Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Έμα τι να σου κάνω, κατόπιν εορτής τα λες :D

πριν την γιορτη το ειπα κυριε σαγονια . που εισασταν ; παλι γλεντι ; με τιποτα πολιτικους τα τρωγατε ;:D

ε ρε με διπλες μασελες τρωτε εσεις

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα 24ωρο έλειψα και μου το ρίξατε στα ρομάντζα και τις κωμωδίες... Όλο gellato & canzone μου είστε.... (Αστειεύομαι φυσικά)

Κι έλεγα τόσο καιρό δεν θα δούμε και λίγο Robert Redford; Νομίζω πρόκειται και για το ντεμπούτο της Scarlet Johansson (Ο γητευτής των αλόγων). Για να είμαι ειλικρινής βεβαίως άλλες περίμενα και ξέρω πως δεν θα με απογοητεύσετε.

Η δικιά μου ρε παιδιά όμως, σε κανέναν δε λέει τίποτα; Μάλλον κι ο Arkin το έριξε στα μπάνια... Κάνει και ζέστη. Δεν τον αδικώ. Είναι σχετικά καινούριο θρίλερ και παιζόταν πριν λίγο καιρό και στο Netflix (εκεί την είδα εγώ κατόπιν παρότρυνσης φίλου). Να βοηθήσω λίγο ακόμα. Το παιδί που "υποφέρει" στην εικόνα, είναι ο αδερφός της αμφιλεγόμενης (στην ταινία) πρωταγωνίστριας. 

@Koopas Φίλε μου σε καταλαβαίνω πλήρως, αλλά μη το βάζεις κάτω. Μάλλον είστε νωρίς ακόμα με τη μικρή, αλλά θα έρθουν καλύτερες ημέρες. Είμαι βέβαιος σε λίγο καιρό θα κάνουμε μαζί αφιέρωμα σε παιδικές ταινίες (Frozen, Kung Fu Panda, Garfield etc.). Εκεί να δεις συγκινήσεις... Είναι άλλο ένα πρωτόγνωρο συναίσθημα, που θα βιώσεις αυτό της πρώτης σου φοράς στον κινηματογράφο (θερινό ή μη) με το παιδί σου 😉 . Αξία ανεκτίμητη! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, BadIndian said:

αμφιλεγόμενης (στην ταινία) πρωταγωνίστριας

Τι εννοείς;  είναι ή δεν είναι πρωταγωνίστρια; :D

 

On 18/06/2024 at 22:51, BadIndian said:

 

w3056743.jpg

The VVitch

https://www.imdb.com/title/tt4263482/

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Τι εννοείς;  είναι ή δεν είναι πρωταγωνίστρια; :D

 

Προφανώς και κατέχει τον κεντρικό ρόλο η νεαρά. Όμως παραμένει αμφιλεγόμενη όσον αφορά τις προθέσεις της ή έστω τις "έξωθεν επαφές της"... Ο τίτλος της ταινίας μία λέξη με άρθρο φυσικά. Επιθετικός προσδιορισμός νομίζω.

Αν δεν την έχει βρει κανείς μέχρι αύριο θα την πάρει το ποτάμι . Δεν πίστεψα ποτέ πως θα δυσκόλευε τόσο πολύ σε σχέση με άλλες ασπρόμαυρες που κατά καιρούς έχω βάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και φαν του Σεφερλή (κοκκίνησα ξανά), δεν το έπιασα. Γραπτός λόγος, είναι κι αργά, έχω και το προφίλ του σοβαρού που πρέπει να διατηρήσω (εδώ γελάς ελεύθερα), καταλαβαίνεις...

Υ.Γ. Είσαι άρχοντας κύριε Σαγόνια! Ναι! Αυτή είναι! Μπράβο!

Υ.Γ.2 Ερώτηση τελευταία πριν πάω για ύπνο. Το Wings of desire που αναφέρατε παραπάνω παιδιά, παίζει όντως ο Cave; Είναι βιογραφικό; Τι παίζει ακριβώς; Δεν την έχω ξανακούσει

Επεξ/σία από BadIndian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, BadIndian said:

καταλαβαίνεις...

Βρε την ταινία σου που βρήκα την είδες; :D

καταλαβαίνω και εγω κομμάτια είμαι πήγα και γραφείο σήμερα και μετα με κατι φιλαράκια ηπια και κάτι μπύρες και κάνει το κεφάλι βζζζ και κανω μετάνοιες μπροστά στο πληκτρολόγιο... πανα ψοφήσω στο κρεββάτι γεράματα :D

Καληνύχτες !

Αν θυμάμαι καλά o Cave δεν "παίζει" λέει 2 τραγούδια "live"

Επεξ/σία από Agent_Orange
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκ των υστέρων, αλλά ναι την είδα και μπράβο σου ξανά. Είσαι δυνατός παίχτης! Στο δίνω. Ευχαριστώ και για το ινφο. Καληνύχτα μας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

καταλαβαίνω και εγω κομμάτια είμαι πήγα και γραφείο σήμερα και μετα με κατι φιλαράκια ηπια και κάτι μπύρες και κάνει το κεφάλι βζζζ και κανω μετάνοιες μπροστά στο πληκτρολόγιο... πανα ψοφήσω στο κρεββάτι γεράματα :D

 

cb68915d4d9670bf5de996cb04.jpg

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...