και μια για την μάνα μου και μια για τον πατέρα μου, και σκέφτομαι και για την γιαγιά μια ακόμη! Και όλα αυτά από ένα generic CGI τρέιλερ! Φαντάσου να έβλεπα και actual gameplay τι θα γινόταν, σε όλη την Μυτιλήνη θα το έκανα preorder για κάθε ζωντανή ψυχή εδώ πέρα! 🤡 Ακούς εκεί πριορδερ! Πιπέρι στη γλώσσα!

Ααα! Κρανιά και κόκαλα, μεγάλη μου αγάπη! Δε θα μου λείψεις 😌.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

@Praetorian Ω αφέντη είμαι έτοιμος για το θέμα, μάζεψα τις πληροφορίες και το έχω φτιάξει, με την εντολή σου το ποσταρω αφέντη image.png.622fa368bce0b28defdc074e8ccf8685.png

 

 

Btw ο Γιασουκε ήταν υπαρκτό πρόσωπο και ήταν Αφρικανός, https://www.smithsonianmag.com/history/who-was-yasuke-japans-first-black-samurai-180981416/ , σταματήστε να ξυνεστε τόσο. Παίξτε μόνο με την άλλη χαρακτήρα που είναι βέρα τζαπανεζα! Που και γω θα ήθελα έναν τζαπανεζους μόνο, αλλα οκ. Και όχι δε τον ήξερα, έψαξα, όπως έψαξα μετά τη σειρά σογκουν για να βρω για τους Πορτογάλους στην Ιαπωνία, που δεν είχα ιδέα ότι είχαν πάει εκεί. Αυτά δε μας τα έμαθε κανείς στο σχολείο, δε σημαίνει ότι δε θα ψάξουμε να βρούμε τι και πώς. Δεν είναι δα και σα τους μαύρους ναζί που είχαν βάλει στο bf και ήταν να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο! Γιατί ήταν τέρμα ιστορικά λάθος! Τρομερή ανακρίβεια.

τις λέξεις "SPECULATE" "POSSIBLE" "BELIEVES" τις πρόσεξες στο "άρθρο" που ανέβασες ή απλά τις προσπέρασες γιατί δεν βολεύει το αφήγημα σου;

  • Like 3
  • Confused 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, MaxHeadroom_2023 είπε

blackwashing λέγετε φίλε μου

τις λέξεις "SPECULATE" "POSSIBLE" "BELIEVES" τις πρόσεξες στο "άρθρο" που ανέβασες ή απλά τις προσπέρασες γιατί δεν βολεύει το αφήγημα σου;

Ξέρω πολύ καλά τι ανέβασα, άλλα έλα γεια σου τώρα!

Spoiler


Ήρθαν οι alt right να μας μάθουν πράγματα τώρα.

Πάρε μια βαθιά ανάσα. Κάτσε ξαναδιάβασε το άρθρο, χώνεψε το καλά, χώνεψε και ποιος ήταν και άντε στο καλό.
Ειλικρινά ή δε πρέπει και πολύ να σου κόβει πολύ ε ή απλώς είσαι άσχετος από αγγλικά. Και όχι τίποτα, οι λέξεις που παραθέτεις για να κάνεις αντίλογο είναι εδώ μόλις:

image.png.134bd40a22515a7272d1296dd4a14884.png

Να μας πεις τι λέξεις θέλεις όμως να χρησιμοποιούνται. 
Le me guess, sweetrolls εεεεε, είσαι από αυτούς που αμφισβητούν ιστορικούς και επιστήμη κα ήθελα να γράψω, να με συγχωρείς.

image.png.8a44edb58417a2ea0468e6fb153f7b09.png

να σε βοηθήσω να το βάλω στα ελληνικά, για να σου γίνει λίγο πιο εύκολο να το κατανοήσεις τί γράφει.

