Προς το περιεχόμενο

Νέο iPad Pro με οθόνη OLED και επεξεργαστή Μ4 ανακοίνωσε η Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω μιας και ειχα στο παρελθον και ipad και macbook και τηλεφωνο , κατεληξα να δωσω το ipad γιατι δεν μπορουσα να δουλεψω πληρως με nas και remote με την δουλεια μου

να δουυμε τον αλλο μηξνα πως θα παει το ipad os και τοτε θα δουμε τι εχει να δωσει το μηχανημα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
37 λεπτά πριν, dogkon είπε

τα ίδια και τα ίδια, ξαναζεσταμένο φαγητό, κουραστική apple 

Samsung, Xiaomi, Huawei και ...καθάρισες!

Ούτε βαρεμάρες ούτε τίποτα, μόνο innovation! 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ ωραίες συσκευές για κάποιον που θέλει να δώσει τα χρήματα.

Πιστεύω όμως ότι ένα iPad pro 2022 σε μια καλή τιμή ξεστοκαρίσματος θα είναι πολύ καλύτερη επιλογή.

@Hal9000 Γνωρίζουμε καθόλου διαθεσιμότητα και τιμές Ελλάδα;

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Πολύ ωραίες συσκευές για κάποιον που θέλει να δώσει τα χρήματα.

Πιστεύω όμως ότι ένα iPad pro 2022 σε μια καλή τιμή ξεστοκαρίσματος θα είναι πολύ καλύτερη επιλογή.

@Hal9000 Γνωρίζουμε καθόλου διαθεσιμότητα και τιμές Ελλάδα;

Μέσα στην εβδομάδα. Τιμές εδώ

https://www.istorm.gr/ipad/ipad-pro.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Hal9000 said:

Μέσα στην εβδομάδα. Τιμές εδώ

https://www.istorm.gr/ipad/ipad-pro.html

Μέσα στην εβδομάδα εννοείς διαθεσιμότητα; Στο site έχει ακόμα τα παλιά μοντέλα/ τιμές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τιμές αν κρίνω από το Site της Ιρλανδίας τσούζει.

https://www.apple.com/ie/shop/buy-ipad/ipad-pro

Ο μόνος λόγος που ψήνομαι είναι η οθόνη αλλά 1500€++ για οθόνη (μιας και λόγω μεγέθους παίρνω 11 που δεν είχε mini led) είναι too much. Πρακτικά η παραπάνω επεξεργαστική ισχύς θα ήταν μόνο για future proof αλλά αν έχεις ήδη τον Μ1 είναι βιαστική αλλαγή. Aυτά περί ανάγκης του performance είναι μόνο για τους πληρωμένους influencers, Αν δεν κάνεις video editing ή κάτι σχετικό δεν πρόκειται να τερματίσεις ούτε τον Μ1 ακόμα. Όσο για το Gaming , πάλι δεν νομίζω κάποια εταιρία να βγάλει παιχνίδι μόνο για τον m4 χάνοντας τεράστιο customer pool. Το πολύ πολύ να φλεξάρει καλύτερα γραφικά. 

Σε κάθε περίπτωση ακόμα και ψηθώ να αλλάξω θα περιμένω μέχρι τα Οκτώβριο ώστε να έχουν βγει πιθανά προβλήματα μετά από τις αλλαγές σε σασί και οθόνη και να έχει στρώσει το iOS 18 με ότι καινούργιο φέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, enlightened είπε

Μέσα στην εβδομάδα εννοείς διαθεσιμότητα; Στο site έχει ακόμα τα παλιά μοντέλα/ τιμές 

Άκυρο. 15/5 κυκλοφορούν Ελλάδα. Οι τιμές βγαίνουν σε δυο τρεις ώρες στο παραπάνω link του istorm

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, dbrillis είπε

Αν εχεις και s23 Ultra και iPad pro 12.9 με 5G εισαι απλά γκατζετακιας. Δεν υπάρχει κατι κακό με αυτό, πολυ καλα κάνεις και είσαι. Δεν κάνει η χρήση σου ομως τα iPad απαραίτητα. 

Και εγω ξυπνάω το πρωί και εχω ενα Google Next hub, του λεω παιξε μουσική και παίζει, οι  google photos παίζουν συνέχεια.

Ενα παιχνιδι που παίζω το εχω στο κινητό, ειναι βαρυ το iPad για την τουαλέτα 😅.

Web surfing στο κινητό, πιο ελαφρύ, άνετο στο ενα χέρι, πολυ μικρη κίνηση για σκρολαρισμα. Αν μπω και σε κανενα  φόρουμ ειναι πιο εύκολο να γράψω στο κινητό. Αν μου ερθει και κανενα μήνυμα μου ειναι πιο εύκολο να απαντησω γραπτώς στο κινητό.

Εγω το βλέπω και στα γερόντια, τους έχω κινητά, tablet, laptop κτλ, ας εχουν πρεσβυωπία τα tablet κάθονται στο συρτάρι, δεν τους βολεύει να κρατας αυτο το πραγμα στο χέρι ή να περιφερεσαι μεσα στο σπίτι με το tablet.

