Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ρότας για τη Marvel: Ποιότητα αντί για ποσότητα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν χρειάζεται να αναλύσεις αλλά να δικαιολογήσεις…  μπορείς?

Γιατί ζητάς δικαιολογίες, είπε κάτι κακό; Αυτό θέλει να βλέπει. Τέλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Δεν χρειάζεται να αναλύσεις αλλά να δικαιολογήσεις…  μπορείς?

Οκ δεν μπορείς λοιπόν να απαντήσεις σε ένα υποθετικό σενάριο γιατί ξέρεις πως θα πρέπει να παραδεχτείς το λάθος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, fast8 είπε

Η οξυδέρκεια δεν είναι κοινό αγαθό, δεν μπορούν όλοι να παρακολουθήσουν όλες τις συζητήσεις.

Πραγματικά, ελπίζω να το γράφεις τρολαροντας τον εαυτό σου μιας και εσυ ο ίδιος αναφέρεις:

11 λεπτά πριν, fast8 είπε

α) Αν έχεις μόνο λευκούς straight με απόφαση της εταιρίας είναι το ίδιο κακό με απόφαση της εταιρίας να έχεις συγκεκριμένα δημογραφικά ποσοστά. Και τα δύο σημαίνουν ότι κρίνεις τους ανθρώπους απο την φυλή και την σεξουαλικότη τους.

Αγνοώντας επιδεικτικά ότι μέχρι και πριν λίγα χρόνια ένας gay δεν θα γινότανε ποτέ πρωταγωνιστής, ο ίδιος κανόνας ίσχυε και για τις άλλες μειονότητες…

11 λεπτά πριν, fast8 είπε

β) η αναγκαστική συμπερίληψη ως κανόνας και ηθική αξία είναι ο ορισμός του woke. Αυτό σημαίνει, μοιρασμα της εξουσίας σύμφωνα με την σεξουαλικότητα και την καταγωγή (identity policies) αντί σύμφωνα με την αξία.

Δεν ξέρεις τι είναι woke… δεν έχει καμία σχέση με εξουσία, ποιος είναι από πάνω, ποιος από κάτω, ποιος δεξιά, ποιος αριστερά… όλα αυτά είναι παρερμηνείες ανθρώπων που απλά δεν γουστάρουν να βλέπουν μειονότητες…

11 λεπτά πριν, fast8 είπε

γ) η ποικιλία σχεδόν πάντα είναι καλή. Η αναγκαστική ποσόστοση σχεδόν πάντα είναι κακή. Το πρώτο είναι αξιοκρατία, το δεύτερο είναι μετριοκρατία.

Πραγματικά δεν βαρέθηκες να βλέπεις ταινίες που στο 90% τους να είναι μόνο λευκοί str8??? Τι??? ήταν όλοι οι καλύτεροι και πήραν αξιοκρατικά τους ρόλους?

11 λεπτά πριν, fast8 είπε

δ) κανένα πρόβλημα για όσους τους αρέσει. Δεν με αρέσει δεν το βλέπω. Σε αρέσει δες το. Δεν θέλεις να βλέπεις straight ταινίες, μην βλέπεις. 

Αυτό είναι το πρόβλημα και το χάσμα ανάμεσα μας, εγώ βλέπω ταινίες και δεν χωρίζω τους ρόλους και τους ηθοποιούς σε χρώματα και σεξουαλικές ταυτότητες… δεν με ενοχλούν αυτά τα μικρά αλλά τα μεγάλα και ουσιαστικά…

6 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Οκ δεν μπορείς λοιπόν να απαντήσεις σε ένα υποθετικό σενάριο γιατί ξέρεις πως θα πρέπει να παραδεχτείς το λάθος σου.

Το υποθετικό σενάριο ήταν ότι οι λευκοί str8 είναι άριστοι, οι καλύτεροι και όλοι οι άλλοι του πεταματού?

Και θέλεις σοβαρή απάντηση πάνω σε αυτό? Κοροϊδευόμαστε μου φαίνεται…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το υποθετικό σενάριο ήταν ότι οι λευκοί str8 είναι άριστοι, οι καλύτεροι και όλοι οι άλλοι του πεταματού?

