Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Millennium είπε

Carnival of souls (1962)

https://m.imdb.com/title/tt0055830/

Πολύ καλή για την εποχή της.

Πολύ σωστός!!! Με εξέπληξες ευχάριστα. Μπράβο σου που την έχεις δει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτες τις ασπρομαυρες ταινιες που μπορει καποιος να τις δει ρε παιδια τωρα ; εννοω εκτος συνδρομητικης(που αμφιβαλλω αν θα υπαρχουν) με καποιον τροπο .. αν δεν μπορειτε να το γραψετε στειλτε κανα πμ :P

την παρακατω την ειχα δει σινεμα . ειμασταν 4 ατομα παρεα σε θερινο - συνολο καμια δεκαρια σε ολο το σινεμα -  και ειχα λιωσει στο γελιο .

vlcsnap-2024-06-09-23h21m20s548.png

Επεξ/σία από floyd89gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, BadIndian said:

Πολύ σωστός!!! Με εξέπληξες ευχάριστα. Μπράβο σου που την έχεις δει!

Έχω δει αρκετά horror. Το θέμα είναι να θυμηθώ τίτλους από τα στιγμιότυπα-φωτογραφιες.

10 minutes ago, floyd89gr said:

Αυτες τις ασπρομαυρες ταινιες που μπορει καποιος να τις δει ρε παιδια τωρα ; εννοω εκτος συνδρομητικης(που αμφιβαλλω αν θα υπαρχουν) με καποιον τροπο .. αν δεν μπορειτε να το γραψετε στειλτε κανα πμ :P

την παρακατω την ειχα δει σινεμα . ειμασταν 4 ατομα παρεα σε θερινο - συνολο καμια δεκαρια σε ολο το σινεμα -  και ειχα λιωσει στο γελιο .

vlcsnap-2024-06-09-23h21m20s548.png

Ο Woody Allen είναι; Τώρα ποια ταινία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Millennium είπε

Ο Woody Allen είναι;

σωστος ! στην συγκεκριμενη σκηνη δουλευει σαν δοκιμαστης προιοντων :lol: , στη συνεχεια ομως θα ηγηθει της επαναστασης σε χωρα της Λατινικης Αμερικης σαν αλλος Φιντελ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, floyd89gr said:

σωστος ! στην συγκεκριμενη σκηνη δουλευει σαν δοκιμαστης προιοντων :lol: , στη συνεχεια ομως θα ηγηθει της επαναστασης σε χωρα της Λατινικης Αμερικης σαν αλλος Φιντελ

Μπα, δεν την έχω δει από αυτά που λες. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

Αυτες τις ασπρομαυρες ταινιες που μπορει καποιος να τις δει ρε παιδια τωρα ; εννοω εκτος συνδρομητικης(που αμφιβαλλω αν θα υπαρχουν) με καποιον τροπο .. αν δεν μπορειτε να το γραψετε στειλτε κανα πμ :P

την παρακατω την ειχα δει σινεμα . ειμασταν 4 ατομα παρεα σε θερινο - συνολο καμια δεκαρια σε ολο το σινεμα -  και ειχα λιωσει στο γελιο .

vlcsnap-2024-06-09-23h21m20s548.png

Bananas (1971)

https://www.imdb.com/title/tt0066808/

Προσωπικά ως σινεφίλ αλλά και τεχνολογικά υποανάπτυκτος στα όρια του Νεάντερταλ για τις ασπρόμαυρες που λες περιμένω συνήθως επανεκδόσεις ή ακόμα και θερινές προβολές. Είμαι σίγουρος όμως που κάπου θα μπορεί κάποιος να τις κατεβάσει και να τις δει. Θυμάμαι πάντως με πολύ αγάπη το κανάλι sevenX που πρόβαλλε τέτοιες ταινίες και είχα την ευκαιρία να δω τις περισσότερες απ' όσες δημοσίευσα. 

Πάμε άλλη μια τώρα που βρήκα φίλο του σινεμά τρόμου;

 

212121666.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, BadIndian said:

Bananas (1971)

https://www.imdb.com/title/tt0066808/

Προσωπικά ως σινεφίλ αλλά και τεχνολογικά υποανάπτυκτος στα όρια του Νεάντερταλ για τις ασπρόμαυρες που λες περιμένω συνήθως επανεκδόσεις ή ακόμα και θερινές προβολές. Είμαι σίγουρος όμως που κάπου θα μπορεί κάποιος να τις κατεβάσει και να τις δει. Θυμάμαι πάντως με πολύ αγάπη το κανάλι sevenX που πρόβαλλε τέτοιες ταινίες και είχα την ευκαιρία να δω τις περισσότερες απ' όσες δημοσίευσα. 

