Προς το περιεχόμενο

Κάποτε μπορούσες να αλλάξεις το region...


Paragontas-x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλιότερα στη revolut μπορούσες με κάποιο τρόπο στις κάρτες μια χρήσης ή στο ίδιο βασικό λογαριασμό της revolut να αλλάξεις τη χώρα και κυρίως απ' ότι έχω διαβάσει αλλά και δει(Έχει κολλητός μου πολλά χρόνια) ο περισσότερος κόσμος γι' αυτό το σκοπό έφτιαχνε revolut acc ειδικά αν δεν ταξίδευε εξωτερικό.

 

Τώρα που έφτιαξα κι εγώ όμως έναν λογαριασμό revolut δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά αυτή η δυνατότητα.

Γιατί?

Την κατάργησαν?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το έχεις διαβάσει;Βάλε λινκ αν μπορείς.

 

Εγώ το μονο που θυμάμαι είναι oi διαφορές αν είχες ανοίξει με βρετανικό iban ή ευρωπαικό(κάτι με τα 4 πρωτα στοιχεία της κάρτας) ,απο τo brexit και μετά όλοι με διευθυνση ΕΕ πήγαν σε Λιθουανικό ΙΒΑΝ.

 

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις ;Μπορεί να υπάρχει άλλος τρόπος να το πετύχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Παλιότερα στη revolut μπορούσες με κάποιο τρόπο στης κάρτες μια χρήσης ή στο ίδιο βασικό λογαριασμό της revolut να αλλάξεις τη χώρα και κυρίως απ' ότι έχω διαβάσει αλλά και δει(Έχει κολλητός μου πολλά χρόνια) ο περισσότερος κόσμος γι' αυτό το σκοπό έφτιαχνε revolut acc ειδικά αν δεν ταξίδευε εξωτερικό.

 

Τώρα που έφτιαξα κι εγώ όμως έναν λογαριασμό revolut δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά αυτή η δυνατότητα.

Γιατί?

Την κατάργησαν?

Αυτό που λες και είπες και στο άλλο θέμα δεν ίσχυε ποτέ. Ποτέ η Revolut δεν διαφήμιζε ανοικτά ή έδινε τη δυνατότητα να βγάζεις κάρτες συγκεκριμένων χωρών. Ισοτιμία σου δίνει σε καλή τιμή και αυτό διαφημίζει. Προσπαθώ να καταλάβω αν έχεις μπερδέψει την κάρτα συγκεκριμένης χώρας (πχ να βγάλεις κάρτα με ψηφία από ΗΒ) ή εννοείς ισοτιμία, δηλαδή από ευρώ να μετατρέψεις σε λίρα Αγγλίας για παράδειγμα.

Αν εννοείς ισοτιμία γίνεται είτε αυτόματα, είτε μπορείς να προσθέσεις λογαριασμό σε άλλο νόμισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα ποτέ ότι το διαφήμιζε(Σε παρακαλώ πολύ μην βάζεις λόγια στο στόμα μου που ποτέ δεν είπα).

Είπα απλά ότι το έκανε δεν είπα ότι διαφήμιζε ότι το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...