Και θέλεις σοβαρή απάντηση πάνω σε αυτό? Κοροϊδευόμαστε μου φαίνεται…

Μεγάλο πρόβλημα κατανόησης ή απλά επιλέγεις να διαβάζεις αυτά που θές και να απαντάς άσχετα πράγματα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fast8 είπε

Μας ρώτησες αν ξέρουμε τι είναι το DEI και τι αν το εφαρμόζει η Disney.

Ξέρουμε, σου δώσαμε link μέσα απο την Disney τα οποία δείχνουν ότι είναι δεσμευμένοι να τα εφαρμόσουν.

Οσο για το αν είναι κακό ή όχι δεν με αφορά, δεν είναι αυτή η συζήτηση και δεν με ενδιαφέρει καθόλου να δω τις ταινίες που παράγουν. Δεν είναι για εμένα, δεν έχω και καμία υποχρέωση να το δω. Ας ξοδέψουν όσα λεφτά θέλουν για να φτιάχνουν ταινίες για την μειοψηφία, τώρα που καταστέψανε τα IP δεν γκρινιάζουμε καν, δεν μας νοιάζει πλέον, απλά τις αποφεύγουμε.

Ας τα βλέπουν οι μαύροι, οι ινδοί και τα queer άτομα της σύγχρονης Βιέννης, καρφί δεν μας καίγεται.

Τι ειναι το DEI ρε παιδια?

Εβγαλε ταινια τρομου η ΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Chocobo είπε

Μεγάλο πρόβλημα κατανόησης ή απλά επιλέγεις να διαβάζεις αυτά που θές και να απαντάς άσχετα πράγματα.

Εσύ έγραψες ακραίο παράδειγμα χωρίς να μπορείς να αποδείξεις ότι αυτό που περιγράφεις συμβαίνει και στην πραγματικότητα… 

από την άλλη όλοι ξέρουμε, τι πιθανότητες είχε ένας πχ gay όχι μόνο να πρωταγωνιστήσει αλλά και να συμμετέχει σε μια ταινία… 

οπότε κάνε ένα σοβαρό παράδειγμα και εκεί θα δεις την τοποθέτηση μου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Πραγματικά, ελπίζω να το γράφεις τρολαροντας τον εαυτό σου μιας και εσυ ο ίδιος αναφέρεις:

Αγνοώντας επιδεικτικά ότι μέχρι και πριν λίγα χρόνια ένας gay δεν θα γινότανε ποτέ πρωταγωνιστής, ο ίδιος κανόνας ίσχυε και για τις άλλες μειονότητες…

Δεν ξέρεις τι είναι woke… δεν έχει καμία σχέση με εξουσία, ποιος είναι από πάνω, ποιος από κάτω, ποιος δεξιά, ποιος αριστερά… όλα αυτά είναι παρερμηνείες ανθρώπων που απλά δεν γουστάρουν να βλέπουν μειονότητες…

Πραγματικά δεν βαρέθηκες να βλέπεις ταινίες που στο 90% τους να είναι μόνο λευκοί str8??? Τι??? ήταν όλοι οι καλύτεροι και πήραν αξιοκρατικά τους ρόλους?

Αυτό είναι το πρόβλημα και το χάσμα ανάμεσα μας, εγώ βλέπω ταινίες και δεν χωρίζω τους ρόλους και τους ηθοποιούς σε χρώματα και σεξουαλικές ταυτότητες… δεν με ενοχλούν αυτά τα μικρά αλλά τα μεγάλα και ουσιαστικά…

Σε τρολάρω, εγώ είμαι ο αργόστροφος

α) Δεν αγνοώ τίποτα και λες ψέματα. Αρκετές ταινίες με gay απο τα 80ς και μετά, μερικές και νωρίτερα. Μερικές απο τις αγαπημένες μου σειρές είχαν για πρωταγωνιστές gay στα 90s πολύ πριν τις DEI ανοησίες. 
Will & Grace
Ellen

Οσο για τις μειονότητες να αναφέρω μόνο μερικούς superstar πρωταγωνιστές απο τις προ DEI εποχές Will Smith, Eddie Murphy, Whoopi Goldberg,  Denzel Washington, Bill Cosby, Morgan Freeman και πολλοί άλλοι.