Αυτό το βιβλίο που έχει και το άρθρο θα βοηθήσει αρκετούς να κοιμούνται τα βράδια ή και όχι:

African Samurai: The True Story of Yasuke, a Legendary Black Warrior in Feudal Japan

1 ώρα πριν, Despotas είπε

image.png.b8b499eb56d651576d96f6788b5ad6e0.png

εν τω μεταξύ δεν τους κόβει, ότι δεν είναι αυτό το βασικό πρόβλημα με τα παιχνίδια τους, αλλά το κόπι πάστε που όλα είναι ίδια με διαφορετικό όμως theme!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 hours ago, just_a_dude said:

Και εμένα να πω την αμαρτία μου δεν με τρελαίνει η επιλογή των χαρακτήρων. Θα προτιμούσα και έναν πιο κλασσικό native Ιάπωνα samurai να με βάλει πιο πολύ στο κλίμα. Σε φάση 100% pure Bushido. π.χ. έναν τυπά στα 40-50 χρονών, με experience, με αργό αλλά αποφασιστικό στυλ μάχης, κτλ. Τώρα μου φαίνεται κάπως "εκμοντερνισμένο" το οποίο δεν σημαίνει και απαραίτητα ότι θα είναι κακό, απλά εγώ θα προτιμούσα κάτι πιο κλασσικό. Σαν gameplay θα ήθελα να πάνε με συνταγή Mirage χωρίς πελώριο χάρτη με 10000 βαρετά side quests και points of interest.

Αυτό ήταν το παλιό σενάριο αλλά το "μήνυμα" έπρεπε να αλλάξει because DEI

 

1/2

Spoiler

img_1_1715827134072.jpg

2/2

 

Spoiler

img_2_1715827142141.jpg

 

14 hours ago, xtrmsnpr said:

Επειδή γράφεις πάμε για preorder, τρέχουμε! Να φανταστείς, πήρα μια για μένα κολεκτορζ και μια για την μάνα μου και μια για τον πατέρα μου, και σκέφτομαι και για την γιαγιά μια ακόμη! Και όλα αυτά από ένα generic CGI τρέιλερ! Φαντάσου να έβλεπα και actual gameplay τι θα γινόταν, σε όλη την Μυτιλήνη θα το έκανα preorder για κάθε ζωντανή ψυχή εδώ πέρα! 🤡 Ακούς εκεί πριορδερ! Πιπέρι στη γλώσσα!

Ααα! Κρανιά και κόκαλα, μεγάλη μου αγάπη! Δε θα μου λείψεις 😌.

  Reveal hidden contents

 

@Praetorian Ω αφέντη είμαι έτοιμος για το θέμα, μάζεψα τις πληροφορίες και το έχω φτιάξει, με την εντολή σου το ποσταρω αφέντη image.png.622fa368bce0b28defdc074e8ccf8685.png

 

 

Btw ο Γιασουκε ήταν υπαρκτό πρόσωπο και ήταν Αφρικανός, https://www.smithsonianmag.com/history/who-was-yasuke-japans-first-black-samurai-180981416/ , σταματήστε να ξυνεστε τόσο. Παίξτε μόνο με την άλλη χαρακτήρα που είναι βέρα τζαπανεζα! Που και γω θα ήθελα έναν τζαπανεζους μόνο, αλλα οκ. Και όχι δε τον ήξερα, έψαξα, όπως έψαξα μετά τη σειρά σογκουν για να βρω για τους Πορτογάλους στην Ιαπωνία, που δεν είχα ιδέα ότι είχαν πάει εκεί. Αυτά δε μας τα έμαθε κανείς στο σχολείο, δε σημαίνει ότι δε θα ψάξουμε να βρούμε τι και πώς. Δεν είναι δα και σα τους μαύρους ναζί που είχαν βάλει στο bf και ήταν να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο! Γιατί ήταν τέρμα ιστορικά λάθος! Τρομερή ανακρίβεια.

