Προς το περιεχόμενο

Πριν τον Απρίλιο του 2025 η παρουσίαση του Switch 2, υπόσχεται η Nintendo


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, divnt said:

Για την φορητότητα εντάξει το καταλαβαίνω. Τώρα για τα exclusives δεν νομίζω να είναι κάτι τρομερό αν βγάλεις πχ super mario, zelda.

There we go again.....

Back to the future.

Μario, Zelda, κονσόλα για παιδάκια κλπ κλπ κλπ κλπ 

Κλασσική περίπτωση απαξίωσης μιάς σειράς συστημάτων για τα οποία δεν έχουμε ιδέα. 

Και μετά η συζήτηση συνεχίζει με τις λίστες των exclusives, η συνειδητοποίηση ότι η Νιντέντο διαχρονικά είχε τα περισσότερα ποιοτικά "σοβαρά" exclusives από οποιοδήποτε άλλο σύστημα, ακολουθεί περισσότερη απαξίωση για πράγματα για τα οποία δεν έχουμε ιδέα επειδή ουδέποτε ασχοληθήκαμε σοβαρά και πάει λέγοντας.

Ελπίζω να κόψαμε δρόμο και να αποφύγουμε να το επαναλάβουμε.

Άτομο το οποίο αποκαλεί τον εαυτό του "σοβαρό" gamer και δεν ασχολείται με τα exclusives της Νιντέντο, στον εαυτό του κάνει ζημιά, σε κανέναν άλλο. Γιατί πολύ απλά έχει χάσει καταπληκτικά παιχνίδια.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να προσθέσω ότι πολλοί επίσης δεν συνειδητοποιούν/γνωρίζουν ότι ο νικητής σε πωλήσεις της περασμένης και της τρέχουσας γενιάς είναι μακράν η Nintendo και έχουν την εσφαλμένη (και πολύ αστεία) εντύπωση ότι πρέπει να "κυνηγήσει" ή να "ακολουθήσει" τους υπόλοιπους.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιος φωστήρας είχε πει ότι, αν βγάλουμε τους φόρους, τα καύσιμα στην Ελλάδα είναι από τα πιο φτηνά στην Ευρώπη. 

Επεξ/σία από link_z
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν το μεταξύ η κονσόλα έχει ποιοτικό ρεπερτόριο και από 3rd party exclusives όπως οι σειρές Xenoblade, Bayonetta, Pokemon, Fire Emblem. Παιχνίδια εντελώς διαφορετικά μεταξύ τους και καμία σχέση με το copy paste της αναρρίχησης+shooting+cover "άλλων" εταιριών.

Ορισμένοι έχουν κολλήσει και νομίζουν ότι Nintendo σημαίνει μόνο Mario/Zelda και ότι "αν τα βγάλουμε αυτά δεν μένει και τίποτα το τρομερό"... Πλήρης άγνοια.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, safridia είπε

Μακαρι να ξεκολλησουν τα μυαλα τους και να φτιαξουν σταθερη κονσολα εξισου δυνατη με τους αλλους δυο, να μπορει να παιξει τα βασικα που εχουν ολοι COD, FIFA και αλλα παιχνιδια της σειρας και ο καθενας τα δικα του.

ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΦΑΞΕΙ ΣΤΟ ΓΟΝΑΤΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ

Τα FIFA ιδιαιτερα, ειναι πολυ σημαντικο να συνεχισουν να τα βγαζουν και στον διαδοχο του Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Να προσθέσω ότι πολλοί επίσης δεν συνειδητοποιούν/γνωρίζουν ότι ο νικητής σε πωλήσεις της περασμένης και της τρέχουσας γενιάς είναι μακράν η Nintendo και έχουν την εσφαλμένη (και πολύ αστεία) εντύπωση ότι πρέπει να "κυνηγήσει" ή να "ακολουθήσει" τους υπόλοιπους.

 

Να προσθέσω από Wiki κάτι το οποίο με εντυπωσίασε.

Among the top 50 best-selling video games on this list, over half were developed or published by Nintendo; four Nintendo titles were published with their affiliate, The Pokémon Company. 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο για exclusive τίτλους είναι άξιο. 

Όσο για το portability έχει ανταγωνιστές πλέον όπως ASUS/STEAM/MSI Decks που παίζουν PC Games 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ier506 είπε

Νομίζω πως απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό, και δεν έχει ανάγκη να σφάξει... Ήδη το έχει κάνει σύμφωνα με τις πωλήσεις!

Και η φορητότητα αλλά και οι τίτλοι. Νομίζω πως για family gaming δεν έχει αντιπαλο.