β) Εσύ δεν ξέρεις τι είναι το woke. Είναι με μια λέξη που αναφέρεται στα identity policies που έχουν βάση το Intersectional feminism που κάνανε δημοφιλές το κίνημα BLM αλλά η καταγωγή του είναι μερικές δεκαετίες πισω. Βασική ιδέα είναι ότι η κοινωνία χτίστηκε πάνω στην δύναμη που προέρχεται απο την καταγωγή, το φύλο και την σεξουαλική προτίμηση. Δεν είναι ουράνια τόξα και παρελάσεις.

γ) Οχι δεν βαρέθηκα. Δεν έχω κανένα ενδιαφέρον να βλέπω περισσότερο απο μια φορά το χρόνο ταινίες σαν το Brokeback Mountain, μα κανένα.

δ) Και όμως φίλε μου, τους χωρίζεις σε χρώματα και σεξουαλικές ταυτότητες και μάλιστα εδώ σε όσους διαφωνούν με τα χρώματα και τις σεξουαλικότητες που εσύ θες, λες πως κάνουν κάτι κακό ηθικά και πρέπει να βρουν μια καλή δικαιολογία.

9 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Μεγάλο πρόβλημα κατανόησης ή απλά επιλέγεις να διαβάζεις αυτά που θές και να απαντάς άσχετα πράγματα.

Bingo. Ετσι είναι θα το συνηθίσεις. Είναι σαν να είναι σε παράλληλη πραγματικότητα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fast8 είπε

Bingo. Ετσι είναι θα το συνηθίσεις. Είναι σαν να είναι σε παράλληλη πραγματικότητα.

Μα το βλέπω απο πρίν μαζί σου πως έχει ένα μοτίβο να βάζει λόγια στο στόμα του άλλου και να απαντάει για πράγματα που συμβαίνουν στο κεφάλι του, απλά δεν ήθελα να πάρω θέση.Κάπου όπα όμως.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostaskas1986 είπε

Αυτό είναι το θέμα, ποιος έχει χρόνο να βλέπει όχι και «τόσο άσχημες» παραγωγές από ένα Hollywood που έχει κουράσει με την εμμονή του στη woke ατζέντα.

Τα superhero movies εχουν πολυ μεγαλο κοινο το οποιο παρακολουθουσε τις ιστοριες τους για δεκαετιες και απο οτι φαινεται "εχει" το χρονο να βλεπει καλες & μετριες ταινιες. Η woke ατζεντα προσπαθησε αποτυχημενα να διαστρεβλωσει ιστοριες (σεναρια) που πηγαιναν πισω δεκαετιες ολοκληρες. Τα παραπανω που αναφερα ηταν οντως αρκετα καλες προσπαθειες και ας μη ξεχναμε οτι υπηραν και πριν αποτυχημενες ταινιες της Marvel χωρις τη woke ταμπελα οπως οι 2 ταινιες Hulk, τις 3 ταινιες Fantastic Four ή το κατα τη γνωμη μου μετριοτατο 1ο Captain America. Το υλικο για εξαιρετικα σεναρια δρασης υπαρχει με το παραπανω, αυτο που χρειαζεται τωρα ειναι παθιασμενοι με το ειδος κινηματογραφιστες που να τις φερουν στο σινεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, fast8 είπε

Σε τρολάρω, εγώ είμαι ο αργόστροφος

α) Δεν αγνοώ τίποτα και λες ψέματα. Αρκετές ταινίες με gay απο τα 80ς και μετά, μερικές και νωρίτερα. Μερικές απο τις αγαπημένες μου σειρές είχαν για πρωταγωνιστές gay στα 90s πολύ πριν τις DEI ανοησίες. 
Will & Grace
Ellen

Οσο για τις μειονότητες να αναφέρω μόνο μερικούς superstar πρωταγωνιστές απο τις προ DEI εποχές Will Smith, Eddie Murphy, Whoopi Goldberg,  Denzel Washington, Bill Cosby, Morgan Freeman και πολλοί άλλοι.

