Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες/Διαθεσιμότητες/Παραλαβές iPad Air 11’’/13’’ (M2)& iPad Pro 11’’/13'’ (M4)


aler45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Είχα και στο 11άρι pro του 2020 120Hz και γενικότερα η οθόνη του ήταν πάρα πολύ καλή για LED! Αυτό που απολαμβάνω στο νέο είναι το μεγαλύτερο μέγεθος που βολεύει σε πολλές εφαρμογές, η τρελή φωτεινότητα του OLED panel και τα απόλυτα μαύρα.

Το Remote Desktop app της Microsoft για iPad, νομίζω πως υποστηρίζει εδώ και κάνα χρόνο τη χρήση του από εξωτερική οθόνη. 

Να είσαι καλά αγαπητέ super moderator. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα στα χέρια μου το 11 και πραγματικά είναι φοβερό. Εδώ και μια βδομάδα με έχει βολέψει παρά πολύ . Και η οθόνη του είναι μαγευτική .

Επεξ/σία από Just_travel_everywhere
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2024 στις 7:55 ΜΜ, billdanos είπε

Είχα και στο 11άρι pro του 2020 120Hz και γενικότερα η οθόνη του ήταν πάρα πολύ καλή για LED! Αυτό που απολαμβάνω στο νέο είναι το μεγαλύτερο μέγεθος που βολεύει σε πολλές εφαρμογές, η τρελή φωτεινότητα του OLED panel και τα απόλυτα μαύρα.

Το Remote Desktop app της Microsoft για iPad, νομίζω πως υποστηρίζει εδώ και κάνα χρόνο τη χρήση του από εξωτερική οθόνη. 

Εκτιμώ πως από όσα περιγράφεις δεν θα μπορέσεις να κάνεις εύκολα τη δουλειά σου με ένα iPad. Τουλάχιστον όχι εύκολα αν δεν είσαι διατεθειμένος να αλλάξεις τον τρόπο με τον οποίο δούλευες μέχρι τώρα σε ένα laptop. Μπορείς προφανώς να αποθηκεύεις αρχεία, αλλά όχι οπουδήποτε όπως σε ένα laptop με φουλ desktop λειτουργικό. Στο iPad όπως και στο iPhone όλα τα αρχεία σου τα διαχειρίζεσαι μέσα από το Files app όπου κι εκεί μπορείς να έχεις οργανωμένους όσους φακέλους θέλεις κλπ. Όλα αυτά όμως βρίσκονται μέσα στη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Ναι κατάλαβα τι εννοείς...να φανταστώ ούτε κάποιο τορεντ...σκέφτομαι να κρατήσω το λαπτοπ και να πάρω το ipad γισ ταξίδια κτλ ωστε να μην κουβαλαω λαπτοπ για απλές δουλειές (anydesk κτλ)...

Πήγα σήμερα τα είδα από κοντά...το air με το pro έχουν τρομερή διαφορά στην οθονη όπως και στην φωτεινότητα...δούλεψα λιγο το keyboard αλλα δεν μπορώ να πω οτι ανταποκρονεται όπως ενα λαπτοπ...ίσως να φταίει οτι δεν ειχα τον χρόνο που θα ήθελα...

Υπάρχει κάποιο αλλο παρόμοιο keyboard σε πιο λογική τιμή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

Ναι κατάλαβα τι εννοείς...να φανταστώ ούτε κάποιο τορεντ...σκέφτομαι να κρατήσω το λαπτοπ και να πάρω το ipad γισ ταξίδια κτλ ωστε να μην κουβαλαω λαπτοπ για απλές δουλειές (anydesk κτλ)...

Πήγα σήμερα τα είδα από κοντά...το air με το pro έχουν τρομερή διαφορά στην οθονη όπως και στην φωτεινότητα...δούλεψα λιγο το keyboard αλλα δεν μπορώ να πω οτι ανταποκρονεται όπως ενα λαπτοπ...ίσως να φταίει οτι δεν ειχα τον χρόνο που θα ήθελα...

