Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Sibyl είπε

Διχασμένος

Original title: Split

2016

https://m.imdb.com/title/tt4972582/

Μπράβο!!!!!Πόσες προσωπικότητες είχε ο τύπος.;;Κάπου 24 νομίζω...εκπληκτικός σε όλες!!!

13 λεπτά πριν, Stam123 είπε

image.png.e5e39fe87f704a7f2cbfcc38d8efc51c.png

Donnie Darko(2001)

https://m.imdb.com/title/tt0246578/

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, lovesucks είπε

Screenshot_20240618_012946_Gallery.jpg.e174ebd0de2818e7dd567571600ad540.jpg

 

10 ώρες πριν, Sibyl είπε

Διχασμένος

Original title: Split

2016

https://m.imdb.com/title/tt4972582/

Την εχασα οταν ειχε βγει .. και ηθελα να την δω .. καλη ειναι ; την προτεινετε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HPXMAN είπε

εύκολο

images.jpg

Δεν θυμάμαι απ' έξω κάθε σκηνή, αλλά τέτοιες παλαβές μεταποκαλυπτικές σκηνές για Fury Road μου κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

 

Την εχασα οταν ειχε βγει .. και ηθελα να την δω .. καλη ειναι ; την προτεινετε ;

Μου άρεσε αρκετά, μ"αρέσει πολύ ο James Mac Avoy και ο M. Night Shyamalan ..Η εναλλαγή των προσωπικοτήτων φοβερή..24 ζωή να χουν..😋

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Koopas είπε

Δεν θυμάμαι απ' έξω κάθε σκηνή, αλλά τέτοιες παλαβές μεταποκαλυπτικές σκηνές για Fury Road μου κάνουν.

Νοπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, elenakimou είπε

@BadIndian το σεντονι ειναι απο μεταξι ! μπηκα απο περιεργεια στο νημα και επεσα στο post αυτο που με κερδισε αμεσως τωρα πρεπει να βρω και την ταινια. εντυπωσιασμενη απλα! λογια απο καρδιας μπραβο σου και μπραβο σε αυτον που ανηξε το θεμα! 😃

σιγουρα not γιατι ειναι ο ηδονοβλεψιας Peeping Tom 1960 ψυχολογικο θριλερ 

https://m.imdb.com/title/tt0054167/mediaviewer/rm2219794688/

Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Αν και "ερυθρόδερμος"... κοκκίνησα!

Κατά δεύτερον, μπράβο! Πράγματι είναι "Ο ηδονοβλεψίας" (Peepping Tom-1960) του Michael Powell. Μια εξαιρετικά ενοχλητική ταινία και επίκαιρη θα έλεγα, όχι μόνο λόγω της σπουδής του σκηνοθέτη πάνω στην εικόνα του ανθρώπου στην κάμερα (από μια πιο διεστραμμένη οπτική φυσικά), αλλά και επειδή από τις 20/6 θα επανακυκλοφορήσει (με 4K ανάλυση διάβασα μάλιστα) και θα προβληθεί στους θερινούς κιν/φους. Συνεπώς δεν θα κάνω spoiler, αλλά θα ενθαρρύνω όσους έχουν γερό στομάχι και είναι λάτρεις των ταινιών τρόμου (με στοιχεία αστυνομικού/ψυχολογικού θρίλερ η συγκεκριμένη) να μη χάσουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αυτό το αριστούργημα του είδους, με την εξωγήινη (ας μου επιτραπεί η έκφραση) ερμηνεία του πρωταγωνιστή Καρλχαιντζ Μπεμ (με ουμλαουτ παρακαλώ).

Να ευχαριστήσω και τον @Koopas για τον καλό του λόγο, αλλά ειλικρινά πιστεύω ό,τι έγραψα και εξαιρετικό βρίσκω το νήμα και τα μέλη που το συνθέτουν. Να υπογραμμίσω τέλος ότι δεν δίνω υποσχέσεις που δεν μπορώ να κρατήσω 😉 . Μετά τα horror λοιπόν (έχω λίγες ακόμα), θα ακολουθήσουν οι κωμωδίες. Το εννοώ και είμαι σίγουρος πως όλοι θα "κλαίμε" από τα γέλια...

@HPXMAN Σε πρώτη ανάγνωση μου θύμισε τα μυθικά πάρτυ της Ζάιον (Matrix), αλλά μετά παρατήρησα τον τύπο που κρέμεται δεμένος και σκέφτηκα παρομοίως το Fury Road, όμως λες πως δεν είναι. Προφανώς πρόκειται για επιστημονικής φαντασίας ταινία και θα την χρονολογούσα κάπου στα τέλη 90's αρχές της χιλιετίας. Είναι σωστή η πιθανολόγηση μου; Διότι αν και ευκολάκι, δυσκολεύομαι να βρω σε ποια ταινία ανήκει αυτή η ομολογουμένως αλλόκοτη σκηνή.

Καλησπέρα σε όλους!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Αν και "ερυθρόδερμος"... κοκκίνησα!

