Προς το περιεχόμενο

Συγχρονισμός αρχείων με δεδομένα στο iCloud Drive


Makis_panamera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, έχω προσπαθήσει αλλά δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει. Όταν ανεβάζω κάποια αρχεία με wi fi στο iCloud Drive δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Όλα καλά τα ανεβάζει. Όταν έχω όμως δεδομένα είναι στην αναμονή για συγχρονισμό. Έχω την αίσθηση ότι είναι κάποια ρύθμιση. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Makis_panamera είπε

Καλησπερα, έχω προσπαθήσει αλλά δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει. Όταν ανεβάζω κάποια αρχεία με wi fi στο iCloud Drive δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Όλα καλά τα ανεβάζει. Όταν έχω όμως δεδομένα είναι στην αναμονή για συγχρονισμό. Έχω την αίσθηση ότι είναι κάποια ρύθμιση. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Ρυθμίσεις > Apple ID (πάνω ψηλά που έχει τα στοιχεία σου) > iCloud > Εφ. Αντίγραφο iCloud >  Αντίγραφο μέσω κινητού δικτύου (ενεργοποιείς τον διακόπτη)

*Δημιουργία εφ. αντιγράφου τώρα (για να δεις ότι είναι εντάξει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2024 στις 11:03 ΠΜ, Makis_panamera είπε

Καλησπερα, έχω προσπαθήσει αλλά δεν μπόρεσα να βρω τι φταίει. Όταν ανεβάζω κάποια αρχεία με wi fi στο iCloud Drive δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Όλα καλά τα ανεβάζει. Όταν έχω όμως δεδομένα είναι στην αναμονή για συγχρονισμό. Έχω την αίσθηση ότι είναι κάποια ρύθμιση. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Φυσικα και ειναι ρυθμιση. Πηγαινε Ρυθμισεις -> Κινητο Δικτυο (Δεδομενα) και μετα κατω κατω θα δεις 2 διακοπτες για iCloud Drive και για το Εφεδρικο Αντιγραφο.. τους ενεργοποιεις βασει των αναγκων σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2024 στις 12:21 ΠΜ, petran1790 είπε

Φυσικα και ειναι ρυθμιση. Πηγαινε Ρυθμισεις -> Κινητο Δικτυο (Δεδομενα) και μετα κατω κατω θα δεις 2 διακοπτες για iCloud Drive και για το Εφεδρικο Αντιγραφο.. τους ενεργοποιεις βασει των αναγκων σου!

Δεν έχει τέτοιους διακόπτες σε εμένα. iPhone 14 Pro Max έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Makis_panamera είπε

Δεν έχει τέτοιους διακόπτες σε εμένα. iPhone 14 Pro Max έχω. 

Και εγω iPhone 14 Pro εχω..  Δεν βλεπεις δηλαδη τα παρακατω?

Αν οχι, κατι αλλο δεν εχεις ενεργοποιησει για να μην τα βλεπεις.

image.png.0136b6c2591854d32a4e37cd20d2e036.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπέρα, γνωρίζετε αν ένα εφεδρικό αντίγραφο που υπάρχει στο cloud μπορώ να το κατεβάσω και να το αποθηκεύσω σε mac? Και αν ναι με ποιον τρόπο;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...