Περίπου, ακόλουθος ήταν (retainer) που κέρδισε τον σεβασμό (και την περιέργεια) του άρχοντα του, όχι ακριβώς σαμουράι με την πλήρη αξία καθώς μετά τον θάνατο αυτου έχασε τον σύντομο αυτό τίτλο του (τσεκ το reply link κάτω από αυτό το comment). Πήρε θα λέγαμε κάποια τιμητικά "προνόμια πολίτη" /μαχητή/ φρουρού-ακολούθου. Επίσης δεν υπάρχουν πολλές πληροφορίες για την μετέπειτα ζωή και θάνατο του καθώς ... καταλαβαίνετε το γιατί, δεν υπάρχει καταγεγραμμένη πλήρως η ζωή του κάπου (πχ από ιστορικούς της εποχής). Ότι πληροφορίες υπάρχουν είναι από ιεραποστόλους και ντόπιους και αναφέρεται σε κάποια μηνύματα μεταξύ τους. Γενικώς ήταν μάλλον μια μαχητική φυσιογνωμία σίγουρα σε κάποιο βαθμό (όπως οι περισσότεροι άντρες της εποχής) από πριν με ότι λιγοστά στοιχεία υπάρχουν τα οποία ίσως έχουν οδηγήσει και σε σμίλευση θρυλικών στοιχείων. Δηλαδή δεν μπορεί να εξακριβωθεί η γνησιότητα τους στο 100%. Πάντως οι δυτικοί το βλέπουμε έτσι ως "μαύρος σαμουράι". Στην δική τους κουλτούρα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και τιμητικό που δεν δινόταν στον καθένα, ειδικότερα ξένο και μαύρο σκλάβο. Σαν να δινόταν σε Είλωτα η ειδικότητα του Σπαρτιάτη οπλίτη σκεφτείτε το για να καταλάβετε κάπως την σύγκριση.

Εν ολίγοις δυτικοποιημενη θα είναι η παρουσίαση του χαρακτήρα υπό το πρίσμα μιας φυσικά φαντασιακής ιδέας που δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα σε μεγάλο βαθμό, αλλά δημιουργεί έναν χαρακτήρα βασιζόμενο περισσότερο στην καλλιτεχνική ιστορική μυθοπλασία. Anyway αν ξεφύγει από την χιλιοπαιγμένη συνταγή ίσως έχει ένα ενδιαφέρον λόγω θεματολογίας. Για χρόνια ζητούσαμε να πάνε προς τα εκεί, Ιαπωνία. Βέβαια πέρασαν 12+ χρόνια που θυμάμαι να ακούγεται σαν ιδέα στην AC κοινότητα. Μικρό καλάθι γιατί την έχουν ξεπατωσει την σειρά αρκετά εδώ και χρόνια. Ίσως το δοκιμάσω σε κάποιο Demo απλά και μόνο λόγο θεματολογίας, επειδή μαρεσει.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Yasuke ("It is important to note that despite popular myth and modern depictions there are no historical writings nor evidence that Yasuke was ever granted the rank or title of samurai, he was never given a fief nor referred to as one in any writings. Most of our knowledge of his life comes from these messages written by missionaries and locals.")

+

https://edition.cnn.com/2019/05/19/asia/black-samurai-yasuke-africa-japan-intl/index.html

 

img_1_1715802074505.jpg

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εντάξει game είναι, δεν χρειάζεται να είναι και 100% ιστορικά ακριβές. Απλά εγώ θα προτιμούσα έναν native Ιάπωνα γιατί θα με έβαζε πιο πολύ στο immersion.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, just_a_dude είπε

Καλά εντάξει game είναι, δεν χρειάζεται να είναι και 100% ιστορικά ακριβές. Απλά εγώ θα προτιμούσα έναν native Ιάπωνα γιατί θα με έβαζε πιο πολύ στο immersion.

Για μας τους άσχετους δυτικούς λαπαδες ναι, οι φίλοι μας οι Ιάπωνες δεν φαίνεται να συμμερίζονται την ίδια χαλαρή άποψη...