β) Εσύ δεν ξέρεις τι είναι το woke. Είναι με μια λέξη που αναφέρεται στα identity policies που έχουν βάση το Intersectional feminism που κάνανε δημοφιλές το κίνημα BLM αλλά η καταγωγή του είναι μερικές δεκαετίες πισω. Βασική ιδέα είναι ότι η κοινωνία χτίστηκε πάνω στην δύναμη που προέρχεται απο την καταγωγή, το φύλο και την σεξουαλική προτίμηση. Δεν είναι ουράνια τόξα και παρελάσεις.

γ) Οχι δεν βαρέθηκα. Δεν έχω κανένα ενδιαφέρον να βλέπω περισσότερο απο μια φορά το χρόνο ταινίες σαν το Brokeback Mountain, μα κανένα.

δ) Και όμως φίλε μου, τους χωρίζεις σε χρώματα και σεξουαλικές ταυτότητες και μάλιστα εδώ σε όσους διαφωνούν με τα χρώματα και τις σεξουαλικότητες που εσύ θες, λες πως κάνουν κάτι κακό ηθικά και πρέπει να βρουν μια καλή δικαιολογία.

Bingo. Ετσι είναι θα το συνηθίσεις. Είναι σαν να είναι σε παράλληλη πραγματικότητα.

Είναι απίστευτη αυθάδεια να αναφέρεις δυο περιπτώσεις, ένας gay μια λεσβία, απέναντι στις εκατοντάδες χιλιάδες str8 που αποδεικνύουν αυτό που λέω… μπράβο βρήκες δυο σειρές με gay χαρακτήρα…

σε όλα τα άλλα συνεχίζεις να αποδεικνύεις αυτό που είπα: σε ενοχλεί η συμπερίληψη…

23 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Μα το βλέπω απο πρίν μαζί σου πως έχει ένα μοτίβο να βάζει λόγια στο στόμα του άλλου και να απαντάει για πράγματα που συμβαίνουν στο κεφάλι του, απλά δεν ήθελα να πάρω θέση.Κάπου όπα όμως.

Κοίτα να δεις πως έχει το πράγμα…

έκανες λάθος παράδειγμα εσκεμμένα! εσύ ο ίδιος ανέφερες τα κριτήρια όπως σε βόλευαν ώστε να καθοδηγήσεις μια απάντηση που θα ήταν εκτός πραγματικότητας…

δεν φτάνει αυτό κατηγορείς εμένα για κάτι που εσύ και ο φίλος σου κάνετε συνέχεια…

Πραγματικά, τι πιθανότητες έχει ένα στούντιο να μην βρει έναν μαύρο ή έναν gay ηθοποιό για να παίξει έναν ρόλο και τι πιθανότητες υπάρχουν ένα στούντιο να μην θέλει έναν μαύρο ή έναν gay ηθοποιό για να παίξει έναν ρόλο???

Στην πρώτη περίπτωση 0 πιθανότητες στην δεύτερη ακόμα και σήμερα αρκετές…

σταματηστε πια την καραμέλα των υπό διωγμών str8 λευκών ανδρών, εκτίθεστε…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, butters είπε

Όλοι κολλάτε στο woke (δε λέω ότι δεν υφίσταται) ενώ υπάρχουν πολύ χειρότερα προβλήματα. Δείτε τις πρώτες ταινίες Iron Man, Doctor Strange, Black Panther, η πλοκή είναι ακριβώς η ίδια: "Βολεμένος" ήρωας με την αντίστοιχη αλαζονεία παθαίνει κάτι, αλλάζει και γίνεται ηρωικός, απέναντι σε "προκατ" στερεοτυπικούς κακούς. 

