Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδι - Βρες την ταινία


floyd89gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Ταταρατατα... Ταταρατατααααααταααααα

μ αρεσει που εκανες και την μουσικη :lol: . ταρατατα μου θυμισε που διαβαζαμε μικροι

δικο σας

 

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Η μεγάλη των μπάτσων σχολή (κάπου στα 80's). Blue Oyster Club όπου στέλνει ο Mahoney τον αρχιφύλακα που θέλει να επιβλέπει το πάρτυ των νεοσύλλεκτων... Ταταρατατα... Ταταρατατααααααταααααα

Το δικό μου θα το απαντήσει κανείς για να προχωρήσω; Έχω πράμα που σαλεύει και τον μουστερή γυρεύει...

Saw. Περιμενα να απαντησει κανεις αλλος αλλα δεν βλεπω αγαπη στα horror.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως η καλύτερη σκηνή της ταινίας. Εξ ου και η μουσική μου έχει μείνει, όχι όμως και το κομμάτι ή οι συντελεστές

Σωστός ο παίχτης once again.

Πάμε τώρα σε ένα αγαπημένο μου. Την πιο διεστραμμένη ιστορία αγάπης ever...

hrnail26.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BadIndian είπε

Ίσως η καλύτερη σκηνή της ταινίας. Εξ ου και η μουσική μου έχει μείνει, όχι όμως και το κομμάτι ή οι συντελεστές

Σωστός ο παίχτης once again.

Πάμε τώρα σε ένα αγαπημένο μου. Την πιο διεστραμμένη ιστορία αγάπης ever...

hrnail26.jpg

Ακου τωρα να δεις τι γινεται με αυτη την ταινια και γενικα το franchise. Hellraiser να πουμε απο το οποιο franchise δεν εχω δει καμια ταινια αλλα μικρος ποσο να ημουν 9 10 χρονων ειχα πετυχει τηλεοραση αργα το πρωτο hellraiser και ειχα δει αυτη τη σκηνη αλλα και εκει με κατι καρφια μετα το εκλεισα. Και τις εχω στο προγραμμα να τις δω με τη σειρα μιας και βγηκε και η νεα περσι με γυναικα hellraiser απο οτι διαβασα. Με ειχε μεινει ο φοβος απο τοτε και 25 χρονια μετα δεν εβαλα καμια να δω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Hellraiser το πρωτο δεν ειναι ;

https://m.imdb.com/title/tt0093177/?ref_=nm_mv_desc

Ειχα κλασει μεντες μικρος που το ειδα . το πρωτο θριλερ που ειδα . γενικα δεν τρομαζω ευκολα αλλα υπαρχουν κανα 2 που εχω δει απο τοτε και ειχα τρομαξει σε καποιες σκηνες απο τα απειρα που εχω δει .επίσης δεν ειμαι φαν των σικουελ . Τις περισσοτερες φορες η πρωτη ταινια ειναι και η καλυτερη . Μετα παιζουν αρπαχτες και τα σικουελ σπανια αξιζουν .

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου!!!  Hellraiser είναι μόνο το πρώτο. Γενικά είμαι αυτής της άποψης ειδικά στον τρόμο. Εξαίρεση ίσως μόνο οι τριλογίες. Καταλαβαίνω πως ήσουν μικρός και σίγουρα πρόκειται για ταινία που απαιτεί γερό στομάχι. Όμως είναι πράγματι στον πυρήνα της μια ιστορία αγάπης. Αυτή η αγάπη είναι που οδηγεί την πρωταγωνίστρια στην φωτογραφία να διαβεί το πιο επικίνδυνο και σκοτεινό μονοπάτι και να έρθει αντιμέτωπη με δυνάμεις που δεν μπορεί ούτε να κατανοήσει ούτε να ελέγξει φυσικά. Κι όλα αυτά για να επανασυνδεθεί με τον αγαπημένο της. Όλα όμως στη ζωή έχουν ένα τίμημα και για εκείνη αυτό θα είναι ο αέναος πόνος. Αυτό θρέφει τον pinhead και την σαδιστική του παρέα. Αριστούργημα (ταπεινή μου άποψη) του Frigg, βασισμένο στο ομώνυμο βιβλίο του (ΘΕΟΥ) Clive Barker. Αν δεν τον ξέρεις και είσαι φαν και της λογοτεχνίας τρόμου στον συνιστώ χωρίς δευτερη σκέψη. Όπως φυσικά και την ταινία. Μεγάλωσες πια, ωστόσο δεν σου εγγυώμαι πως θα κοιμηθείς ήσυχος το βράδυ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BadIndian είπε