Spoiler

img_1_1715867452127.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

 

 

 

Περίπου, ακόλουθος ήταν (retainer) που κέρδισε τον σεβασμό του άρχοντα του,

Τι περίπου βρε; Υπαρκτό πρόσωπο ήταν.
Γω δεν γράφω κάπου ότι αμφισβητήσω τι ρόλο είχε εκεί ο τύπος 😛 .
 αλλά βάλε καμία φώτο σε σπόιλερ ρε γέρο, έγινε μακρινάρι το θέμα. Οπότε για τιμωρία τα μικραίνω τα γράμματα μου.

Σε μπελάδες που μπήκαμε ρε παιδάκι μου με τον Γιασούκη. Τί κακό μας βρήκε; Φτού σκόρδα.

image.png.10dd32b144ef761f47fcdf5da8e87009.png

Που να μην έγγραφε αυτό κάθε φορά η έρμη ubi σε κάθε AC όταν άνοιγε. Αλλά όχι τώρα θα πέσει η γκρίνια για missinformation και γιατί το ένα και γιατί το άλλο και γιατί μαύρος. Ενώ ένα μεγάλο ποσοστό των gamers ξέρω γω, έχουν βασικές γνώσεις μόνο τύπου 1+1, και στα κοινωνικοπολιτικά είναι σκράπες, τώρα έπιασε η φαγούρα.

Λες και ο Altair είχε καθαρά αραβικά χαρακτηριστικά ξέρω γω, ενώ ήταν Σύριος. Όχι ότι ήταν πάλλευκος, καυκάσιος. Ήταν και τελείως fictional χαρακτήρας τοποθετημένος εκεί, που ο Ντέσμοντ ήταν, που ήταν από την Ντακότα της Μουρικα δηλαδής.
Εκεί όμως δε πείραξε τίποτα, ήταν απλώς Πέμπτη, τώρα όμως έχουμε πλακγουοσι και άλλα τέτοια, που τώρα πάνε και βάζουν ένα υπαρκτό άτομο της ιστορίας μέσα με ότι αλχημείες κάνουν παράλληλα.

Όπως έγγραψα και πιο πάνω, άμα τόσο σας ενοχλεί, αν δεν αλλάξει κάτι η ubi μέχρι να βγει το παιχνίδι, παίξτε με την τζαπανέζα απλώς ή μη το παίξετε και καθόλου, αν σας φαίνεται τελείως off setting και immersion braking. Και γω με αυτή θα παίξω, αν ποτέ το παίξω το παιχνίδι αυτό.
 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα ειναι λιγο γελοιο οτι παμε επιτελους στην Ασια και στην Ιαπωνια και ο main male character ειναι μαυρος και οχι Ιαπωνας, στο origins ειχαμε Αιγυπτιο, στο Odyssey ειχαμε Ελληνες και στο Valhalla ειχαμε Nords.

O Yasuke (suke - 助 = help) του οποιο το στορι ειναι αρκετα blurry... υποτιθεται τον εφεραν απο Μοζαμβικη στην Ινδια και απο εκει στην Ιαπωνια ως υπηρετη μιας ιεραποστολης αρχικα.

Οι ιεραποστολοι χρησιμοποιουσαν πολλους μαυρους ως σκλαβους, αλλα πολυ σπανια τους εφερναν στο Kyoto, Δεδομενου οτι ηταν τρομακτικα σπανιο να δεις οποιονδηποτε σκουροχρωμο στο Kyoto, πολλοι ανθρωποι μαζευτηκαν για να τον δουν, κατι που λεγεται πως προκαλεσε προβληματα, προβληματα που δεν δημιουργηθηκαν εξαιτιας του αλλα εξαιτιας των "θεατων". Ο Nobunaga Oda ηταν ενας εξ αυτων που ενδιαφερθηκαν για αυτον. Αρχικα ο Nobunaga υποψιαστηκε οτι το μαυρο του χρωμα ηταν καποιου ειδους "κολπο", ετσι τον εβαλε να πλυθει και αρχισε να ενδιαφερεται ολο και παραπανω για αυτον μολις καταλαβε οτι δεν ηταν τεχνητα χρωματισμενο το δερμα του. Τελικα τον προσελαβε ο Nobunaga ως retainer(οπλοκουβαλητης κατι σαν squire) στην πορεια, καποιους μηνες αργοτερα, τον εκανε kosho (κατι σαν personal guard).

