Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες/Διαθεσιμότητες/Παραλαβές iPad Air 11’’/13’’ (M2)& iPad Pro 11’’/13'’ (M4)


aler45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

 

Δεν το έθεσα σωστά...ειμαι στο σπίτι και θέλω να πάρω το μεγάλο αρχείο που βρίσκεται στο mac mini στην δουλειά...αναγκαστικά μέσω ίντερνετ κάπως...υπάρχει κάποιος τρόπος σαν να εχω πρόσβαση στον σκληρό και να το αντιγράψω στα αρχεία μου; 

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές συγχρονισμού αρχείων. Εγώ χρησιμοποιώ resilio sync. Επίσης εφαρμογές remote desktop κάνουν αντίστοιχη δουλειά. TeamViewer για παράδειγμα που και στην free έκδοση μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων. Το ίδιο και το Google remote desktop. Αλλά καλύτερα μια εφαρμογή  συγχρονισμού ώστε οι αλλαγές να αποθηκεύονται άμεσα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Εγώ έχω το πακέτο με τα 2ΤΒ στο iCloud και συγχρονίζω εκεί τα αρχεία που με ενδιαφέρουν από όλες τις συσκευές μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Εγώ έχω το πακέτο με τα 2ΤΒ στο iCloud και συγχρονίζω εκεί τα αρχεία που με ενδιαφέρουν από όλες τις συσκευές μου. 

Μια απ τα ιδια! Σωθηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, atheatos είπε

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές συγχρονισμού αρχείων. Εγώ χρησιμοποιώ resilio sync. Επίσης εφαρμογές remote desktop κάνουν αντίστοιχη δουλειά. TeamViewer για παράδειγμα που και στην free έκδοση μπορείς να κάνεις μεταφορά αρχείων. Το ίδιο και το Google remote desktop. Αλλά καλύτερα μια εφαρμογή  συγχρονισμού ώστε οι αλλαγές να αποθηκεύονται άμεσα .

 

7 ώρες πριν, billdanos είπε

Εγώ έχω το πακέτο με τα 2ΤΒ στο iCloud και συγχρονίζω εκεί τα αρχεία που με ενδιαφέρουν από όλες τις συσκευές μου. 

Αρα αναγκαστικά να το ανεβάσω σε cloud και μετά να το πάρω...εχω 1tb στο onedrive και 200gb icloud με τα 60gb ελεύθερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 hours ago, Just_travel_everywhere said:

Αγόρασα χθες το Magic Keyboard για το 11ρι μου πολύ μου άρεσε , έχω μια απορία έχω τζαμί στο iPad δεν πιστεύω να έχει κανένα πρόβλημα . Τι λέτε ?

Αν με τον καιρό δεν παρατηρήσεις σημάδια από τα πλήκτρα πάνω στο τζάμι, θα πάει να πει πως είσαι οκ!

Στα νέα magic keyboards για τα M4 προστέθηκε και μια έξτρα λαστιχένια λωρίδα γύρω από την περιοχή των πλήκτρων ώστε να μην ακουμπάνε την οθόνη όταν πιέζεται κλειστό.

Πάντως μιας και πλεον με το πληκτρολόγιο το ipad σου θα προστατεύεται όταν θα είναι κλειστό, δεν βλέπω το λόγο ύπαρξης επιπλέον προστασίας στην οθόνη! Προσωπικά δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο σε καμία από τις συσκευές μου μιας και με ...ενοχλεί να το βλέπω! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για οποιον ενδιαφερεται για γραφιδα (και δεν θελει να παρει της apple), θα βγαλει θεωρητικα τον αυγουστο η esr που θα φορτιζει και θα μαγνητιζει πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
36 minutes ago, arxontas2323 said:

για οποιον ενδιαφερεται για γραφιδα (και δεν θελει να παρει της apple), θα βγαλει θεωρητικα τον αυγουστο η esr που θα φορτιζει και θα μαγνητιζει πολυ καλα

Έβγαζε ήδη για τα προηγούμενα ipads και πλέον προσάρμοσε και ένα στη νέα θέση που έχουν οι μαγνήτες στα νέα M4. Δεν έχουν όμως τις επιπλεόν λειτουργίες που έχει το Pencil Pro όπως το hover, το double tap, τη δόνηση και το barrel roll. Πρακτικά υποστηρίζει μόνο την αναγνώριση της πίεσης πάνω στην οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Έβγαζε ήδη για τα προηγούμενα ipads και πλέον προσάρμοσε και ένα στη νέα θέση που έχουν οι μαγνήτες στα νέα M4. Δεν έχουν όμως τις επιπλεόν λειτουργίες που έχει το Pencil Pro όπως το hover, το double tap, τη δόνηση και το barrel roll. Πρακτικά υποστηρίζει μόνο την αναγνώριση της πίεσης πάνω στην οθόνη. 