Κατά δεύτερον, μπράβο! Πράγματι είναι "Ο ηδονοβλεψίας" (Peepping Tom-1960) του Michael Powell. Μια εξαιρετικά ενοχλητική ταινία και επίκαιρη θα έλεγα, όχι μόνο λόγω της σπουδής του σκηνοθέτη πάνω στην εικόνα του ανθρώπου στην κάμερα (από μια πιο διεστραμμένη οπτική φυσικά), αλλά και επειδή από τις 20/6 θα επανακυκλοφορήσει (με 4K ανάλυση διάβασα μάλιστα) και θα προβληθεί στους θερινούς κιν/φους. Συνεπώς δεν θα κάνω spoiler, αλλά θα ενθαρρύνω όσους έχουν γερό στομάχι και είναι λάτρεις των ταινιών τρόμου (με στοιχεία αστυνομικού/ψυχολογικού θρίλερ η συγκεκριμένη) να μη χάσουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αυτό το αριστούργημα του είδους, με την εξωγήινη (ας μου επιτραπεί η έκφραση) ερμηνεία του πρωταγωνιστή Καρλχαιντζ Μπεμ (με ουμλαουτ παρακαλώ).

Τι το καλυτερο να κοκκινιζουν οι ανθρωποι για το σωστο παντα λογο.no Bad at all 😋 

Μου αρεσουν παρα πολυ τετοιες ταινιες και λογω πλοκης αλλα και το οτι μας δινουν την ευκαιρια να καταλαβουμε την ψυχοσυνθεση του πρωταγωνιστη. Εχουν πολυ σασπενς.

Και βεβαια, θα παω να τη δω σε θερινο σινεμα, γιατι για μενα τα  σινεμα ειναι ενα οχημα μεταφορας μου σε αλλους κοσμους μαζι με συνεπιβατες που αναζητουμε ολοι μαζι την περιπετεια!

Βαλτε κι αλλες παρακαλω! :-)

Επεξ/σία από elenakimou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Καταρχάς σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Αν και "ερυθρόδερμος"... κοκκίνησα!

Κατά δεύτερον, μπράβο! Πράγματι είναι "Ο ηδονοβλεψίας" (Peepping Tom-1960) του Michael Powell. Μια εξαιρετικά ενοχλητική ταινία και επίκαιρη θα έλεγα, όχι μόνο λόγω της σπουδής του σκηνοθέτη πάνω στην εικόνα του ανθρώπου στην κάμερα (από μια πιο διεστραμμένη οπτική φυσικά), αλλά και επειδή από τις 20/6 θα επανακυκλοφορήσει (με 4K ανάλυση διάβασα μάλιστα) και θα προβληθεί στους θερινούς κιν/φους. Συνεπώς δεν θα κάνω spoiler, αλλά θα ενθαρρύνω όσους έχουν γερό στομάχι και είναι λάτρεις των ταινιών τρόμου (με στοιχεία αστυνομικού/ψυχολογικού θρίλερ η συγκεκριμένη) να μη χάσουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν αυτό το αριστούργημα του είδους, με την εξωγήινη (ας μου επιτραπεί η έκφραση) ερμηνεία του πρωταγωνιστή Καρλχαιντζ Μπεμ (με ουμλαουτ παρακαλώ).

Να ευχαριστήσω και τον @Koopas για τον καλό του λόγο, αλλά ειλικρινά πιστεύω ό,τι έγραψα και εξαιρετικό βρίσκω το νήμα και τα μέλη που το συνθέτουν. Να υπογραμμίσω τέλος ότι δεν δίνω υποσχέσεις που δεν μπορώ να κρατήσω 😉 . Μετά τα horror λοιπόν (έχω λίγες ακόμα), θα ακολουθήσουν οι κωμωδίες. Το εννοώ και είμαι σίγουρος πως όλοι θα "κλαίμε" από τα γέλια...

@HPXMAN Σε πρώτη ανάγνωση μου θύμισε τα μυθικά πάρτυ της Ζάιον (Matrix), αλλά μετά παρατήρησα τον τύπο που κρέμεται δεμένος και σκέφτηκα παρομοίως το Fury Road, όμως λες πως δεν είναι. Προφανώς πρόκειται για επιστημονικής φαντασίας ταινία και θα την χρονολογούσα κάπου στα τέλη 90's αρχές της χιλιετίας. Είναι σωστή η πιθανολόγηση μου; Διότι αν και ευκολάκι, δυσκολεύομαι να βρω σε ποια ταινία ανήκει αυτή η ομολογουμένως αλλόκοτη σκηνή.

Καλησπέρα σε όλους!

 

είναι το dooms day σωστά του 2008

μια ταινία με ζομπι, ιούς κανίβαλους και σπλάτερ

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μια πολυ αγαπημενη μου, πιστευω οτι αξιζει να τη δειτε

 

Screenshot_2024-06-18-14-51-43-688 (1).jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, HPXMAN είπε

είναι το dooms day σωστά του 2008

μια ταινία με ζομπι, ιούς κανίβαλους και σπλάτερ

 

 

Μπήκε ήδη στη watchlist καθώς μου διέφευγε η ταινία και ήδη μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Τα εύσημα ωστόσο ανήκουν στους Koopas & nik2go που το βρήκαν. 

Κατόπιν λαϊκής απαίτησης βάζω μία ακόμα. Κατηγορία τρόμος/θρίλερ για λίγο ακόμα. Εύκολη νομίζω και ίσως και να έχει ξαναμπεί.

R4u0G4hkiLtugwZlIua515zFM2ax2I.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...