Συμφωνα με μαρτυριες δεν ηταν σκλαβος/υπηρετης του Nobunaga αλλα κανονικος retainer και μετα kosho, κατι που σημαινει οτι τον θεωρουσε εναν απο τους regular retainers του. Ηταν retainer για περιπου 1 χρονο. Τον Ιουνιο του 1582, 1 χρονο και 2 μηνες αφου ειχε γινει το main talk του Kyoto, o Oda επεσε σε ενεδρα και σκοτωθηκε στον ναο Honnoji. Τοτε ο Yasuke αιχμαλωτιστηκε απο τον δολοφονο του Oda, Mitsuhide Akechi, ο οποιος εδωσε διαταγη να μην τον σκοτωσουν αλλα να τον παραδωσουν σε χριστιανους ιεραποστολους επειδη ειναι ζωο και ετσι τον μετεφεραν σε μια απο τις εκκλησιες που χτιζοταν εκεινη την περιοδο. Ποτε δεν εγινε ξεκαθαρο αν ο Akechi πιστευε στα αληθεια οτι εινια ζωο ή ειπε ψεματα για να τον γλυτωσει και η αληθεια αυτων των λεξεων παραμενει μυστηριο. Απο τη στιγμη που πηγε στην εκκλησια το που βρισκοταν/βρεθηκε/εγινε ο Yasuke παραμενει αγνωστο.

Aυτο. Σε ολη την τοτε ιστορια της Ιαπωνιας εχουμε ~1 χρονο του Yasuke εκει, υπο της οδηγιες του Oda, χωρις πολλα details κτλ... Γιατι να ειναι αυτος ο(εστω ενας απο τους) main character(s)??? Τον θες μεσα? Βαλτον στον story... Σαν enemy/frienemy/antagonist δεν ξερω και γω τι... Αλλα οχι main character ρε αδερφια. 

Επεξ/σία από omghi2u
  • Like 12
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, zafiriws_99 είπε

αφου ειχα ανοιξει εγω πρωτος thread, τι εγινε?

Έχει καμια σχέση το δικό σου με αυτό που ανέβασε ο Psycho?! Διάβασε τους κανόνες.

Αναφορά σε κείμενο

Μια σύντομη υπενθύμιση για τα μέλη που δημοσιεύουν μηνύματα στις ενότητες PC Games και Console Games που έχει στόχο τη βελτίωση της εικόνας των θεμάτων και της ποιότητας της συζήτησης που γίνεται σε αυτά.

  • Πρώτον, η γλώσσα του insomnia είναι η ελληνική (όπως επισημαίνεται και στην παράγραφο 4 των εδώ και καιρό υφιστάμενων όρων χρήσης).
  • Δεύτερον, ακριβώς όπως η ανάρτηση μιας είδησης με ένα ξερό βίντεο και μια παράθεση στα αγγλικά δεν είναι δεκτή στην ενότητα των ειδήσεων, έτσι και η είδηση για την κυκλοφορία/ανάπτυξη ενός νέου τίτλου/κονσόλας κτλ. δεν μπορεί να περιορίζεται σε ένα ξερό βίντεο και το πολύ-πολύ μια παράθεση στα αγγλικά ή μια μόνο πρόταση.

Ας κάνουμε μια προσπάθεια ώστε τα μηνύματα που παραθέτουν quotes, videos, gifs, screenshots, tweets κλπ να έχουν τουλάχιστον μερικές προτάσεις στα ελληνικά που θα επεξηγούν το περιεχόμενο της παράθεσης.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, zafiriws_99 είπε

αφου ειχα ανοιξει εγω πρωτος thread, τι εγινε?

έχει τρελό βύσμα ο psycho... οποτε θέλει τα κλείνει και τα ανοίγει

  • Haha 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...