Προς το περιεχόμενο

Νέο iPad Pro με οθόνη OLED και επεξεργαστή Μ4 ανακοίνωσε η Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 hours ago, AtiX said:

Ναι βρε αφού δεν στέλνει αρχεία με bluetooth, δεν έχει sd card, ραδιόφωνο, δεν επιτρέπονται τα παράλληλα stores, δεν μπορείς να αλλάξεις τα εικονίδια των εφαρμογών, δεν έχει πραγματικό multitasking, το έχουν μόνο για μόστρα άντε για κανένα instagram και το ξεπληρώνουν σε 24 δόσεις…

Άστα, και δεν έχει και instagram app... Είναι το version του iPhone στην οθόνη του iPad, με λίγα λόγια ένα μικρό παραθυράκι στο κέντρο... έτσι θες το διπλάσιο χρόνο να δικαιολογήσεις τις δόσεις οπότε κάνε τες 48 :P 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Gzisis89 said:

Στερεψανε απο ιδεες πως να αρμεγουν τον κοσμο και μπηκαν τωρα στην κουρσα των επεξεργαστων, λες και ο μεσος χρηστης νοιαστηκε ποτε για επεξεργαστη. Να μην κολλαει και να κανει την δουλεια του θελουν ολοι. Και μαλλον απ οτι φαινεται σε μερικα χρονια καποιο κινητο η ταμπλετ με m2 θα θεωρειται αργο για να τρεξει τις εφαρμογες που ετρεχε και οταν αγοραστηκε. Αληθεια τι αφαρμογες χρησιμοποιει ο μεσος αγοραστης ipad ? 

Ο μέσος αγοραστής iPad που λες δεν θα πάρει το Pro. Οπότε το «απλό» iPad που είναι σχεδόν στο 1/3 της τιμής είναι μια χαρά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Δεν αλλάζω τον σλιπυ τζο

 

 

Και δεν έχει και ναρκαλιευτη…..

Την περίπτωση να τρολλαρει την σκέφτηκες;;;

Εν μέρει για να γίνει viral (=λεφτά)  και εν μέρει για κάποιους ηλίθιους influencers που κάναν βίντεο για το ότι θα βάλει calculator στο iPadOS 18 λες και θα έβγαζε κάνα killer app.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως πλακα κανει αν και ο συγκεκριμενος εχει πει αρκετες φορες οτι το ios/ipados ειναι πολυ λιγα.

Στο λογισμικο η αππλε ειναι πολυ πισω σε σχεση με την εποχη μας. Θα μου πεις αφου πουλαει γιατι να ξοδευτει σε επενδυσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Προφανως πλακα κανει αν και ο συγκεκριμενος εχει πει αρκετες φορες οτι το ios/ipados ειναι πολυ λιγα.

Στο λογισμικο η αππλε ειναι πολυ πισω σε σχεση με την εποχη μας. Θα μου πεις αφου πουλαει γιατι να ξοδευτει σε επενδυσεις; 

 Σιγά την επένδυση . Αφού το Mac os έτοιμο το έχει . Αλλά αν το κάνει αυτό buy buy MacBook....τουλαχιστον το air. Δεν εχει σκοπο (ακομα) να κανιβαλησει και να φαει ολοκληρη σειρά προιοντων με ενα αλλο. Παει για συμπτηξη προιοντων ,  αλλα οχι ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να αντικαταστήσει το MacBook Pro μόνο με την προϋπόθεση ότι θα έχει οικονομικές τιμές κάτι που δεν το βλέπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξυπνάω το πρωί...κάνω καφέ ...

Ανοίγω το ipad pro 12.9 M1 5G...

Βάζω να παίζει Spotify....

Ανοίγω τον σαφάρι και μπαίνω στα αγαπημένα μου site....τα 120hz είναι στην καλύτερη υλοποίηση τους από οποιαδήποτε άλλο μηχάνημα του ανταγωνισμού...το web surfing είναι απόλαυση...

Εάν χρειαστεί θα μπω στο τραπεζικό app της εθνικής....

Ότι social app χρησιμοποιώ είναι σε πολύ καλύτερη φάση από ότι το κινητό μου (s23 ultra 12/512)

Εάν χρειαστεί έχω να δουλέψω word excel...

