Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Funny games το αυθεντικο το Γερμανικο. Ταινιαρα. Οταν την ειχα δει με ειχε μεινει για καιρο στο μυαλο. Το remake με τη naomi watts λιγο πιο κατω. 

Πολύ σωστά! Η ταινία του 1997 "Funny games" είναι αυστριακή παραγωγή με τον επίσης αυστριακό Μίκαελ Χάνεκε στο σενάριο και τη σκηνοθεσία της ταινίας. Κορυφαίο θρίλερ με τρομερή κλιμάκωση και πολλά αναπάντητα ερωτηματικά. Το remake που αναφέρεις πράγματι πιο κάτω, αν και στη σκηνοθεσία παρέμεινε ο Χάνεκε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Sibyl είπε

Review Flow - Into Film

Μάλλον ξέχασες να βγάλεις το όνομα από την φωτογραφία, αν και την έχω δει. Οπότε Killing Fields (1984) με πρωταγωνιστές τον Μάλκοβιτς και τον... Πολ Ποτ.

https://www.imdb.com/title/tt0087553/

Και συνεχίζω αν δεν έχει μείνει καμία.

 

420211sd.jpg

Επεξ/σία από BadIndian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Μάλλον ξέχασες να βγάλεις το όνομα από την φωτογραφία, αν και την έχω δει. Οπότε Killing Fields (1984) με πρωταγωνιστές τον Μάλκοβιτς και τον... Πολ Ποτ.

https://www.imdb.com/title/tt0087553/

Και συνεχίζω αν δεν έχει μείνει καμία.

 

420211sd.jpg

Straw Dogs (1971) με τον Ντάστιν Χόφμαν. Τι να πεις τώρα για αυτόν τον ηθοποιό και πόσες ταινίες του δεν είναι ανάμεσα στις αγαπημένες μου.  

https://www.imdb.com/title/tt0067800/

Άντε να βάλω και εγώ. Οι φωτογραφίες είναι από την ίδια ταινία.

image.jpeg.027c9720c4620f5e31cbaeacd0adf37a.jpeg

image.jpeg.c3523f1d4030b396bc8b6b4aeddba557.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, JPaxilleas είπε

Straw Dogs (1971) με τον Ντάστιν Χόφμαν. Τι να πεις τώρα για αυτόν τον ηθοποιό και πόσες ταινίες του δεν είναι ανάμεσα στις αγαπημένες μου.  

https://www.imdb.com/title/tt0067800/

Άντε να βάλω και εγώ. Οι φωτογραφίες είναι από την ίδια ταινία.

image.jpeg.027c9720c4620f5e31cbaeacd0adf37a.jpeg

image.jpeg.c3523f1d4030b396bc8b6b4aeddba557.jpeg

Σωστός! Είναι από την ταινία Straw Dogs (1971) ένα βαρβάτο θρίλερ του Σαμ Πέκινπα με κάποιες εξόχως ενοχλητικές σκηνές και εξαιρετικούς ηθοποιούς στο καστ.

Και η δικιά σου πάντως (αν και δεν τη βρήκα ακόμα) θυμίζει θρίλερ. Έτσι δεν είναι ή είμαι εντελώς αλλού για αλλού;

Επεξ/σία από BadIndian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ γνωστη η μπαλα η ζωγραφισμενη την εχω δει αλλα δεν μου ερχεται. Και την απο κατω φωτο τη θυμαμαι με το παιδακι στα συρματα. Αλλα απο χθες δεν μου μπορω να την θυμηθω. 

Αχιλλεα ειναι φρεσκια ετσι? Οχι πολυ παλια ετσι? Vesper? Καπου εκει παει το μυαλο μου αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα. 

Vesper 100% ξανα κατεβασα την ταινια και βρηκα και τις σκηνες. Δεν εχει κανα χρονο που την ειδα. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Πολυ γνωστη η μπαλα η ζωγραφισμενη την εχω δει αλλα δεν μου ερχεται. Και την απο κατω φωτο τη θυμαμαι με το παιδακι στα συρματα. Αλλα απο χθες δεν μου μπορω να την θυμηθω. 

Αχιλλεα ειναι φρεσκια ετσι? Οχι πολυ παλια ετσι? Vesper? Καπου εκει παει το μυαλο μου αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα. 

Vesper 100% ξανα κατεβασα την ταινια και βρηκα και τις σκηνες. Δεν εχει κανα χρονο που την ειδα. 

Vesper!!!! 2022 Μια ταινία που πέρασε στα ψιλά (έτσι γίνεται συνήθως αλλά προσωπικά πιστεύω ότι ο καθένς μπορεί να τη δει γιατί αξίζει). 

Με την μπάλα είπα να βάλω μόνο αλλά θα το δυσκόλευα πολύ (που δεν είναι ο κύριος σκοπός). Σωστός λοιπόν φίλε. 

1 ώρα πριν, Millennium είπε

Ας δώσει καμμιά βοήθεια ο φίλος @JPaxilleas μήπως και την βρει κανείς :)

Σε πρόλαβε ο φίλος Arkin

Επεξ/σία από JPaxilleas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Με πρόλαβες! Χαχα! Μόλις πήγα να το γράψω.

Εξαιρετικός ηθοποιός ο Sam Rockwell από τους αγαπημένους μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...