Υπάρχει κάποιο αλλο παρόμοιο keyboard σε πιο λογική τιμή; 

Θα βρείς διάφορα πληκτρολόγια είτε σε στυλ θήκης είτε αυτόνομα που συνδέονται μέσω Bluetooth με το iPad. Το πρόβλημα είναι πως όσο πέφτεις σε ποιότητα (και τιμή) θα παρατηρείς διάφορες καθυστερήσεις που δεν θα σε ικανοποιήσουν, ειδικά αν γράφεις γρήγορα. Η Logitech προσφέρει την καλύτερη ποιότητα μετά την Apple, αλλά μη νομίζεις πως είναι σημαντικά φθηνότερο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, billdanos είπε

Θα βρείς διάφορα πληκτρολόγια είτε σε στυλ θήκης είτε αυτόνομα που συνδέονται μέσω Bluetooth με το iPad. Το πρόβλημα είναι πως όσο πέφτεις σε ποιότητα (και τιμή) θα παρατηρείς διάφορες καθυστερήσεις που δεν θα σε ικανοποιήσουν, ειδικά αν γράφεις γρήγορα. Η Logitech προσφέρει την καλύτερη ποιότητα μετά την Apple, αλλά μη νομίζεις πως είναι σημαντικά φθηνότερο…

Κατάλαβα!! Ειδα το istorm εχει και της Logitech...ισωα το έχουν για να δω πως είναι...

Σε μπαταρία πως τα πάει το ipad;; 

Φαντάζομαι το 11 με το 13 εχουν μεγάλη διαφορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/6/2024 στις 6:36 ΜΜ, arxontas2323 είπε

 

Σε μπαταρία πως τα πάει το ipad;; 

Φαντάζομαι το 11 με το 13 εχουν μεγάλη διαφορά; 

Γενικά το 11 με το 13 είναι εντελως διαφορετική αγορά κ απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό με αλλες ανάγκες. Επιπλέον υπάρχει κ διαφορά στη τιμή αισθητή.

Το 13 το χρησιμοποιούν κυρίως  με stand/Magic Keyboard για desktop περισσότερο  με πληκτρολόγια κλπ το iPad 11 είναι περισσότερο φορητο  κ κυρίως η χρήση είναι μη γραφείου κοινώς για άραγμα καναπέ κλπ κλπ

Διαφορες πέρα της τιμης έχουν κ στο βάρος όποτε καλύτερα να τα δεις από κοντά σε κατάστημα  (αν και θα τα έχεις δει ήδη) γιατί μιλάμε κ για αρκετά χρήματα.

Για αυτονομία κ ανάλυση μπορείς να δεις κ εδώ αν κ η χρήση διαφέρει κάθε φορά κ δεν υπάρχει κάτι στάνταρ ο καθένας κάνει άλλη χρήση  https://www.notebookcheck.net/Apple-iPad-Pro-11-2024-tablet-review-Lighter-slimmer-and-lightning-fast.842302.0.html

https://www.notebookcheck.net/Apple-iPad-Pro-13-2024.848941.0.html

https://www.notebookcheck.net/Apple-M4-SoC-analysis-AMD-Intel-and-Qualcomm-currently-don-t-stand-a-chance.839332.0.html

 

 

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, aces είπε

Γενικά το 11 με το 13 είναι εντελως διαφορετική αγορά κ απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό με αλλες ανάγκες. Επιπλέον υπάρχει κ διαφορά στη τιμή αισθητή.

Το 13 το χρησιμοποιούν κυρίως  με stand/Magic Keyboard για desktop περισσότερο  με πληκτρολόγια κλπ το iPad 11 είναι περισσότερο φορητο  κ κυρίως η χρήση είναι μη γραφείου κοινώς για άραγμα καναπέ κλπ κλπ

Διαφορες πέρα της τιμης έχουν κ στο βάρος όποτε καλύτερα να τα δεις από κοντά σε κατάστημα γιατί μιλάμε κ για αρκετά χρήματα.