Εάν θέλω να ακούσω ραδιόφωνο έχω το tune in radio pro....

Μπαίνω στο Google photos να χαζεψω τις αναμνήσεις που μου βγάζει κάθε μέρα...

Έχω μερικά παιχνιδάκια μέσα μεταξύ άλλων το πολύ καλό NBA 2k και άλλα που είναι πολύ ωραία στην ipad εκδοχη τους...

Τικ τοκ - YouTube -  τα αγαπημένα μου streaming sites να χαζεψω μαζί με τον καφέ...

Να μην το συνεχίσω άλλο έτσι ..?

Αχρειαστα τα ipad έτσι ?... προσωπικά δεν θα έπαιρνα ΠΟΤΕ Mac book...

Έχω το PC μου που εκεί θα παίξω κάνα game που το ipad δεν με καλύπτει 

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος ipad pro και Galaxy tab s9, απόρω για ποιό πράγμα διαφωνείτε εδώ μέσα, το 90% από εμάς τα παιρνούμε αυτα τα ταμπλετ και στην τελική βλεπουμε YouTube και τσόντες. Ο μόνος λόγος που άλλαξα από ipad σε Galaxy είναι γιατί στο android μπορώ να κατεβάσω το YouTube revanced, stremio με τα καλά τα add-ons και κανα emulator, το καλό με το ipad ειναι οτι σχεδόν όλες οι εφαρμογές ειναι optimized για μεγάλη οθόνη ενώ στο android θέλει λιγο φτιάξιμο.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Leonidastaf είπε

Κάτοχος ipad pro και Galaxy tab s9, απόρω για ποιό πράγμα διαφωνείτε εδώ μέσα, το 90% από εμάς τα παιρνούμε αυτα τα ταμπλετ και στην τελική βλεπουμε YouTube και τσόντες. Ο μόνος λόγος που άλλαξα από ipad σε Galaxy είναι γιατί στο android μπορώ να κατεβάσω το YouTube revanced, stremio με τα καλά τα add-ons και κανα emulator, το καλό με το ipad ειναι οτι σχεδόν όλες οι εφαρμογές ειναι optimized για μεγάλη οθόνη ενώ στο android θέλει λιγο φτιάξιμο.

Το πρόβλημα με την έλλειψη του στρέμιο το έλυσα με διάφορα steaming sites που προσφέρουν καί full hd με ελληνικούς υπότιτλους και έχουν συνέχιση από εκεί που σταμάτησες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Το πρόβλημα με την έλλειψη του στρέμιο το έλυσα με διάφορα steaming sites που προσφέρουν καί full hd με ελληνικούς υπότιτλους και έχουν συνέχιση από εκεί που σταμάτησες 

στρεμιο μπορείς να παίξεις και στο ipad με realdebrid σε extrernal player απλά δεν βολεύει

Δεν συγκρίνεται το stremio+torrentio+real debrid με κανένα site , είναι πολύ καλύτερα τα torrent , 4k HDR πολλά gigabyte και με το που βγουν σε dvd οι ταινιες ειναι σχεδόν ίδια μέρα μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Leonidastaf είπε

στρεμιο μπορείς να παίξεις και στο ipad με realdebrid σε extrernal player απλά δεν βολεύει

Δεν συγκρίνεται το stremio+torrentio+real debrid με κανένα site , είναι πολύ καλύτερα τα torrent , 4k HDR πολλά gigabyte και με το που βγουν σε dvd οι ταινιες ειναι σχεδόν ίδια μέρα μέσα

Για να μην κουράζουμε και τους υπολοίπους τα γνωρίζω αυτά που λες απλά είναι μία εύκολη εναλλακτική λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, SIP1995 said:

Παρεμπιπτόντως φαίνεται πως μάλλον ο A17 να είναι ο τελευταίος επεξεργαστής που θα μπει στα iPhone (τα απλά), Pro/Pro Max τα βλέπω με Μ2 (αν όχι τον Μ4).