αυτα που εβγαζε η esr δεν φορτιζει και δεν μαγνητιζει καλα...μου ειπαν σε email οτι θα βγαλουν καινουριο..

δεν ξερω αμα θα εχει επιπλεον επιλογεσ οπως το apple pencil... μακαρι να βαλουν και αλλα πραγματα!!

εγω βεβαια το θελω μονο για να σημειωνω παραγγελιες!! δεν σχεδιαζω κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Αν με τον καιρό δεν παρατηρήσεις σημάδια από τα πλήκτρα πάνω στο τζάμι, θα πάει να πει πως είσαι οκ!

Στα νέα magic keyboards για τα M4 προστέθηκε και μια έξτρα λαστιχένια λωρίδα γύρω από την περιοχή των πλήκτρων ώστε να μην ακουμπάνε την οθόνη όταν πιέζεται κλειστό.

Πάντως μιας και πλεον με το πληκτρολόγιο το ipad σου θα προστατεύεται όταν θα είναι κλειστό, δεν βλέπω το λόγο ύπαρξης επιπλέον προστασίας στην οθόνη! Προσωπικά δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο σε καμία από τις συσκευές μου μιας και με ...ενοχλεί να το βλέπω! 😛 

Να σου πω την αλήθεια ούτε και εμένα μου αρέσει αλλά επειδή κάποια στιγμή έπαιζα ένα παιχνίδι σε ένα galaxy s7+ τάμπλετ και έπαιζα πάρα πολύ για κάνα δυο με τρεις μήνες έφυγε η ο λεοφοβική επίστρωση και έμειναν από τα δάχτυλά μου πάνω τα σημάδια και για αυτό δεν θα ήθελα να το ξαναρισκάρω το ίδιο πράγμα γιατί δεν μου άρεσε. Το είδα το λαστιχένιο γύρω-γύρω. Πάντως πραγματικά τολμώ να πω ότι είναι ό,τι πιο ολοκληρωμένο σε tablet έχω  χρησιμοποιήσει 5G 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 19/07/2024 at 09:46, billdanos said:

Όλα κομπλέ. Με κάλεσαν από την Document μετά από 24 ώρες που το παρέδωσα και πήγα και παρέλαβα νέο σφραγιστό Pencil Pro. Προηγουμένως φρόντισαν να μου στείλουν και ηλεκτρονικά νέο παραστικό στο οποίο αναγραφόταν η αντικατάσταση του Pencil και το serial number του νέου. :)

Όπως σου είπαν ήδη, θα το κάνεις με airdrop αφού πλησιάσεις στο mac με το ipad σου. Η διαδικασία για τα 10gb θα ολοκληρωθεί μέσα σε ελάχιστα λεπτά μιας και χρησιμοποιεί το wifi για να το στείλει. 

Εξαιρετική η document πήγα το βρεγμένο πληκτρολόγιο την προηγούμενη Παρασκευή 19/7,  πλήρωσα τα 36 ευρώ και μου είπαν ότι θέλει 3-5 μέρες να πάει στην apple στην Ολλανδία και άλλες 5-7 μέρες για να έρθει καινούργιο. Κι όμως την Τετάρτη αυτή 24/7 με πήραν τηλέφωνο ότι το παρέλαβαν και επειδή μένω μακριά μου το έστειλαν δωρεάν με κούριερ και το παρέλαβα σήμερα. Ήρθε ένα ολοκαίνουργιο με ζελατίνες κλπ. Μου έστειλαν και εμένα από την Τετάρτη το παραστατικό με το νέο S/N και επίσης φρόντισαν να μεταφέρουν το apple care+ από το SN του παλιού στο καινούργιο πληκτρολόγιο 😍

Επεξ/σία από aler45
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...