Για αυτονομία κ ανάλυση μπορείς να δεις κ εδώ αν κ η χρήση διαφέρει κάθε φορά κ δεν υπάρχει κάτι στάνταρ ο καθένας κάνει άλλη χρήση  https://www.notebookcheck.net/Apple-iPad-Pro-11-2024-tablet-review-Lighter-slimmer-and-lightning-fast.842302.0.html

https://www.notebookcheck.net/Apple-iPad-Pro-13-2024.848941.0.html

 

 

Αρχικα ευχαριστώ για την απάντηση...δεν το εθεσα σωστα...σε μπαταρια φανταζομαι το 13 θα αντεχει πολυ περισσοτερο απο το 11...

Τα είδα απο κοντά και καταλήγω πως μάλλον θα πάρω το 11'' pro 256gb(τόσο εχω στο κινητο και εχω διαθέσιμα τα 170gb) κυρίως για φορητότητα...

βρήκα και τροπο να βάλεις φακέλους και αρχεία στην επιφάνεια εργασίας του ipad οπότε κάπως θα βολέψει για συγκεκριμένα πράγματα που θέλω...

 

οσοι το έχετε πως παει σε μπαταρια μιας και το λεπτυναν; βγάζει ανετα 8 ώρες οθόνη σε εσωτερικό χώρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, arxontas2323 είπε

Τα είδα απο κοντά και καταλήγω πως μάλλον θα πάρω το 11'' pro 256gb(τόσο εχω στο κινητο και εχω διαθέσιμα τα 170gb) κυρίως για φορητότητα...

βρήκα και τροπο να βάλεις φακέλους και αρχεία στην επιφάνεια εργασίας του ipad οπότε κάπως θα βολέψει για συγκεκριμένα πράγματα που θέλω...

οσοι το έχετε πως παει σε μπαταρια μιας και το λεπτυναν; βγάζει ανετα 8 ώρες οθόνη σε εσωτερικό χώρο;

Στα λινκ παραπανω του αναλυτικου review εχει αυτο που ρωτας ομως ξαναγραφουμε οτι η χρηση ΔΙΑΦΕΡΕΙ απο χρηστη σε χρηστη :) 8 ωρες θα πιανει σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ χωρο σε εξωτερικο χωρο με φουλ φωτεινοτητα πεφτουμε περιπου στο μισό.

https://prnt.sc/koU_5YzQVGOb

Γινεται παραθεση αν και οι χρονοι ειναι εντελως ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΙ (η χρηση που θα κανεις διαφερει απο τη χρηση που κανει αλλος χρηστης ή που κανει το notebookcheck/gsmarena αντιστοιχα)

εδω δινει 9 ωρες και 53 λεπτα

https://www.gsmarena.com/apple_ipad_pro_11_2024-review-2703p3.php

https://prnt.sc/34xPt95Cq5tE

Ολα τα iPad εχουν all day battery life σε περιπου 10 ωρες (οταν ειναι νεα) ;)

Τα αρχεια και οι φακελλοι τα περνας στο iCloud drive αν βρισκεσαι σε win περιβαλλον κ φαινονται σε ολες τις apple συσκευες με την εφαρμογη Αρχεια της Apple.Αν εισαι σε περιβαλλον macOS ή iOS φαινονται προφανως παντου σε ολες τις συσκευες.

Πρωτα πρεπει να δεις τη χρηση θα γινεται στο ταμπλετ για να πας σε προ ή οχι αφου οι τιμες διαφερουν σημαντικά. Τα προ δεν τα περνεις μονο για τη μπαταρια αφου η αυτονομια ειναι περιπου ιδια σε ολες τις σειρες. Συνηθως τα προ εχουν καλυτερες οθονες ολα αυτα τα χρονια και ειδικα φετος η διαφορα ειναι αισθητη (στην οθονη/χρωματα κλπ) αφου πηγαμε σε διπλη OLED (2 panels)

 

Battery life

The Apple iPad Pro 11 (2024) is powered by a 8,160 mAh battery. It should offer 10 hours of web browsing or video playback/streaming, according to Apple.

Battery Life

Despite its small size, the battery of the iPad Pro 11 2024 offers considerably more capacity than its predecessor: at 8,340 mAh you get an increase of about 10%. The improvement in the battery life isn't quite as large at about 5% across all our tests.

15:11 hours in our WLAN test is an average value for a tablet of this size, and the Google Pixel Tablet lasts significantly longer here. At 4:36 hours under maximum load, the battery life is good, but by no means breaking records.