Μπράβο σου!!!  Hellraiser είναι μόνο το πρώτο. Γενικά είμαι αυτής της άποψης ειδικά στον τρόμο. Εξαίρεση ίσως μόνο οι τριλογίες. Καταλαβαίνω πως ήσουν μικρός και σίγουρα πρόκειται για ταινία που απαιτεί γερό στομάχι. Όμως είναι πράγματι στον πυρήνα της μια ιστορία αγάπης. Αυτή η αγάπη είναι που οδηγεί την πρωταγωνίστρια στην φωτογραφία να διαβεί το πιο επικίνδυνο και σκοτεινό μονοπάτι και να έρθει αντιμέτωπη με δυνάμεις που δεν μπορεί ούτε να κατανοήσει ούτε να ελέγξει φυσικά. Κι όλα αυτά για να επανασυνδεθεί με τον αγαπημένο της. Όλα όμως στη ζωή έχουν ένα τίμημα και για εκείνη αυτό θα είναι ο αέναος πόνος. Αυτό θρέφει τον pinhead και την σαδιστική του παρέα. Αριστούργημα (ταπεινή μου άποψη) του Frigg, βασισμένο στο ομώνυμο βιβλίο του (ΘΕΟΥ) Clive Barker. Αν δεν τον ξέρεις και είσαι φαν και της λογοτεχνίας τρόμου στον συνιστώ χωρίς δευτερη σκέψη. Όπως φυσικά και την ταινία. Μεγάλωσες πια, ωστόσο δεν σου εγγυώμαι πως θα κοιμηθείς ήσυχος το βράδυ... 

Το ειχα αναφερει βρε συ στο ποστ που σε απαντησα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε να βαλω και τις δυο που σας εγραψα . Η πρωτη σινεμα και ειναι βασισμενη σε αληθινη ιστορια .Η δευτερη δεν επαιξε καν σινεμα στην Ελλαδα νομιζω . Για να βοηθησω παιζει ο Ηθαν Χοκ .

e.png

s.png

Επεξ/σία από floyd89gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, floyd89gr είπε

Αντε να βαλω και τις δυο που σας εγραψα

η πρωτη σινεμα

e.png

Οντως τρομακτικη. Εμιλυ Ροουζ. Δεν ειναι σαν τον εξορκιστη του 1973 αλλα σε τρομαζει αρκετα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, Arkin said:

Ακου τωρα να δεις τι γινεται με αυτη την ταινια και γενικα το franchise. Hellraiser να πουμε απο το οποιο franchise δεν εχω δει καμια ταινια αλλα μικρος ποσο να ημουν 9 10 χρονων ειχα πετυχει τηλεοραση αργα το πρωτο hellraiser και ειχα δει αυτη τη σκηνη αλλα και εκει με κατι καρφια μετα το εκλεισα. Και τις εχω στο προγραμμα να τις δω με τη σειρα μιας και βγηκε και η νεα περσι με γυναικα hellraiser απο οτι διαβασα. Με ειχε μεινει ο φοβος απο τοτε και 25 χρονια μετα δεν εβαλα καμια να δω. 

Αρκετά τρομακτικός ο Pinhead, θυμόμουν σκιαζόμουν ακόμα και οταν έβλεπα την αφίσα εξω από τα βίντεο κλαμπ! 

Καλές ταινίες, τις είδα τελικα τότε αλλα τώρα δεν ξερω πως στέκονται…

Και έτσι για τελειως οφ τοπικ, μιας και πιάσαμε την κουβεντα για τον Clive Barker, όποιος είναι βιβλιοφαγος, του προτείνω αυτό: 

image.png.4a161385c06f85ebf99f8a1484d01c80.png

https://en.wikipedia.org/wiki/Weaveworld

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Το ειχα αναφερει βρε συ στο ποστ που σε απαντησα. 

Σε εσένα απαντούσα, απλά δεν έκανα παράθεση. Έτσι δεν είδα το post του floyd. Όμως βλέπω ότι και τους δυο σας τρόμαξε (έστω και πιτσιρίκια) και αυτό την καθιστά πετυχημένη αν και πολύ gore... 

53 λεπτά πριν, floyd89gr είπε

Αντε να βαλω και τις δυο που σας εγραψα . Η πρωτη σινεμα και ειναι βασισμενη σε αληθινη ιστορια .Η δευτερη δεν επαιξε καν σινεμα στην Ελλαδα νομιζω . Για να βοηθησω παιζει ο Ηθαν Χοκ .

e.png

s.png

Η 2η (Ethan Hawke) είναι το The Purge νομίζω. Το έβαλα χτες.

Και συνεχίζω το αφιέρωμα μου με μια ακόμα εύκολη που σίγουρα προκαλεί ανατριχίλες... 

 

543.webp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...