Έχουν παίξει απίστευτοι ηθοποιοί στις ταινίες της Marvel (Robert Redford, Mads Mikkelsen, Tilda Swinton, Antony Hopkins, Hugo Weaving, Jeff Bridges, Sam Rockwell, κ.α.), οι περισσότεροι ήταν απλοϊκοί χαρακτήρες χωρίς κανένα ιδιαίτερο βάρος. Αυτά συνέβαιναν στη "χρυσή εποχή". 

Ελάχιστοι "κακοί" ήταν αξιόλογοι (Hela, Thanos, κ.α.) αλλά οι υπόλοιποι ήταν "fillers" σε ένα σενάριο όπου ένας κακός έπρεπε να καταστρέψει κάτι. Τα υπόλοιπα θα τα βρούμε με αμέτρητα και άχρηστα εφέ και "αστείες" ατάκες. Ε κούρασε αυτό, δεν μπορεί να πάει παραπέρα, είτε έχει άντρες πρωταγωνιστές ή γυναίκες ή δέντρα και ρακούν. 

Μια χαρα μπορει να παει φιλε. Με την ιδια λογικη ολες οι action ταινιες εχουν μια κοινη πλοκη: Ενας τυπος το παιζει κακος και δυναστης και καποιος τον ανατρεπει ειτε γιατι εχει ικανοτητες ή προσπαθει να τις αποκτησει και οση πιο πολυ βια υπαρχει τοσο μεγαλυτερη ειναι και η αποδοχη απο το αντιστοιχο κοινο. Ειναι πολυ ευκολο να τσουβαλιαζεις τα παντα με σουπερ γενικευμενη περιληψη με την ιδια λογικη ο Τιτανικος ηταν ενα καραβι με κονομημενους που θα βουλιαζε αλλα στο τελος δεν τη γλυτωσαν ουτε αυτοι και ο ηρωας πεθανε για να σωσει τη κοπελια ή πχ στη Λιστα του Σιντλερ καποιος αποφασισε να σωσει τους Εβραιους γιατι το εβρισκε αδικο. Ειναι τα παραπανω ακριβεις περιγραφες που να σου δωσουν να καταλαβεις τι συμβαινει και αν αξιζει; Το Shawsank Redemption μπορει να περιγραφει ως οι δυσκολιες καποιου που περναγε στη φυλακη; Οι χαρακτηρες και η εξελιξη της πλοκης δεν εχει να κανει απαραιτητα με το ειδος του σινεμα αλλα με τις επιλογες σεναριογραφων, σκηνοθετων και παραγωγων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, torgar είπε

Τα superhero movies εχουν πολυ μεγαλο κοινο το οποιο παρακολουθουσε τις ιστοριες τους για δεκαετιες και απο οτι φαινεται "εχει" το χρονο να βλεπει καλες & μετριες ταινιες. Η woke ατζεντα προσπαθησε αποτυχημενα να διαστρεβλωσει ιστοριες (σεναρια) που πηγαιναν πισω δεκαετιες ολοκληρες. Τα παραπανω που αναφερα ηταν οντως αρκετα καλες προσπαθειες και ας μη ξεχναμε οτι υπηραν και πριν αποτυχημενες ταινιες της Marvel χωρις τη woke ταμπελα οπως οι 2 ταινιες Hulk, τις 3 ταινιες Fantastic Four ή το κατα τη γνωμη μου μετριοτατο 1ο Captain America. Το υλικο για εξαιρετικα σεναρια δρασης υπαρχει με το παραπανω, αυτο που χρειαζεται τωρα ειναι παθιασμενοι με το ειδος κινηματογραφιστες που να τις φερουν στο 