In everyday operation, you shouldn't have many problems to get through the day, unless you continuously use the iPad Pro under heavy load.

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, aces είπε

Στα λινκ παραπανω του αναλυτικου review εχει αυτο που ρωτας ομως ξαναγραφουμε οτι η χρηση ΔΙΑΦΕΡΕΙ απο χρηστη σε χρηστη :) 8 ωρες θα πιανει σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ χωρο σε εξωτερικο χωρο με φουλ φωτεινοτητα πεφτουμε περιπου στο μισό.

https://prnt.sc/koU_5YzQVGOb

Γινεται παραθεση αν και οι χρονοι ειναι εντελως ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΙ (η χρηση που θα κανεις διαφερει απο τη χρηση που κανει αλλος χρηστης ή που κανει το notebookcheck/gsmarena αντιστοιχα)

εδω δινει 9 ωρες και 53 λεπτα

https://www.gsmarena.com/apple_ipad_pro_11_2024-review-2703p3.php

https://prnt.sc/34xPt95Cq5tE

Ολα τα iPad εχουν all day battery life σε περιπου 10 ωρες (οταν ειναι νεα) ;)

Τα αρχεια και οι φακελλοι τα περνας στο iCloud drive αν βρισκεσαι σε win περιβαλλον κ φαινονται σε ολες τις apple συσκευες με την εφαρμογη Αρχεια της Apple.Αν εισαι σε περιβαλλον macOS ή iOS φαινονται προφανως παντου σε ολες τις συσκευες.

Πρωτα πρεπει να δεις τη χρηση θα γινεται στο ταμπλετ για να πας σε προ ή οχι αφου οι τιμες διαφερουν σημαντικά.

 

Battery life

The Apple iPad Pro 11 (2024) is powered by a 8,160 mAh battery. It should offer 10 hours of web browsing or video playback/streaming, according to Apple.

Battery Life

Despite its small size, the battery of the iPad Pro 11 2024 offers considerably more capacity than its predecessor: at 8,340 mAh you get an increase of about 10%. The improvement in the battery life isn't quite as large at about 5% across all our tests.

15:11 hours in our WLAN test is an average value for a tablet of this size, and the Google Pixel Tablet lasts significantly longer here. At 4:36 hours under maximum load, the battery life is good, but by no means breaking records.

In everyday operation, you shouldn't have many problems to get through the day, unless you continuously use the iPad Pro under heavy load.

εξαιρετικος για ολο σου το κειμενο...ειδα το review αλλα δεν παυει να ειναι ενα review..

γι αυτο ειπα να ρωτησω και οσους το εχουν εδω μεσα πως τα παει η μπαταρια του και ειδικα οσοι ειχαν και προηγουμενα μοντελα σιγουρα παιζει ρολο...

οσον αφορα τα αρχεια ενας χαμος...στην μια δουλεια windows και στην αλλη mac mini...υπαρχει και το onedrive...

διαβασα πολυ καλα σχολια για οσους ενδιαφέρει για το filebrowser pro οτι ειναι πολυ καλυτερος σε σχεση με την εφαρμογη αρχεια της apple...

θα παω κυριως σε pro για την οθονη και τον επεξεργαστη γιατι δεν σκεφτομαι να αλλαξω tablet(το πρωτο μου θα ειναι) στα επομενα 3 χρονια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρέλαβα και εγω σήμερα!! Επέλεξα άσπρο πληκτρολόγιο με μαυρο ipad οπως ο billdanos!! Ακόμα στηνω...το μονο κουλό που μ έκανε ειναι οτι σε μια εφαρμογή μου ζητούσε κωδικο απο ενα apple id που ξεκινούσε share κάτι  και αναγκαστικά διεγραψα εφαρμογή...

Ως τώρα φαίνεται εξαιρετικό και γρήγορο!! Ελπίζω μόνο η άσπρη θήκη που ειναι εκει στς κάμερες να μην μαυρισει με την χρήση ή να καθαρίζει εύκολα!! 