Ναι εχω γνωση οτι εχουν πουλησει περισσοτερα απο το PS4 και ΧΒΟΧ One. Εχω διαφωνησει με ανθρωπο που επεμενε οτι το Switch δεν ειναι ιδια γενια αλλα μια γενια μπροστα. Ναι και παλι εχει πουλησει περισσοτερα απο PS5 και XBOX Series. Ουτε εκει συμφωνουσε. Οποτε αντε γεια.
Εγω στα δυο Switch που εχω εχω παιξει εκτος σπιτιου λιγοτερο απο μιση ωρα. Δεν την θελω την φορητοτητα ιδιαιτερα γιατι ουτε στο κρεβατι παιζω πολυ.
Με βολευει μια σταθερη κοσνολα και κατα προτιμηση να καταφερουν να φτιαξουν το προβλημα του drift η να μπορω να βαλω ενα χειριστηριο απο PS4 η XBOX One να τελειωνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, safridia είπε

Εγω στα δυο Switch που εχω εχω παιξει εκτος σπιτιου λιγοτερο απο μιση ωρα. Δεν την θελω την φορητοτητα ιδιαιτερα γιατι ουτε στο κρεβατι παιζω πολυ.
Με βολευει μια σταθερη κοσνολα και κατα προτιμηση να καταφερουν να φτιαξουν το προβλημα του drift η να μπορω να βαλω ενα χειριστηριο απο PS4 η XBOX One να τελειωνουμε.

Βασικά εσύ δεν θέλεις και μπράβο σου, οι υπόλοιποι που θέλουν όπως και η Nintendo γιατί να αλλάξει άποψη? Για να ο ικανοποιήσει μόνο εσένα?

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό να κυκλοφορήσει και μακάρι να είναι πετυχημένο. Προσωπικά με την εμπειρία που είχα με το τωρινό Switch όσο αφορά τα joycons, θα περιμένω αρκετά μέχρι να σκεφτώ να ξαναδώσω χρήματα στην Nintendo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, Shinji ikari said:

Τα γραφικά που είναι από την εποχή του GameCube και το gameplay που είναι από την εποχή του Ν64, θα τα βελτιώσει καθόλου;

Ποιο Ν64!?!

Οριακά καλύτερο gameplay από Game and Watch. 

1 hour ago, MariosX said:

Μονο για exclusive τίτλους είναι άξιο. 

Όσο για το portability έχει ανταγωνιστές πλέον όπως ASUS/STEAM/MSI Decks που παίζουν PC Games 

Αν όλα αυτά μαζί πουλήσουν όσο πουλήσει το Switch φέτος θα είναι εντυπωσιακό. 

Και έχω πάρει Steam Deck από τη μέρα κυκλοφορίας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Shinji ikari said:

το gameplay που είναι από την εποχή του Ν64, θα τα βελτιώσει καθόλου;

Τι να πούμε δηλαδή για το gameplay των twins που είναι από την εποχή του Commodore 64...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, divnt είπε

Άν έχω καταλάβει σωστά ο βασικός λόγος για να προτιμήσει κάποιος το switch έναντι των PS/XBOX είναι η φορητότητα;

Και η ταχύτητα. Παίζεις κάτι, κάνεις απλά close και κανει hybernate, Το ανοίγεις μετά από ώρες, ανοίγει σε 1 δευτερολεπτο (σαν να είχες κλείσει την οθόνη στο κινητό) και συνεχίζεις.

2 ώρες πριν, Shinji ikari είπε

Τα γραφικά που είναι από την εποχή του GameCube και το gameplay που είναι από την εποχή του Ν64, θα τα βελτιώσει καθόλου;

Οχι. Νομιζω θα τα αφήσει ίδια, τη νέα κονσόλα την βγάζει για στάχτη στα μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AtiX είπε

Βασικά εσύ δεν θέλεις και μπράβο σου, οι υπόλοιποι που θέλουν όπως και η Nintendo γιατί να αλλάξει άποψη? Για να ο ικανοποιήσει μόνο εσένα?

Αυτο που λεω θα αυξησει το κοινο της που θελει ΜΟΝΟ FIFA και COD.
Οι περισσοτεροι αγοραζουν PS και XBOX για να παιξουν κυριως FIFA και COD και αυτο ειναι γεγονος.
Εαν δεν εχεις αυτα τα δυο βασικα πως περιμενεις να πουλησεις σε ανθρωπους που το βλεπουν εντελως επιδερμικα (δες σχολια για τα γραφικα που εχουν γινει και εδω).
Εαν δεν πουλησεις σε οσους θελουν τα βασικα πως θα εχεις μετα μια μεγαλη εγκατεστημενη βαση (ΑΚΟΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ) για να πουλησεις και κανα mario, zelda αυτα με τα γραφικα του GameCube :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...