Ξαναλέω, καλα κανεις και εχεις οτι σου αρέσει και εχεις φτιαξει μια καθημερινότητα που αξιοποιείς το tablet σου αλλα τα περισσότερα tablet κάθονται σε συρτάρια γιατί δεν βολεύουν ουτε για social media μεσα στο σπίτι.

Μεγάλο σε μέγεθος hi end κινητό και μεγάλο tablet με data σε εμενα ακούγεται σαν καποιος να εχει 4 αυτοκίνητα, ενα πολυ μικρο, ενα μεσαίο, ενα suv και ενα pickup και να προσπαθει  να μου εξηγήσει οτι τα εχει ανάγκη γιατι ανα περίπτωση το ενα αμαξι απο τα τέσσερα κάνει τη δουλειά τέλεια. Και αν του πεις ότι ειναι υπερβολή να εχει 3 αυτοκίνητα να κάθονται καθε φορά, δεν σου λέει ειναι το χόμπι μου (που ειναι παρα πολυ σεβαστό), αλλα κάθεται να σου εξηγήσει οτι ειναι ανάγκη ο καθενας να έχει 4 αυτοκίνητα.

Να τα πάρουμε ένα-ένα….

Web surfing…

Δε συγκρίνεται με τίποτα η εμπειρία χρήσης μιας οθόνης 13 ιντσών με την ψείρα οθόνη ενός smartphone ακόμα κι αν είναι το 6,8 S23 ultra μου, Αυτό είναι πολύ χρήσιμο για εκτός σπιτιού.

Νομίζω ότι τα γερόντια όπως τα αναφέρεις δεν είναι αντιπροσωπευτικό παράδειγμα ανθρώπου όποιος ασχολείται με την τεχνολογία… Βολεύονται με τα κινητά τους πολύ καλά κάνουν Δεν στραβώνομαι εγώ να διαβάσω - αυτοί.

Εάν έχεις μια πολύ ωραία βάση για ταμπλετ - είναι πολύ μεγάλη απόλαυση να πίνεις τον καφέ σου και να χειρίζεσαι τα πάντα σε μια οθόνη 13 ιντσών, Και όχι δε θα κάτσω πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι στην 6,8 οθόνη του τηλεφώνου μου, Τα θέλω τα ματάκια μου.

Στην τελευταία παράγραφο της απάντησή σου θεωρώ ότι ένα ταμπλετ για το σπίτι το οποίο θα με αποτρέψει από το να ανοίγω συνέχεια το PC και ένα κινητό με μεγάλη οθόνη το οποίο θα μου προσφέρει ευκολία έξω Για μένα είναι η χρυσή  τομή.

Βεβαίως και σέβομαι τις απόψεις σου και είναι δικαίωμα σου να τις έχεις απλά σου απάντησα σε ότι μου έγραψες Με επιχειρήματα.

Και κάτι τελευταίο που ξέχασα να γράψω μια που ανέφερες το όνομα Google… Το iPad ότι κάνει το κάνει καλά και όπως πρέπει να είναι, μην ανοίξουμε τώρα άλλη μεγάλη κουβέντα - είχα πάρα πολλά Android ταμπλετ τελικά όμως με κέρδισε το iPad.

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Hal9000 said:

Άκυρο. 15/5 κυκλοφορούν Ελλάδα. Οι τιμές βγαίνουν σε δυο τρεις ώρες στο παραπάνω link του istorm

Αφεντικό τίποτα ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, billdanos είπε

2.280 στην Γερμανία, 2.709 στην Ελλάδα… 

Έχουμε τόση μεγάλη διαφορά με την Γερμανία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

2.280 στην Γερμανία, 2.709 στην Ελλάδα… 

Αν λες για το 13αρι 1ΤΒ wifi βλέπω 2329€ Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, billdanos said:

2.280 στην Γερμανία, 2.709 στην Ελλάδα… 

 

27 minutes ago, CarbonFibre said:

Αν λες για το 13αρι 1ΤΒ wifi βλέπω 2329€ Ελλάδα

Παιδιά, γιατί βλέπουμε όλοι διαφορετικές τιμές; 2579€ κάνει. Και πάλι μιλάμε για 300€, μεγάλη διαφορά μεταξύ επίσημων τιμών Ευρώπης, μας είχαν συνηθίσει τελευταία να μην υπάρχει τέτοιο χάσμα.

 

image.png.e7b296d9338543e84213d0aede27d525.png

Επεξ/σία από enlightened
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
22 λεπτά πριν, enlightened είπε

 

Παιδιά, γιατί βλέπουμε όλοι διαφορετικές τιμές; 2579€ κάνει. Και πάλι μιλάμε για 300€, μεγάλη διαφορά μεταξύ επίσημων τιμών Ευρώπης, μας είχαν συνηθίσει τελευταία να μην υπάρχει τέτοιο χάσμα.

 

image.png.e7b296d9338543e84213d0aede27d525.png

Μάλλον είχαν κάνει βλακεία στο site κατά την ενημέρωση με τα νέα μοντέλα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...