Επίσης το πληκτρολόγιο το εβαλα να φορτίζει με εναν απλό φορτιστή και ενω ξεκινάει σταματάει μετά από λίγο...αμα το συνδέσω πάνω στο ipad το ίδιο καλώδιο κατευθείαν φορτίζει...

Μς της Samsung φορτίζει κανονικά το πληκτρολόγιο...και σ αυτο παρεξενιες; 

 

IMG_5140.jpeg

IMG_5142.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, arxontas2323 said:

Παρέλαβα και εγω σήμερα!! Επέλεξα άσπρο πληκτρολόγιο με μαυρο ipad οπως ο billdanos!! Ακόμα στηνω...το μονο κουλό που μ έκανε ειναι οτι σε μια εφαρμογή μου ζητούσε κωδικο απο ενα apple id που ξεκινούσε share κάτι  και αναγκαστικά διεγραψα εφαρμογή...

Ως τώρα φαίνεται εξαιρετικό και γρήγορο!! Ελπίζω μόνο η άσπρη θήκη που ειναι εκει στς κάμερες να μην μαυρισει με την χρήση ή να καθαρίζει εύκολα!! 

Επίσης το πληκτρολόγιο το εβαλα να φορτίζει με εναν απλό φορτιστή και ενω ξεκινάει σταματάει μετά από λίγο...αμα το συνδέσω πάνω στο ipad το ίδιο καλώδιο κατευθείαν φορτίζει...

Μς της Samsung φορτίζει κανονικά το πληκτρολόγιο...και σ αυτο παρεξενιες; 

 

IMG_5140.jpeg

IMG_5142.jpeg

υπάρχουν προφυλακτικα πληκτρολογίου για να μην λερώνει...κάτι σαν αυτό https://www.fruugo.gr/keyboard-protectors-magic-keyboard-silicone-keyboard-cover-compatible-with-apple-imac/p-221235272-471596963?language=en&ac=KelkooCSS&asc=pmax&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjws560BhCuARIsAHMqE0GEjtR2BQv56jpLKrEUXOemNvEMOQdQuoPK0zveKKv9rPJprjMmU98aAh-sEALw_wcB .....εχω στο MacBook παρει ενα παρομοιο στην apple το οποιο διατηρει το πληκτρολογιο πεντακαθαρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasbm είπε

υπάρχουν προφυλακτικα πληκτρολογίου για να μην λερώνει...κάτι σαν αυτό https://www.fruugo.gr/keyboard-protectors-magic-keyboard-silicone-keyboard-cover-compatible-with-apple-imac/p-221235272-471596963?language=en&ac=KelkooCSS&asc=pmax&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjws560BhCuARIsAHMqE0GEjtR2BQv56jpLKrEUXOemNvEMOQdQuoPK0zveKKv9rPJprjMmU98aAh-sEALw_wcB .....εχω στο MacBook παρει ενα παρομοιο στην apple το οποιο διατηρει το πληκτρολογιο πεντακαθαρο

Οχι για το πληκτρολόγιο αλλα για το ασπρο απ εξω που είναι το μαλακό στην κάμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

Οχι για το πληκτρολόγιο αλλα για το ασπρο απ εξω που είναι το μαλακό στην κάμερα 

Για το εσωτερικό του πληκτρολογίου μην πάρεις τίποτα σε κάλυμμα γιατί όταν θα το κλείνεις θα ακουμπάει πάνω στην οθόνη και θα σου αφήνει σημάδια. Το νέο πληκτρολόγιο έχει ένα λαστιχένιο περίγραμμα γύρω από τα πλήκτρα που τα κραταει περίπου ένα χιλιοστό μακριά από την οθόνη όταν το κλείνεις. Αν λερώνει θα το καθαρίζεις που και που με ένα υγρό πανάκι. Το ίδιο θα κανεις και με το εξωτερικό μαλακό πλαστικό. Στο μαύρο θα έβλεπες πολλά περισσότερα σημάδια με τη χρήση σε σχέση με όσα θα δεις τώρα με το λευκό! Το υγρό πανάκι μπορεί να περιέχει και μια μικρη ποσότητα αλκοόλ (όπως έχουν πολλά υγρά καθαρισμού κλπ), αρκεί να μην το παρακάνεις. 
 