Πάμε άλλη μια τώρα που βρήκα φίλο του σινεμά τρόμου;

 

212121666.jpg

Δε βλέπω να μου λέει κάτι η συγκεκριμένη. Θα τη βρει κανας άλλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Πάμε άλλη μια τώρα που βρήκα φίλο του σινεμά τρόμου;

 

212121666.jpg

Αν δεν κάνω λάθος μου θυμίζει κάποιο Γαλλικό horror η φωτό αλλά δεν θυμάμαι λεπτομέρειες.

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BadIndian said:

Bananas (1971)

https://www.imdb.com/title/tt0066808/

Προσωπικά ως σινεφίλ αλλά και τεχνολογικά υποανάπτυκτος στα όρια του Νεάντερταλ για τις ασπρόμαυρες που λες περιμένω συνήθως επανεκδόσεις ή ακόμα και θερινές προβολές. Είμαι σίγουρος όμως που κάπου θα μπορεί κάποιος να τις κατεβάσει και να τις δει. Θυμάμαι πάντως με πολύ αγάπη το κανάλι sevenX που πρόβαλλε τέτοιες ταινίες και είχα την ευκαιρία να δω τις περισσότερες απ' όσες δημοσίευσα. 

Πάμε άλλη μια τώρα που βρήκα φίλο του σινεμά τρόμου;

 

212121666.jpg

Μήπως είναι το Raw;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια και στους τρεις! 

Glikos βρήκε ότι είναι γαλλική.

Arkin έδωσε το link.

Waiss όμως παίρνει τα εύσημα (και χρονικά) αφού κι εγώ ως RAW την ξέρω την ταινία ("Ωμότητες" μτφ.) και έτσι αναφέρεται και στην αφίσα της. Τώρα για ποιον λόγο αναφέρεται ως Grave (ίσως γαλλικά?) δεν το ξέρω και είναι άξιο απορίας. Αν ο μαστερ Αρκιν έχει περισσότερο ινφο είμαι όλος αυτιά, διότι η ταινία με συγκλόνισε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BadIndian είπε

Συγχαρητήρια και στους τρεις! 

Glikos βρήκε ότι είναι γαλλική.

Arkin έδωσε το link.

Waiss όμως παίρνει τα εύσημα (και χρονικά) αφού κι εγώ ως RAW την ξέρω την ταινία ("Ωμότητες" μτφ.) και έτσι αναφέρεται και στην αφίσα της. Τώρα για ποιον λόγο αναφέρεται ως Grave (ίσως γαλλικά?) δεν το ξέρω και είναι άξιο απορίας. Αν ο μαστερ Αρκιν έχει περισσότερο ινφο είμαι όλος αυτιά, διότι η ταινία με συγκλόνισε...

Δεν την εχω δει ο Waiss τη βρηκε απλα εψαξα raw και με εβγαλε grave για αυτο. Ευκαιρια να τη δουμε μπηκε στο προγραμμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχουμε μια ακόμα; Θα ήθελα ταινία, σκηνοθέτη και ηθοποιό της φωτογραφίας παρακαλώ.

bs6319.jpg

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Δεν την εχω δει ο Waiss τη βρηκε απλα εψαξα raw και με εβγαλε grave για αυτο. Ευκαιρια να τη δουμε μπηκε στο προγραμμα. 

Να την δεις και θα περιμένω και το review σου! Στα αξιοπερίεργα δε ότι την σκηνοθεσία την έχει γυναίκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Το έχουμε μια ακόμα; Θα ήθελα ταινία, σκηνοθέτη και ηθοποιό της φωτογραφίας παρακαλώ.

bs6319.jpg

Αγαπημενο συγκροτημα εεεεεεεεεε ταινια ηθελα να πω.

Black sabbath του Ιταλου Brava 

https://www.imdb.com/title/tt0057603/

5 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Το έχουμε μια ακόμα; Θα ήθελα ταινία, σκηνοθέτη και ηθοποιό της φωτογραφίας παρακαλώ.

bs6319.jpg

Να την δεις και θα περιμένω και το review σου! Στα αξιοπερίεργα δε ότι την σκηνοθεσία την έχει γυναίκα.

Οι Γαλλοι γενικα το εχουν με το horror. Τι να πρωτο πιασουμε? Martys? Inside? High Tension? Calviare? Το them του 2006?

Απο την σκηνοθετη του Raw ειδα πριν κανα μηνα το Titane και θυμαμαι οτι ειχα ψαξει και την σκηνοθετη ειχα δει το grave αλλα δεν το ειχα βαλει στο προγραμμα. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...