Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες/Διαθεσιμότητες/Παραλαβές iPad Air 11’’/13’’ (M2)& iPad Pro 11’’/13'’ (M4)


aler45

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινάω αυτό το θέμα πάνω στις προπαραγγελίες για τα νέα iPad Pro και Air. Έμαθα από διάφορες εταιρίες όπως istorm, you.gr, public κλπ. ότι υπήρξε μεγάλος όγκος παραγγελιών για τα νέα iPad. Συγκεκριμένα το you μου είπε ότι εκτιμώμενη παράδοση είναι 2-3 εβδομάδες. Εγώ έχω βάλει παραγγελία λίγη ώρα αφού εμφανίστηκαν τα tablet στο website της istorm για το iPad Pro 13 M4 5G Silver 256GB και για το Apple Pencil Pro 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Έλληνας παίρνει πάντα τα βασικά μοντέλα άρα εκεί θα υπάρχει και το μεγαλύτερο πρόβλημα. Πιστεύω κάποιος που θελει να αγοράσει πιο πολλά GB ή τις cellular εκδόσεις δε θα έχει θέμα διαθεσιμότητας. Μόνο στο iPhone γίνεται αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aler45 είπε

Ξεκινάω αυτό το θέμα πάνω στις προπαραγγελίες για τα νέα iPad Pro και Air. Έμαθα από διάφορες εταιρίες όπως istorm, you.gr, public κλπ. ότι υπήρξε μεγάλος όγκος παραγγελιών για τα νέα iPad. Συγκεκριμένα το you μου είπε ότι εκτιμώμενη παράδοση είναι 2-3 εβδομάδες. Εγώ έχω βάλει παραγγελία λίγη ώρα αφού εμφανίστηκαν τα tablet στο website της istorm για το iPad Pro 13 M4 5G Silver 256GB και για το Apple Pencil Pro 

Έκανα παραγγελία το ίδιο ακριβώς μοντέλο από istorm . Δεν πιστεύω στα ipad να έχουμε μεγάλο θέμα διαθεσιμότητας λόγω ζήτησης . Φαντάζομαι ότι ίσως δεν στέλνουν πολλά τεμάχια . Θα φανεί . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω και εγώ αυτό έλεγα στην αρχή αλλά από τις απαντήσεις τους φαίνεται μια αβεβαιότητα. Η istorm μου λέει ότι δεν ξέρουν καθόλου τι τεμάχια θα παραλάβουν την Δευτέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aler45 είπε

Δεν ξέρω και εγώ αυτό έλεγα στην αρχή αλλά από τις απαντήσεις τους φαίνεται μια αβεβαιότητα. Η istorm μου λέει ότι δεν ξέρουν καθόλου τι τεμάχια θα παραλάβουν την Δευτέρα!

Δεν ξέρω αν είναι κι ένας τρόπος να δικαιολογήσουν πιθανές καθυστερήσεις  λέγοντας ότι υπάρχει μεγάλη ζήτηση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι φαίνεται μόνο η βασική έκδοση (13”, WiFi-Only, 256GB) θα έχει καθυστερήσεις 2-3 εβδομάδων, όλα τα υπόλοιπα μοντέλα εκτός των nano texture θα είναι ετοιμοπαράδοτα στις 15/5. Τα nano texture αγγίζουν και τον ενάμιση μήνα παράδοσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως και έτσι, δεν θα έρθουν κομμάτια nano texture?

4 minutes ago, enlightened said:

Απ ότι φαίνεται μόνο η βασική έκδοση (13”, WiFi-Only, 256GB) θα έχει καθυστερήσεις 2-3 εβδομάδων, όλα τα υπόλοιπα μοντέλα εκτός των nano texture θα είναι ετοιμοπαράδοτα στις 15/5. Τα nano texture αγγίζουν και τον ενάμιση μήνα παράδοσης. 

 

Επεξ/σία από aler45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγνώμη αν είναι offtopic. Το αιώνιο ερώτημα! iPad pro 11αρι ή 13αρι τώρα που έχουν και τα ίδια χαρακτηριστικά;

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλ από istorm και μου είπαν ότι λογικά επόμενη εβδομάδα θα παραλάβω . Κρατώ επιφυλάξεις βέβαια . Θα ενημερώσουν ξανά με τηλέφωνο. 

13 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Συγγνώμη αν είναι offtopic. Το αιώνιο ερώτημα! iPad pro 11αρι ή 13αρι τώρα που έχουν και τα ίδια χαρακτηριστικά;

Θα έλεγα ότι εξαρτάται από το πόση έμφαση δίνεις στη φορητότητα. Εάν είσαι συνέχεια on the go νομίζω το 11αρι θα σε βολέψει. Εάν το θέλεις για να το έχεις στο γραφείο και σαν επέκταση ενός Mac ίσως είναι καλύτερο το 13αρι . Προσωπική άποψη βέβαια.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, t3llis said:

Με πήραν τηλ από istorm και μου είπαν ότι λογικά επόμενη εβδομάδα θα παραλάβω . Κρατώ επιφυλάξεις βέβαια . Θα ενημερώσουν ξανά με τηλέφωνο. 

Θα έλεγα ότι εξαρτάται από το πόση έμφαση δίνεις στη φορητότητα. Εάν είσαι συνέχεια on the go νομίζω το 11αρι θα σε βολέψει. Εάν το θέλεις για να το έχεις στο γραφείο και σαν επέκταση ενός Mac ίσως είναι καλύτερο το 13αρι . Προσωπική άποψη βέβαια.  

Ποιο κατάστημα έχεις επιλέξει για παραλαβή; Η courier ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, aler45 είπε

Ποιο κατάστημα έχεις επιλέξει για παραλαβή; Η courier ? 

Courier

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πήραν μόλις από το golden hall και μου είπαν οτι για το silver 5g 256 είμαι από τις πρώτες παραγγελίες που μπήκαν και εκτός απροόπτου θα παραλάβω την Τετάρτη, και θα με ξανακαλέσουν την Τετάρτη να μου επιβεβαιώσουν ότι το έχουν

Επεξ/σία από aler45
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aler45 είπε

Με πήραν μόλις από το golden hall και μου είπαν οτι για το silver 5g 256 είμαι από τις πρώτες παραγγελίες που μπήκαν και εκτός απροόπτου θα παραλάβω την Τετάρτη, και θα με ξανακαλέσουν την Τετάρτη να μου επιβεβαιώσουν ότι το έχουν

Καλή παραλαβή! Να το χαρείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση δεν θα είναι επιπέδων iPh.

Έβαλα και ΄γω μια προπαραγγελία χθες και αναμονή.

Ελπίζω να είναι την επόμενη βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...