Επισης βάζω και εδώ τις φωτό από τη μαγνητική βάση που παρέλαβα, γιατί δεν πρόσεξα και τις έβαλα αρχικά σε άλλο topic. :) 

IMG_0045.webp

IMG_0044.webp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, billdanos είπε

Για το εσωτερικό του πληκτρολογίου μην πάρεις τίποτα σε κάλυμμα γιατί όταν θα το κλείνεις θα ακουμπάει πάνω στην οθόνη και θα σου αφήνει σημάδια. Το νέο πληκτρολόγιο έχει ένα λαστιχένιο περίγραμμα γύρω από τα πλήκτρα που τα κραταει περίπου ένα χιλιοστό μακριά από την οθόνη όταν το κλείνεις. Αν λερώνει θα το καθαρίζεις που και που με ένα υγρό πανάκι. Το ίδιο θα κανεις και με το εξωτερικό μαλακό πλαστικό. Στο μαύρο θα έβλεπες πολλά περισσότερα σημάδια με τη χρήση σε σχέση με όσα θα δεις τώρα με το λευκό! Το υγρό πανάκι μπορεί να περιέχει και μια μικρη ποσότητα αλκοόλ (όπως έχουν πολλά υγρά καθαρισμού κλπ), αρκεί να μην το παρακάνεις. 
 

Επισης βάζω και εδώ τις φωτό από τη μαγνητική βάση που παρέλαβα, γιατί δεν πρόσεξα και τις έβαλα αρχικά σε άλλο topic. :) 

IMG_0045.webp

IMG_0044.webp

Εν καιρώ θα δούμε πως θα πάει το άσπρο…ευτυχώς από καθαριστικά έχω παααρα πολλά και λόγω δουλειάς!! Ως τώρα εξαιρετικό το iPad…νομίζω η 11’’ είναι η χρυσή τομή για όλα εκτός και αν το έχεις μόνιμα όπως εσυ στο σταντ!! Το σταντ πολύ ωραίο!! 

Την οικία την χρησιμοποιείτε ρε παιδιά; Γιατί ότι smart συσκευή έχω δεν έχει μπει εκεί μέσα εκτός από την τηλεόραση που είναι Sony…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
25 λεπτά πριν, arxontas2323 είπε

Εν καιρώ θα δούμε πως θα πάει το άσπρο…ευτυχώς από καθαριστικά έχω παααρα πολλά και λόγω δουλειάς!! Ως τώρα εξαιρετικό το iPad…νομίζω η 11’’ είναι η χρυσή τομή για όλα εκτός και αν το έχεις μόνιμα όπως εσυ στο σταντ!! Το σταντ πολύ ωραίο!! 

Την οικία την χρησιμοποιείτε ρε παιδιά; Γιατί ότι smart συσκευή έχω δεν έχει μπει εκεί μέσα εκτός από την τηλεόραση που είναι Sony…

Υποθέτω πως «οικία» λες το Home? Όλοι οι αυτοματισμοί μου στο σπίτι ελέγχονται από εκεί εδώ και αρκετά χρόνια. Απλά πρέπει να επιλέγεις συσκευές συμβατές με το HomeKit ή το Matter. Όλα μου τα φώτα είναι συμβατά και χωρισμένα σε ζώνες ανά δωμάτιο, υπάρχουν αισθητήρες κίνησης και θερμοκρασίας, κάμερα, smart tv & ενισχυτής. Έχω φτιάξει αυτοματισμούς κλπ για να προσαρμόζονται όλα αυτόματα όπως το να κλείνουν όλα τα φώτα όταν φύγω από σπίτι, να ανάψουν όταν μπω, να προσαρμόζεται το φως όταν βάζω να δω ταινία, να έρχονται alerts στο home όταν ανιχνευτεί κίνηση ή αντίστοιχα να ανάψουν όλα τα φώτα, κλπ κλπ. Και όλα αυτά τα χειρίζεσαι και με αντίστοιχες εντολές στη Siri ακόμη και απομακρυσμένα. 

IMG_1245.png

IMG_1244.png

IMG_1243.png

IMG_1246.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...