Η ενδιαφέρουσα (αλλά άχρηστη) πληροφορία της ημέρας είναι ότι ο Μ1, έχει μικρότερο transistor count από τον Α17. Πλέον ακούγεται λογικό να γίνουν merge οι σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, kostasfalcon said:

Ξυπνάω το πρωί...κάνω καφέ ...

Ανοίγω το ipad pro 12.9 M1 5G...

Βάζω να παίζει Spotify....

Ανοίγω τον σαφάρι και μπαίνω στα αγαπημένα μου site....τα 120hz είναι στην καλύτερη υλοποίηση τους από οποιαδήποτε άλλο μηχάνημα του ανταγωνισμού...το web surfing είναι απόλαυση...

Εάν χρειαστεί θα μπω στο τραπεζικό app της εθνικής....

Ότι social app χρησιμοποιώ είναι σε πολύ καλύτερη φάση από ότι το κινητό μου (s23 ultra 12/512)

Εάν χρειαστεί έχω να δουλέψω word excel...

Εάν θέλω να ακούσω ραδιόφωνο έχω το tune in radio pro....

Μπαίνω στο Google photos να χαζεψω τις αναμνήσεις που μου βγάζει κάθε μέρα...

Έχω μερικά παιχνιδάκια μέσα μεταξύ άλλων το πολύ καλό NBA 2k και άλλα που είναι πολύ ωραία στην ipad εκδοχη τους...

Τικ τοκ - YouTube -  τα αγαπημένα μου streaming sites να χαζεψω μαζί με τον καφέ...

Να μην το συνεχίσω άλλο έτσι ..?

Αχρειαστα τα ipad έτσι ?... προσωπικά δεν θα έπαιρνα ΠΟΤΕ Mac book...

Έχω το PC μου που εκεί θα παίξω κάνα game που το ipad δεν με καλύπτει 

Αν εχεις και s23 Ultra και iPad pro 12.9 με 5G εισαι απλά γκατζετακιας. Δεν υπάρχει κατι κακό με αυτό, πολυ καλα κάνεις και είσαι. Δεν κάνει η χρήση σου ομως τα iPad απαραίτητα. 

Και εγω ξυπνάω το πρωί και εχω ενα Google Next hub, του λεω παιξε μουσική και παίζει, οι  google photos παίζουν συνέχεια.

Ενα παιχνιδι που παίζω το εχω στο κινητό, ειναι βαρυ το iPad για την τουαλέτα 😅.

Web surfing στο κινητό, πιο ελαφρύ, άνετο στο ενα χέρι, πολυ μικρη κίνηση για σκρολαρισμα. Αν μπω και σε κανενα  φόρουμ ειναι πιο εύκολο να γράψω στο κινητό. Αν μου ερθει και κανενα μήνυμα μου ειναι πιο εύκολο να απαντησω γραπτώς στο κινητό.

Εγω το βλέπω και στα γερόντια, τους έχω κινητά, tablet, laptop κτλ, ας εχουν πρεσβυωπία τα tablet κάθονται στο συρτάρι, δεν τους βολεύει να κρατας αυτο το πραγμα στο χέρι ή να περιφερεσαι μεσα στο σπίτι με το tablet.

Ξαναλέω, καλα κανεις και εχεις οτι σου αρέσει και εχεις φτιαξει μια καθημερινότητα που αξιοποιείς το tablet σου αλλα τα περισσότερα tablet κάθονται σε συρτάρια γιατί δεν βολεύουν ουτε για social media μεσα στο σπίτι.

Μεγάλο σε μέγεθος hi end κινητό και μεγάλο tablet με data σε εμενα ακούγεται σαν καποιος να εχει 4 αυτοκίνητα, ενα πολυ μικρο, ενα μεσαίο, ενα suv και ενα pickup και να προσπαθει  να μου εξηγήσει οτι τα εχει ανάγκη γιατι ανα περίπτωση το ενα αμαξι απο τα τέσσερα κάνει τη δουλειά τέλεια. Και αν του πεις ότι ειναι υπερβολή να εχει 3 αυτοκίνητα να κάθονται καθε φορά, δεν σου λέει ειναι το χόμπι μου (που ειναι παρα πολυ σεβαστό), αλλα κάθεται να σου εξηγήσει οτι ειναι ανάγκη ο καθενας να έχει 4 αυτοκίνητα.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...