Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες/Διαθεσιμότητες/Παραλαβές iPad Air 11’’/13’’ (M2)& iPad Pro 11’’/13'’ (M4)


aler45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, aler45 είπε

Πως γίνεται να μην σου το έχουν στείλει ενώ έχει διαθεσιμότητα  σε κατάστημα

 

IMG_0091.jpeg

Ακριβώς κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, t3llis said:

Ακριβώς κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι.  

Στείλε τους κανα email στο [email protected] και [email protected] όπου λές ότι σύμφωνα με την Οδηγία 2011/83/ΕΕ :

Spoiler

Άρθρο 6

1ζ)  τις διευθετήσεις πληρωμής, παράδοσης, εκτέλεσης, της προθεσμίας εντός της οποίας ο έμπορος αναλαμβάνει να παραδώσει τα αγαθά ή να παράσχει τις υπηρεσίες και, κατά περίπτωση, της πολιτικής που εφαρμόζει ο έμπορος για την αντιμετώπιση των παραπόνων·

Άρα είναι υποχρεωμένοι να σου πούν πότε θα στο φέρουν και να μην σου απαντάνε:

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι προ-παραγγελίες με τα νέα iPad Pro, θα εξυπηρετούνται με σειρά προτεραιότητας, ανάλογα με το απόθεμα που θα λαμβάνουμε από την Apple.

Όταν παράλληλα το έχουν διαθέσιμο σε κατάστημα τους!

 

 

Επεξ/σία από aler45
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, t3llis said:

Κακώς έκανα προπαραγγελία όπως φαίνεται.. (στις 9/5). Μου είπαν ότι είμαι σε αναμονή από istorm. 

 

7 hours ago, aler45 said:

Πως γίνεται να μην σου το έχουν στείλει ενώ έχει διαθεσιμότητα  σε κατάστημα

 

IMG_0091.jpeg

 

7 hours ago, t3llis said:

Ακριβώς κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι.  

 

6 hours ago, aler45 said:

Στείλε τους κανα email στο [email protected] και [email protected] όπου λές ότι σύμφωνα με την Οδηγία 2011/83/ΕΕ :

  Reveal hidden contents

Άρθρο 6

1ζ)  τις διευθετήσεις πληρωμής, παράδοσης, εκτέλεσης, της προθεσμίας εντός της οποίας ο έμπορος αναλαμβάνει να παραδώσει τα αγαθά ή να παράσχει τις υπηρεσίες και, κατά περίπτωση, της πολιτικής που εφαρμόζει ο έμπορος για την αντιμετώπιση των παραπόνων·

Άρα είναι υποχρεωμένοι να σου πούν πότε θα στο φέρουν και να μην σου απαντάνε:

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι προ-παραγγελίες με τα νέα iPad Pro, θα εξυπηρετούνται με σειρά προτεραιότητας, ανάλογα με το απόθεμα που θα λαμβάνουμε από την Apple.

Όταν παράλληλα το έχουν διαθέσιμο σε κατάστημα τους!

 

 


γιατί επιμένετε να αγοράζετε από τους μπακάληδες της iStorm?? Στον Κωτσόβολο είναι διαθέσιμο σε 9 καταστήματα !!! 
 

https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/304646-dummy-pro-129-7th-256gb-wifi-sg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, enlightened είπε

 

 

 


γιατί επιμένετε να αγοράζετε από τους μπακάληδες της iStorm?? Στον Κωτσόβολο είναι διαθέσιμο σε 9 καταστήματα !!! 
 

https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/304646-dummy-pro-129-7th-256gb-wifi-sg

Πρώτη και τελευταία φορά που αγοράζω από εκει. Τους έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν γενικόλογα για σειρά προτεραιότητας και αναμονή από προμηθευτή. Δεν σχολίασαν το γεγονός  ότι υπάρχει διαθέσιμο στο κατάστημα τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, t3llis said:

Πρώτη και τελευταία φορά που αγοράζω από εκει. Τους έστειλα μήνυμα και μου απάντησαν γενικόλογα για σειρά προτεραιότητας και αναμονή από προμηθευτή. Δεν σχολίασαν το γεγονός  ότι υπάρχει διαθέσιμο στο κατάστημα τους. 

Μένεις Αθήνα?

Θα μπορούσες, αν έχεις την δυνατότητα να πας από το κατάστημα στο Κολωνάκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, aler45 είπε

Μένεις Αθήνα?

Θα μπορούσες, αν έχεις την δυνατότητα να πας από το κατάστημα στο Κολωνάκι 

Όχι Γιάννενα είμαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2024 στις 11:45 ΜΜ, enlightened είπε

 

 

 


γιατί επιμένετε να αγοράζετε από τους μπακάληδες της iStorm?? Στον Κωτσόβολο είναι διαθέσιμο σε 9 καταστήματα !!! 
 

https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/304646-dummy-pro-129-7th-256gb-wifi-sg

Αν η iStorm (που παραμένει απο τους λίγους που κάνεις προπαραγγελία χωρίς να δίνεις ευρώ και να πληρώνεις κατα τη παραλαβή ) είναι μπακληδες, ο Κώτσο που παίρνει/ζητάει προκαταβολές (και πολλές φορές με δόσεις να τρέχουν) χωρίς να ξέρεις πότε θα το έχεις στα χέρια σου, τι είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, nikosgnr said:

Αν η iStorm (που παραμένει απο τους λίγους που κάνεις προπαραγγελία χωρίς να δίνεις ευρώ και να πληρώνεις κατα τη παραλαβή ) είναι μπακληδες, ο Κώτσο που παίρνει/ζητάει προκαταβολές (και πολλές φορές με δόσεις να τρέχουν) χωρίς να ξέρεις πότε θα το έχεις στα χέρια σου, τι είναι?

Από τη στιγμή που ένα κατάστημα το έχει ετοιμοπαράδοτο και ένα άλλο δεν το έχει γιατί να επιλέξεις το δεύτερο; Θα τρέχει πιο γρήγορα η θα το πάρεις μισή τιμή;; Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω !!! Επίσης και τα δυο μπακάλικα είναι, απλά! Μόνο Amazon.-

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, εγώ είμαι για το air 2024. Αλλα προτού αγοράσω, θα ήθελα να τα δω δίπλα δίπλα (με το Pro), να δω πόσο καλή είναι η οθόνη. Που υπάρχουν Θεσσαλονική, σε κάποιο κατάστημα. Περάσα απο ένα περιφερειακό Κωτσόβολο και πλαίσοο και δεν έχουν.

 

 

Επεξ/σία από lakis_eo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, lakis_eo said:

Παίδες, εγώ είμαι για το air 2024. Αλλα προτού αγοράσω, θα ήθελα να τα δω δίπλα δίπλα (με το Pro), να δω πόσο καλή είναι η οθόνη. Που υπάρχουν Θεσσαλονική, σε κάποιο κατάστημα. Περάσα απο ένα περιφερειακό Κωτσόβολο και πλαίσοο και δεν έχουν.

 

 

Istorm Τσιμισκή ή cosmos? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι ενδιαφέρεται κανείς, αλλά πέρασα και τα είδα. Εντάξει, η oled είναι πιο φωτεινή, πιο πλούσια χρώματα, καλύτερη. Αλλά θα μπορούσα να ζήσω και χωρίς αυτό. Αλλά όταν βλεπεις τα 120Hz σε σχέση με τα 60Ηz, δεν παλεύεται η διαφορά. 

 

Άρα τώρα είμαι ανάμεσα στο pro η καθόλου iPad 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...