Μόλις τώρα, kostaskas1986 είπε
12 λεπτά πριν, torgar είπε

Τα superhero movies εχουν πολυ μεγαλο κοινο το οποιο παρακολουθουσε τις ιστοριες τους για δεκαετιες και απο οτι φαινεται "εχει" το χρονο να βλεπει καλες & μετριες ταινιες. Η woke ατζεντα προσπαθησε αποτυχημενα να διαστρεβλωσει ιστοριες (σεναρια) που πηγαιναν πισω δεκαετιες ολοκληρες. Τα παραπανω που αναφερα ηταν οντως αρκετα καλες προσπαθειες και ας μη ξεχναμε οτι υπηραν και πριν αποτυχημενες ταινιες της Marvel χωρις τη woke ταμπελα οπως οι 2 ταινιες Hulk, τις 3 ταινιες Fantastic Four ή το κατα τη γνωμη μου μετριοτατο 1ο Captain America. Το υλικο για εξαιρετικα σεναρια δρασης υπαρχει με το παραπανω, αυτο που χρειαζεται τωρα ειναι παθιασμενοι με το ειδος κινηματογραφιστες που να τις φερουν στο 

Επέκταση  

Συμφωνώ απόλυτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Είναι απίστευτη αυθάδεια να αναφέρεις δυο περιπτώσεις, ένας gay μια λεσβία, απέναντι στις εκατοντάδες χιλιάδες str8 που αποδεικνύουν αυτό που λέω… μπράβο βρήκες δυο σειρές με gay χαρακτήρα…

σε όλα τα καλα συνεχίζεις να αποδεικνύεις αυτό που είπα: σε ενοχλεί η συμπερίληψη…

Ξανά χρησιμοποιείς την λέξη αυθάδεια και δεν ξέρεις τι σημαίνει.

O gay πλυθησμός είναι κοντά στο 4%. Αυτό σημαίνει ότι ο straight πληθυσμός είναι 96%. Υπάρχουν πολλές gay ταινίες και σειρές για αυτό το 4%, αλλά όταν κάποιος ξοδεύει εκατοντάδες εκατομύρια για μια παραγωγή, θέλει να απευθύνεται στο μεγαλύτερο δυνατό κοινό. Αυτό σημαίνει πως ούτε για αυτό το 4% απο οικονομική άποψη δεν συμφέρει κάποιος να κάνει ακριβή ταινία και όμως κάνουν.

Βλέπεις πως η οξυδέρκεια δεν είναι χαρακτηριστικό σου; Εσύ λες ότι με ενοχλεί το γεγονός της συμπερίληψης και εγώ λέω ότι με ενοχλεί ο λόγος και με σταναχωρούν οι συνέπειες την άσκοπης χρήσης της. Δεν με ενοχλεί, αλλά οι ταινίες  ειδικά με gay, girl bosses κτλ με αφήνουν αδιάφορο.

Επεξ/σία από fast8
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, fast8 είπε

Ξανά χρησιμοποιείς την λέξη αυθάδεια και δεν ξέρεις τι σημαίνει.

O gay πλυθησμός είναι κοντά στο 4%. Αυτό σημαίνει ότι ο straight πληθυσμός είναι 96%. Υπάρχουν πολλές gay ταινίες και σειρές για αυτό το 4%, αλλά όταν κάποιος ξοδεύει εκατοντάδες εκατομύρια για μια παραγωγή, θέλει να απευθύνεται στο μεγαλύτερο δυνατό κοινό. Αυτό σημαίνει πως ούτε για αυτό το 4% απο οικονομική άποψη δεν συμφέρει κάποιος να κάνει ακριβή ταινία και όμως κάνουν.

Βλέπεις πως η οξυδέρκεια δεν είναι χαρακτηριστικό σου; Εσύ λες ότι με ενοχλεί το γεγονός της συμπερίληψης και εγώ λέω ότι με ενοχλεί ο λόγος και με σταναχωρούν οι συνέπειες την άσκοπης χρήσης της.

όσες προσωπικές επιθέσεις και να κανείς, δεν μπορείς να “κλέψεις” και να αμβλύνεις αυτό που πριν λίγα ποστ παραδέχτηκες…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

όσες προσωπικές επιθέσεις και να κανείς, δεν μπορείς να “κλέψεις” και να αμβλύνεις αυτό που πριν λίγα ποστ παραδέχτηκες…

Δεν έχω να αμβλύνω και να κλέψω (!!!!!) τίποτα. Η παραδοχή που λες προϋποθέτει λάθος και δεν νομίζω να έχω κάνει. Πάλι στο κεφάλι σου είναι όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...